HÍREK
A Rovatból

Július 24-én vesznek végső búcsút Bogdán Lászlótól

Bogdán László családja közleményt adott ki a tragikus körülmények között elhunyt cserdi polgármester temetésével kapcsolatban.


Mint azt mi is megírtuk, tragikus körülmények közt elhunyt Cserdi polgármestere, Bogdán László. Korábban Ujhelyi István az MSZP parlamenti képviselője azt írta a közösségi oldalán, hogy Márki-Zay Péterrel közösen vállalják Bogdán László temetésének költségeit.

Bogdán László családja ugyanakkor csütörtökön kora este egy közleményt juttatott el a Szabad Pécs szerkesztőségéhez. Ebben többek között azt írják, hogy a korábbi hírekkel ellentétben nem július 23-án, hanem július 24-én, pénteken lesz Bogdán László temetése Cserdiben. A Romnet információi szerint a gyászszertartást Beer Miklós nyugalmazott megyéspüspök celebrálja.

A család közleményében azt is hangsúlyozták, hogy ugyan minden jószándékú, segítő szándékú felajánlást köszönnek, de nem kérnek belőle, a család gondoskodik a temetésről.

Bogdán László családjának közleményét változtatás nélkül közöljük:

"Bogdán Lászlót gyászoljuk

Megrendülve, végtelen fájdalommal ezúton tudatjuk a világgal, hogy a gyász óráiban elzárkózunk mindennemű média és politikusi megkereséstől, kérdéstől, felajánlástól.

Lacit szerető Családja helyezi végső nyugalomra, a Családja és Barátai ajánlják Isten irgalmába lelkét, utolsó útján. Minden más hír hamis, kegyeletsértő, szégyenletes, és ellenkezik a gyászoló Család minden felajánlkozásra egyértelműen közölt akaratával.

Laci halálának körülményei a későbbiekben is kizárólag a Családra tartoznak. Aki méltón kíván emlékezni Őrá, kérjük, foglalkozzon az életével, aminek középpontjában küldetése állt: a cigány embereket is, ahogyan mindenkit megillető EMBERSÉG elérése, az egyenlő tisztelet munkával és emberi nagysággal, mindenek előtt a JÓSÁG-gal (lasipe) kivívása.

A gyászmisére 2020. július 24. napján, pénteken 10 órakor a cserdi polgármesteri hivatal mögötti téren kerül sor, majd 11 órakor helyezzük Őt örök nyugalomra a cserdi temetőben. Azt követően közösségi megemlékezést tartunk, melyen a felkért Barátok beszélnek. Minden nemű politikusi, vagy politikai megnyilvánulás elől elzárkózunk, mivel Laci szabad szellem volt, egyetlen pártnak vagy politikai családnak sem volt tagja. Egyik esemény sem média nyilvános. Kérjük ennek tiszteletben tartását.

Kérjük Mindazokat, akik személyesen eljönnek Laci búcsúztatására, hogy ne készítsenek kép vagy hangfelvételt, mert sem magán, sem nyilvános felhasználásához nem járulunk hozzá, kegyeleti okokból. Kérjük akaratunk tiszteletben tartását.

A Lacit körülvevő, hihetetlenül széleskörű szeretet és tisztelet miatt sokan kívánnak részt venni búcsúztatásán. Kérjük szépen, hogy a Cserdin kívülről érkezők, rangtól függetlenül (hacsak egyedi esetben a Család másként nem rendelkezik) hátul álljanak meg, hogy az életében legközelebbi szerettei lehessenek Hozzá legközelebb utolsó, földi útján.

Jelen közleményünk kizárólag változtatás nélkül, teljes terjedelemben közölhető.

Laci búcsúztatásával is életcélját, örökségét szeretnénk szolgálni. Hajtsunk fejet, csendesedjünk el, tartsunk önvizsgálatot az Ő értékrendje szerint. Váljunk emberségesebb, jobb emberré, aminek Ő élete minden napját szentelte!

a gyászoló Család"


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Hadházy Ákos: „Úgy tűnik, a csillámkék Ferrari mégsem a Gázosé, hanem Gázosné dr. V. Andié”
A független országgyűlési képviselő legfrissebb információi szerint szerint a140-180 milliót érő Ferrari mégsem Mészáros Lőrinc, hanem a felesége nevén van.


