HÍREK
A Rovatból

Márki-Zay visszaszólt Orbánnak: 41 ezer halott és az egyre hosszabb várólisták után a járványkezelés az egyik legfontosabb kampánytémánk

Az ellenzék miniszterelnök-jelöltje szerint Orbán az ország járvány elleni védekezését is a személyes anyagi és hatalmi érdekeinek rendeli alá.


Mi is megírtuk reggel, hogy Orbán Viktor a szokásos pénteki rádióbeszélgetésében nehezményezte, hogy az ellenzék képes támadni a kormányt még a járványkezelés és a rezsicsökkentés terén is. Szerinte az ellenzék túlment egy határon, de nem fejtette kis pontosan, mire gondol, bár a kérdező felidézte, hogy Márki-Zay Péter rablógyilkosságnak nevezte a járványkezelést, amelynek az "eredménye" a több, mint 41 ezer hivatalos Covid-áldozat. A miniszterelnök szokása szerint célzott rá, hogy az ellenzék amikor a kormányt bírálja, akkor a védekezésben részt vevő orvosokat és ápolókat is támadja.

Márki-Zay Péter, az ellenzék miniszterelnök-jelöltje a Facebookon válaszolt a kormányfőnek:

"Orbán Viktor azt akarja, ne legyen téma a járványkezelés. Innen üzenem, hogy 41 ezer halott, számtalan tönkrement vállalkozás, elvesztett munkahely, az egyre hosszabb várólisták után ez az egyik legfontosabb kampánytémánk"

- írta.

Így folytatta:

"Orbán Viktor azt hazudja, hogy az ellenzék oltásellenes. Innen üzenem, hogy az Egységben Magyarországért az oltást támogatta. Azt nem támogattuk, hogy a gyenge minőségű, korrupcióval beszerzett kínai vakcinával oltsák az időseket. Ezt továbbra is fenntartjuk, a 41 ezer halott mutatja, hogy sajnos igazunk volt."

Márki-Zay idézi Orbánt, aki azt mondta: "nem szabad a hatalmat úgy akarni, hogy közben az ország érdekei ellen teszünk".

"Mondja ezt a miniszterelnök, aki az ország gazdaságpolitikáját, külpolitikáját, az ország járvány elleni védekezését is a személyes anyagi és hatalmi érdekeinek rendeli alá. Szavaim sincsenek arra, hogy még a járványt is lopásra használják. Milyen ember tesz ilyet? És van képe mindezek után erkölcsről oktatni? Legyen végre vége ennek, legyen végre Magyarország minidannyiunké!" - fejezte be éles hangú posztját az ellenzéki miniszterelnök-jelölt.

Ehhez kapcsolódik, hogy kijött ma a KSH statisztikája is, amelyben a korrekciók nélküli 2021-es adatok is szerepelnek már. 2021-ben 155 000 magyar halt meg, amióta évente vezetik a statisztikákat, soha nem volt ennyi elhunyt egy év alatt, Két év alatt minimum 40 ezer embert vitt el a Covid, de az elmaradó influenzajárvány miatt ennél valószínűleg sokkal többet.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Kiderült, miért vásárol földet Orbán Ráhel 320 millióért Somogyban
A miniszterelnök legidősebb lánya összesen 120 hektárnyi területet vásárolna meg. A földek között főként szántók találhatók, de legelők és erdők is szerepelnek.


Mezőgazdasági és erdészeti gazdálkodás céljából vásárolna földeket Orbán Ráhel Somogy vármegye déli részén, és a beruházásban kifejezetten figyelnének a fenntarthatóságra és a regionális adottságokra is – derült ki a BDPST Koncept Telexnek küldött válaszából.

Mint azt nemrég mi is megírtuk: Orbán Ráhel Somogy megyében vásárolna földet, mintegy 320 millió forintért. Az adásvételi szerződés áprilisban született, és egy pénteken megjelent hirdetmény szerint összesen 120 hektárnyi területet érint. A földek között főként szántók találhatók, de legelők és erdők is szerepelnek a dokumentumban.

Most viszont az is kiderült, hogy miért vásárol földeket a miniszterelnök legidősebb lánya.

„A Somogy vármegyében Orbán Ráhel által megvalósítani tervezett földvásárlások célja, hogy a területeken a hatályos földforgalmi szabályozásnak megfelelve – a haszonbérleti jogviszonnyal érintett területeken a fennálló haszonbérleti jogviszony megszűnését követően – a lehető legfenntarthatóbb módon, a regionális adottságokhoz illeszkedően valósuljon meg mezőgazdasági, illetve erdészeti gazdálkodás, hozzájárulva az ágazat modernizálásához, a térség gazdaságának fejlődéséhez és a munkahelyteremtéshez”

- közölte BDPST Koncept.

Orbán Ráhelt egyébként 2021-ben jegyezték be földművesként, ami lehetővé teszi számára a földvásárlást. Ugyanakkor mivel budapesti lakos, a helyi gazdák elővásárlási joggal élhetnek. A kifüggesztés szerint erre 2025. június 10-ig van lehetőségük.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Fotók: Így gyülekeznek az emberek a Bazilika előtt, innen indulnak Magyar Péterrel Nagyváradra gyalog
Egy kisebb tömeg várta Magyar Pétert, aki mellett Ruszin-Szendi Romolusz is feltűnt.


Már gyülekeznek az emberek a Bazilika előtti téren. Magyar Péter hétfőn jelentette be, hogy legújabb akciójában Nagyváradig sétál majd közösen a szimpatizánsaival.

„Szerdán elindulok és egymillió lépést teszek meg egy magyar nemzeti lobogóval a békéért és a magyar nemzet egységéért” - fogalmazott a TISZA Párt elnöke.

Magyar azután jelentette be ezt az akciót, hogy Orbán Viktor és a Fidesz szerint pártja brüsszeli érdekeket szolgál és a magyarok ellen dolgozik.

A menet szerdán 11.30-kor indul a Bazilikától a mintegy 300 km-re lévő Nagyváradra.

11 óra környékén már jó egy kisebb tömeg ácsorgott az indulás helyszínén, az emberek között pedig Ruszin-Szendi Romolusz is feltűnt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Egyetlen szóval reagált az Állami Számvevőszék Matolcsy videójára
A volt jegybankelnök egy YouTube-videóban azt mondta, hogy az ÁSZ-jelentéseket teljesen megalapozatlannak tartja. „80 százalékát hamisnak, 20 százalékát pedig igaztalannak találom” - fogalmazott.


Mint azt mi is megírtuk: Matolcsy György, a jegybank volt elnöke saját YouTube-csatornát indított, ahol videósorozatban beszél az elmúlt évek pénzügypolitikájáról. Az első videóban az Állami Számvevőszék vizsgálatára is reagált.

A volt jegybankelnök azt mondta, a jelentéseket teljesen megalapozatlannak tartja. „80 százalékát hamisnak, 20 százalékát pedig igaztalannak találom” - fogalmazott.

A videó után a Telex az Állami Számvevőszéket is megkereste.

„Az Állami Számvevőszék az MNB volt elnökének szavaival kapcsolatosan ennyit kíván reagálni: Ugyan....!”

– válaszolta a lap kérdésére az Állami Számvevőszék Kommunikációs osztálya.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Videó: Lázár János füttyögve próbált szóhoz jutni, miután a fideszes lopásokról kérdezték
Arról beszélt az elégedetlen egybegyűlteknek, hogy ha valóban ellopták volna a pénzt, nem tudnák kifizetni a 13. havi nyugdíjakat.


Szentendrén tartott utcafórumot – népszerű nevén Lázárinfót – az építési és közlekedési miniszter. Lázár János a szokásos témákkal – Ukrajna, Tisza Párt, Brüsszel – érkezett, de ezúttal is kapott kritikát a közönség soraiból.

Már az esemény elején többen bekiabálták, hogy „Ellopták az összes pénzt!”, amire maga a miniszter is reagált. Szerinte ha tényleg ellopták volna a pénzt, akkor nem lenne 13. havi nyugdíj, „és nem dupláztuk volna meg az ország vagyonát”.

Mivel a tömeg erre az állításra sem akart csitulni, és a miniszternek is lett volna még mondanivalója, egy pontot Lázár János egy klasszikus testnevelőtanáros füttyszóval próbált rendet tenni.

Erről videófelvétel is készült:

A politikus egyébként megígérte a H5-ös HÉV leromlott vonalának felújítását, és a környéket érintő utak fejlesztését is. Ezen kívül „meglepetést” ígért a nemzetbiztonsági bizottság ülése után, a „luxizással” kapcsolatban pedig elmondta, hogy képtelenség, hogy az országban forgalomban lévő mind a 600 Ferrari fideszesek tulajdonában legyen.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET: