„Miről nem beszélünk, miközben a kurva üres ágyat nézzük?” – Molnár Áron felsorolta, miről hallgat a kormány, a győri gázolás, a Putyin-barátság és a gödi gyár is a listáján
Molnár Áron színész, a noÁr mozgalom alapítója a Facebookon tett közzé egy bejegyzést, amelyben több, általa fontosnak tartott közéleti problémát sorol fel. A posztot azzal a kérdéssel indítja, hogy „Miről nem beszélünk miközben a kurva üres ágyat nézzük?”.
Molnár a Szőlő utcai javítóintézeti üggyel kapcsolatban felidézi a legfőbb ügyész szavait, aki szerint több olyan feljelentés is érkezett, amely szerint a nyomozók „már-már bűncselekményt megvalósítva” nem végezték korrektül a munkájukat. Azt írja, a gödi Samsung-gyárral kapcsolatos kormányzati állítások hazugságok, miközben Orbán kamunak nevezte a mérgezések ügyét. Véleménye szerint „nem tartóztatják le az Aston Martinjával Győrben halálos balesetet okozó NER-es hülyegyereket”. Posztját azzal a gondolattal zárja, hogy az olvasók döntik el április 12-én, milyen valós problémákkal foglalkozzon az új kormány a jövőben.
A Nemzetközi Büntetőbíróság 2023. március 17-én adott ki elfogatóparancsot Vlagyimir Putyin ellen, amire a magyar kormány azzal reagált, hogy a Római Statútum hazai kihirdetésének hiányára hivatkozva nem tartóztatná le az orosz elnököt. Orbán Viktor 2024 júliusában Moszkvában találkozott Putyinnal, 2025-ben pedig Budapest bejelentette kilépési szándékát az ICC-ből.
A gödi Samsung SDI-gyárral kapcsolatban a Telex oknyomozása szerint a kormányzati szereplők évek óta tudhattak a hatóságilag is rögzített „mérgezésekről”. Szijjártó Péter a cikket „orbitális hazugságnak” nevezte és feljelentést tett, a rendőrség nyomozást indított.
A Szőlő utcai javítóintézet volt igazgatóját, Juhász Péter Pált és élettársát 2025 májusában vették őrizetbe emberkereskedelem és más bűncselekmények gyanújával. Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész 2026. február 16-án arról beszélt, hogy feljelentések érkeztek a korábbi nyomozók munkájával kapcsolatban. Ugyanezen a napon a Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározatok szerint 485,8 millió forintot csoportosítottak át a Magyar Falu Programtól a Miniszterelnöki Kabinetiroda kormányzati kommunikációs feladataira.
A győri halálos gázolás ügyében, ahol egy 76 éves nő vesztette életét, az ügyészség bűnügyi felügyeletet indítványozott a 33 éves gyanúsítottal szemben. Sulyok Tamás köztársasági elnök az országgyűlési választást 2026. április 12-ére tűzte ki.