„Úgy tűnik, a csillámkék Ferrari mégsem a Gázosé, hanem a hozzá szerelemből feleségül ment Gázosné dr. V. Andié. A reggeli poszt óta több helyről érkezett, megbízhatónak tűnő információk szerint a luxi verda a hölgy nevén van. A képet jobban megnézve Lőrinc mellett -takarásban- valóban egy szőke hölgy csücsül. Mit mondhatnánk?

Legyetek bátrak és házasodjatok szerelemből! Avagy: Gázos Lőrinc nem szép ember, de gavallér!”

írta Hadházy Ákos, aki hozzátette: a reggeli poszt további állításai továbbra is állnak.

„Az autó típusa Ferrari 296 GTS. Bagatell 140-180 millióba kerül. 663 lóerős, állítólag újdonság, hibrid hajtású (gondolom, konnektorról tölti Lőrinc). 2023 októberében helyezték forgalomba. Lassan több a Ferrari Felcsúton, mint Monacóban. Semmi baj nem lenne, hogy gazdag, ha nem ilyen csalásokkal szerezte volna az ép ésszel fel nem fogható vagyont (Orbánnak)” – zárult a bejegyzés.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
„Bugyog a feszültség” – Kuncze Gábor nekiment Pintér Sándornak a rendőrségi botrányok miatt
Két rendőr is kiállt a nyilvánosság elé, mert szerintük igazságtalanság érte őket. Kuncze Gábor szerint ez már annak a jele, hogy sokaknak elegük van.


Az elmúlt időszakban két rendőr is nyilvánosan felszólalt, akik korábban a rendőrséget népszerűsítették. Mindketten sérelmezték, ahogy a feletteseik kezelték az ügyeiket. Ezekre az esetekre hívta fel a figyelmet Kuncze Gábor a Klubrádióban, amikor Pintér Sándor belügyminiszterhez intézett üzenetet.

Az egyik rendőr azután szólalt meg, hogy Rétvári Bence belügyi államtitkár egy toborzókampányhoz készült fotóját „kdnp.hu” felirattal posztolta. A másik rendőrnő, aki hosszú ideig a rendőrség arca volt, feljelentést tett. Állítása szerint parancsnokai nem tettek semmit azért, hogy megvédjék őt a férjétől, aki szintén rendőr, és évekig bántalmazta.

Kuncze Gábor azt mondta: „Álljon a rendőr mellé, mondja ki, nem lehet ilyen látványosan politikai célokra felhasználni a rendőröket, mert akkor mindenki azt fogja mondani, hogy ugyanezt tesszük a rendőrség egészével is.”

A volt belügyminiszter szerint

mindkét eset azt mutatja, hogy az emberek egyszer azt mondják: elég volt.

A rendőrnő történetéről úgy fogalmazott, szégyen, hogy idáig fajult a helyzet, és fontos, hogy most már ne érje őt semmilyen retorzió.

A beszélgetés során Kuncze arra is kitért, hogy a társadalomban nő az elégedetlenség. Példaként említette az őrmesterről elnevezett hamburgert és a Majka daláról elnevezett „Bindzsisztán-szeletet”. Úgy fogalmazott: „valami tényleg bugyog a mélyben.”

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
Magyar Péter az anyák napi anyázásról: „Vajon létezik-e gyomorforgatóbb Orbán Viktor propagandistáinál?”
A Tisza Párt elnökéről és édesanyjáról ízléstelen képaláírás került fel az internetre egy fideszes propagandaoldalon. Magyar szerint ennél nincs lejjebb.
F. O. - szmo.hu
2025. május 04.



Megdöbbentő internetes beejegyzést osztott meg követőivel Magyar Péter. A vadhajtasok.hu oldalra feltett felvételen az látható, hogy a Tisza Párt elnöke édesanyját köszönti anyák napja alkalmából, a kép alatt pedig ez olvasható: Poloska megtudta, hogy ma van anyák napja, ezért gyorsan puszilgatni kezdte a drága kommunista jó k.rva anyját lájkokért.

„Vajon létezik-e gyomorforgatóbb Orbán Viktor propagandistáinál? Ezt sikerült anyák napján címlapra tenniük és utána fideszes csoportokban osztogatniuk. És ezekkel az emberekkel fideszes miniszterek és képviselők mosolyognak közös fotókon, és valószínűleg még utasításokat is adnak nekik” – írta a Tisza Párt elnöke Facebook-bejegyzésében.

„Sokszor nagyon hiányoznak a nagyszüleim, de ilyenkor kicsit örülök, hogy ezeket nekik már nem kell látniuk”

– tette hozzá Magyar Péter.

„Ez az orbáni morális fölény? Napi szinten folyik a fideszes propaganda gépezetben a gyűlöletkeltés, a dehumanizálás és a fenyegetés. Azt gondolják, hogy ezzel szavazókat tudnak szerezni? Szerintem súlyosan félreismerik a saját választóikat is. Ennél nincs lejjebb” – zárta bejegyzését a politikus.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Orbán visszaszólt Zelenszkijnek: Nem a kijevi elnök dönti el
Az ukrán államfő bírálta a magyar kormányfőt, amiért beleszól Ukrajna uniós csatlakozásába. Orbán és Szijjártó keményen reagáltak Zelenszkij szavaira.


Mint már beszámoltunk róla, Zelenszkij ukrán elnök egy háttérbeszélgetésen élesen bírálta Orbán Viktort, mert szerinte a magyar miniszterelnök belerángatja Ukrajnát a magyar választási kampányba. Úgy fogalmazott: „Lehet, hogy ellene van, de nincs joga lépéseket tenni az EU-csatlakozásunk megakadályozására.” Hozzátette, hogy Orbán Viktor szerinte nagyon veszélyes dolgokat csinál.

A magyar miniszterelnök erre az X-en reagált. Bejegyzésében így fogalmazott: „Elnök úr!

Azt, hogy mit gondolnak a magyar emberek, nem a kijevi elnök vagy a brüsszeli bürokraták döntik el.”

Azt is hozzátette: „Nincs ukrán EU-csatlakozás Magyarország nélkül. Minden magyarnak lesz véleménye erről. Akár tetszik, akár nem. Így csináljuk mi itt a dolgokat.”

A külgazdasági és külügyminiszter is megszólalt az ügyben. Szijjártó Péter már egy nappal korábban reagált a Facebookon. Azt írta: „Ukrajna elnökének meg kell barátkoznia a gondolattal, hogy igenis minden magyar embernek joga van ahhoz, hogy beleszóljon Ukrajna gyorsított EU-csatlakozásának ügyébe!” Kiemelte továbbá: „Merthogy a helyzet mégis csak az, hogy

Ukrajna akar csatlakozni egy olyan integrációhoz, aminek mi a tagjai vagyunk, és nem fordítva…

Úgyhogy hangnemet is ennek megfelelően kellene választani Kijevben…”

Mint arról korábban többször is írtunk, Orbán Viktor márciusban az EU-csúcson vétózta Ukrajna uniós támogatását, és bejelentette, hogy véleménynyilvánító szavazást kezdeményez Ukrajna EU-csatlakozásáról. Az íveket azóta már kiküldték. A kormány és a Fidesz következetesen a csatlakozás ellen érvel, többek közt azzal, hogy szerintük az az európai és a magyar gazdaságot is tönkretenné. A kampányban már az ukrán munkavállalók beáramlása is megjelent témaként.

Magyar Péter március 15-én szintén konzultációt hirdetett Ukrajna EU-csatlakozásáról. A kitöltők 58 százaléka támogatta az ukrán csatlakozást. A Tisza Párt elnöke bejelentette: ha kormányra kerülnek, ügydöntő népszavazást kezdeményeznek az ügyben.

Orbán Viktor szerint Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke még a jelenlegi ciklusában, vagyis 2030-ig szeretné elérni, hogy Ukrajna csatlakozzon az EU-hoz. A magyar miniszterelnök ezért sürgeti a „nem” szavazatot.

(via atv.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET: