HÍREK
A Rovatból

143 millió forintot költött a Megafon az elmúlt hónapban Magyar Péter és az ellenzék lejáratására

Ennél több pénzt csak a 2022-es kampányban szántak üzeneteik átvitelére. A hónap nyertese egyértelműen Bohár Dániel volt, aki egymaga 35 milliót kapott a központból.


Kétségkívül nem a Fidesz 2010 óta tartó kormányzásának legjobb hetei-hónapjai az utóbbiak: februárban a (sokáig nem is csillapodó) kegyelmi botrány miatt lemondani és távozni kényszerült Novák Katalin, Varga Judit és Balog Zoltán, több belső feszültségről és ellentétről is hallani a pártban, és nem utolsó sorban megjelent a színen Varga Judit volt férje, Magyar Péter, aki rég nem látott vehemenciával vonz magához tömegeket.

Az alapvetően mindig kommunikációs hadjáratra építő kormánypártoknak tehát most az eddigieknél is jobban be kellett dobni magukat, amire a jelek szerint nem sajnálták a pénzt:

egy hónap alatt csak a Megafon Facebook-oldalaira 143 645 512 forintot költöttek el

– írja a Telex.

Ez összesen 206 szponzorált posztot jelentett alig 30 nap alatt.

A portál kutatásai szerint ezek legnagyobb része Magyar Pétert gyalázza, kisebb részben az ellenzék többi pártját és Brüsszelt támadják – elsősorban a júniusi önkormányzati és EP-választások okán.

Az unió támadását (annak "fővárosán" keresztül) inkább a Civil Összefogás Fórum (CÖF) nevű kormányszervezet vette át, ők 63 milliós havi költéssel dolgoztak.

A Telex összehasonlításul azt is írja: a 143 milliós összeg több mint tízmillióval több, mint amit a Megafon 2021-ben, az ellenzéki előválasztás idején, öt hét alatt költött. És csak egyszer költöttek ennél többet kampányra: a 2022-es választási időszak előtt.

Az öt legtöbbet kapott csatorna a Megafonon belül:

  • Bohár Dániel (34 763 765 Ft, 45 hirdetés)
  • Trombitás Kristóf (19 640 294 Ft, 27 hirdetés)
  • Deák Dániel (18 571 573 Ft, 30 hirdetés)
  • Szarvas Szilveszter (18 410 452 Ft, 32 hirdetés)
  • Apáti Bence (7 735 277 Ft, 23 hirdetés).

A lap külön kiemeli Bohár Dánielt, aki annak ellenére kapott közel 35 millió forintot, hogy a napokban durván meghamisította a Márki-Zay Péterrel készült telefonbeszélgetését. Mivel a hívást a volt miniszterelnök-jelölt is felvette, kiderült, hogy teljesen más dolgokat mondott, mint amit a Megafon influenszere összevágott belőle. Márki-Zay mondatait ITT, a hamisított Bohár-anyagot pedig ITT lehet megtekinteni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Disznóólból olvasta fel bocsánatkérő levelét a fideszes Pócs János, miután Ruszin-Szendi Romulusz feljelentette
A politikus Ruszin-Szendi által megfogalmazott szöveget ismertette egy videóban, amit korábbi posztja miatt kellene nyilvánosan bocsánatkérésként közzétennie.


Pócs János egy új videóban jelentette be, hogy Ruszin-Szendi Romulusz feljelentette őt. A fideszes országgyűlési képviselő a Facebook-oldalán, a disznóólban állva olvasta fel a volt vezérkari főnök levelét, amelyben beperli őt egy korábbi videója miatt. A politikus ezzel a mondattal kezdte a felvételt:

„Rendkívüli bejelentés, a mai napon Ruszin-Szendi Romulusz nem lőtt le, de feljelentett”,

utalva arra, hogy a volt honvédelmi vezető fegyverrel az oldalán jelent meg egy eseményen.

A szóban forgó videó még júliusban jelent meg Pócs oldalán „Zsír akció” címmel.

A felvételen egy levágott, megperzselt disznó látható, amelyre a következő szöveget írta a képviselő: „Ő volt a soros, Romulusz”.

A videóban Pócs három bödön zsírt is bemutatott – kacsazsírt, libazsírt és mangalicazsírt –, majd egy negyediket is melléjük helyezett, amelyen az „akciós Romulusz zsír” felirat szerepelt. A videóban az is elhangzott: „mangalicazsír igen, Romulusz nem”.

A felvétel egy 2017-es videó folytatásának tekinthető, amelyen szintén egy disznóra írták azt, hogy „Ő volt Soros”.

Ruszin-Szendi Romulusz, a Magyar Honvédség korábbi vezérkari főnöke 2022. április 14-én zsírleszíváson esett át a Honvédkórházban.

A jelentés szerint a műtétet a kórházban, a vezérkari főnök beosztottjai szervezték és végezték.

Pócs a legújabb videójában egy bocsánatkérő levelet is felolvasott, amelyet Ruszin-Szendi fogalmazott meg az ő nevében.

A levél szerint a képviselő elismeri, hogy megsértette Ruszin-Szendit emberi méltóságában, és becsületsértést követett el. A szövegben bocsánatot kér a történtekért.

Pócs a felolvasás után csak annyit mondott: „sajnálom, de ez van”.

A politikus hozzátette, hogy Ruszin-Szendi 1,2 millió forintos sérelemdíjat követel. A videóban megjegyezte: „ha megítéli a bíróság, a disznóimat felajánlom, csak egy kicsit még hizlalom”.

A Tisza Párt szakpolitikusa az ügyre reagálva azt írta: ez „semmi más, csak a karaktergyilkosság újabb fejezete”. Takács Péter egészségügyi államtitkár ezzel szemben úgy fogalmazott: „ez mindent elmond Magyar Péter embereiről”.

(via Index)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
A Nyugati és Kőbánya között ragadtak az utasok, a töltésen lemászva hagyták el a vonatot
Az utasok nem várták meg a katasztrófavédelmet, a vésznyitóval nyitották ki a vonat ajtajait.
F. O. - szmo.hu
2025. szeptember 21.



A Telex egyik olvasója számolt be arról, hogy szombat este Zugló vasútállomás közelében megállt az egyik vonat, az utasok pedig a meredek töltésen lemászva hagyták el a szerelvényt.

A MÁV azt írta az esetről, hogy szombaton kora este forgalmi okokból leállították a vonatközlekedést a Nyugati pályaudvar és Kőbánya közötti egyik vágányon. Emiatt több vonat is az érintett szakaszon ragadt, az egyik pedig egy peron nélküli részen állt meg.

A szabályzat szerint ilyen esetekben a MÁV a katasztrófavédelmet kéri fel az utasok leszállítására.

Az utasok ezen a vonaton a kalauz kérései ellenére önkényesen, a vésznyitóval kinyitották a vonat két ajtaját, és még a katasztrófavédelem kiérkezése előtt elhagyták a járművet.

A MÁV szerint a türelmetlen utasok tettükkel saját és mások biztonságát is veszélyeztették.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Rácz András: A magyar Charlie Kirk-pillanat kapujában vagyunk
A szakértő úgy látja, hogy a hódmezővásárhelyi rendőrkapitány halála után azonnal eltüntetett cikk bizonyítja, hogy a portál is érezte a felelősségét a történtekben.
F. O. - szmo.hu
2025. szeptember 21.



Rácz András szombat este osztott meg egy bejegyzést a Facebookon a hódmezővásárhelyi rendőrkapitány halálára reagálva. Azt írta:

„amikor a propaganda szó szerint öl – a magyar Charlie Kirk-pillanat kapujában vagyunk”.

A bejegyzésben úgy fogalmazott, hogy

ez „az utolsó lépcsőfok azelőtt, hogy valaki a fegyverét elkeseredésében ne saját maga, hanem az őt lejáratók ellen fordítsa”. Szerinte ez minden újságíró, laptulajdonos és hirdető közös felelőssége, és egyben személyes érdeke is.

Rácz szerint a rendszerváltás óta ez az első eset, hogy egy lejárató kampány közvetlenül vezetett egy ember öngyilkosságához. Úgy látja, hogy ez akkor is mérföldkő, ha kényelmetlen belegondolni.

Azt írta, hogy onnan lehet tudni, mekkora szerepe volt az ügyben a Promenad24 által közölt cikknek, hogy az érintett tartalom az öngyilkosság nyilvánosságra kerülése után azonnal eltűnt az oldalról. Azt írta: „ezzel

tartalmilag ők maguk ismerték el a felelősségüket”.

A későbbi magyarázatot, miszerint kegyeleti okokból távolították el, Rácz egyszerű mellébeszélésnek nevezte.

A történtekre Márki-Zay Péter is reagált. A polgármester szerint az esettel összefüggésbe hozható az a cikk, amelyet a Promenad24 közölt. A rendőrség épülete elé gyertyás megemlékezést is szervezett.

Rácz András bejegyzésében arról is írt, hogy az információs műveletek során is működik az eszkaláció logikája:

ha nincs önmérséklet vagy külső szabályozás, akkor a konfliktusok fokozatosan súlyosbodnak, és egyre durvább eszközök jelennek meg.

Szerinte ezek idővel kiléphetnek az információs térből, és más területeken is következményekkel járhatnak.

Úgy fogalmazott: „az információs erőszak spirálja tud oda eszkalálódni, hogy a következmények a fizikai térre is kiterjedjenek, és alaptétel, hogy az információs hadviselés képes a fizikai valóságot is befolyásolni”.

A posztban két fontos kérdést is felvetett. Az egyik, hogy erkölcsileg vállalható-e ezek után Promenad24-et olvasni, ott dolgozni vagy ott hirdetni. A másik, hosszú távú kérdés szerinte az, hogyan lehet megelőzni, hogy az információs nyomás, vagyis a lejáratások tovább eszkalálódjanak.

Azt írta, az ilyen kampányok hatására bekövetkezett öngyilkosság „az utolsó lépés azelőtt, hogy egy másik áldozat esetleg ne saját maga, hanem az őt lejáratók ellen fordítson fegyvert”.

Rácz szerint tévedés azt gondolni, hogy a lejárató kampányokkal szembeni düh nem fordulhat át fizikai erőszakba a vélt propagandisták ellen, mert állítása szerint ez már megtörtént.

Az újságíróknak és sajtómunkásoknak azt üzente: „ez már régen nem játék”. Úgy fogalmazott: „a ti életetekről is szó van ugyanis. A ti személyes életetekről. Mindannyiótokéról, mert egy, a végletekig hergelt társadalomban bárkiből lehet célpont, aki másokat lejárat, besároz, mocskol. Bármelyikőtökkel előfordulhat, hogy egy végletekig megalázott, lejáratott embernél elszakad a cérna és rátok ront”.

A poszt zárásaként azt írta:

„megoldást találni ugyanis nemcsak erkölcsi vagy politikai, hanem kőkemény, személyes biztonsági érdeke is mindenkinek, aki másokat besározó cikkeket ír vagy ilyen tartalmat gyárt,

vagy egyáltalán, így kommunikál. Aki ugyanis azt hiszi, hogy áldozat csak valaki másból lehet, az nemcsak felelőtlen, de önveszélyesen ostoba is”.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Októberben érkezik a háromgyermekes anyák személyi jövedelemadó-mentessége, de figyelni kell, ugyanis nem jár automatikusan
A háromgyermekes édesanyáknak nem kell többé szja-t fizetni függetlenül a saját, vagy a gyermekük életkorától.


„Októbertől jön a háromgyermekes édesanyák személyi jövedelemadó-mentessége, ami mintegy negyedmillió anyának jelent pluszpénzt, de az adómentességet igényelni kell” – mondta Koncz Zsófia, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára.

A politikus hangsúlyozta:

a háromgyermekes édesanyáknak nem kell többé szja-t fizetni függetlenül a saját, vagy a gyermekük életkorától, ugyanúgy jár a mentesség a fiatal anyukáknak, mint azoknak, akiknek a gyerekei már felnőttek.

Egy átlagkeresetű háromgyermekes édesanyának ez havonta körülbelül 109 ezer forintot, évente pedig 1,3 millió forintot jelenthet, számításaik szerint 250 ezer háromgyermekes anyának hoz pénzt a házhoz.

Minden anya jogosult az adómentességre, aki három gyermek után családi pótlékra jogosult, vagy korábban legalább 12 évig jogosult volt rá, ideértve az örökbefogadó szülőket is.

„A mentesség akkor is jár, ha a gyermekek már nagykorúak, a kedvezmény pedig élethosszig érvényes, amíg az anya adóköteles jövedelemmel rendelkezik” – közölte az államtitkár.

Koncz Zsófia felhívta a figyelmet arra is, hogy

az adómentesség nem jár automatikusan, azt igényelni kell,

amire két mód van. Az egyik az adóelőleg-nyilatkozat, amit a munkáltatónál vagy a NAV honlapján lehet leadni. Ahhoz, hogy már az októberi fizetésben megjelenjen az adómentesség, október első felében érdemes leadni a nyilatkozatot, ezt elég egyszer megtenni.

A másik lehetőség, hogy az adómentességet az adóbevallásban érvényesítik. Ezt a májusban esedékes bevallásnál néhány kattintással, vagy pár plusz sor kitöltésével lehet megtenni, majd a jogosultak egy összegben visszakapják a befizetett adót.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET: