SZTÁRVILÁG
A Rovatból

Feladja a Megasztárt a 17 éves versenyző? Hidegzuhanyként érte Herceg Erikát a telefonhívás

Ádám Attila családja megelégelte a zsűri sértő és megalázó kritikáit, ezért ki akarják venni a műsorból a fiút. Mestere, Herceg Erika viszont ezt nem hagyja annyiban.
DKA – Fotó: TV2 - szmo.hu
2025. november 14.



Váratlan fordulat jöhet a Megasztárban: az egyik versenyző a családja kérésére feladhatja a versenyt.

A műsor közösségi oldalaira a napokban került fel egy videó arról, hogy

Ádám Attila édesapja felhívja fia mesterét, Herceg Erikát és elmondja neki, hogy „kiveszi” a gyerekét a Megasztárból az őt ért folyamatos bántások miatt.

Arról már korábban mi is írtunk, hogy a 17 éves versenyzőt eddig rendre kritizálta a zsűri, Curtis többször is hangoztatta, hogy szerinte Attila nem üti meg azt a szintet, ami a tehetségkutató élő show-jában elvárt lenne. A fiatal énekes továbbjutása viszont nem volt kérdéses, hiszen rengetegen szurkolnak neki – volt olyan támogatója, aki az első élő adásban 2 millió forint értékben szavazott rá.

Attila szülei viszont a telefonhívás szerint úgy döntöttek, hogy nem hagyják, hogy a gyereküket tovább kritizálja a zsűri.

„Arra a döntésre jutottunk, hogy szeretnénk Attikát kivenni a műsorból. Ez, ami felé megy, már nem kritizálás, hanem a teljes lenézés, és ezt az emberek kilencven százaléka így látja. Én, mint szülő, úgy érzem helyesnek, az a legtisztább módja, ha kivesszük a versenyből, hogy a lelkét ne viselje meg a dolog, mert annyit nem ér ez az egész. Itt a zsűri részéről ezek a kritikák nem építő kritikák, nem biztató kritikák, mint amiket a többi versenyzőnek mondanak. Sértő és megalázó módon mondják azt, hogy amit ő csinál, az nem jó.

Éppen ezért úgy döntöttünk a családdal, úgy látjuk helyesnek, hogy ezért kivesszük, hogy nem menjen a rovására. Én tudom, hogy te mindent megteszel érte, és tudom, hogy mások is nagyon szeretik Attikát. Csak már az első élő adás óta ez megy, hogy ez a stílus nem ide való. Ha operaénekeseket keresnek, akkor szerintem más nevet kell adni a műsornak. Az a stílus miért nem jó, amit ő képvisel?” – mondta Herceg Erikának a versenyző édesapja.

Az énekesnőt láthatóan váratlanul érte ez a hír, el is mondta, hogy nagyon meglepte a szülők döntése. Bár azt elismerte, hogy egyetért az édesapa szavaival.

Erika a Borsnak azt nyilatkozta, minden erejével azon lesz, hogy meggyőzze a családot arról, Attilának igenis helye van a műsorban, és engedjék tovább versenyezni.

„Úgy indultam neki a forgatásnak, hogy azt hittem, Attila édesapja arról érdeklődik majd, hogy mik az aktualitások a fiával kapcsolatban, minden rendben zajlik-e a próbáinkkal. Hidegzuhanyként ért, hogy közölte, szeretné, ha véget érne számára a verseny. Szívem szerint ezt a nyilvánosság nélkül, házon belül próbáltam volna elrendezni, így többet nem is szeretnék erről a helyzetről nyilatkozni, most a legfontosabb dolgom az, hogy meggyőzzem Attilát és a családját is, hogy továbbra is a Megasztár színpadán a helye. Az idei mezőny egyik legnagyobb tehetsége, és továbbra is mindent meg fogok tenni a bent maradásáért”

– mondta az énekesnő.

Ezt bizonyítja a Megasztár közösségi oldalaira felkerült újabb videó, amin látható, hogy a mester megkérdezi a versenyzőjét, hogy ő szeretné-e folytatni a versenyt.

"Fú ez már így nekem nagyon... lelkileg nagyon összerombol ez az egész" – mondja a videóban Ádám Attila.

A kommentekben sokan biztatják a fiatal énekest, ugyanakkor többen is úgy gondolják, hogy valójában nem fog távozni a műsorból és ez csak egy reklámfogás. A szombat esti élő show-ban kiderül, hogy Ádám Attila színpadra lép-e.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Először szólalt meg a távozása után Gáspár Evelin: ez a véleménye a kárörvendő magyarokról
Gáspár Evelin egy hosszú bejegyzésben reagált a távozása utáni negatív megjegyzésekre. Azt állította, a „károgók” valójában irigyek, és ők is elfogadták volna a munkát Szijjártó Péter mellett.


A választások után először szólalt meg Gáspár Evelin. Szijjártó Péter külügyminiszter sajtóreferense az Instagram oldalán közzétett bejegyzésében arról ír, hogy azt reméli, honfitársai a káröröm helyett már a „szeretetország építésén” fáradoznak.

Saját állapotáról azt írta:

„Velem, köszönöm, minden rendben van! Az életben egyszer fent, egyszer lent vagy. Nem ez az első alkalom, hogy lent vagyok. Számtalanszor álltam már fel, és pont ettől vagyok olyan erős, kitartó és küzdő szellemű ember, mint amilyen vagyok!”

Úgy fogalmazott: „Hálás vagyok a Jó Istennek, hogy ezt a tapasztalatot megélhettem! Magyarország leghosszabb ideig szolgáló külügyminisztere mellett dolgozni egy kivételes és megtisztelő lehetőség volt, amire büszke vagyok!”

Gáspár Evelin szerint a munka során sokat tanult a világról, másokról és önmagáról is, emellett értékes emberi kapcsolatokra tett szert és egy építő közösség tagja lehetett.

Legfontosabb tanulságaként kiemelte: „az emberek címkéznek. Ez az ő dolguk. Az pedig a tiéd, hogy hagyod-e. Ha van önbecsülésed, önkritikád és egy őszinte, támogató közeged, ezek a címkék egyszerűen nem tapadnak meg rajtad!”

A kritikusainak címezve azt üzente, hogy bár „lehet károgni, megjegyzéseket tenni, na meg irigykedni (mert tudom, ebben az országban senki sem irigy, sem frusztrált), de legyünk őszinték: a károgók is éltek volna ugyanúgy ezzel a munkalehetőséggel!”

Bejegyzését azzal zárta, hogy köszönetet mondott Szijjártó Péternek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Lilu Ruff Bálint kinevezéséről: Baszki, ugye ezt nem csak álmodom? Minden nap egy jobb ország készül
A műsorvezető nem titkolta, mennyire örül annak, hogy Ruff Bálintot kérte fel Magyar Péter Miniszterelnökséget vezető miniszternek. Lilu bevallotta, a hír hallatán teljesen átálltam „fangirling” üzemmódra.


Szerdán derült ki, hogy Ruff Bálint lesz a Tisza-kormány Miniszterelnökséget vezető minisztere, feladata pedig a „valódi rendszerváltás megvalósítása” lesz – ezt Magyar Péter jelentette be a Facebook-oldalán.

Ruff kinevezése azonnal heves reakciókat váltott ki. A Magyar Péter oldalán kommentelők közül többen azt írták, sírva fakadtak örömükben a hír hallatán.

Kovalcsik Ildikó, azaz Lilu sem hagyta szó nélkül a bejelentést. Instagram-oldalán reagált, ahol egy 24 órán át elérhető sztoriban megosztotta Magyar Péter posztját, amit így kommentált:

„Baszki, ugye ezt nem csak álmodom? Nem akarok felébredni. Minden nap egy jobb ország készül.”

A műsorvezető – aki nem titkoltan szurkolt a kormányváltásért – pár óra múlva újabb sztoriban örömködött:

„Bocs, teljesen átálltam fangirling [rajongói - a szerk.] üzemmódra. De akkor újra: Ruff Bálint lesz Gulyás Geri helyett. Nem fogom fel, ez annyira csodálatos.”

A Gulyás Gergelyt váltó új Miniszterelnökséget vezető miniszter, Ruff Bálint jogász, aki korábban dolgozott már politikai tanácsadóként és kabinetfőnökként is, de a szélesebb nyilvánosság a Partizán Vétó című műsorának szerkesztő-műsorvezetőjeként ismerte meg.

Ruff Bálint első interjújában már jelezte, hogy az általa vezetett Miniszterelnökség gyökeresen más lesz, mint az eddig megszokott. Kijelentette, hogy a visszaélések feltárása és a felelősök megbüntetése kulcsfontosságú lesz, mert Magyarország „nem lesz többet következmények nélküli ország”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Tóth Gabi a Fidesz-frakciós munkájáról: A szerződést nem megszüntették, hanem lejár
Az énekesnő írásban erősítette meg, hogy a parlamenti ciklus végével megszűnik a Fidesz-frakciónál betöltött állása. A szerződésre egy márciusban kiszivárgott dokumentum derített fényt, ami szerint személyi titkárként dolgozott.


A parlamenti ciklus végével lejár a szerződés, amit a Fidesz-frakció vezetője, Kocsis Máté kötött Tóth Gabival. A szerződés megszűnéséről maga az énekesnő tájékoztatta szerdán a Telexet, válaszában hangsúlyozva, hogy nem egyedi esetről van szó, hanem egy általános parlamenti szabályról.

„A parlamenti szabályok szerint a képviselői alkalmazottak szerződése a ciklus végével lejár. Ez minden frakció minden munkavállalójára igaz. Nem megszüntették, hanem lejár” – közölte Tóth Gabi.

Az énekesnő és a Fidesz-frakció közötti munkaviszonyra egy márciusban, a Partizánon közzétett dokumentum derített fényt. Ebből kiderült, hogy Tóth Gabi egy képviselő személyi titkáraként dolgozik, havi nettó 1,33 millió forintos fizetésért.

A frakciós munkavégzésére utalt Pásztor Anna, az Anna and the Barbies énekesnőjének korábbi nyilatkozata is. Azt mondta, két hónapja Tóth Gabi azzal hívta fel, hogy be kellene mennie a Fidesz-frakcióba beszélgetni Kocsis Máté frakcióvezetővel.

Pásztor szerint az énekesnő akkor azt mondta, olyan előadókat keresnek, akik nem politizálnak a koncertjeiken, és vállalnak fellépéseket.

Az Anna and the Barbies énekesnője erre úgy reagált, hogy a fellépésekkel kapcsolatban a kiadóját és a menedzserét keressék, de politikai felkérésekre sehol nem lépnek fel.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Wossala Rozina a gyilkos mókuskerékről: Iszonyatosan meghíztam, és amikor ittam, nem volt megállás
A ismert séf elárulta, hogy milyen tempóban élt a tévés és vendéglátós munkái mellett, és ez súlyos kiégéshez és egészségügyi problémákhoz vezetett nála.


A tőle megszokott őszinteséggel beszélt kiégéséről, az alkoholhoz fűződő viszonyáról és az elmúlt időszak súlygyarapodásáról Wossala Rozina a tegnapi Money Talks konferencián – írta Blikk.

A Konyhafőnök egykori zsűritagja és étterem-tulajdonos elmondta, a vendéglátás és a média kettős terhelése vezetett a fizikai és idegrendszeri kimerüléshez, egyúttal bejelentette, hogy egy teljesen új területen, funkcionális élelmiszerek fejlesztésével folytatja.

A kiégés időszakában hetente háromszor hajnali négykor kelt az RTL Reggeli miatt, hétvégén pedig éjjel kettőig dolgozott a Bestia étteremben. „És hát ott meg úgy éreztem, hogy a vendégekkel való poharazgatás és aztán a bulizás, az egyértelműen a pihenést jelenti” – mesélte, hozzátéve, hogy bár napközben sosem ivott, de amikor igen, akkor nem volt megállás.

A kialvatlanság és a rendszertelen életmód következményeiről is beszélt.

„Kiégtem, elvesztettem a motivációmat. Iszonyatosan meghíztam. Mivel kialvatlan voltam, egészségtelenül ettem, nyilván étellel próbáltam az energiát pótolni, és a rengeteg alkohol...”

– mesélte.

A fordulópontot egy őszinte felismerés hozta el, amikor rájött, hogy teljesítménykényszerét nagyrészt az édesapjának való megfelelési vágy hajtotta.

„Apám a világ vitorlásszövetségének az elnöke, és a 90-es évek egyik legnagyobb üzletembere volt. Egyáltalán nincs bennem harag, nagyon tiszteletteljes kapcsolatom van az apámmal, de az a típusú apai mutyurgatás, szeretet, nem volt jelen” – mondta Wossala Rozina, aki szerint a szakmai sikereken keresztül próbálta megszerezni az apai figyelmet.

Miután feltette magának a kérdést, mi okozna neki valódi örömet, új üzleti irányt talált.

"Olyan teljesítményfokon működünk, amilyenen még nem volt az ember történetében. Nagyon különböző szellemi állapotoknak kell egy napon belül megfelelni. Kreatívnak kell lenni, de el akarok menni jógázni, meg akarok nyugodni, közben megint energiára van szükségem. Közben ledaráljuk az idegrendszerünket a rengeteg social médiával. És én elkezdtem fejleszteni egy funkcionális élelmiszer brandet, ami egy nootropikus funkcionális élelmiszer" – jelentette be. A nootropikumok, vagy „agyfényesítők” olyan természetes anyagok, amelyek a memóriát, a fókuszt és a kreativitást javítják. Célja, hogy a modern kor stresszes, magas szellemi teljesítményt igénylő életmódjához nyújtson támogatást.

Wossala Rozina a 2014-es Konyhafőnökben tűnt fel, ahol második helyezett lett, később pedig a műsor zsűritagjaként vált országosan ismertté. Szakmai hitvallása mindig is az volt, hogy az étterem több mint étel. „Az étterem egy műsorszám, onnantól, hogy belép a vendég az ajtón, addig, amíg ki nem megy. Az illatok, a hangok, a látvány, a kommunikáció. Tehát nem rántott húst árulunk, hanem élményt” – vélekedett korábban. Ennek szellemében vett részt többek között az Innio borbár és a Bestia étterem felépítésében.

A mostani vallomást egy másik fontos lépés előzte meg: húsvéthétfőn jelentette be, hogy bezár az általa alapított Bestia, amivel egy korszak végleg lezárult az életében.

Az elmúlt hónapokban a szakmai vitáktól sem riadt vissza, januárban élesen bírálta Rácz Jenőt a McDonald's számára készített menüje miatt.

„Egy gasztroszakember az ő pozíciójában nem engedheti meg magának, hogy ipari hulladékot támogasson, mert ez a gyorsétterem egy ipari hulladék”

– fogalmazott akkor.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk