HÍREK
A Rovatból

Betelt a pohár: bojkottálták a nyíradonyi képviselők a fideszes parlamenti képviselő unokaöccsének hathavi végkielégítését

Tasó László családjának több érdekeltségéről is szavaztak volna, de a képviselők közül csak egy jelent meg. Tasó Béla polgármester cáfolja az állítások egy részét.


Nyíradonyban elszakadt a cérna: a képviselők egyszerűen nem mentek el a testületi ülésre, ahol a Tasó családnak kedvező "last minute" javaslatok kerültek volna napirendre. A szeptember 24-i ülésen csak egyetlen képviselő volt hajlandó megjelenni, így Tasó Béla polgármester – a fideszes országgyűlési képviselő, Tasó László unokaöccse – nem tudta megszavaztatni a hat hónapnyi illetménynek megfelelő végkielégítését.

A városházán gyakorlatilag üres széksorok fogadták a polgármestert, akinek mandátuma egyébként jövő héten lejár. A 24.hu forrásai szerint a testület tagjai már nem bírták tovább, és még azok is kihátráltak a polgármester mögül, akik korábban hűségesen követték őt. Az egyik legnagyobb visszatetszést Tasó Béla végkielégítésének megduplázása váltotta ki, ami további 2,8 millió forinttal növelte volna a félmilliárdos hiánnyal küzdő település költségvetését.

A pénzosztás azonban nem állt volna meg itt: napirenden volt a Tasó család érdekeltségeit érintő több javaslat is, köztük az 1200 méteres futópálya körüli ingatlancserék, amelyeket szintén Tasóék élveztek volna. A futópálya története egyébként már önmagában is abszurd: a projekt állami támogatással indult, de miután a kormány visszavonta a pénzt a szabálytalanságok miatt, Nyíradonynak kellett állnia a teljes költséget.

Tasó Béla egy újabb határozatot is benyújtott volna, amely a település közvilágításának "javítását" célozta – pontosan azon az útszakaszon, ahol a családjuk rendezvényháza található.

De a legnagyobb botrányt az a javaslat okozta volna, amely néhány nappal az új testület megalakulása előtt teljesen átrendezte volna a város legértékesebb ingatlanai feletti rendelkezést. A vagyonkezelői jogokat átadták volna a Nyíradony Vagyonkezelő Kft.-nek, amelyet a váltás után is a Tasó család emberei irányíthattak volna. Az átadandó ingatlanok között szerepelt több önkormányzati lakás, a sportpálya, a vásárcsarnok és még a városháza egy része is, ahol Tasó László irodái vannak.

A polgármester azonban nem adja fel ilyen könnyen. Úgy tudni, hogy a következő napokban megpróbálja újra összehívni az ülést, hogy átnyomja a javaslatokat.

A 24.hu hiába próbálta elérni Tasó Bélát telefonon és SMS-ben, a polgármester nem reagált a megkeresésre.

A lap cikke után Tasó Béla egy közleményt tett ki Facebook-oldalára, amit az alábbiakban változtatás nélkül közlünk:

  • A felkérésemre a Fidesz támogatottjaként 2019-ben képviselői mandátumot szerzett, a június 9-i polgármesteri választáson „függetlenként” győztes hivatalába készülő polgármester hamis információi alapján, a 24.hu által közzétett újabb lejárató szándékú írásra az alábbi hivatalos közleményt adom ki:

    A szeptember 24-i képviselőtestületi ülés előtt 4 képviselő jelezte távollétét, egy képviselő egészségügyi problémák miatt maradt távol. Az előterjesztéseket az előző napon a bizottságok támogatták.

  • A hamis állítással ellentétben a rendezési terv 2023. őszén elindított folyamatban lévő módosítása miatt nem kerülhettek bejegyzésre a Tudományos és Technológiai Park, valamint további gazdásági, közszolgálati szervezetek ellátását biztosító gázvezeték nyomvonala mellett az átengedett területek. Az elengedhetetlenül szükséges közműkapcsolat egyetlen lehetséges átvezetési vonalát a tulajdonos 2020-ban bocsájtotta az önkormányzat rendelkezésére, amely mellé a védőtávolságok betartásával került tervezésre az erdei futópálya.
  • A pályázat kiírójának képviselője első alkalommal elfogadta, hogy a tervezettől hosszabb futópálya zárásához szükséges mintegy 160 méteres hiányzó szakasz megépített alépítményére a rekortán borítás a most induló kapcsolódó pályázat során valósuljon meg, majd később visszavonta támogató nyilatkozatát.

    A futópálya további területéhez szükséges a nyugati oldalán lévő 150 méteres szakaszt az említett közhasznú egyesület és gazdasági társaság, illetve a mintegy 750 métert a választókerület országgyűlési képviselője adta át közösségi célra az önkormányzat tulajdonában lévő 300 méteres területhez. A megépült futópályához kerül bekötésre a város központjából a Harangi Imre Városi Uszodát és Sportcsarnokot érintve az a közel 1,5 kilométeres vegyesborítású sétány és futópályaszakasz, amely a tervezett „Élhető települési környezet kialakítása Nyíradonyban” nevű komplex, parkosítással, parkfelújítással, aktív zebrával, szabadidős és pihenő bútorokkal megvalósuló közjóléti fejlesztést.

    A 2020-ban átadott és az önkormányzat által használatba vett terület igen jelentős értékének megfizetése helyett, a közösségi iránti elkötelezettséget újfent megerősítve a tulajdonos az önkormányzat lényegesen értéktelenebb használaton kívüli csereterületeit az önkormányzat gazdálkodásának tehermentesítése érdekében elfogadja. Határozottan leszögezem, hogy a magán és közösségi tulajdonukat átadók kifejezetten rosszul járnak, nem ők kérték az ingatlanrendezést és cserét, hanem elfogadják a számukra kevésbé fontos improduktív területeket, segítve a város újabb közjóléti beruházását a meglévő szabadidős és sportcentrum használhatóságát, az itt élők komfortosabb életkörülményeit és sportolási lehetőségét. Remélem a jövőben a nagyságrendekkel összehasonlítatlanul nagyobb, többmilliárdos vagyonnal rendelkező Szilágyi család hasonló gesztusokkal fogja segíteni a várost.

  • A Gencsy Béla utca a Szakolykert egyetlen közvilágítás nélküli 400 méteres, a településrész főútjából induló szakasza, ahol a közvilágítási hálózat nincs kiépítve. A folyamatosan több embernek munkát adó említett vállalkozás több alkalommal is hamisan emlegetett pályázati támogatásának valós nagysága, alig több mint negyede a leírtaknak, újra hazudtak a cikk írói, amit nem hagyhatok szó nélkül. A szálláshelyen kívül még más épületek, több magánterület előtt nincs közvilágítás, ami nemcsak balesetveszélyes, hanem példátlan negatív megkülönböztetés.
  • A tárgyalt napirendek között a költségvetésben szereplő jelenlegi finanszírozási egyenleg pillanatkép, amelyet a várható helyi adóbevételek és remélt támogatások beérkezése részben kezelni tud. A tervezett sajátbevételek elmaradásának, valamint az áthúzódó kötelezettségek rendezésének működési sajátosságainak függvényében a hivatalba lépő és munkáját folytatni tudó 4 képviselő, illetve a most képviselő polgármester lehetősége és felelőssége.
  • A gazdálkodás szükségszerű és több alkalommal tárgyalt átalakításának része a vagyonkezelési jog már jóval korában, a szervezet alapításakor tervezett átadása a működtetés biztonsága érdekében.
  • Az alpolgármester úr a törvény szerint járó 3 hónap végkielégítésen felüli kiegészítésről szóló előterjesztése igazán megtisztelő, de még nem került napirendre, így legfeljebb akkor tudok foglalkozni a tartalmával.
  • Határozottan visszautasítom a Tasó család tagjaira sokadik alkalommal tett aljas szándékú minősítéseket, a kedvezőtlen színben feltüntető az írásaikban rendszeresen szereplő megjegyzéseket.

    Törekedni fogok arra, hogy a jövőben ezt ne tudják büntetlenül megtenni.

Tasó Béla polgármester


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Toroczkai László: Nem Schadl György volt a végrehajtói maffia feje, hanem egy miniszter
A Mi Hazánk elnöke azt állítja, hogy jövő héten olyan bizonyítékot hoznak nyilvánosságra, amely „megrendíti a kormányt”.


Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke nemrég Magyar Péter fórumán beszélt arról, hogy hamarosan nyilvánosságra hoz egy, a végrehajtó maffiával kapcsolatos bizonyítékot hoznak, amely „megrendíti a kormányt”.

Az ATV Egyenes beszéd című műsorában Toroczkai most elárult néhány részletet ezzel kapcsolatban. A politikus elmondta, hogy jövő héten a YouTube-csatornáján teszik közzé a bizonyítékokat, amelyek elmondása szerint hangfelvételek.

Toroczkai azt állította, hogy nem a végrehajtói kar bíróság előtt álló, korábbi vezetője, Schadl György volt a végrehajtói maffia feje.

„Nem ők voltak a csúcson. Amit mi meg fogunk mutatni, az egy miniszter, egy kormánytag”

– fogalmazott a Mi Hazánk elnöke, de azt nem árulta el, hogy az illető jelenleg is tagja-e a kormánynak. Azt ígérte, két héten belül elmondja, kiről van szó.

Megnevezett azonban egy személyt, aki állítása szerint kapcsolatban állt a miniszterrel: Bohács Zsoltot, aki ötszörös kenu világbajnok volt, és 2010–2014 között a Fidesz színeiben országgyűlési képviselőként dolgozott.

Toroczkai azt mondta, állítását hangfelvétellel tudja igazolni, és feljelentést tett Bohács ellen. Azt viszont nem részletezte, pontosan milyen ügyben. Annyit mondott, hogy „ugyanúgy adták-vették 20 millió forintokért a végrehajtói helyeket”.

Szerinte a nyomozati anyagban egyáltalán nem szerepelnek azok a szálak, amelyeket feltártak.

A forrásaival kapcsolatban azt is elárulta, hogy végrehajtók segítik a munkájukat.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Geszti Péter Németh Balázsról: Hivatásos klubharcos, aki korábban rezzenéstelen arccal hazudott hosszú éveken át hírolvasóként a nézők arcába
Németh statisztikákkal és vádakkal reagált, Geszti Facebook-posztban vágott vissza. A kommentekben is folytatódott a pengeváltás.


Geszti Péter a múlt heti hódmezővásárhelyi koncertjén több poénnal is odaszúrt a MÁV-nak. A közönségnek azt mondta: külön gratulál azoknak, akik vonattal érkeztek, mert sikerült időben odaérniük. Hozzátette: „most nemrég hallottuk, hogy a MÁV bejelentette: 2026-ban embert juttatnak el a Balatonra, úgyhogy remélem, rajta leszünk a sínen mindannyian.”

Amikor a nézők közül többen bekiabálták, hogy gyalog jöttek, Geszti annyit felelt: „gondolom nem gyalog.”

A Fidesz-frakció szóvivője, Németh Balázs ezt nem hagyta annyiban. Facebook-oldalán így reagált: „Geszti Péternek, aki a vonattal utazókkal 'vicceskedik' a koncertjén: Németországban a távolsági vonatok pontossága: 62,5%, Magyarországon: 80%. Tudom-tudom, itthon minden sz*r!”

A Hír TV-ben még keményebben fogalmazott: „Ha erre a Geszti Péter-idézetre visszatérhetünk, igazi suttyó, prosztó poén volt szerintem onnan a színpadról egy olyan embertől, aki valószínűleg soha nem jár vonattal, vagy nagyon régen járhatott vonattal (...). Arról van szó, hogy hergelni kell, uszítani kell, gyűlöletet kell kelteni mindenféle közszolgáltatással kapcsolatban. Azt próbálják bebizonyítani, arról próbálják meggyőzni a magyar embereket, hogy nem működik az ország. Miközben azt tapasztalhatjuk a hétköznapokban, hogy igen, persze, vannak hibák – hiszen minden területen mindig vannak hibák –, de összességében sokkal jobban működik Magyarország, mint 2010-ben.”

Geszti nem sokkal később a Facebookon reagált: „Tisztelet a vasutasoknak! Az orvosoknak, a kórházi dolgozóknak, a tanároknak, és még sorolhatnám. Tisztelet mindazoknak, akik alkalmatlan eszközrendszerekkel kell, hogy működtessék hivatásuk feladatait! Ezt a tisztánlátás és a pontosság kedvéért írom le. Amikor ironikus megjegyzést tettem a koncertjeimen a MÁV drámai állapotára, természetesen nem az ott dolgozók kritikája vezetett, hanem egy közszolgáltatás leromlott állapota miatti hiányérzet. Amikor az ember kiszolgáltatottsága miatt lehetetlen helyzetbe kerül, jobb híján humorral igyekszik oldani a stresszhelyzetet.”

Majd így folytatta:

„Ezt 'suttyózta' le a minap egy hivatásos klubharcos, aki korábban rezzenéstelen arccal hazudott hosszú éveken át hírolvasóként a nézők arcába, ezzel egy másik közszolgáltatást, a hiteles újságírást amortizálva le. Szép munka. Góg és Demagóg sokadik fia a szokásos hergelés során arra is célzott, hogy én biztos nem utazok vonattal. Pedig de. Annyit biztosan, mint ő.”

Az énekes hozzátette, hogy szokott vonattal utazni, főleg Intercityvel, mert kényelmes és pihentető, közben lehet olvasni, zenét hallgatni vagy nézelődni.

Bejegyzését így zárta: „Mivel azonban ez a harcos kötekedés is csak egy olyan sunnyogó kommunikációs stratégia része, amely a bulváros személyeskedéssel a lényegi problémákról akarja elterelni a figyelmet, az általa hamisított statisztikákra mutogat, és ostromlott várként sajnáltatja magát, nem folytatom a gondolatmenetet. Ez nem párbeszéd. Csak pártbeszéd. Lenne. Arra pedig nincs szükségem. Ennyike.”

Németh Balázs sem maradt csendben, kommentben így üzent vissza: „Ohh, a jól ismert liberális, gőgös, felsőbbrendű vádaskodás, fűszerezve egy csipetnyi gyávasággal és visszavonulással. Szóval érdemes vonattal utazni Magyarországon, az Intercity még kényelmes is! Jó ezt hallani egy ismert fővárosi művésztől, Gyurcsány egykori dalszövegírójától, aki most lelkes ellenzéki aktivistaként mindenáron azt akarja bizonygatni, hogy ebben az országban semmi nem működik. (…) Ami pedig a 'hiteles újságírást' illeti. Művész úrnak javaslom, hogy nézze rendszeresen a Harcosok óráját (hétfőtől – csütörtökig reggel 7:30-tól élőben), rengeteget megtudhat a hiteles liberális újságírásról.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Donald Trump nem érti, hogy Ukrajnát eddig miért csak védekezni engedték, támadni nem
Az amerikai elnök a közösségi oldalán bírálta Bident, amiért nem hagyta támadni Ukrajnát. Trump azt is hozzátette, hogy az ő elnöksége alatt meg sem kezdődhetett volna a háború.


„Nagyon nehéz, ha nem lehetetlen megnyerni egy háborút anélkül, hogy megtámadnánk a megszálló országot” – írta ki a közösségi oldalára, a Truth Socialre csütörtökön Donald Trump amerikai elnök – szúrta ki a Telex. A sport világából hozott példát: szerinte olyan ez, mintha egy csapatot csak védekezni engednének, támadni nem. Úgy látja, ez történik Ukrajna és Oroszország háborújában is.

Trump azt írta, Joe Biden nem engedte visszatámadni az ukránokat, csak védekezhettek. Hozzátette, ha ő lett volna az elnök, akkor el sem kezdődik a háború. „Érdekes idők jönnek!!!” – zárta posztját.

Trump július közepén arra biztatta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt, hogy lője az orosz hátországot, és meg is kérdezte tőle, el tudja-e találni Moszkvát – emlékeztetett a portál. Ukrajna egyébként támad orosz ipari és katonai infrastruktúrát, például olajfinomítókat, gyárakat, vasútvonalakat és hajókat.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Felemás péntek: délelőtt még esős, borongós, kora őszi idő lesz, de délutánra már kisüthet a nap
Többfelé esős, hűvös idő várható. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 19 és 25 fok között alakul. A hétvége is hűvösebb lesz, akkor is csak 25 fok körül alakulnak majd a maximumok.
Fotó: Unsplash - szmo.hu
2025. augusztus 22.



Pénteken a nap első felében jellemzően erősen felhős idő várható, és északnyugatról újabb csapadékzóna érkezik, amely délkelet felé mozog. Kora este már inkább csak a keleti megyékben fordulnak elő erősen felhős vagy borult, csapadékos területek, majd késő estére ott is eláll az eső - írja előrejelzésében a HungaroMet.

A zivatarok miatt elsőfokú figyelmeztetést adtak ki Pest, Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Hajdú-Bihar, Heves, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Jász-Nagykun-Szolnok vármegyékre. De Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves vármegyékben felhőszakadásra is figyelmeztetnek.

A Dunántúlon délután már napos idő valószínű.

Az egyre nagyobb területen északnyugatira forduló szelet többfelé erős lökések kísérhetik, de zivatarok környezetében is előfordulnak erős, főként a déli országrészben akár viharos széllökések.

A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 19 és 25 fok között alakul, ennél pár fokkal hűvösebb az északi tájakon, míg melegebb a Viharsarokban lehet. Késő estére 15 és 20 fok közé csökken a hőmérséklet.

Estére keleten is felszakadozik, csökken a felhőzet, de egy összeáramlási vonal mentén a keleti tájakon maradhatnak kissé felhősebb vidékek is. Másutt derült vagy gyengén felhős lesz az ég. A csapadékgócok legkésőbb késő estére mindenütt megszűnnek. A légmozgás többnyire mérsékelt marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 10 és 16 fok között alakul, de az északi völgyekben hidegebb lesz.

Szombaton gomolyfelhős, napos idő valószínű csapadék nélkül. Az északnyugati, nyugati szél többfelé megélénkül, helyenként megerősödik. Délután 20, 25 fok várható.

Vasárnap a gomolyfelhős, napos időre számíthatunk. Északkeleten - illetve esetleg délnyugaton - néhol zápor, zivatar előfordulhat. Az északnyugati, északi szél élénk, helyenként erős lesz. A minimum jobbára 9, 15 fok között várható, azonban a hidegre hajlamos tájakon ennél alacsonyabb értékek is előfordulhatnak. A maximum 19, 24 fok között alakul.


Link másolása
KÖVESS MINKET: