FELFEDEZŐ
A Rovatból

8 órás munkával ér fel az, hogy egy nő foglalkozik magával – véli egy luxusban élő lány, aki azért is fizet, hogy megmossák a haját

A fiatal New York-i nőt a szülei tartják el, nem is akar dolgozni, mert szerinte nem férne bele az idejébe a szépségápolás és a szórakozás mellett.


Nem dolgozik, mégsincs egy szabad perce sem annak a fiatal amerikai nőnek, akit a szülei tartanak el - és ezt nem is tagadja. A TikTokon magát "háztartásbeli lánynak" nevező Roma Abdesselam luxus körülmények között éli extravagáns életét. Pazar lakása, rengeteg ruhája, táskája van, drága éttermekbe és kávézókba jár, és úgy költi a pénzt, mintha sosem fogyna el. A TikTokon több mint 600 ezren követik a mindennapjait, a videóiban pedig sokszor elmondja, hogy mi mennyibe került éppen.

Azt sem titkolja, hogy egy nap átlagosan 2400 dollárt (~900 ezer forint) szór el. Arra sem sajnálja a pénzt, hogy házhoz rendeljen egy pohár kávét, vagy hogy hetente többször fodrászhoz menjen csak azért, hogy megmossák a haját, mert neki ez túl nagy nyűg.

A napja általában a házhoz rendelt kávéval indul, majd edzeni megy, ezután pedig megcsináltatja a frizuráját. Ebédelni a barátaival szokott valamilyen menő étteremben, utána shoppingolnak, majd ismét edzés következik. Ezután pedig már készülődnie kell, ugyanis esténként a barátaival szórakozik. Vagyis mindig van mit csinálnia, egyáltalán nem unatkozik.

"Az, hogy nőként foglalkozol magaddal már önmagában egy munka. Fogalmam sincs, hogy azok a nők, akik 8 órában dolgoznak, hogy tudnak minden olyat megcsinálni, ami nekem egy teljes munkaidőt vesz igénybe"

- mondta a Sunnak.

Azt is elárulta, hogy nem szeret semmi olyasmit csinálni, ami számára kényelmetlen vagy kellemetlen, ilyen például a hajmosás is. Mivel ez sok időbe telik nála, inkább fizet valakinek azért, hogy megcsinálja helyette. A legtöbbet azonban ruhákra költ, évente 300 ezer dollárt (~113 millió forint).

"Általában egyszer vagy kétszer hordok egy szettet, mielőtt megszabadulok tőle. Egyrészt nem szeretem, ha túl sok ruha van otthon, ezért sokat eladományozok belőlük. Másrészt ha már csináltam egy szettben képeket magamról, akkor legközelebb már nincs meg az az 'új érzés', ezért már nem kell"

- magyarázta.

@therealsahd I’m in competition with myself only. Dress is from @steven_dann ♬ SHE CANNOT BEAT MY OUTFIT - Fenty Beauty

Háromhavonta botoxoltat, és rendszeresen megcsináltatja a szemöldökét is. Kéthavonta komolyabb kozmetikai kezeléseknek is aláveti magát, hetente egyszer pedig testfeszesítő kezelésre, arctisztításra és masszásra is költ.

Mindezt nagyrészt a szülei finanszírozzák, akik szeretnék, ha a lányuk elindulna a saját útján, de addig is előszeretettel támogatják. Egyszer kénytelenek voltak költséghatárt szabni, miután Roma 150 ezer dollárt (~56 millió forint) szórt el egy hónap alatt. Akkor a hitelkártyáját is elvették tőle, de egyébként nem szólnak bele, hogy mire költi a pénzt.

"A családom folyamatosan azzal nyomaszt, hogy keressek munkát és házasodjak meg, mert nem akarják, hogy tőlük függjek anyagilag. Olyan vagyok, mint egy pióca"

- vallja be.

A lánynak részben már sikerült a saját lábára állnia a TikTokon elért népszerűségének köszönhetően, hiszen már havonta 25 ezer dollárt (~9,2 millió forint) keres csak a videóival. Az ismertség negatív oldalát azonban már ő is megismerte, ugyanis sokan kritizálják az életstílusa miatt. Elmondása szerint azonban szereti a trollokat, néha még el is kezd velük beszélgetni, ennek pedig az az eredménye általában, hogy bocsánatot kérnek tőle. Azokon a kommenteken is csak nevet, amikor azt írják, hogy csúnya, mert szerinte ezek a megjegyzések nevetségesek. Egyedül akkor háborodik fel, amikor a barátait vagy a családját célozzák meg a rosszindulatú hozzászólók, mert őket szeretné megvédeni ettől.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
230 éves titkos recept nyomában – felfedeztük az Unicum Házat
Kiderült, miért készült évtizedekig hamis recept alapján az ital, és milyen különlegességek érlelődnek ma is a hatalmas pince mélyén. Mutatjuk mi vár rád!


Van egy hely Budapesten, ahol egyszerre élheted át a történelem súlyát, a gyógynövények illatát, a pince hűvös varázsát és az Unicum különleges ízeit. Ez az Unicum Ház – és aki ide betér, nem csupán egy múzeumot látogat meg, hanem egy minden érzékszervére ható utazáson vesz részt.

Ellátogattunk az Unicum Ház prémium túrájára, ahol kiderült, miért készült évtizedekig hamis recept alapján az ital, és milyen különlegességek érlelődnek ma is a hatalmas pince mélyén. Mutatjuk mi vár rád!

Az élmény egy immerzív, 270 fokos vetítéssel indult, amely a Zwack család és az Unicum kalandos történetét mesélte el.

Ahogy körbenéztem, a falakon megelevenedő képek szinte életre keltették előttem a gyár múltját, a család sorsát és a legendás ital történetét.

Megtudtuk például, hogy amikor 1948-ban államosították a gyárat,

a Zwack család egy hamis receptet adott át a kommunista hatalomnak.

Így az ital hosszú évekig nem is az „igazi” volt. Később Zwack Péter a ’80-as évek végén visszatért Magyarországra, és akkoriban szinte példátlan módon visszavásárolta a saját családi cégét. Az Unicumot ekkortól újra az eredeti recept alapján kezdték el gyártani.

A régi lepárló és a titkos recept

A vetítés után jött a túra legizgalmasabb része: a régi lepárló és a pincelabirintus.

A gyár 1892-ben épült, és a lepárlóban a mai napig ott állnak azok az eredeti berendezések, amelyeken a 20. század végéig főzték a gyógynövényeket.

Belépve olyan érzésem támadt, mintha visszarepültünk volna az időben, és rögtön megcsapott a gyógynövények fűszeres illata is.

Az Unicum több mint 40 féle gyógynövényből készül, de a pontos számot szándékosan nem árulják el. Néhány összetevőről a túra során lerántották a leplet: van benne enciángyökér, édeskömény, fahéj, guajakfa.

A recept titkát egy olyan fűszerkeverék őrzi, amit kizárólag a család ismer.

Ez már keverék formájában érkezik a gyárba. A kiállításon ráadásul olyan fűszernövényeket is elhelyeztek, amiket nem tartalmaz a recept, hogy senki ne jöhessen rá a valódi titokra.

A pincelabirintus birodalma

A 2500 négyzetméteres pince egy külön világ: több mint 500 tölgyfahordót rejt, a kádármester faragott díszei pedig műalkotásként is megállnák a helyüket.

A legkisebb hordó 100 literes, a legnagyobb pedig 16 000 literes – ez utóbbi egyben a legrégebbi is, hiszen 1937 óta szolgál. Az Unicum hónapokon keresztül érlelődik a pincében lévő hordókban, mielőtt a boltok polcaira kerülne, onnan pedig hozzánk.

Az ízek kavalkádja

A pince igazi különlegességei a csapra vert hordók: a kóstolás során innen kínálják az italokat.

A prémium túra során öt féle Unicumot kóstolhattunk. Mindegyik ital más és más világ, de az alap mégis ugyanaz – ettől válik különlegessé a kóstolás.

Itt még a klasszikus Unicum is teljesen más ízélményt ad: intenzívebb, gazdagabb, mint amit a boltban vehetsz.

Az Unicum Szilva titka, hogy aszaltszilva-ágyon érlelik, amihez az ötletet egy régi kóstoló adta: annyira ízlett a vendégeknek a szilvával együtt, hogy külön italt csináltak belőle.

A Barista változatot a kávé inspirálta: presszókávéval kínálták az Unicumot, melynek akkora sikere lett a kóstolók körében, hogy külön ízvariáns született belőle.

Az Orange Bitter ötletét Olaszországból hozta a család – ott látták, hogy naranccsal és jéggel isszák az Unicumot, így lett a narancsos változat.

Az Unicum Riservában a két örökös, Zwack Sándor gyógynövény-szakértelme és Zwack Izabella borász tudása egyesül, ugyanis dupla hordós érlelést kap az ital, és részben Tokaji pincészetekból származó hordókban érlelik azt.

A prémium túra során bepillanthattunk a Soroksári úti pince egyik legféltettebb területére, a Trezor-ágba is.

Itt pihen tíz éven át az Unicum legexkluzívabb különlegessége, a Trezor XO – az Extra Old rövidítése is a hosszú érlelésre utal.

A 2013-as évjáratból mindössze 3200 palack készült, ebből 2024-ben 2000 palack került értékesítésre és a következő években is nagyjából ennyit fognak készíteni belőle.

Az XO sorszámozott, szögletes palackjai olyan exkluzívak, hogy szinte múzeumi tárgyként állnak a vitrinekben.

Érdekesség, hogy ez a pincerész egy másik különleges program, a Trezor Titka szabadulószoba egyik fő helyszíne is.

Kiállítótér – ahol a múlt életre kel

A látogatásunk a kiállítótérben zárult, ahol audioguide és QR-kódos tartalmak segítségével fedezhettük fel a Zwack család sosem hallott történeteit.

A családi legenda szerint 1790-ben II. József udvari orvosa, dr. Zwack készítette el az első italt a császár gyomorbántalmaira. Amikor az uralkodó megkóstolta, elhangzott a híres mondat:

Dr. Zwack, das ist ein Unikum!

A vitrinekben láthattuk a legidősebb fennmaradt Unicum palackot, amely megközelítőleg 140 éves.

Elolvashattuk Ady Endre Mylitta-verseit is, amelyeket Zwack Máriához írt.

Megnézhettük, melyik Arnold Böcklin festmény ihlette Pachl Viktor legendás „vízes ember” plakátját az 1910-es években.

A kiállított tárgyak között szerepelt a Zwack által átmenetileg gyártott villanykörte is. Amikor ugyanis megcsappant az ital forgalma, jobb híján fénnyel töltötték meg a palackokat.

A galérián megcsodáltuk Közép-Európa legnagyobb minipalack-gyűjteményét is, ami több mint 17 ezer darabból áll.

Az én kedvenceim egyértelműen az állatfigurás üvegek voltak.

Az interaktív kijelzőkön megpróbáltuk játékosan kitalálni, mely gyógynövényekből készül az Unicum.

Illetve unicumos puzzleval és memóriajátékkal is játszhattunk.

A szelfigép budapesti és Unicumos hátterei pedig gondoskodtak róla, hogy ne csak élményeink, hanem fényképes emlékünk is legyen az Unicum Házból.

Az Unicum Ház nem csupán egy kiállítás, hanem egy időutazás a magyar történelemben, egy kalandozás a gyógynövények között és egy élménykóstoló az ízek világából.

Egy hely, ahol a legendák életre kelnek, a titkok még titokzatosabbá válnak, és ahol minden korty mögött ott rejlik több mint két évszázad öröksége.

Amikor kiléptem, már tudtam: az Unicum nem csak egy ital. Ez valóban egy Unikum.

Ha kedvet kaptál, látogass el te is az Unicum Házba. Ráadásul most különösen jó alkalom nyílik rá: november 5-én este Beck&Grecsó előadással is készülnek a múzeum területén. Az estet egy különleges vacsora kíséri majd, ahol az Unicum termékcsalád ízei köszönnek vissza az ételek világában is.

Írta: Orosz Emese


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
FELFEDEZŐ
A Rovatból
Házasság első látásra: „Külsőre nem ezt vártam” – a 60 éves Sanya újdonsült felesége szemébe mondta, hogy fiatalabbra számított
A személyi edző Ritával házasodott össze a TV2 műsorában, de már az oltárnál elmondta, hogy nem érzi a kémiát. Ráadásul a lagzin még a felesége menyével is smúzolt.
F. O. Fotó: TV2 - szmo.hu
2025. október 14.



Elindult a TV2 Házasság első látásra című műsorának új évada, ahol ismét olyan párokat hoztak össze a szakértők, akik a nagy napon találkoztak először. Az egyik friss házaspár Rita és Sanya lett.

Sanya neve nem ismeretlen a tévénézők számára, évekkel ezelőtt szerepelt az RTL Farm című realityjében is. A 60 éves személyi edző korábban chippendale-ként is dolgozott, és egyszer Mr. Budapest címet is nyert.

A mostani műsorban Rita lett a párja, de Sanya első benyomása nem volt túl pozitív.
„Megláttam, és az első gondolatom az volt: hmm, nem ő lesz az igazi. Nem dobogtatta meg a szívemet, nem éreztem, ami első látásra kellene legyen, hogy na, ő az. Egy picit csalódott vagyok. Külsőre nem ezt vártam”

- mondta.

A gondolatait később Ritának is elmondta, aki nehezen élte meg, hogy újdonsült férje idősebbnek találja őt annál, amit elképzelt.

Az esküvő napján Sanya különösen jól érezte magát Rita fiatal menyének társaságában. A lányról így nyilatkozott:

„Thyra nagyon jó nő. Tehát az én ideálvilágomba ő nagyon beleillik.”

A történtek a baráti társaságnak is feltűntek. Egyikük így fogalmazott:

„Sanya nem hazudtolta meg magát: amikor a fogadott menyével elkezdett jópofizni...Hát, kicsit lefagytunk, hogy őszinte legyek. Lecseréli az arát? Furcsa volt.”

A férfi később azt is megtudta, hogy ismerősök a lánnyal a Facebookon, és nem sokkal később meg is nézte a bikinis képeit.

via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Napokon belül nyit az új budapesti pláza - ilyen üzletek lesznek a Zenit Corsóban
A 6,7 hektáros területet városi sétánynak is kialakították. 11 ezer m² kiskereskedelmi tér, az üzletek 85%-a már tavasszal bérlőre talált.


A jövő héten megnyitja kapuit Zugló új bevásárlóközpontja, a Bayer Construct Zrt. kivitelezésében megépített Zenit Corso – írja a vg.hu. A Bosnyák tér mögötti, 6,7 hektáros területre tervezett pláza bevásárlóközpontként és modern városi sétányként is funkcionál.

A XIV. kerület új városközpontjának szánt létesítmény hivatalos megnyitója október 16-án lesz. A kerület Budapest negyedik legnépesebb része, több mint 118 ezer lakossal.

A bevásárlóközpont körülbelül 11 ezer négyzetméter bérelhető kiskereskedelmi teret kínál, az üzlethelyiségek 85 százaléka már tavasszal bérlőre talált. A földszinten kisebb szolgáltatók és teraszos vendéglátóhelyek működnek, az első emeleten a nagyobb alapterületű üzletek kapnak helyet.

Az október 16–22. közötti nyitóhéten programokkal, gasztronómiai meglepetésekkel és akciókkal várják a látogatókat. A bevásárlóközpontban több ismert márka jelenik meg, köztük az Aldi, a Barber Shop Budapest, a Bortársaság, a Libri, a Flying Tiger, a Pepco, az OTP, a Kik, a K&H, a Sinsay és a Rossmann.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Házasság első látásra: „Ha ilyen teste volt, még bármi lehet” – Sanya már a lagzin lecsekkolta felesége bikinis képeit
Kiderült, hogy a 60 éves férfi és újdonsült felesége már Facebook-ismerősök, sőt Sanya már üzent is korábban Ritának.


Hétfőn elindult a Házasság első látásra című műsor új évada a TV2-n, ráadásul rögtön dupla résszel. Az egyik első páros, akit a szakértők "összeházasítottak", Varga Sanya és Fűzfa Rita voltak. Ahogy a többi pár, ők is az esküvőn látták egymást először, ám később kiderült, hogy a Facebookon már ismerősök. Sőt, a 60 éves személyi edző korábban üzent is az 55 éves nőnek.

„2022. április 15-én, éjjel 1 óra 6 perckor küldtem neki egy smiley-t, egy mosolyt”

– árulta el Sanya egy barátjának a lagzin.

A korábban chippendale-ként is dolgozó férfi azt is őszintén elmondta, hogy nem ilyen feleséget képzelt el magának.

„Nem azt kaptam, nem erre számítottam. De egy aranyos, kedves lánynak, nőnek tűnik.”

Ha már kiderült, hogy ismerősök a Facebookon, Sanya meg is nézte Rita profilját, főleg a fürdőruhás fotói érdekelték.

„Ha ilyen teste volt, akkor most se lehet rossz. Én fej-, fenékpárti vagyok. Ha ilyen test van a fehér fátyol alatt, vagy nem is tudom, mi ez a ruha, akkor még bármi lehet!”

– mondta bizakodva a barátjának, Andornak. Ő viszont úgy gondolja, nem azon fog múlni, hogy mennyire tetszenek egymásnak külsőre, hanem hogy van-e megfelelő kémia köztük.

Rita azt mondta, abban bízik, hogy még jobban meg tudja ismerni Sanyát, és el tudnak indulni egy érzelmi vonalon, amitől közelebb kerülnek egymáshoz.


Link másolása
KÖVESS MINKET: