SZTÁRVILÁG
A Rovatból

Elbúcsúztatták Bényi Ildikót – galéria

A közmédia népszerű műsorvezetője hosszantartó, súlyos betegség után múlt héten halt meg, 55 éves korában.


Hétfőn elbúcsúztatták Bényi Ildikó Wacha Imre-díjas televíziós műsorvezetőt, a Magyar Vöröskereszt humanitárius jószolgálati nagykövetét a hernádvécsei temetőben. A közmédia egykori műsorvezetőjét családja, kollégái, ismerősei és a helyi lakosok kísérték utolsó útjára. A népszerű tévés a múlt héten hunyt el, 55 éves korában.

A szertartáson Andrónyi Kolos, a Duna csatornaigazgatója búcsúbeszédében kiemelte, Bényi Ildikó munkáját a maximalizmus, a megbízhatóság és a felkészültség jellemezte. Szerinte nem volt olyan művész, aki a műsorvezető hívására ne ment volna be műsorába.

Úgy fogalmazott, az egykori műsorvezetőnek a legzárkózottabb vendég is megnyílt, és a legrutinosabb nyilatkozóból is tudott „újat, eredetit kihozni”.

„Bényi Ildikó egyetlen adást sem mulasztott el, annak ellenére, hogy három évvel ezelőtt egy komoly betegségen és kezelések sokaságán esett át”

– mondta.

Andrónyi hangsúlyozta, szakmai munkája mellett Bényi Ildikó számára fontos volt az önkéntesség és a jó ügyek szolgálata is. A Magyar Vöröskereszt jószolgálati követeként 2009-től rendszeresen, évente kétszer szervezte meg a közmédia véradó napját, amellett hogy ő maga is véradó volt – tette hozzá.

A csatornaigazgató Bényi Ildikó egy februári levelét idézte, melyben az egykori műsorvezető többek között arról írt, lánya, Tótfalusi Fanni „szeretne teljes erőbedobással a véradás ügye mellé állni”. Ha a műsorvezető nem tudna részt venni a véradáson, lánya ott lesz, mert „nagyon fontos a személyes jelenlét” – idézte egykori kollégája levelét Andrónyi Kolos. Elmondta, miután tizennyolc nap kórházi kezelés után Bényi Ildikó hazaért, első dolgai között szerepelt a levél megírása és az, hogy szervezze a közmédiás véradást.

Kiemelte, az egykori műsorvezető minden neki címzett levelére válaszolt és minden személyes megszólításra felelt a nézőknek, a rajongóknak és munkatársaknak „levélben, szóban, mosollyal”.

„Célja volt adni vért, jó szót, figyelmet, együttérzést és reményt.”

A szertartáson beszédet mondott Kovácsné Orosz Zsuzsanna, Hernádvécse független polgármestere is, aki egyebek mellett arról beszélt, Bényi Ildikó halálával egy rendkívüli embert veszített el az ország és a település is.

Azt mondta, az egykori műsorvezető neve egyet jelent a kedvességgel, a közvetlenséggel, az igényességgel és a kifinomult eleganciával. Szorgalmával, tehetségével és rendíthetetlen kitartásával bebizonyította, hogy egy kis faluból is messzire lehet eljutni. Hozzátette, Bényi Ildikó aktívan vett részt szülőfaluja életében is, és mindig figyelt arra, hogy „ahol szükség van rá, ott legyen”.

Az MTI fotói a gyászszertartásról:

(MTI)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Hátat fordított a múltnak az RTL egykori műsorvezetője: főállású anyaként él Svájcban
Valkó Eszter Svájcból beszélt a jövőjükről, és egyértelművé tette, hogy a családja nem tér haza. Döntésüket a férje biztos állása és a kisfiuk számára fontos állandóság indokolja.
F. O. / Fotó: - szmo.hu
2026. július 30.



Az RTL egykori műsorvezetője, Valkó Eszter nyolc évvel ezelőtt hagyta el Magyarországot, és Hollandia után Svájcban talált új otthonra biológus férjével és kisfiával. Egy hegyvidéki faluban élnek, ahol főállású anyaként neveli a gyermekét.

A Blikk a Story magazinra hivatkozva számolt be arról, hogy bár a műsorvezető szerint Svájcban sincs kolbászból a kerítés, egyelőre nem terveznek hazaköltözni. Kisfia, Simon nemrég fejezte be az első osztályt, az ottani oktatási rendszerről pedig meglepő részleteket árult el.

„Kimondottan szereti a sulit. Nem nyüstölik őket halálra, finoman szólva sem” – magyarázta Valkó Eszter, hozzátéve, hogy szerdánként csak fél 12-ig tart a tanítás.

„Mindössze két tárgyból kaptak házi feladatot, német nyelvből és matematikából, hétfőn megkapták, péntekre kellett megcsinálni.”

Az év végi értékelés is más, mint a magyar rendszerben: a gyerekeknek először magukat kell értékelniük, és erre reagál a tanár. A műsorvezető a szülői attitűdben is jelentős különbségeket tapasztal.

Míg ő „helikopteranyukaként” aggódik, ha a fia a medencébe ugrik, addig szerinte egy svájci nő egy vállvonással elintézi az ilyesmit. A mindennapok során meglepte a boltokban tapasztalható csend és a helyiek kiemelkedő fizikai állapota.

A jövőjéről azt mondta, idővel kreatív munkát vállalna, mert a főállású anyaságot egy idő után lezáruló szakasznak tekinti. A hazatérésről egyértelműen fogalmazott.

„Egy darabig biztosan nem költözünk haza. Petinek jó állása van, Simonnak kell az állandóság.”

„Szeretünk itt élni, még akkor is, ha Svájcban sincs kolbászból a kerítés” – mondta, de hozzátette, nem gondolja, hogy Svájcban éli majd le a nyugdíjas éveit, mert az ember sosem tudja annyira otthon érezni magát, mint a szülőföldjén.

Valkó Eszterék élete a külföldi újrakezdések sorozata. A műsorvezető és családja 2018-ban döntött úgy, hogy Hollandiába költözik,

a lépést akkor is a férje, Radócz Péter karrierje indokolta.

A kinti életüket beárnyékolta az energiaválság, egy korábbi nyilatkozata szerint a gázszámlájuk a négyszeresére emelkedett, ami komoly anyagi terhet rótt rájuk. A család 2024-ben költözött tovább Svájcba, ahol a férje ismét egy visszautasíthatatlan állásajánlatot kapott a gyógyszeriparban.

A család életében a stabilitás azért is kulcsfontosságú, mert a fiuk, Simon születése egy hosszú és küzdelmes időszak végét jelentette. A műsorvezető 44 évesen lett édesanya, miután férjével évekig próbálkoztak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SZTÁRVILÁG
A Rovatból
„Elfáradtam, rengeteg harc volt mögöttem” - OnlyFans-oldalt indított a Berlinben élő magyar színésznő
A színésznő Jessica le Rouge néven készít felnőtt tartalmakat a platformra. Döntését a stabil megélhetés iránti igénnyel indokolta, miközben továbbra is forgat egy német sorozatban és színházban játszik.
F. O. - szmo.hu
2026. július 30.



A Berlinben élő magyar színésznő, Ónodi Adél Jessica le Rouge néven OnlyFans-oldalt indított. A Blikknek arról beszélt, hogy a felnőtt tartalmak gyártása mára a fő bevételi forrásává vált, miközben a színészetet továbbra is a hivatásának tekinti. Jelenleg is egy német ZDF-sorozatban forgat, a berlini Ballhaus Prinzenallee színházban pedig Marilyn Monroe-t alakítja a színpadon.

„Elfáradtam. Rengeteg harc volt mögöttem, és egyszerűen stabil megélhetésre volt szükségem” – indokolta a döntését.

A színésznő hangsúlyozta, a két tevékenység szerinte nem zárja ki egymást. Úgy fogalmazott, hogy az erotikus tartalmakat önálló szerepként kezeli. „A tartalmaimat külön karakterként készítem, aki egy kitalált figura, akit élvezek megformálni. Kreatív folyamatként tekintek rá, ugyanúgy, mint egy színházi szerepre” – fogalmazott.

„Ma már azt mondom, hogy az OnlyFans a fő bevételi forrásom, a színészet pedig továbbra is a hivatásom.”

Ónodi Adél beszélt a németországi karrier nehézségeiről is, szerinte ma már kevésbé keresik a kelet-európai színésznőket, mint korábban. Szakmai küzdelmei mellett a szórakoztatóiparban tapasztalt hatalmi helyzetekről is szót ejtett. „Volt olyan producer, aki flörtölni próbált velem. Nem is feltétlenül ez volt a legnehezebb, hanem az, hogy miként mondasz nemet úgy, hogy közben ne sérts meg valakit, aki hatalmi pozícióban van” – mondta. Hozzátette, a vidéki származása, a külföldi lét és transz női identitása együttesen olyan terhet jelentenek, amit kevesen látnak.

„Harmincéves lettem, és eljutottam oda, hogy a saját utamat akarom járni” – jelentette ki.

„Ha valaki azért nem, mert az OnlyFansen is jelen vagyok, azt is elfogadom. Tudom, ki vagyok, és tudom, hogy ugyanaz az ember maradtam, aki voltam.”

Ónodi Adél 2019-ben lett országosan ismert, amikor az ELLE magazin hazai kiadásának címlapján szerepelt, mint az első transznemű nő a lap történetében. A címlap után Berlinben folytatta színészi karrierjét, ahol több német produkcióban is feltűnt. Döntésével nincs egyedül a magyar hírességek között. Az egyik legismertebb hazai szereplője a platformnak Molnár Anikó, aki szintén a stabil anyagi háttér megteremtése miatt vágott bele a tartalomgyártásba.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
„25 percig voltam a szívhalál állapotában” – Megszólalt a Budapest Park színpadán összeesett énekesnő
Szolnoki Zsófia Sára, a Loophia énekesnője először beszélt a júniusi összeomlásáról. A drámai esetet egy korábban nem diagnosztizált, örökletes szívbetegség okozta.


Először szólalt meg a június elején, a Budapest Park színpadán történt drámai összeomlása óta Szolnoki Zsófia Sára. A Loophia énekesnője az Instagramon közzétett videójában, amelyet a 24.hu szúrt ki, részletesen felidézte a történteket.

„Június ötödikén megállt a szívem a Budapest Park színpadán. Az Elefánt előtt játszottunk kettő percet, csak az egyik szívbillentyűm úgy döntött, nem fog bezárni, túlstimulálódott, és huszonöt percig voltam a szívhalál állapotában” – emlékezett vissza a videóban.

Az énekesnő elmondta, az összeomlást egy eddig nem diagnosztizált, örökletes szívbetegség okozta, amelyet a koncertet megelőző feszített időszak is súlyosbíthatott.

Kapott egy beültethető defibrillátort, ami egy kis méretű, a bőr alá helyezett orvosi eszköz, amely folyamatosan figyeli a szívverését.

Az életmentő beavatkozás és a traumás élmény ellenére sem tervezi, hogy felhagy a zenéléssel; leszögezte, hogy a zenekarral tovább folytatják.

A Loophia énekesnője június ötödikén, a Budapest Parkban esett össze a színpadon, a zenekar koncertjének első száma közben. A helyszínen azonnal megkezdték az ellátását, újra kellett éleszteni, majd stabil állapotban kórházba szállították. Az eset miatt a fő fellépő, az Elefánt zenekar elhalasztotta aznap estére tervezett koncertjét.

A történtek után nem sokkal az énekesnő édesanyja is nyilatkozott, elmondva, miért esett össze a lánya: egy korábban rejtve maradt szívbetegség okozta a rosszullétet, az alkohol- és drogtesztjei pedig negatívak lettek. A zenekar később bejelentette, hogy az énekesnő felépülése érdekében lemondták a koncerteket júniusban.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Teret és szobrot kap Szolnoki Péter Salgótarjánban, már a helyszín is megvan
Salgótarján városa közterületet nevez el és mellszobrot állít az 56 éves korában elhunyt Szolnoki Péternek. A Blikk információját a település polgármestere is megerősítette, a tervek előkészítése már megkezdődött.
F. O. / Fotó: - szmo.hu
2026. július 30.



Hivatalosan is megkezdték Salgótarjánban annak a tervnek az előkészítését, hogy közterületet nevezzenek el a nemrég elhunyt Szolnoki Péterről, és egy mellszobrot is állítsanak az emlékére.

A Bon-Bon 56 éves korában elhunyt énekesének gyermekkori otthona közelében, a Fáy András körúton valósulhat meg az emlékhely.

A város polgármestere, Kreicsi Bálint megerősítette, hogy a részletek kidolgozása folyamatban van, és a szükséges egyeztetéseket – köztük a gyászoló családdal való konzultációt – is lefolytatják - írta a Blikk. A városi megemlékezés mellett a zenész barátai egy róla elnevezett zenei díj alapítását is tervezik.

Pindroch Csaba Jászai Mari-díjas színész, aki a hétfői búcsúztatón is beszédet mondott, a közösségi oldalán már előrevetítette a város gesztusát.

„Salgótarján -ahol Peti felnőtt - teret fog elnevezni róla és úgy néz ki, hogy egy mellszobor is helyet fog ott kapni!”

A színész a bejegyzésében a város gesztusát is méltatta: „Nagyon szép gesztus ez a várostól, a szeretett várostól, ami nekem is szülőhelyem.”

A városi szándék nem véletlen, Szolnoki Péter ugyanis szorosan kötődött a településhez, ahol felnőtt. Zenei pályája is itt indult: a Salgótarjáni Általános Iskola Kodály Zoltán Tagiskolájában szeretett bele a zenébe, és itt vette kezébe először a fuvolát, amelyen zenélni kezdett.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk