SZTÁRVILÁG
A Rovatból

"Igazi lájkvadász lettem!" – hírességeket kérdeztünk a Facebookról

Csonka Andrást, Trabarnát, Illényi Katicát és Gálvölgyi Dorkát is megszólaltattuk. Van, aki szinte folyamatosan fent lóg és igazi lájkvadász lett, és van, akinek még rajongói oldala sincsen.


Internetes életünk, sőt, a mindennapi életünk egyre nagyobb része zajlik a legnépszerűbb közösségi oldalon. Tudják ezt a sztárok, hírességek, véleményformálók és intézményvezetők is, és egymás után hozzák létre a hivatalos Facebook-oldalakat, hogy közvetlenül is elérhessék a rajongókat, felhasználókat. Persze, megvan ennek az árnyoldala is: a rossz szándékú trollok is könnyebben elérik a hírességeket. Arról kérdeztünk ismert embereket, nekik mi a véleményük a Facebookról, és ők maguk hogyan használják.

Illényi Katica, hegedű- és thereminművész

illenyi-katica-fb

"A művészeknek mindenképp hasznos reklámfelület a Facebook, érdemes kihasználni minden erre alkalmas lehetőséget. Sokan megtalálnak a világ legkülönbözőbb tájairól, és én is fel tudom venni a kapcsolatot számomra értékes emberekkel. Ez fantasztikus lehetőség.

Mindemellett úgy gondolom, hogy a Facebookot ésszel és nagyon óvatosan kell használni. Sok bajt okozhatunk magunknak, ha nyilvános véleményt fogalmazunk meg bármivel kapcsolatban. Elég akár csak lájkolni valamit, ami esetleg megosztó lehet, máris jönnek a vélemények."

"Csak olyat szabad feltenni a Facebookra, amit a világon mindenki előtt és mindig vállalni tudunk."

"Egyszer hozzászóltam egy videóhoz, és másnap tele volt ezzel a mondatommal az internet. Azóta tudom, hogy figyelik az ismert emberek hozzászólásait, véleményeit. Semmi baj nem történt, mert nagyon kedves téma volt, de számomra vérfagyasztó volt a felismerés, hogy bármit felhasználhatnak, amit kiteszünk, egyszóval nagyon kell vigyázni!

Igen sokat tanultam az emberekről, szinte pszichológiai tanulmány a Facebook. Megdöbbenve olvasom egy-egy közéleti cikk után a hozzászólásokat, és soha nem gondoltam volna, hogy milyen különbözőek az emberek, neveltetésüknél, műveltségünknél vagy környezetüknél fogva mennyire máshogyan látnak dolgokat.

De jó, hogy nem látunk bele a fejekbe! Ezt sem árt, ha tudjuk, és még jobban meggondoljuk, hogy mit teszünk fel magunkról, és mihez szólunk hozzá."

(Illényi Katica hivatalos Facebook-oldalát itt nézhetitek meg.)

Csonka András, színművész, énekes

csonka-andras

"Én inkább hasznosnak tartom a Facebookot. 20 évvel ezelőtt akkor tudtunk meg valakiről valamit, ha beszéltünk vele telefonon, vagy levelet írtunk neki. Elszigeteltebbek voltunk minden szempontból a világ történéseitől, és az olyan emberektől, akik az életünk részei, csak nem vagyunk velük napi kapcsolatban. Például most tudok azokról, akikkel akár 10-15 éve nem találkoztam, de valamikor volt egy közös munkánk, vagy van valami szép emlékünk. Ez az egyik. A másik, hogy rengeteg olyan dolgot láthatok, ami egyébként soha nem kerülne elém – legyenek ezek cikkek vagy videók. Kicsit veszélyes persze, mert könnyen függővé tesz, én magam is majdnem mindig a Facebookon vagyok, nézem, történt-e valami.

A privát oldalam mellett van egy hivatalos oldalam is, amit ugyancsak én kezelek, és ez is nagyon fontos, mert a közönséggel való kapcsolattartást egészen más szinten lehet tartani. Az életembe annyira engedek betekintést, amennyire én akarom, ezért nem tartom veszélyesnek. Persze a közönség szereti azokat a privát pillanatokat, amiket másként nem kap meg, és igyekszem kielégíteni ezt az igényüket. Ezt is nagyon élvezem."

"Igazi lájkvadász lettem. És nem csak a Facebookon, az Instagramon is. Ez nyilván nem az én generációm játéka, de próbálom habzsolni,

és a lemaradásomat pótolni. Bevallom, én nagyon szeretem. El sem tudnám már képzelni az életemet a Facebook nélkül."

Gálvölgyi Dorka, a Hatszín Teátrum vezetője

galvolgyi-dorka-fb

"Mivel nekem nem rajongói oldalam van, hanem privát, ezért oda nem engedek be idegeneket, újságírókat, mert nem tartozik rájuk a fiam bizonyítványa, a kutyám szülinapja, de a férjem főztje sem.

A Hatszín Teátrum Facebook-oldalát nagyon hasznosnak tartom, mert viszonylag gyorsan és egyszerűen tudok elérni célzottan embereket. Az oldal interaktív lehet, ami szerintem nagyon jó.

Akinek rajongói oldala van, biztosan tudatosan tudja építeni, hogy mit szeretne megosztani rajongóival."

"Egy színésznek szerintem hasznos, hogy megoszthatja, hogy az adott időszakban hol láthatja a közönség, milyen feladatok várnak rá az évadban és néha egy-két pletyka vagy privát fotó is belefér, így a rajongók is megkapják, amire vágynak."

Lorán Barnabás „Trabarna”, humorista

loran-barnabas

"Hasznosnak tartom, hiszen a Facebookon a rajongói oldalam tulajdonképpen nem más, mint egy honlap. A saját honlapomat már nem is fejlesztem, mert minek. Azoknak az embereknek, akiket érdekel, információt és tartalmat szolgáltathatsz magadról, de ehhez nem kell külön fenntartanod egy honlapot, programozókat fizetni."

"Ami pedig a magánoldalamat illeti, Rekop Gyuri kedves barátom elvét alkalmazom: akit nem ismerek, és szülinapja van, kitörlöm. "


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Vályi István beszólt Szabó Zsófinak: A fiatalok, veled ellentétben, pontosan értik és felfogják, hogy mi és miért történik körülöttük
Az újságíró szerint a műsorvezető jobban fél, mint azok, akiknek nincs vesztenivalójuk. A vita a fiatalok politikai nézetei okán robbant ki.
Karkó Ádám - szmo.hu
2025. november 16.



Vályi István újságíró a Facebookon üzent Szabó Zsófinak, miután a TV2 műsorvezetője egy interjúban azt mondta, szerinte „menő ellenzékinek lenni, de hogy miért, arról sok fiatalnak fogalma sincs.”

A posztban Vályi élesen bírálta a műsorvezető állításait, és egy teljesen ellentétes képet festett a fiatalokról.

Az újságíró szerint a fiataloknak azért van véleményük, mert zavarja őket sok minden, és nincsenek olyan pozíciókhoz kötve, amelyekbe görcsösen kapaszkodniuk kellene. Azt írja, a fiataloknak vannak

„morális és emberi gátjaik, melyekbe nem fér bele a Szőlő utca mocska, a gyermekvédelemnek hátat fordító államtitkár, a kérdések elöl menekülő kormányszóvivő, a telehugyozott vécék a vonatokon, az elsíbolt milliárdok és a Mészáros Lőrinc tokája, de nem fér bele közpénzzel kitömött csicskapropaganda, a kerekfejű zselatin-nyaligátor a lakótelepen és a térképre vitt civilek adatai sem.”

Hozzáteszi, hogy szerintük az sem fér bele, hogy több száz milliárd forintot „szó szerint kiloptak a közösből”, és hogy több ezer milliárd forintnyi vagyon veszítette el közpénz jellegét.

Bejegyzésében Vályi további sérelmeket is felsorol:

„Nem fér bele nekik az öngyilkosságba kergetett rendőrkapitány, vagy mentőállomás-vezető, ahogyan a te szemüveged, Putyin seggszőre és a szégyenteljes, piros sapkás kolduskórus a 190 milliónyi pénzünkön bérelt gépen és azt is nehezen viselik, hogy Bulgáriában már euróval fizetnek januártól, miközben nálunk csak a sok évre titkosított szerződésekkel betakart hitelek kamata 3000+ milliárd forint és szart sem ér a pénzünk.”

Az újságíró szerint tovább a fiataloknak nem fér bele „a flegma rongyrázás, a privát kastélymutyi és a quaddal hajtott zebracsorda sem, ahogyan az sem, hogy a 70 méteres betegek sorát flashmobnak hívják, nem a betegellátás csődjének, mivel csak a fent említett hitelkamat több, mint amennyit az egészségügyre költenek.”

Vályi úgy véli, az sem elfogadható számukra, hogy egy „utálkozással és gyűlölettel teli ország” jött létre, ahol minden ötödik gyerek hivatalosan is szegény, és ahol a civileket börtönnel fenyegetik, miközben a bíróság által megítélt járandóságukat sem kapják meg. Azt is megemlíti, hogy a svájci indexálású nyugdíjnak és az Európai Ügyészséghez való csatlakozásnak is „ajtót mutattak”.

Az újságíró szerint a lista végtelenül hosszú, és a társadalom számos csoportjának, köztük az orvosoknak, rendőröknek és katonáknak is elege van.

„Az orvosok, ápolók, rendőrök, katonák, tűzoltók és navosok is, meddig lapátolja majd mindenki ennek a bagázsnak a mocskát? Szerinted nekik nincs elegük? Minden gödör megtelt, minden pohár megtelt és nincs már hová és miből menni. Neked van, neked nem elég és félsz, jobban félsz, mint azok, akiknek már semmi veszítenivalójuk nincsen. Tényleg így gondolod?”

– zártja posztját Vályi István.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Előkerült egy régi fotó: így nézett ki a Házasság első látásra Rékájára a plasztikai beavatkozások előtt
Egy Reddit-csoportban kezdett el terjedni a kép, miután Réka és férje között mindennapos témává vált a feleség szépészeti beavatkozásai. Ricsi ugyanis nem tud kibékülni azzal, hogy Réka többek közt a melleit is megműttette.


A Házasság első látásra című realityjének egyik központi konfliktusa adások óta az, hogy az egyik férj, Ricsi a természetes szépséget részesíti előnyben, míg felesége, Réka több plasztikai beavatkozáson is átesett.

A nézőket egy ideje foglalkoztathatta már, hogy hogy nézhetett ki a szempillaépítéssel foglalkozó nő a plasztikázás előtt, ugyanis

a napokban egy Reddit-csoportban felbukkant egy fotó Réka vállalkozásának korábbi Instagram-oldaláról – ezt ide kattintva nézheted meg. A műsor szereplője itt még világosabb hajjal látható.

A Ricsi és Réka közötti alapvető különbségek egyébként már a kísérlet elején, az összeköltözéskor megmutatkoztak. Ricsi egy babonás rituálé keretében sóval szórta körbe a közös otthonukat, hogy megvédje a negatív energiáktól, ami meglepte feleségét. A férfi akkor úgy kommentálta a helyzetet: „Én ilyen vagyok, ő nem, remélem, elfogad engem így.” Úgy tűnik azonban, hogy Ricsi nem tudja elfogadni, hogy Réka plasztikáztatott.

Pedig nemrég még romantikus vacsorával és virággal próbálta megmenteni a kapcsolatukat. A békülési kísérlet azonban nem oldotta fel a feszültséget. Réka ekkor fogalmazta meg a kettejük közti ellentmondást.

„Nem áll össze a fejemben a kép. Nem ilyet szerettél volna, ilyet kaptál.”

A feleség nemrég már kijelentette, hogy részéről vége van a házasságnak, amit férje szomorúan vett tudomásul. Végül aztán úgy döntöttek, tiszta lappal próbálják újrakezdeni kapcsolatukat.

Egy másik páros viszont már kimondta, hogy nem akarják tovább folytatni a kísérletet:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Drámai kiesés a Megasztárban: Curtis nem talált szavakat
A rapper utolsó versenyzőjét is elveszítette, hiszen Kökény Lali esett ki a negyedik élő show-ban. Már csak hat énekes maradt versenyben.


A Megasztár negyedik élő adásában a versenyben maradt hét énekes egyéniben, illetve két csapatra osztva összesen kilenc produkciót adott elő. A csoportos teljesítményekért extra igeneket gyűjthettek, amivel nagyobb esélyük volt a biztos továbbjutást jelentő csillagra kerülni. A szombat esti show-ban megváltozott szabályok szerint már csak két versenyző, Szabó Kamilla Lilla és Lengyel Johanna juthatott fixen tovább az elődöntőbe. Az eredményhirdetésnél rajtuk kívül Ádám Attila és Kedl Olívia lélegezhetett fel.

Az adásban ismét feszültséget okozott Ádám Attila helyzete, akit édesapja a korábbi, szerinte személyeskedő zsűrikritikák miatt ki akart venni a műsorból.

Bár Herceg Erika meggyőzte az apát a folytatásról, a 17 éves fiút a zsűri ezúttal sem kímélte. Curtis hangsúlyozta, hogy csupán szakmai kritikát fogalmaznak meg, de sem ő, sem Marics Peti, sem Tóth Gabi nem volt elégedett a produkcióval. Az énekesnő ki is akadt, amiért sokan őket teszik felelőssé az Attilával kapcsolatos negatív vélemények miatt.

A végső eredményhirdetésnél aztán kiderült, hogy Kökény Lali számára ért véget a verseny.

„Ebben ennyi volt, az élet nem áll meg, ugyanúgy csinálom tovább, csinálok még több saját dalt”

– mondta a kiesés után Kökény Attila fia.

Távozásával mestere, Curtis csapata elfogyott, hiszen az összes versenyzője kiesett. A rapper láthatóan összetört:

„Nehéz most mit mondani. Maradj mindig ilyen, mint amilyen most vagy, alázatos, tehetséges. Nem tudok mit mondani, sajnálom...”.

Kökény Lali az adás után egy interjúban elmondta, ő maga sem volt teljesen elégedett a produkciójával.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Megasztár: Tóth Gabi felháborodva üzent Ádám Attila szüleinek, akik kritizálták a zsűrit
Az énekesnő kiakadt azon, hogy a 17 éves versenyző édesapja mumusnak állítja be őt és zsűritársait, mert szakmai kritikát mondanak a fiának. Ugyanakkor felajánlotta segítségét a fiatal versenyzőnek.


Ahogy korábban megírtuk, kétséges volt, hogy folytatja-e a versenyt a Megasztár felfedezettje, Ádám Attila, mert a szülei ki akarták venni őt a műsorból a folyamatos bántások miatt. A 17 éves versenyzőt rengetegen támogatják, rendre továbbjut a nézői szavazatoknak köszönhetően, de sokan nem értik, mit keres a mezőnyben. A zsűri is többször élesen kritizálta a fiú énektudását, Curtis nem egyszer mondta azt, hogy szerinte Attila nem hozza azt a szintet, ami egy élő show-ban elvárt lenne.

A szombati adásban kiderült, hogy Herceg Erikának sikerült meggyőzni a fiú családját arról, hogy folytassa a versenyt, ám egyéni produkciója után megint elégedetlenek voltak a mesterek. Tóth Gabi pedig azt sem hagyta szó nélkül, hogy Attila édesapja őket bírálta azért, mert szakmai kritikát fogalmaznak meg.

„Ami engem kezd zavarni, hogy a mestereket kezdik beállítani mumusnak. Akik szegény kis Ádám Atika ellen összefogtak, hogy őt bántsák. És ezért az apukája ki akarja venni a versenyből. Elnézést, de ha engem az anyám vagy az apám ki akart volna anno venni a Megasztárból – amit ötmillió ember nézett – azért, mert a Presser Gábor – aki ott ült a zsűriben – kritikát fogalmazott meg, akkor nem jutottam volna odáig, ahol most vagyok. Én abból építkeztem, amit ott elmondtak

– jelentette ki az énekesnő.

Mondandójában még mestertársának is odaszúrt:

„ A lényeg, hogy mi egy ilyen csúnya gonosz mesterek vagyunk, akiken Erika, áttörve, mint egy szent édesanya majd téged föloltalmaz és megsegít. Elnézést, de én ebben a játékban nem akarok részt venni. Én azért ülök itt, hogy szakmai kritikát fogalmazzak meg. Azért ül itt mind a négy ember”

– mondta, hozzátéve, hogy ő szereti Ádám Attilát, és szeretné, hogy fejlődjön. Felajánlotta szakmai segítségét a fiatal énekesnek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk