Mi is beszámoltunk arról a megdöbbentő hírről korábban, hogy Tompos Kátya rákkal küzd.
Mint kiderült, a 41 éves énekesnőt azért nem láthatta már két éve a közönség, mert rákkal küzd. Eddig tiszteletben tartották a színésznő kérését, és nem hozták nyilvánosságra a hozzá közel álló személyek, hogy milyen állapotban van. Azonban a helyzet súlyosbodása miatt a Fábián Juli Emlékalapítvány gyűjtést szervezett számára a gyógyulása érdekében, mindemellett egy jótékonysági gálát is tartanak május 25-én.
A Blikk írta meg, hogy Tompos Kátya egyik közeli barátja, Hrutka Róbert péntek délelőtt a Rádió 1 Balázsék című műsorának legutóbbi adásában elárult néhány nagyon szomorú momentumot a színművésznő betegségével kapcsolatban.
Az Artisjus-díjas zenész elárulta, hogy
"nagyjából két éve derült ki, és ott már mondták is, hogy innentől kezdve nincs tovább, tehát nagyon komoly kezelésekre van szükség, illetve egy ideig nem is találták a pontos okát."
Hrutka azt is elmondta, hogy korábban már összegyűlt egy kevés pénz, de csak mostanra tudták rábeszélni az énekesnőt, hogy hozzák nyilvánosságra betegségét.
„Az a legmegrázóbb, hogy Kátya tényleg nem akarta semennyire, hogy ez kitudódjon. (...) Eljutottunk addig a pontig egyszer, amikor meglett a külföldi kezelés, hogy majdnem elindítottunk egy gyűjtést, de hál' Istennek, a magyar egészségügyi miniszter miatt a NEAK (Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő – a szerk.) támogatásával már a második kezelés zajlik, ami elég költséges, és Németországban történik. Találtak még egy olyan kezelést is, ami ennek még nagyobb kisegítő változata lehet, illetve rásegíthet erre az egészre, és nagy reményekkel kecsegtet, de számunkra ez akkor derült ki, amikor ők már elkezdték ezt a kezelést, és elfogyott minden tartaléka a családnak, a barátjának, mindenkinek, és már a második kezelésre sem jutott pénz. Akkor azt gondoltuk, hogy fogjunk össze.”
Bár az énekesnő ódzkodva várta betegségének hírét visszaköszönni a médiában, mégis meglepődött, amikor látta, milyen sokan szeretnének segíteni rajta.
Ő is megérezte már, mert reggel beszéltünk többször. Reggel össze volt törve, hiszen megviseli az, hogy kitudódik, és jönnek azok a címek, melyek szerint »halálos beteg«, »daganatos beteg« és a többi. Ő pont ezt nem akarta, de estére már érezte, hogy elképesztő mennyiségű levél és szeretetáradat indult el"
– mondta Hrutka Róbert.
A színművésznő barátja hozzátette azt is: szerinte Kátya megérdemli a törődést, éppen ezért „arra gondoltunk, ha azok az emberek, akik színházba járnak vagy koncerttermekbe, ha egy színházjegy árát ráköltenék erre az egészre, akkor már az a pár ezer ember simán összerakja azt a pénzt.”
Hrutka kiemelte ugyanakkor, hogy Tompos Kátyának most
"Erőt kell gyűjtenie, fel kellene szednie súlyt és erősödnie, de ehhez kell, hogy a szervezete beindítsa ezt a folyamatot."
A műsorban elhangzott az a részlet is, miszerint a színművésznő nem mozoghat annyit, mert gyorsan fárad, és csupán apró vágyak vannak az életében, például ha tudna enni úgy egy falatot, hogy az jólesik.
Mi is beszámoltunk arról a megdöbbentő hírről korábban, hogy Tompos Kátya rákkal küzd.
Mint kiderült, a 41 éves énekesnőt azért nem láthatta már két éve a közönség, mert rákkal küzd. Eddig tiszteletben tartották a színésznő kérését, és nem hozták nyilvánosságra a hozzá közel álló személyek, hogy milyen állapotban van. Azonban a helyzet súlyosbodása miatt a Fábián Juli Emlékalapítvány gyűjtést szervezett számára a gyógyulása érdekében, mindemellett egy jótékonysági gálát is tartanak május 25-én.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Tóth Gabi teljesen új külsővel tért vissza a nagy elcsendesedés után
Az énekesnő egy friss bejegyzésben mutatta meg új, szőke frizuráját, amivel lezárta a sötét hajas korszakát. A váltás közvetlenül azután jött, hogy egy smink nélküli poszttal törte meg a hetekig tartó csendet.
Feketéből mézszőkére váltott Tóth Gabi, és ezzel nemcsak a külsejét frissítette fel nyárra, hanem a közösségi médiába való visszatérését is új szakaszba léptette. Az énekesnő pénteken, egy friss közösségi médiás bejegyzésben mutatta meg az átalakulás eredményét.
Az eddigi éjfekete tincseket egy meleg tónusú, elegáns szőke árnyalat váltotta, ami a Blikk szerint nemcsak az arcát világosítja meg, hanem egy teljesen új energiát is kölcsönöz a megjelenésének.
A lap úgy fogalmazott, Gabi ezzel a lépéssel visszatért a gyökereihez, hiszen karrierje során már többször láthattuk szőke frizurákkal.
Feketéből mézszőkére váltott Tóth Gabi, és ezzel nemcsak a külsejét frissítette fel nyárra, hanem a közösségi médiába való visszatérését is új szakaszba léptette. Az énekesnő pénteken, egy friss közösségi médiás bejegyzésben mutatta meg az átalakulás eredményét.
Az eddigi éjfekete tincseket egy meleg tónusú, elegáns szőke árnyalat váltotta, ami a Blikk szerint nemcsak az arcát világosítja meg, hanem egy teljesen új energiát is kölcsönöz a megjelenésének.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Nem is Shakira lépett fel a vb-megnyitón? A rajongók szerint ezek a jelek utalnak arra, hogy dublőrt láttunk
A 2026-os világbajnokság nyitóünnepsége után elterjedt, hogy dublőr helyettesítette Shakirát. A rajongók szerint a mozgása árulja el a hasonmást, de egy apróság bizonyíthatja, hogy valóban a kolumbiai énekesnő volt a pályán.
Sokan meg vannak győződve arról, hogy dublőr helyettesítette Shakirát a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csütörtöki nyitóünnepségén. A pletyka néhány órával a mexikóvárosi show után terjedt el a közösségi médiában, miután sokak szerint az énekesnő „másképp nézett ki” a színpadon, mint korábban.
A teória hívei szerint a bizonyítékot a feltűnő sárga szerelés, a hatalmas, sötét napszemüveg és a megszokottól eltérőnek tűnő hajszín szolgáltatta.
Egy felhasználó az X-en egyenesen azt írta, egyértelműen nem a kolumbiai sztárt láttuk a színpadon.
„Ez nem Shakira. Nézzétek meg, ahogy elvéti a lépést, amikor a »Dai Dai«-t énekli. Ez egy dublőr. Shakira mindenkinek hazudott.”
Az Euronews képkockáról képkockára elemezte a felvételeket, és egy olyan részletre hívta fel a figyelmet, ami erősen cáfolja a találgatásokat. Az énekesnőnek van egy apró heg a homlokán, amely több, az évek során készült fotón is látható, például egy májusi, New York-i eseményen készült képen is.
A portál szerint ugyanez a jel a világbajnokság nyitóünnepségén készült felvételeken is kivehető.
Shakira és csapata egyelőre nem reagált a pletykákra.
Az Euronews szerint valószínűtlen, hogy egy ilyen volumenű eseményen egy dublőr még a legapróbb arci heget is reprodukálta volna, majd hozzáteszik: „végül is, azok a csípők nem hazudnak” (utalás Shakira Hips don’t lie című dalára).
Egy hasonló oknyomozás, ami szintén erre a következtetésre jutott:
Después de una minuciosa investigación sobre los rumores de que la persona que apareció hoy no es Shakira, les diré lo que los fans especialistas: aseguran que sí es ella. Mencionan una cicatriz en la frente, se ve alta , pues trae tenis con una suela más alta y que luce más… pic.twitter.com/TUMmIXfUA5
A 2026-os világbajnokság csütörtökön egy látványos nyitóünnepséggel vette kezdetét, ahol a kolumbiai énekesnő a nigériai világsztárral, Burna Boyjal adta elő a torna hivatalos dalát, a „Dai Dai”-t.
Shakira neve szinte összeforrt a labdarúgó-világbajnokságokkal, miután a 2010-es torna himnusza, a Waka Waka hatalmas siker lett, és 2014-ben is fellépett a döntő előtt.
Sokan meg vannak győződve arról, hogy dublőr helyettesítette Shakirát a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csütörtöki nyitóünnepségén. A pletyka néhány órával a mexikóvárosi show után terjedt el a közösségi médiában, miután sokak szerint az énekesnő „másképp nézett ki” a színpadon, mint korábban.
A teória hívei szerint a bizonyítékot a feltűnő sárga szerelés, a hatalmas, sötét napszemüveg és a megszokottól eltérőnek tűnő hajszín szolgáltatta.
Egy felhasználó az X-en egyenesen azt írta, egyértelműen nem a kolumbiai sztárt láttuk a színpadon.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Nőtt Rubint Réka daganata, ezért új kezelést kap, mintáit most Amerikában vizsgálják
Rubint Réka orvosai kezelésváltásról döntöttek, miután a fitneszedző primer daganata 8 milliméterről 1 centiméterre növekedett. A család a hazai ellátás mellett a vérmintát és egy friss májbiopsziát is kiküldött az Egyesült Államokba elemzésre.
Újfajta infúziós kezelést kap Rubint Réka, miután a legutóbbi, minden eddiginél erősebb intravénás kemoterápia nem hozta meg a várt eredményeket. A fitneszedző primer daganata ugyanis némileg növekedett, ezért orvosai egy olyan hatóanyagra állítják vissza, amely korábban már bizonyítottan hatásos volt nála. A terápiaváltással párhuzamosan külföldön is vizsgálják a szervezetét, hogy kiderüljön, képződött-e újabb áttét – írta az RTL.hu.
Schóbert Norbi a napokban arról beszélt, hogy a feleségénél alkalmazott legutóbbi, „szőnyegbombázás szerű” intravénás kemoterápia lényegében nem használt. Rubint Réka ezt annyiban pontosította, hogy a daganat mérete a korábbi 8 milliméterről 1 centiméterre nőtt.
„Nem lehet kijelenteni, hogy nem használt. Inkább azt mondanám, hogy mivel az alap, a primer daganat mérete egy picit nagyobb lett. Ez persze lehet mérési hiba is. De 1 centiméter lett a korábbi 8 miliméter helyett” – fogalmazott.
A változás miatt orvosa úgy döntött, visszatérnek egy korábban már sikeres, mTOR-gátlót tartalmazó infúziós kezeléshez.
A terápiaváltás mellett a pontos állapotfelmérésre is nagy hangsúlyt fektetnek, amihez nemzetközi segítséget is igénybe vesznek. „A májamat most vizsgáljuk több szempontból is. Amerikába már kiküldték a véremet, és ott nézik meg, hogy a rendszerben van-e daganat. Illetve tesznek esetleges javaslatot a kezelés kiegészítésére” – mondta Rubint Réka. A fitneszedző a múlt héten néhány napot kórházban töltött, ahol a májából vettek biopsziát. Ezt a mintát szintén külföldön elemzik.
„Itthon mindent megkapok, tényleg fantasztikus ellátást. De ha az ember szeretne más frontról is még szakvéleményt, utánkövetést kérni, az pénzbe kerül. Erre nem volt pénzünk négy évvel ezelőtt, mert ugye ellopták az összes pénzünket a csodálatos kollégáink. Most viszont van annyi, hogy bizonyos vizsgálatokat meg tudunk engedni magunknak.”
A fitneszedző hozzátette, hogy a tüdejében rend van, a korábbi áttéteket már sikeresen eltávolították. A most indult infúziós kezelés egyik lehetséges mellékhatása a nyálkahártya-érintettség lehet, de a család bízik a terápia hatékonyságában. Rubint Réka a betegséghez való hozzáállását hangsúlyozva továbbra is optimista, és a gyógyulásra koncentrál.
Június elején derült ki, hogy a fitneszedzőre egy kisebb műtéti beavatkozás és egy újabb kemoterápiás ciklus is vár. A bejelentések tónusa már akkor is elszántságot tükrözött, Réka pedig hangsúlyozta, nem kíván betegszerepbe helyezkedni, a kezeléseket a gyógyuláshoz vezető út állomásainak tekinti. A küzdelem során a bizonytalansággal is meg kellett tanulnia együtt élni, közben a család a hagyományos onkológiai protokollok mellett is keresi azokat a megoldásokat, amelyek segíthetik a gyógyulást.
Újfajta infúziós kezelést kap Rubint Réka, miután a legutóbbi, minden eddiginél erősebb intravénás kemoterápia nem hozta meg a várt eredményeket. A fitneszedző primer daganata ugyanis némileg növekedett, ezért orvosai egy olyan hatóanyagra állítják vissza, amely korábban már bizonyítottan hatásos volt nála. A terápiaváltással párhuzamosan külföldön is vizsgálják a szervezetét, hogy kiderüljön, képződött-e újabb áttét – írta az RTL.hu.
Schóbert Norbi a napokban arról beszélt, hogy a feleségénél alkalmazott legutóbbi, „szőnyegbombázás szerű” intravénás kemoterápia lényegében nem használt. Rubint Réka ezt annyiban pontosította, hogy a daganat mérete a korábbi 8 milliméterről 1 centiméterre nőtt.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
A mexikói-kanadai-amerikai közös rendezésű világbajnokság több szempontból is rendhagyó lesz. Az egyik ilyen, hogy nem egy, hanem három (!) nyitóceremóniát is rendeznek. Június 11-én rendezik az első mérkőzést a házigazda Mexikó és Dél-Afrika között, a mérkőzés előtt pedig latin-amerikai művészek varázsoltak fantasztikus hangulatot a legendás Azték stadionban.
Az olasz Andrea Bocelli tenor és Shakira kolumbiai popsztár is fellépett.
Képeken a nyitóünnep!
A mexikói-kanadai-amerikai közös rendezésű világbajnokság több szempontból is rendhagyó lesz. Az egyik ilyen, hogy nem egy, hanem három (!) nyitóceremóniát is rendeznek. Június 11-én rendezik az első mérkőzést a házigazda Mexikó és Dél-Afrika között, a mérkőzés előtt pedig latin-amerikai művészek varázsoltak fantasztikus hangulatot a legendás Azték stadionban.
Az olasz Andrea Bocelli tenor és Shakira kolumbiai popsztár is fellépett.
Képeken a nyitóünnep!
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!