HÍREK
A Rovatból

Orbánt ezért zavarhatja valójában az ukrán uniós csatlakozás – zárt ajtók mögött adta elő geopolitikai vízióját a miniszterelnök

Veszélyben érzi a keleti nyitás álmát a kormányfő. Szerinte a franciák nem voltak nyitottak az elméletére.


Mielőtt tavaly márciusban megtartották az Európai Tanács aktuális csúcstalálkozóját, Orbán Viktor egy zárt körű országgyűlési tanácskozáson tárta a résztvevők elé geopolitikai vízióját Ukrajna uniós csatlakozásáról – írja a Direkt36 a megbeszélés részleteit közelről ismerő forrásokra hivatkozva. A miniszterelnök a parlamenti képviselők által „EU-s nagytanácsnak” nevezett fórumon azzal érvelt az ukrán csatlakozásának elgáncsolása mellett, hogy veszélyben érzi kormánya geopolitikai mozgásterét:

A miniszterelnök lényegében azt adta elő, hogy szerinte a jövőben Ázsiának lesz komoly világgazdasági súlya – „demográfiai okokból”, azaz, lényegében Orbán szerint azért, mert sokan élnek a földrészen. Ukrajna csatlakozásával viszont létrejönne szerinte egy, az Egyesült Államok által befolyásolt, több más tagállamot is felszívó blokk az EU-ban. Amerika Orbán szerint nem működik együtt például Kínával, és ezzel akadályozná Orbánnak a keletre nyitó gazdasági, illetve geopolitikai álmait.

A csatlakozási tárgyalások megkezdéséhez egyhangú döntés szükséges, így a magyar kormány bizonyos ügyekben érvényesíteni tudja majd az akaratát. Orbán azt mondta, ragaszkodni fognak ahhoz, hogy Ukrajna állítsa vissza azokat a jogokat, amelyekkel még 2015 előtt rendelkezett a magyar kisebbség, más új javaslatot nem fognak elfogadni. A beszédből kiderült az is, hogy a kormányfő nem hisz a teljes sikerben, szerinte némi eredmény elérése után

„Át fogják rajtunk nyomni Ukrajna EU-s tagságát”.

Orbán közölte, hogy az ukrán csatlakozással létrejön az EU-n belül egy olyan „erőközpont”, amelyet az Egyesült Államok fog uralni. Ehhez fog tartozni Orbán szerint a három balti állam, Lengyelország, Ukrajna, illetve valamennyire lazábban Románia is. Ezek olyan országok, amelyek Oroszországtól tartva szorosabb kapcsolatot ápolnak az USA-val. Orbán szerint ez a blokk gazdaságilag is fajsúlyos szereplő lesz, az ide áramló amerikai befektetéseknek és az Ukrajna újjáépítésére szánt források miatt. A miniszterelnök szerint – mint idézik – mindez oda fog vezetni, hogy „ez az új erőközpont” „erősebb lesz, mint Németország gazdaságilag”, illetve népesebb lesz, mint Franciaország. Orbán szerint ettől az EU-n belüli erőviszonyok felborulnak, a jelenleg dominánsnak számító német–francia tengely befolyása csökkenni fog.

„Nekünk erre volt egy ajánlatunk a derék franciáknak és a németeknek, akik ezt nem fogadták el”

– mondta Orbán, aki állítólag azt ajánlotta fel, hogy az általa vizionált blokk helyett őt és a V4-eket vonják be szorosabban az EU döntéshozatalába. Orbán beszédéből az is kiderült, hogy ez az átrendeződés azért zavarja őt, mert ez keresztbe vágja a stratégiai elképzeléseit. A miniszterelnök beszélt arról, hogy szerinte a világgazdaság súlypontja – főleg demográfiai okok miatt – egyre inkább Ázsiába, többek között Kínába tevődik át. Orbán azt mondta, nem tartja helyesnek, hogy „az amerikaiak erre úgy reagálnak, hogy kettéhasítják a világgazdaságot”.

Az ukrán csatlakozás kérdését azután kezdte el a magyar kormány komolyabban bírálni, hogy erre az Európai Bizottság tavaly november elején javaslatot tett. A magyar miniszterelnök többek között olyan érveket hozott fel, hogy Ukrajna korrupt, és hogy a csatlakozása óriási anyagi terhet róna a többi tagállamra – a zárt ajtók mögött ismertetett vízióját az amerikai befolyásról nem tárta a nyilvánosság elé.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
„Újabb fideszesnek hitt bástyák dőltek ma le” – Magyar Péter elindította a TISZA Párt kampányát
A politikus szerint „Petőfi Sándor hazájában lopnak a bőség kosarából. Antall József országában arrogancia lett a nemzet szolgálatából”.


„Újabb fideszesnek hitt bástyák dőltek ma le” – jelentette ki Magyar Péter a Tisza Párt február 21-i kampánynyitóján. A rendezvényen bejelentette, hogy délután három óráig 300 ezren írták alá a párt jelöltjeinek, az ország 106 választókerületében zajló ajánlásgyűjtésben pedig harmincezer önkéntes vett részt. Az aláíróknak helyenként másfél órát is sorban kellett állniuk.

Magyar Péter köszöntője után egy kisfilm vetítéssel folytatódott az esemény. Ebben a Tisza Párt elmúlt két évét foglalták össze. A filmben a párt politikusai és szimpatizánsai is megszólaltak, köztük Bódis Krisztina, Nagy Ervin, Radnai Márk, Orbán Anita, Kapitány István és Hegedűs Zsolt.

A TISZA Párt elnöke a rendezvényen úgy értékelte a napot: „Minden várakozásunkat felülmúlta az, amivel ma az utcákon találkoztunk”. Kijelentette, a Tisza nemcsak elindul története első választásán, de meg is fogja nyerni azt. A választás tétjét is egyértelműsítette: „Egyértelmű lett ma, hogy az áprilisi választás egy népszavazás is lesz.” Szerinte két opció van, a Tisza vagy a Fidesz, és a Tisza mögött van az az erő, amivel a rendszert le lehet váltani. A nap eseményeit így összegezte:

„Amit ma láttatok, az a rendszerváltás maga. Hát elkezdődött, amiben hittünk”.

Beszédében a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje történelmi párhuzamokat is vont a következő, döntőnek nevezett időszakra utalva: „50 nap múlva Magyarország választ... Ezen az 50 napon áll, vagy bukik minden... Szent István hazájában elárultak mindent, ami keresztény, vagy szent.

„Petőfi Sándor hazájában lopnak a bőség kosarából. Antall József országában arrogancia lett a nemzet szolgálatából.”

Az önkéntesekhez is szólt, az előttük álló ötven napot „életünk legfontosabb” részének nevezte, hozzátéve: „Ennél ma nincs fontosabb”. Majd hozzáztette:

„Ott leszünk mindenhol, és igen, győzni fogunk 50 nap múlva. Ezt az országot Ti mentitek meg”.

A politikus szerint a "tavaszt, a változást, a Tiszát, nem lehet megállítani”. Ehhez pedig ő is hozzájárul azzal, hogy a következő időszakban bejárják az országot. Naponta több településen is ott lesznek, a végén pedig már akár 8-9 helyen is találkozhatnak velük.

Magyar Péter közölte, hogy felkészültek, megvan a csapatuk és a programjuk, és készen állnak a kormányzásra, hogy "egy működő és emberséges országot építsünk".

A hivatalos kampányidőszak február 21-én vette kezdetét.

Forrás: 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor: „Tiszás lebukás, fölényes fideszes győzelem. 1:0 ide”
A miniszterelnök szerint a TISZA mindig hazudik, és „csak egy digitális blöff, ami előbb-utóbb kipukkan, és a valós számok felszínre kerülnek, most is ez történt”.


Orbán Viktor a szombati kampánynyitó után egy autóban ülve nyilatkozott arról, hogy szerinte a Fidesz jól szerepelt, míg a TISZA csak hazudik.

A miniszterelnök a videóhoz azt írta:

"Tiszás lebukás, fölényes fideszes győzelem. 1:0 ide".

Arra a kérdésre, hogy a TISZA Párt "hazugság-cunamiba" keveredett, azt válaszolta: Ő nem innen nézi a történteket. Szerinte egy fantasztikus napon vannak túl, az első igazi választási megmérettetésen, mivel megkezdődött az aláírások gyűjtése.

Közlése szerint a Fidesz aktivisták nagyszerű munkát végeztek, mert pár óra alatt mintegy 190 ezer aláírást gyűjtöttek össze.

„Ez nagyon kemény munka, úgyhogy minden fideszesnek küldöm a jókívánságaimat” – közölte.

A TISZA Pártról pedig úgy nyilatkozott:

„az, hogy a Tisza meg lebukik, az természetes, mert hát mindig hazudnak, ez egészen egy digitális blöff, ami előbb-utóbb kipukkan, és a valós számok felszínre kerülnek, most is ez történt”.

Még hozzátette, hogy emiatt nincs meglepve, és szerinte a választásokig ezzel kell majd együtt élni. „Ők nagyokat mondanak, mi meg a végén nagyot nyerünk” – vélte Orbán.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Kihúzták az ötöslottó nyerőszámait, többen is milliomosok lettek
Nézd meg, hátha te is a szerencsések között vagy.


A Szerencsejáték Zrt. közlése szerint a szombaton megtartott ötöslottó és Joker sorsoláson a következő számokat húzták ki:

9

12

26

47

49

Jokerszám: 652921

Nyeremények:

Telitalálatos szelvény nem volt.

4 találatos szelvény 58 darab volt, nyereményük egyenként 1 146 655 forint;

3 találatos szelvény 4617 darab volt, az ő nyereményük egyenként 15 165 forint;

2 találatos szelvény 108 648 darab volt, egyenként 2 415 forintot fizetnek.

A következő héten a főnyeremény 5 milliárd 151 millió forint lesz.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Fotók: Így kezdődött a TISZA Párt kampánynyitója Budapesten
Az Országos önkéntes találkozón gyűltek össze a kampány első napján a Tisza Párt támogatói, akik segíteni fogják Magyar Péter és a többi jelölt munkáját.


Szombaton este kezdődött a TISZA Párt kampánynyitó rendezvénye, ahol Magyar Péter köszöntötte a résztvevőket, majd egy összefoglaló filmet vetítenek éppen.

Képgaléria: A rendezvényről (Fotókért kattints a képre)


Link másolása
KÖVESS MINKET: