prcikk: Koronavírus: Tízen meghaltak, 858-cal nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon | szmo.hu
HÍREK
A Rovatból

Koronavírus: Tízen meghaltak, 858-cal nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon

Az aktív fertőzöttek száma 22 081. A kormány célja, hogy az ország működőképességét megtartsa, és ne hagyja, hogy a vírus megbénítsa a mindennapokat - közölték.


Elhunyt 10 idős, krónikus beteg, és újabb 858 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést

- közölte a koronavirus.gov.hu vasárnap.

A kormányzati portálon azt írták: 30.575-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytak száma 822-re emelkedett, 7470-en már meggyógyultak.

Az aktív fertőzöttek száma 22.081. Az aktív fertőzöttek 36 százaléka, az elhunytak 51 százaléka, a gyógyultak 34 százaléka budapesti. 685 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 42-en vannak lélegeztetőgépen. Hatósági házi karanténban 19.923-an vannak, a mintavételek száma 759.174-re nőtt.

Kiemelték: a járvány második hulláma zajlik Magyarországon. A kormány célja, hogy az ország működőképességét megtartsa, és ne hagyja, hogy a vírus megbénítsa a mindennapokat. A kormány ezért egy hónappal meghosszabbította a járvány miatti határellenőrzést, és továbbra is kérik az általános szabályok betartását.

Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (11 015) és Pest megyében (4049) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Győr-Moson-Sopron (1623), Hajdú-Bihar (1363), Fejér (1333), Csongrád-Csanád (1319), és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye (1302). A fertőzésben legkevésbé érintett megye Tolna (301).



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Megtámadták Magyar Pétert Nagykanizsán, videót is posztolt róla a TISZA elnöke
A miniszterelnök-jelölt szerint 4-5 férfi rontott rá, amikor kiszállt az autójából, kollégái akadályozták meg, hogy hátulról leüssék. Az incidens ellenére továbbra sem fog golyóálló mellényt viselni vagy rendőri védelmet kérni.


Magyar Péter, a TISZA Párt elnöke egy Facebook-posztban arról számolt be, hogy vasárnap Nagykanizsán támadás érte. Állítása szerint amikor kiszállt az autójából, 4-5 férfi támadt rá. A politikus azt írja,

„az egyikük hátulról akart megütni, amit a kollegáim megakadályoztak. Az akció láthatóan szervezett volt.”

Bejegyzésében más, korábbi eseteket is említ.

Elmondása szerint pár órával korábban Radnai Márk fórumán egy 20-30 centis pengéjű késsel fenyegetőzött valaki, akit a rendőrség bilincsben vitt el. Hozzáteszi, hogy Forsthoffer Ágnes alelnökük pultozásához is szinte minden nap rendőrt kell hívniuk az „aggresszív provokációk miatt.”

Magyar Péter szerint a kormány áll ezek mögött. „Orbán Viktoréknak egyértelműen az a céljuk, hogy balhéba fulladjon a választási kampány. Ezen támadások célja is az, hogy kiprovokáljanak egy válszt a TISZA békés és derűs közösségéből. Minden jelöltünket, önkéntesünket és szimpatizánsunkat arra kérem tisztelettel, hogy senki ne üljön fel az orosz típusú zavarkeltésnek és provokációnak! Pont az a célja Orbánéknak, hogy balhé legyen és egy egy esetleges TISZA-s választ mutogathassanak hetekig a propagandájukban. Tudom, hogy sokszor nehéz a hatalom aljassága miatt, de továbbra is kérem, hogy mutassátok meg Magyarország békés, derűs és emberséges arcát. Nevessünk bele a hatalom arcába!” – írja.

Posztját azzal zárja, hogy bár sokan javasolják, továbbra sem fog golyóálló mellényt viselni vagy rendőri védelmet kérni, és továbbra is az emberek között lesz. Végül köszönetet mondott a kollégáinak a támadás elhárításáért.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Szijjártó Péter szerint a lehallgatott Panyi Szabolcs a Tisza Párt legbelsőbb köreihez tartozik
A külügyminiszter ledöbbent a Mandiner hétfői cikkén. A kormánypárti lap által közölt hangfelvétel alapján állítja, hogy az újságíró döntene egy tiszás külügyminisztériumban.


Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter egy Facebook-videóban reagált a Mandiner által közölt hangfelvételre és cikkre, amely szerinte azt állítja, hogy Panyi Szabolcs oknyomozó újságíró külföldi titkosszolgálatnak adta át a telefonszámát.

A miniszter a videót azzal kezdte, hogy az első szó, ami a hírről eszébe jut, a „döbbenet”. Állítása szerint döbbenetes, hogy „egy magyar újságíró aktív közreműködésével hallgatott le egy vagy több külföldi titkosszolgálat”.

Szijjártó ezután arról beszélt, hogy bár a helyzet jogi meghatározását nem ismeri, a legsúlyosabbnak azt tartja, hogy az érintett újságíró a Tisza Párthoz kötődik.

„De ami durva az az, hogy ez a külföldi szolgálatokkal aktív kapcsolatot fenntartó magyar újságíró a Tisza Párt legbelső köreihez tartozik. Ez a külföldi szolgálatokkal aktív kapcsolatot fenntartó magyar újságíró Orbán Anita barátja.

Ez a külföldi szolgálatokkal aktív kapcsolatot fenntartó magyar újságíró dönthetné el, hogy kik dolgozzanak egy tiszapárti külügyminisztériumban, és férhetne hozzá mindenfajta anyagokhoz egy tiszapárti külügyminisztériumban. Hát ebből látszik, hogyan épülne fel egy ukránbarát kormány, ukránpárti külügyminisztériuma”

– mondta a miniszter.

A külügyminiszter a posztját azzal zárta, hogy a nyomásgyakorlás és a „titkosszolgálati akciók” ellenére sem adják fel a magyar nemzeti érdeket. Szerinte továbbra is azért harcolnak, hogy Magyarországot ne vigyék háborúba, a magyarok pénzét ne engedjék Ukrajnába vinni, ne engedjék, hogy az ukránok bejöjjenek az Európai Unióba, és küzdenek az olcsó energiáért. Hozzátette, április 12-én a magyarok eldönthetik, hogy békében és biztonságban akarnak élni.

Mint megírtuk, hétfőn a kormánypárti Mandiner egy titokban rögzített hangfelvételt publikált, amelyen Panyi Szabolcs oknyomozó újságíró egy forrásával beszélget.

Habár a lap arról ír, hogy „Panyi megadta Szijjártó Péter külügyminiszter telefonszámát egy európai uniós tagállam titkosszolgálatának, amelynek így lehetősége nyílt megfigyelnie a magyar külügyminiszter telefonbeszélgetéseit” - az erősen megvágott felvételből viszont nem ez derül ki, hanem inkább úgy tűnik, Panyi Szabolcs csekkolhatta a beszélgetőtársától kapott számokat, amik már eleve megvoltak ennek a bizonyos külföldi állami szervnek.

Az újságíró a felvétel nyilvánosságra hozása után „elővágásnak” nevezte a Mandiner cikkét, amivel szerinte a Szijjártó orosz információátadásairól szóló nyomozását próbálták átkeretezni. Facebook-posztjában azt írta, a felvételen hallható forrásával azért beszélt, mert már évek óta gyűjti az anyagokat és bizonyítékokat arra, amit nemrég a Washington Post is megírt, miszerint „Szijjártó Péter folyamatosan szivárogtat Szergej Lavrovnak és az oroszoknak európai uniós tanácskozásokról”. Panyi szerint a lehallgatott beszélgetésben arról volt szó, hogy elkérte a forrásától azokat a telefonszámokat, amelyeken Szijjártó és Lavrov kommunikálni szokott, hogy összevesse azokat egy európai ország nemzetbiztonsági szolgálatától kapott információkkal.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter szerint Szijjártó hazaárulást követ el, amiért életfogytiglani szabadságvesztés jár
A Tisza Párt elnöke azt ígéri, kormányra kerülve azonnal kivizsgálják, hogy a külügyminiszter valóban összejátszik-e az oroszokkal, ahogy azt a jelenlegi információk állítják.


Meg nem nevezett információk alapján hazaárulással gyanúsítja Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke. Aki azt is írja, hogy kormányra kerülve az ügyet azonnal kivizsgálják.

A Facebookon közzétett posztjában úgy fogalmaz: „jelenlegi információk szerint Szijjártó Péter” külügyminiszter „összejátszik az oroszokkal, elárulva a magyar és európai érdekeket.” A pártelnök szerint

„ez hazaárulás, amiért életfogytiglani szabadságvesztés jár.” Azt ígéri, hogy „a TISZA-kormány azonnal kivizsgálja az ügyet.”

A politikus nem írta, hogy mindezt mire alapozza. Azonban a napokban egy EU-s diplomata azt állította a Washington Post-nak, hogy Szijjártó rendszeresen beszámolt az uniós megbeszélésekről moszkvai kollégájának, Szergej Lavrovnak.

Panyi Szabolcs oknyomozó újságíró - miután a kormánymédia egy titokban rögzített hangfelvételt publikált róla – pedig közzétett egy beszélgetést, ami állítólag Szergej Lavrov és Szijjártó Péter között zajlott le.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Hadházy Ákos fotókat mutatott Matolcsy György 30 milliós mosdójáról
A képviselő szerint luxust „a devizahitelesek szenvedéséből fizették”. Úgy véli, nemcsak a mosdó, hanem az egész MNB-székház felújításánál az volt a cél, hogy minél több pénzt költsenek el.


Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő a Facebook-oldalán tett közzé képeket, állítása szerint Matolcsy György korábbi jegybankelnök MNB-székházban található mosdójáról. Posztjában úgy fogalmaz,

„íme a fotók Matolcsy György harmincmilliós budijáról”.

Ahogy azt a 444.hu kiderítette, és múlt héten mi is megírtuk,

„a fekete fehér mozaik padló 9,5 millióba, a különleges olasz márvány falburkolat 11 millióba került. A zuhanyrózsa ugyan nem aranyból, hanem »csak« sárgarézből van, de csak az az egy szerelvény egymillióba kerülhetett”.

Hadházy hozzáteszi, hogy a képeken látszik a darabonként 52 ezer forintért vett 72 darab arany hatású vécékefe egyike is.

A posztban azt is leírta, hogy a mosdó egy gardrób/öltöző szobán keresztül közelíthető meg, ahol egy 2,5 millió forintos dizájn pihenőfotel is helyet kapott.

A képviselő szerint a felújítás a „devizahitelesek pénzéből” történt, és nemcsak a mosdó, hanem az egész épület felújításánál az volt a cél, hogy minél több pénzt költsenek el.

Képeken a harmincmilliós MNB-mosdó

Hadházy két megjegyzést is fűz a bejegyzéséhez. Az egyik szerint

„ez az elképesztő luxus - szó szerint- a devizahitelesek szenvedéséből született. Az erre elköltött pénz ugyanis akkor keletkezett, amikor a devizahitelesek forintosításánál az MNB 260 forintért adta el a bankoknak azt a frankot, amit ő 160-ért vett.”

Másik megjegyzésében Kocsis Máté Fidesz-frakcióvezetőre utal, aki szerinte hiába „motyogja”, hogy Matolcsy Ádámnak börtönben a helye, mert a főbűnös nem ő, hanem az apja, Matolcsy György – Hadházy szerint ezt már a kormány is elismeri.

A MNB Szabadság téri székházának felújítási költségei a korábbi, körülbelül 54 milliárd forintos becslésről bruttó 103,5 milliárd forintra emelkedtek. A jegybank 2025 októberében hűtlen kezelés, hanyag kezelés, csalás és hivatali visszaélés gyanúja miatt tett feljelentést a beruházással kapcsolatban. A kivitelező a RAW Development volt, amelyet a sajtó Somlai Bálint érdekeltségébe tartozik, aki Matolcsy Ádám barátja. A székházfelújítás és a jegybanki alapítványok ügyeit az Állami Számvevőszék 2025 tavaszán kiadott jelentéseiben bírálta, amelyek nyomán a rendőrség hűtlen kezelés gyanújával indított nyomozást.


Link másolása
KÖVESS MINKET: