ÉLET-STÍLUS
A Rovatból

Fitneszblogger felesége Instagramját figurázta ki – a férj profilja már népszerűbb is

Van itt minden: dinó diéta, hasizomfejlesztés sörrel és bélszínnel, és kizárólag vérkomoly arccal megosztható wellneszreceptek.

Link másolása

Úgy tűnik, a wellnessőrületnek semmi sem vet gátat: az internet tele van gluténmentes diétákkal, tejmentes desszertekkel, mindenhol olvasni az avokádó és a különböző magvak pozitív hatásáról - biztosan te is sok ilyennel találkozol naponta. Ahogyan az a férj is, aki

úgy döntött, kicsit más stílusban ugyan, de követi feleségét, és életmód-változtatását másokkal is megosztja.

Edward Lane Instagram-profilja azonban különbözik a többitől, hiszen a barátnője, Amy Hopkinson fitneszblogger mellett évekig csak az "Instagram-férj" szerepét betöltő férfi kifigurázza ezt a világot, és elég jól csinálja.

Hogy miért is teszi ezt? Erről a Mashable-nek nyilatkozott a férfi:

„Egyszer csak azon kaptam magam, hogy a kanapén állva kellett képet készítenem a zabkásájáról a legjobb szögben, miközben az gusztustalanul közel volt a lábához, vagy szinte úgy kellett elosonnom mögötte, nehogy rajta legyek a reggeli bejelentkezésén.

"

Tiszta őrületnek tartottam ezt az egészet. Emberek százai lájkoltak olyan képeket, amin a barátnőm salátát eszik, számomra pedig ez teljesen érthetetlen volt. Kezdett idegesíteni."

Lane azonban ahelyett, hogy rávette volna barátnőjét életmódjának megváltoztatására, saját Instagram-profilt készített wellness_ted néven, ami sikeresebb lett barátnője profiljánál. És ez nem véletlen.

Lane nagyon sok diétával kísérletezik.

„Ma a dinó diétát próbálom ki. Teljesen feldolgozatlan, 100% fehérje és kiegyensúlyozott tápanyag Tyrannosaurusból, Stegosaurusból és Triceratopsból. Ha beteszem a tepsit a sütőbe, majd kiveszem, nagyon szépek lesznek az izmaim.”

Szerencsére fejlődését is folyamatosan dokumentálja:

„Baloldalon – egészségtelen. Jobboldalon – egészséges. Év elején azt hittem, attól lesz hasizmom, ha szigorú diétát követek. A pizza is része volt a diétámnak, de csak kis darabokban. Az arcomon is látszik azonban, hogy ettől nem voltam túl boldog.

Aztán egyszer csak hallottam a teljes étrend diétáról. Korábban sosem tudtam, mi az, de aztán rájöttem: azt jelenti, hogy az egészet meg kell enni. Azóta ehhez tartom magam. Előtte hónapokig irigykedve nézegettem az Instagramon mások képeit, akik jóízűen falatoznak, és arról írnak, mennyi minden fér bele a táplálkozási tervükbe. Például a fánk, a csoki, a mogyoróvaj, vagy akár ezek együtt, és mindeközben jól néznek ki.

Azt hittem, ezek csak hazugságok. Gondoltam biztosan készítenek egy képet a fánkkal, majd utána csak leveleket esznek. Most már tudom, hogy a közhiedelemmel ellentétben minden igaz, amit a közösségi médiában látunk. Ráadásul kiderült, hogy tudományos háttere is van. A nagyra becsült Dr. Oetker végzett egy felmérést, amely szerint a testnek sokkal többet kell dolgoznia az ételek lebontásán, ha egyben esszük meg őket. Emiatt lelassul az emésztés is, tovább érzed tele magad és eszed ágában sincs nassolni. Nem rossz ezt tudni, ugye?”

Természetesen kiváló főzési tippjei is vannak - ahogy ebből a videóból, illetve az azt követő fotóból is látszik:

"VEDD KOMOLYAN //A táplálkozási terved nem vicc. A jó előkészület alapja a komoly arc. Most komolyan. Csak semmi mosoly. Ha túlságosan lefoglal a szórakozás, honnan tudhatnád például, hogy sokkal jobb az avokádót összeroppantani és úgy szétmorzsolni, mint a régi technikával előkészíteni. Ezáltal az étel szinte már előrágva kerül a szervezetedbe, ami serkenti a vitaminok és az ásványi anyagok biológiai hasznosíthatóságát mindenki kedvenc hozzávalójában. Ez pedig segít a fogyásban, és még a betegségek megelőzésére is jó. Ráadásul, ha magasról dobod bele a tálba, még szuperebb lesz ez a szuperétel.

Az egészség elérése hosszú tanulási folyamat eredménye, nem játék. Ha csak egyvalaki is így készíti el ezentúl az avokádóját, már elértem a célomat a tömegek korszerű tudományra való oktatásában.”

„Lehet egyáltalán #wellness ételnek hívni azt, amit nem szórunk meg azokkal a rohadt gránátalma magokkal?”

A fickó tökéletes hasizmáról pedig ne is beszéljünk:

"HASIZOM EGY HÉTVÉGE ALATT // Az elmúlt pár napban az általam mókásnak nevezett diétát követtem. Tengerparti séták a múzsámmal, 69%-os véralkoholszint, amit egy gluténmentes steakkel próbáltam felszívni tegnap. Ezek mind hozzájárultak ahhoz, hogy a hasizmomon hat helyett nyolc kocka legyen.

Túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, ugye? Tévedsz! A Sehol Egyetem Seholban rájött, hogy a boldogság csökkenti a kortizolszintet, ami egy stresszhormon, és ez felelős a zsírlerakódásokért, amik eltakarják a kockás hasizmod. Szóval vedd hasznát ennek az új infónak, és motiváljon a képem! Szórakozz többet a hétvégén, és nézz ki sokkal jobban a végén. Istenem, ez az üzenet annyira wellness, még engem is meggyőzött!"

Még egy könyve is megjelenik:

"Büszkén osztom meg veletek első könyvem borítótervét, a címe: „Csak adj hozzá sajtot”. Én mondom, hogy ez a tévesen tiltólistára helyezett szuperétel nemsokára visszatér az őt megillető helyre. Tele van szénhidráttal, a belekre jó hatással lévő probiotikumokkal, és elég kalciummal ahhoz, hogy rendbe tegye az anyagcserédet. Bolondnak kell lenned ahhoz, hogy ne egyél sajtot (vagy vegánnak, de az is egyfajta őrültség). Persze, lehet, hogy pukiznod kell tőle. De szerintem egyetérthetünk abban, hogy több szórakozásra van szükségünk az életben.”

Forrás: Indy100.com

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
Nagyon a zsebedbe kell nyúlnod, ha a budapesti agglomerációban akarsz ingatlant – mutatjuk, hol a legdrágábbak
Majdnem 20 százalékkal nőtt a négyzetméterár, nincs nagy meglepetés a települések listáján.
MTI/Máthé Zoltán - szmo.hu
2024. április 26.


Link másolása


A Duna House csütörtökön közölte adatait az MTI-vel, amikből kiderül, hogy 2023-hoz képest nőtt az adásvételek száma, az otthonteremtés költsége pedig 10 millió forinttal nőtt a Budapest környéki területek ingatlanpiacán.

Tavaly a gazdasági nehézségek és magas hitelkamatok miatt országosan csökkent az ingatlanvásárlási kedv, ami az agglomerációban is éreztette hatását, 2022-hez képest 18 százalékkal esett vissza a forgalom.

Az ingatlanközvetítő adatai alapján idén is a nyugati szektorba vágyók (Biatorbágy, Budajenő, Budakeszi, Budaörs, Páty, Törökbálint, Zsámbék) fizetik meg a legmagasabb átlagos négyzetméterárat, ami jelenleg 19 százalékkal több, mint tavaly, 824 ezer forint.

12 százalékos emelkedést tapasztaltak a délkeleti szektorban is (Alsónémedi, Gyál, Gyömrő, Maglód, Ócsa, Üllő, Vecsés), ott jelenleg átlagosan 569 ezer fointba kerül egy négyzetméter.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Drága lesz idén a családi nyaralás, akár 30 ezer is lehet csak a strandbelépő
Van olyan strand, ahol a családi jegy is 23.700 forintra jön ki naponta. Ahol pedig nincs ilyen, ott még drágább lesz bejutnia egy családnak.

Link másolása

<

Drága lesz idén strandolni, egy család számára már a belépő is több tízezres kiadást jelent majd – derül ki a Blikk összeállításából. Azt írják:

Van olyan strand, ahol a családi jegy is 23 700 forintra jön ki naponta. Ahol pedig nincs ilyen összevont kedvezményes belépő és két gyerekjegyet is muszáj venni, a számla közelít a 30 ezer forinthoz.

Budapesten a legnépszerűbb a Palatinus a lap szerint, ahol június 15-től 5000-5500 forint lesz a belépő. Az előszezonban egy családi belépő 11 ezer forint, június közepétől már 13 900 illetve 15 300 forintot kell fizetniük, létszámtól és hétköznaptól, hétvégétől függően.

Kiemelkedik az áraival Hajdúszoboszló, ahol 8500-9000 a felnőtt jegy, a gyerekeknek pedig 5500 illetve 6000 forintot kell fizetni. Egy kétgyermekes családnál ez éppen 30 ezer forint, viszont a jegy érvényes lesz a csúszdaparkra is.

Szegeden a legdrágább a szimpla strandbelépő: a felnőtteknek 8300, a diákoknak 4600 forintot kell fizetniük. A családi jegy 23 700 forint.

Az olcsóbbak közé tartozik a Gyulai Várfürdő, felnőtteknek 4300, diákoknak 3900 forintért. Eger strandja pedig most 3800 forintos napi és 9700 illetve 12 100 forintos családi belépővel látogatható.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Ezeket a dolgokat bánják meg a legtöbben a halálos ágyukon
Egy ápolónő összegyűjtött öt dolgot, amire a leggyakrabban gondolnak, ha közeleg a vég.

Link másolása

Bronnie Ware ápolónő palliatív ellátással foglalkozik, vagyis olyan betegeket gondoz, akik valamilyen súlyos, életet rövidítő betegségben (pl. végső stádiumú daganatos megbetegedés) szenved – írja az UNILAD.

Munkáját körbeveszi tehát a halál, s éppen ezért összegyűjtött 5 dolgot, amit az emberek többsége az utolsó pillanataiban sajnálni kezdenek.

Bárcsak ne dolgoztam volna olyan sokat!

Bronnie az egyik leggyakoribb megbánást a munkával kapcsolatban hallotta.

Ugyanis a legtöbben - főként a férfiak - túl sok időt szenteltek a munkának, és jóval kevesebbet a szeretteiknek.

Bárcsak a saját életemet életem volna, ahelyett, amit mások elvártak.

Haláluk perceiben sokan úgy érzik, elnyomták valódi vágyaikat, és nagyon sajálják, hogy nem valósították meg az álmaikat.

Sajnálom, hogy nem ápoltam jobban a baráti kapcsolataimat!

Ahogy idősebb lesz az ember, annál elfoglaltabb, és egyre nehezebb fenntartani a barátságokat.

Egy tavaly készített felmérés szerint az Egyesült Államokban a válaszadók nyolc százaléka mondta azt, hogy nincsenek közeli barátai.

Ki kellett volna mutatnom az érzéseimet!

Bronnie szerint nagyon sok ember, aki elmondta neki az utolsó szavaival, mit érez, hozzátette azt is, hogy egész életében elfojtotta az érzéseit, hogy békében legyen másokkal.

Bárcsak boldogabb lettem volna!

Az ápolónő páciensei gyakran tették fel azt a kérdést: vajon tényleg tudjuk értékelni a boldog pillanatokat? A válaszuk pedig a halálos ágyukon érte őket: a boldogság egy választás lehet, amivel érdemes volna élnünk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Az első babavárósok negyedénél nem született meg a gyerek, és mindjárt lejár a határidő
A kormányhivatal méltányosságból részletfizetést és halasztást is engedélyezhet, vagy akár el is engedhetik a tartozás egy részét.

Link másolása

Remekül kezdett a csok plusz a legfrissebb, márciusi adatok alapján, mondta az Indexnek Hornung Ágnes. A Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szerint március végéig több mint 3100 igénylést adtak be, vagyis ennyi fiatal házaspár élt a lehetőséggel már az első három hónapban.

A befogadott kérelmek összege 83 milliárd forint, azaz a családok átlagosan 26 millió forint hitelt igényeltek

- mondta az államtitkár. Az interjúból az is kiderül, hogy az egy gyereket tervezők átlagosan 23 millió, a két gyereket tervezők 29 millió, a nagycsaládra vágyók pedig 44 millió forint összegű kölcsönt igényelnek. A családok mintegy háromnegyede első közös otthonának megszerzésére, negyedük pedig másik otthonba való költözéshez igényli a kölcsönt.

Hornung Ágnes az elmaradt gyerekvállalásokkal kapcsolatban elmondta, eddig csak a csok támogatás kapcsán állnak rendelkezésre részleges adatok, hiszen ott az előre vállalt gyermekek esetében a támogatást akkor kell visszafizetni, ha az első gyermek 4 éven belül nem érkezik meg.

Ám még nem tudnak teljes körű adatokkal szolgálni, hiszen ugyan az első gyermek vállalására vonatkozó négyéves határidők az első években igénylőknél elvileg már lejártak, de építkezés vagy bővítés esetén ez a határidő csak a munkák befejezésétől, vagyis akár több évvel később indul; a második gyermekek születésére előírt 8 éves határidők és különösen a három gyermeknél irányadó 10 éves határidők pedig értelemszerűen még nem esedékesek.

Az államtitkár kitért a babaváró hitelre is, ami 2019 júliusában indult. Ott az első gyermek születésére 5 éves intervallumot biztosítottak, így most még senkinek sem járt le ténylegesen, de 2024 második félévében, júliustól már lehetnek ilyenek. A Magyar Államkincstárnál lévő legfrissebb összevetés szerint

a 2019-ben igényelt babavárók esetében az igénylők kevesebb mint negyedénél nem volt igazolva az, hogy megszületett az első gyerek.

Bizonyosan nincs remény a gyermekvállalásra, ahol a gyermeket vállaló pár elvált. Ilyenkor a kamattámogatást a jegybanki alapkamat +5 százalékos büntetőkamattal kell visszafizetni.

Hornung hangsúlyozta: a kormányhivatal méltányossági eljárás keretében a fizetési kötelezettség teljesítésére részletfizetést, vagy legfeljebb 5 évre fizetési halasztást engedélyezhet, illetve a fizetési kötelezettséget részben vagy teljesen el is engedheti.

Link másolása
KÖVESS MINKET: