FELFEDEZŐ
A Rovatból

Pottyondy Edina Magyar Péterről: Kezd átesni a tiszás kurucbetyár a ló túloldalára

A humorista ezúttal nagyrészt a március 15-én történtekre húzta fel negyedórás videóját. Kapott hideget-meleget Orbán Viktoron kívül Lázár János és Magyar Péter is.


Újabb hét, újabb Pottyondy Edina-videó az elmúlt hét nap közélet visszásságairól. A humorista ezúttal mintha valamivel keserűbb lett volna a március 15-i hétvégén történtek miatt, de ez sem akadályozta meg abban, hogy kellő iróniával fogja meg a történések leglényegét.

A legtöbbet – sőt szinte kizárólag – a március 15-i ünnepekkel foglalkozott. Kiemelte Orbán Viktor nagy botrányt kavart – majd tegnap kurtán-furcsán megmagyarázott – "poloskás" beszédét, egyetértve azon véleményekkel, miszerint nem igaz, hogy a kártékony rovarhoz hasonlító metaforát a miniszterelnök csak Magyar Péterre értette volna. Majd megemlítette Orbán egy másik beszédrészletét is:

„Magyarország miniszterelnöke arról fantáziál, hogy az országa polgárai a pokol egyik bugyrában fognak szenvedni.”

Kitért Lázár János ünnepi beszédére is, amiben a közlekedési és építésügyi miniszter arról beszélt, hogy 2004-ben elvesztettük önrendelkezésünk egy részét az EU-s csatlakozásunkkal, amit szerinte vissza kellene szerezni. Pottyondy szerint ez azt jelentheti, hogy Lázár az Unióból való kilépés gondolatát szellőztette meg a mondataival. Szerinte csak az a szerencsénk, hogy amibe eddig a miniszter belekezdett, az mind befuccsolt, így „ha ő intézi az uniós kilépést, simán lehet az a vége, hogy Ausztriához csatolnak minket”.

A humorista megemlítette Deák Dánielt is, majd egy légifelvétellel próbálta bebizonyítani, hogy a „sokat látott péniszszakértőnek” nincs igaza, amikor azt mondja, hogy a Tisza rendezvényén alig voltak.

Nem kímélte ugyanakkor Magyar Pétert sem. Szerinte az ellenzék vezetőjének fizimiskája a nemzeti ünnepen olyan volt, mintha egy 2010-es évekbeli jobbikos rendezvényről jött volna.

„A pártelnök úr Attilában, nemzeti színű zászlót lebegtetetve, kokárdával, Kossuth nótát énekelve parádézik a színpadon zászlóarcú huszárok és lovashuszárnők gyűrűjében... én azt éreztem, hogy kezd átesni a tiszás kurucbetyár a ló túloldalára, és már csak azt vártam, hogy mikor jelenik meg Novák Előd a kis dobjával és mikor mondja be Vona Gábor a mikrofonba, hogy 2018-ban szavazz a Jobbikra.”

De bírálta a programot is. A Tisza 12+1 kérdéséről úgy fogalmazott: „Végre eljutottunk odáig, hogy már a Fidesz szavazóit sem igazán érdekli ez a fajta parasztvakítás, erre új életet lehel az ellenzék bele?!”

Ugyanakkor Pottyondy Edina abban a tekintetben is szkeptikus, hogy a Fidesz után esetlegesen maradó államcsődközeli állapotban tartani tudná-e Magyar Péter a választási ígéreteit.

„Tényleg úgy akar az ellenzék kormányt váltani, hogy azt a politikát folytatja, ami levert minket Románia mögé?”

Szokatlan módon ezúttal a negatív kommentek kerültek többségbe a videó alatt. Van, aki szerint „visszavettük a nemzeti jelképeinket”, más arról írt „úgy tűnik, most Edina se értette meg, vagy akarta megérteni, hogy az értelmiséggel nem lehet rendszert váltani, mert nincsenek többségben.”

Pottyondy Edina teljes videója

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Pottyondy: Tényleg Magyar Péter a messiás, még be sem iktatták, de már több tízmilliárdot visszaszerzett a lopott szajréból
A humorista legújabb videójában gúnyolta ki a Fidesz „szeretetre épülő” kampányát. Szerinte a szeretet valójában a hatalomra és a pénzre vonatkozott, aminek elvesztése most pánikot okoz.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. május 05.



Pottyondy Edina legújabb videójában azzal kezdi, hogy bár mindig megfogadja, nem foglalkozik Orbán Viktorral, a leköszönő miniszterelnök folyamatosan témát szolgáltat. A humorista Tóth Gabihoz hasonlítja, mondván: „Nem bír leállni a hülyeséggel, a hazudazással, meg a kényszeres nyomulással”.

A humorista gúnyosan reagál a Fidesz-kampány értékelésére, amely Orbán szerint a szeretetre épült, miközben a TISZA Párt gyűlöletkeltő kampányt folytatott.

Pottyondy erre így reagált: „Szeretetre épült a Fidesz kampány? Há' beszarás!”

Szerinte ha bármilyen szeretetre épült is, az „maximum a hatalom és a pénz szeretetére” irányult. Úgy látja, most, hogy a hatalom és a pénz távolabb került, „nagy a pánik az egykori állampártban”.

A videóban elhangzik egy bejátszás, amelyben Bencsik András a vagyonvisszaszerzést a kommunista padlássöprésekhez hasonlítja. Pottyondy szerint abszurd, hogy valaki azt gondolja, „micsoda büdös kommunista tempó visszavenni az ellopott állami vagyont”. A humorista szerint annyira megrémült a NER kommunikációs megbízásainak egyik fő haszonélvezője, Balásy Gyula, hogy az „önként lemondott a Magyar Állam javára a cégeiről, és ezen felül több tízmilliárdos vagyonról is”.

Pottyondy ironikusan megjegyzi, hogy Magyar Pétert még be sem iktatták, de máris több tízmilliárd forintnyi, általa „lopott szajrénak” nevezett vagyont szerzett vissza. Szerinte Balásy beismerő vallomással felérő adománya után „lezárható a vita, hogy mennyire is lehetett jogszerű a NER-es krőzusok gyarapodása. Semennyire.” Bár Balásy ismételgeti, hogy minden jogszerű volt, Pottyondy szerint „valamiért égetik a zsebét ezek a nagyon jogszerűen keresett milliárdok, amikhez sajnos pillanatnyilag nem tud hozzáférni”. A humorista úgy véli, Balásy könnyes szemű interjújához és önzetlen felajánlásához hozzájárulhatott, hogy több cégének számláját is befagyasztották, és az ügyvédje valószínűleg tájékoztatta, hogy egy új politikai helyzetben már nem lesznek rendben a túlárazott állami szerződései.

Balásy hétfőn egy interjúban arról beszélt, hogy a cégei „még a legóvatosabb becsléssel is egy ilyen 80 milliárd forintnyi értéket képviselnek”.

Pottyondy szerint viszont „valójában ezek a cégek annyit érnek, amennyi piaci megrendelésük van, ami az én konzervatív becsléseim szerint nulla”.

A videó következő részében Hankó Balázs miniszter kerül terítékre, aki Pottyondy szerint „tenyérbe mászó magabiztossággal” nyilatkozik. A humorista úgy véli, a miniszter több bűncselekmény gyanúját is felvethette azzal, ahogy „nagy titokban szétdobott 17 milliárdot a Fidesz holdudvarban”. Példaként említi, hogy Tóth Gabi dalszövegírásra ötmilliót, klipkészítésre pedig kilencmilliót kapott, Fásy Zsülike cége pedig 101 milliót zsebelt be.

A humorista kitér az új kormány körüli nepotizmus-vitára is, mivel Magyar Péter a sógorát jelölte igazságügyi miniszternek. Pottyondy szerint bár nem klasszikus nepotizmusról van szó, „nem túl jó az optikája”, hogy egy leendő miniszterelnöknek fontos, hogy a tárcavezető rokona legyen.

A legabszurdabb fordulatnak azt tartja, hogy a családi kupaktanács úgy döntött, ha már a sógor miniszter lesz, Magyar Péter bíróként dolgozó húga függessze fel a karrierjét. „Tényleg egy nő szoknyája mögé kell bújni a politikailag kockázatos döntéseknél?” – teszi fel a kérdést.

Pottyondy szerint a leendő kormány tagjai alapvetően szimpatikus arcok, és a csapat „duzzad a közösségi médiás energiáktól”. Példaként említi az egészségügyi miniszter győzelmi táncát és a környezetvédelmi miniszter pingvinetetős videóját. Személyes kedvencének Kátai-Németh Vilmost, a vak ügyvédet és aikidómestert nevezi, aki szintén miniszter lesz.

A videó végén előretekint a kormányváltásra, amikor „Orbán Viktor többé már nem miniszterelnöke az országnak”. Zárásként azt mondja, várja Mészáros Lőrinc és Tiborcz István zokogó interjúját a vagyonkimentésről szóló sajtóhírek után, de szerinte az sem baj, „hogyha az ügyészségen törik el a mécses”.

A teljes videót itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Valaki tudja hogy ez milyen fajta hal?” – Sokan megdöbbentek egy Balatonon készült videón, beindult a komment-szekció
Meglepő látványt videóztak Balatonszéplak alsónál. A tóban egy őz igyekszik, hatalmas ugrásokkal szelve a habokat. A különös eset megihlette a vicces kedvű kommentelőket is.


Meglepő felvétel került ki a netre, melyen egy állat ugrál a Balatonban. A felvételt Balatonszéplak alsónál készítették, és az látszik rajta, ahogy a parttól elég messze egy őz halad hatalmas ugrásokkal a parttal párhuzamosan.

VIDEÓ: Őz a Balatonban

A kommentelőket is megihlette a nem mindennapi látvány:

"Már a ponty sem a régi"

"Valaki tudja hogy ez milyen fajta hal?"

"Balatonátfutás"

"Meglátta mennyibe kerül a lángos"

"Olyan kicsi a víz vagy így úszik??"

"Ívási időszak van?"

"Patás delfin"


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Videó: Egy árulkodó jel alapján tudták kideríteni, hogy melyik krokodilban vannak emberi maradványok
A dél-afrikai rendőrök napokig drónokkal figyelték a krokodilokat, mielőtt egy gyanús példányt azonosítottak a Komati folyóban. Az állat telt hasa és mozdulatlansága árulta el, hogy nemrég ehetett, így engedéllyel elaltatták, majd kiemelték az állatot.


Helikopterről, kötélen eresztettek le egy rendőrkapitányt a krokodiloktól hemzsegő dél-afrikai Komati folyóba, hogy kiemeljen egy 500 kilogrammos hüllőt, amelynek gyomrában emberi maradványokat találtak. A hatóságok egy múlt héten eltűnt 59 éves üzletember maradványait sejtik a leletben, a rendőrség pedig „rendkívüli bátorságáért” méltatta az akciót végrehajtó tisztet. A DNS-vizsgálat jelenleg is zajlik.

Az ügy előzménye, hogy egy üzletember Ford Rangerét elsodorta az ár, miközben megpróbált átkelni egy alacsony, megáradt hídon – írta a LADbible. A járművet megtalálták, a sofőrnek azonban nyoma veszett.

A rendőrség napokig drónokkal és helikopterrel fésülte át a területet. Végül felfigyeltek egy gyanúsan viselkedő krokodilra. Johan „Pottie” Potgieter rendőrkapitány elmondta, hogy az árulkodó jelekből sejtették, melyik állat lehet a felelős.

„Amellett, hogy iszonyúan tele volt a hasa, a drónok és a helikopter zaja ellenére sem mozdult, és nem is próbált visszacsusszanni a folyóba.”

A hüllőt hatósági engedéllyel elaltatták, majd megkezdődött a „rendkívül veszélyes és összetett” kiemelési művelet. Potgietert a Dél-afrikai Nemzeti Parkok helikopteréről eresztették a víz fölé, hogy rögzítse a tetemet.

A mintegy 4,5 méteres állatot a kiemelés után a Kruger Nemzeti Parkba szállították, ahol a boncolás során két emberi kar, egy bordarész és mellkasi szövetek kerültek elő.

A maradványok mellett több pár, Crocs és flip-flop típusú lábbelit is találtak a gyomrában.

A Dél-afrikai Rendőrszolgálat vezetése méltatta a kapitány helytállását. Puleng Dimpane megbízott országos rendőrfőkapitány szerint Potgieter „hajlandósága, hogy a saját életét is kockára tegye, messze túlmutat a kötelességén”.

Maga a kapitány azzal indokolta döntését, hogy nem akart mást kitenni a veszélynek, hozzátéve, hogy sok minden balul sülhetett volna el: a heveder elszakadhatott volna, a helikopter meghibásodhatott volna, vagy a szél a fák közé sodorhatta volna.

„Amikor a beosztottaimat kérem valamire, mindig azt mondom: »Nem kérném, ha én magam nem tenném meg.«”

A hatóságok most a DNS-vizsgálat eredményére várnak, hogy hivatalosan is megerősítsék, a maradványok valóban a múlt héten eltűnt üzletembertől származnak-e. A Komati folyó ezen szakasza ismert a sűrű krokodilpopulációjáról, és az áradások idején az alacsony hidak különösen veszélyessé válnak.

A mentésről készül videó ITT látható


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Emberek vagyunk, akikre otthon várnak” – Szívszorító üzenet az óceánjáróról, ahol már hárman meghaltak
Az egyik utas, az amerikai Jake Rosmarin blogger elmondta, hogy mi a helyzet most a Zöld-foki-szigeteknél horgonyzó MV Hondius hajón, ahol már hárman meghaltak a feltételezett hantavírus-járványban, és több megbetegedésről is tudni.


Három halott és több beteg miatt vesztegel a Zöld-foki-szigeteknél az MV Hondius nevű óceánjáró. A holland zászló alatt közlekedő hajó fedélzetén több mint száz utas várja a sorsát, a hatóságok pedig egyelőre nem engedélyezik a partraszállást, mivel feltételezhetően hantavírus-járvány okozta a tragikus megbetegedéseket.

Most a hajó egyik utasa, Jake Rosmarin amerikai utazási blogger egy bejegyzésében írt a helyzetükről – szúrta ki az Independent. A férfi a bizonytalanságot és a tehetetlenséget emelte ki. Az utasok jól vannak, és arra várnak, hogy mikor hagyhatják el a hajót. Megköszönte a hajós társaság és a személyzet hozzáállását is.

Egy videóban pedig arról beszélt:

„Mi nem csak egy történet vagyunk, nem csupán szalagcímek. Mi emberek vagyunk. Emberek, akiknek családjuk van, akiknek megvan a saját életük, és akikre otthon várnak” – fogalmazott a blogger.

Hozzátette: „Jelenleg csak azt szeretnénk, hogy biztonságban érezhessük magunkat. Hogy tisztán lássunk, és hogy hazatérhessünk".

Az Egészségügyi Világszervezet hétfői összesítése szerint eddig hét esetről tudni: két laboratóriumilag igazolt fertőzés mellett öt gyanús esetet tartanak nyilván. A helyzet súlyosságát jelzi, hogy már három halálos áldozat van, egy brit állampolgárságú beteget pedig intenzív osztályon kezelnek.

A hajót üzemeltető Oceanwide Expeditions szerint izolációs, higiéniai és orvosi megfigyelési intézkedéseket vezettek be a fedélzeten. Hétfőn azt közölték, hogy a személyzetből ketten is hasonló tüneteketre panaszkodtak, ezért számukra orvosi evakuálást készítenek elő. A nemzetközi hatóságok is bekapcsolódtak a helyzet kezelésébe: a WHO és az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ mellett kedden a spanyol egészségügyi minisztérium is jelezte, hogy epidemiológusokból álló csapatot küld a fedélzetre a kockázatok felmérésére.

A hajó a WHO hivatalos adatai szerint április 1-jén indult Ushuaiából, bár több sajtóhírben korábbi, március 20-i dátum szerepelt. Az első betegnél április 6-án jelentkeztek a tünetek, majd április 11-én a fedélzeten életét vesztette.

A drámai események április végén folytatódtak, április 24-én Szent Ilonán az elhunyt holttestét elszállították a hajóról, miközben felesége tünetekkel partra szállt. Két nappal később Johannesburgban ő is meghalt.

Egy harmadik beteg, egy brit állampolgár állapota annyira leromlott, hogy április 27-én orvosi evakuálással Dél-Afrikába szállították, ahol azóta is intenzív osztályon kezelik. Május 2-án egy újabb utas halt meg a hajón. A hatóságok ekkor kaptak hivatalos riasztást, és a laborvizsgálatok megerősítették a hantavírus jelenlétét az intenzíven kezelt brit betegnél.

A szakemberek előtt a legfontosabb kérdés a fertőzés eredete. Egyelőre nem tudni, hogy a vírus rágcsálókkal való érintkezés útján, vagy – ahogy az a hantavírusok egy bizonyos törzsénél ritkán előfordul – emberről emberre terjedt-e a zárt közösségben.

A WHO szerint a globális lakosságra nézve a kockázat alacsony, az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ pedig Európában minősítette nagyon alacsonynak a szélesebb körű terjedés veszélyét. A hantavírus-fertőzésre nincs specifikus, jóváhagyott antivirális kezelés vagy védőoltás, a súlyos esetekben a betegek intenzív terápiás ellátásra szorulnak.

A következő napokban a laborvizsgálatok eredményei, a tervezett orvosi evakuálások végrehajtása és a spanyol szakértői csoport fedélzeti vizsgálata hozhat előrelépést az ügyben. A legfontosabb kérdés továbbra is az, hogy sikerül-e azonosítani a fertőzés forrását, és mikor térhet haza a több mint száz utas és a legénység.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk