SPORT
A Rovatból

Visszavonták Djokovic vízumát, valószínűleg kitoloncolják Ausztráliából

A szerb sportoló így várhatóan nem vehet részt a jövő héten kezdődő Australian Openen, ahol megvédhetné címét, és ezzel minden idők legsikeresebb férfi teniszezője lehetne.


Az ausztrál bevándorlási miniszter visszavonta Novak Djokovic vízumát, így a szerb sportolót valószínűleg hamarosan kitoloncolják Ausztráliából. Sőt a döntés értelmében három évre kitiltják az országból, így nemcsak a mostani, hanem a következő ausztrál nyílt teniszbajnokságokról is lemaradhat - írja a Guardian.

Alex Hawke, az ausztrál bevándorlási miniszter saját jogkörével élve döntött Djokovic vízumának visszavonása mellett a közérdekre hivatkozva, egészségügyi okokból és a rend fenntartása érdekében. Azt mondta, "gondosan mérlegelt" minden információt, amit az ügyben Djokovictól, a sportoló stábjától és az ausztrál határőrségtől kapott. Megjegyezte, hogy korábban csak "eljárási méltányossági okokból" döntött a bíróság Djokovic javára a fellebbezés után.

"A kormány határozottan elkötelezett Ausztrália határainak védelme mellett, különösen a koronavírus-járvány idején" - jelentette ki.

Scott Morrison ausztrál miniszterelnök azt emelte ki, hogy az ausztrálok sok áldozatot hoztak a járvány alatt, és joggal várják el, hogy ezeknek az áldozatoknak az eredményét megvédjék. Szerinte a bevándorlási miniszter ennek tett eleget az ügyben hozott döntésével.

Bár a vízumát most ismét visszavonták, Djokovicnak nem kell azonnal távoznia Ausztráliából. Ügyvédei 28 napon belül még megpróbálhatják meggyőzni a bevándorlási minisztert arról, miért kellene visszavonnia a döntését. Ez idő alatt Djokovic ismét bevándorlási őrizetbe kerülhet, de ha sokáig elhúzódik a dolog, akkor lemarad a január 17-én kezdődő Australian Openről.

Szakértők szerint azonban az eddig történtek ellenére is lehetséges, hogy a címvédő ott lehet a tenisztornán, ha sikerül egy másik vízummal meggyőznie a kormányt - írja a CNN.

Az áthidaló vízum megoldást jelenthetne számára, mert ez megengedi, hogy dolgozzon, vagy jelen esetben játszhasson az országban, de ha ezt megadnák neki, azzal ellentmondanának annak, hogy Djokovic az oltatlansága miatt egészségügyi kockázatot jelent az ausztrál lakosság számára.

Mint arról beszámoltunk, a világelső teniszező az ausztrál nyílt teniszbajnokság miatt érkezett Melbourne-be, amelyen különengedéllyel indulhat el. Már ez is nagy felháborodást váltott ki Ausztráliában, mivel az Australian Openen elvárják a résztvevőktől, hogy be legyenek oltva a koronavírus ellen, Djokovic azonban minden valószínűség szerint nem kapott vakcinát. A különengedélyt a címvédő "akut egészségügyi problémájára" hivatkozva adták meg a tenisztorna szervezői, ám Djokovic még nekik se mutatta be azokat a papírokat, amelyek igazolnák orvosi felmentését az oltás alól. Mivel a melbourne-i repülőtéren sem tudta bizonyítani, hogy miért nem kapott oltást, a határőrség megtagadta a teniszező vízumkérelmét.

Djokovicot előbb a repülőtéren zárták el egy szobában, utána pedig egy külvárosi karanténhotelbe került, miközben ügyvédei fellebbezést nyújtottak be a döntés ellen. A szövetségi körzeti bíróság végül megsemmisítette a vízumkérelem elutasításáról szóló döntést, de az ausztrál kormány jogtanácsosa, Christopher Tran már akkor jelezte, hogy a bevándorlási miniszter fontolgatja, hogy saját jogkörével élve elutasítsa Djokovic vízumát.

A szerb sportoló ezután még nagyobb bajba került, amikor kiderült, hogy állítólagos decemberi koronavírus-fertőzése idején több nyilvános eseményen megjelent, ahol a távolságtartási korlátozások betartása és maszkviselés nélkül találkozott emberekkel. Majd azt is elárulta, hogy az ügynöke hibásan töltötte ki a vízumát, és szerinte ez az egész probléma gyökere.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SPORT
Munka közben rosszul lett, és 46 éves korában meghalt Lipták László, a DVTK egykori focistája
Az egykori diósgyőri játékoson már a kiérkező mentők sem tudtak segíteni. A labdarúgó még 1998-ban mutatkozott be az NB1-ben.


46 éves korában elhunyt Lipták László, a DVTK egykori labdarúgója. A boon.hu információi szerint

Lipták külföldi munkavégzés közben lett rosszul, és a kiérkező mentők már nem tudtak segíteni rajta.

Lipták László 1978. november 14-én született Miskolcon. A Diósgyőr saját nevelésű játékosa volt, végigjárta az utánpótlás minden korosztályát. Az élvonalban 1998 tavaszán debütált az FTC ellen, az akkor még Professzionális Nemzeti Bajnokságnak nevezett első osztályban. A következő idényben hétszer lépett pályára, az 1999/2000-es szezonban pedig 22 alkalommal játszott, ebből húszszor kezdőként.

A diósgyőri csapat kiesése és megszűnése után a Kispest-Honvédhoz szerződött, ahol két szezon alatt 33 élvonalbeli bajnokin szerepelt. Később megfordult a Kecskemét, Besenyőtelek, Mezőkövesd, Bőcs és Tiszaújváros csapataiban is. A profi karrierje lezárását követően még alacsonyabb osztályú együttesekben futballozott, többek között Makláron, Bogácson és Markazon. Emellett vállalkozóként dolgozott egy üzemanyagtöltő állomás üzemeltetőjeként.

A DVTK így búcsúzott tőle: „Halálával egy olyan sportembert veszítettünk el, aki a diósgyőri utánpótlásból egészen a legmagasabb osztályig jutott, és ott is megállta a helyét. Lipták László emlékét örökké megőrizzük.”

Tóth István, a Bőcs korábbi szakosztályvezetője is megemlékezett róla a lapnak: „Teljesen letaglózott ez a hír. Egy csupaszív, élettel teli, rendes srác volt Laci, akivel olyan négy évvel ezelőtt találkoztam utoljára. A futballban abszolút csapatember volt, mindig alázatosan dolgozott, edzett, játszott, nem túlzás, abban, hogy olyan sikeresek voltunk, nagy szerepe volt neki, a középpályán óriási munkát végzett. Volt trombózis a lábában, műtötték is, amely után eltávolodott a labdarúgástól. Részvétünk a hozzátartozóinak...”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

SPORT
A Rovatból
Óriási tömegbukás a Tour de Hongrie-n, sokkoló videón a baleset
25-30 bringás került a földre, közülük többen súlyos sérülést szenvedtek. Két mentőautó és egy mentőhelikopter szállította kórházba a sérült kerékpárosokat.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. május 15.



Tömegbukás történt a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny második szakaszán, több versenyzőt kórházba kell szállítani. Az Országos Mentőszolgálat az MTI-vel azt közölte: négy férfit könnyebb sérülésekkel földi úton, míg egyet súlyos sérülésekkel, stabil állapotban légi úton vittek kórházba.

A szervezők tájékoztatása szerint mintegy 25-30 versenyző földre került, néhányan súlyos sérülést szenvedtek.

A Red Bull-BORA-hansgrohe dán bringását, Frederik Wandahlt a mentőhelikopter a székesfehérvári kórházba szállította, csapattársai közül az ausztrál Sam Welsfordot és az ír Ryan Mullent, illetve az osztrák Rainer Kepplingert (Bahrain Victorious), valamint a spanyol Pablo Torrest (UAE-XRG) mentőautó vitte a veszprémi kórházba. A mentősök szerint valamennyiük állapota stabil.

A balesetet itt lehet megnézni:

A Budapest-Győr nyitóetap után a veszprémi Óváros térről rajtolt el a százéves magyar körverseny mezőnye csütörtökön, a siófoki Fő utcáig 178 kilométert tekernek a bringások.

Két emelkedő megmászása után, nyílt és sík területen a csepergő esőben és befújó szélben növekedett a mezőny tempója, amikor - a céltól nagyjából 125 kilométerre - a sorban második helyen tekerő kerékpáros megcsúszott és bukott. Mintegy 25-30 versenyző földre került, néhányan súlyos sérülést szenvedtek.

Szilasi László versenyigazgató korábban az MTI-nek megerősítette, hogy két mentőautó és egy mentőhelikopter szállítja kórházba a sérült kerékpárosokat.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SPORT
A Rovatból
Beverte a fejét a bíró, a földön feküdt, és a sztárcsatár fújta le a meccset az angol bajnokságban
Ilyen is ritkán történik: David Webb játékvezetőt a 22. percben kellett lecserélni, miután összeütközött Jordan Ayew-vel, és megsérült a Premier League hétvégi fordulójában.


Szokatlan jelenet zavarta meg a Leicester City–Southampton mérkőzést az angol Premier League-ben. A találkozó 22. percében a játékvezető, David Webb összeütközött a Leicester játékosával, Jordan Ayew-vel.

A bíró beverte a fejét, szédülni kezdett, és nem tudta folytatni a meccset, ezért le kellett cserélni.

A játék emiatt 12 percre félbeszakadt. A történet különös fordulatot vett, amikor a Leicester klubikonja, Jamie Vardy a földön fekvő bíró sípját a szájába vette, és belefújt, hogy leállítsa a játékot.

A mérkőzést a félidő végéig Sam Barrott vezette, majd a szünetben egy cserebírót is találtak, a közelben lakó Akil Howsont. Az Athletic információi szerint Webb nem szenvedett súlyosabb sérülést, de az orvosi csapat nem engedte vissza a pályára.

A Leicester már biztos kieső, Jamie Vardy azonban betalált a találkozón, és ezzel megszerezte 199. gólját a klub színeiben.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SPORT
A Rovatból
Meghalt Gyúró László
A bajai dzsúdósport emblematikus alakja 85 éves korában hunyt el. Nemrégiben a bajai dzsúdóklub is az ő nevét vette fel, ezzel tisztelegve életműve előtt.


Meghalt Gyúró László - a hírt Baja polgármestere közölte. Azt írta:

"Pótolhatatlan veszteség érte a bajai sportéletet. Ma hajnalban elhunyt Gyuró László, a bajai judo sport megalapítója.

Gyuró László neve egybeforrt a bajai cselgánccsal, szakmai tudását szűkebb lakóhelyén kívül országosan és nemzetközileg is ismerték és elismerték. Évtizedeken át végzett magas színvonalú munkája eredményeként tucatnyi kiválóságot nevelt ki a magyar judo sport számára".

Gyúró László, a bajai dzsúdósport emblematikus alakja 85 éves korában hunyt el. Nemrégiben a bajai dzsúdóklub is az ő nevét vette fel, ezzel tisztelegve életműve előtt.

Gyúró László 1940-ben született Baján, és már fiatal korában megismerkedett a cselgánccsal. Tanulmányait Kecskeméten kezdte, majd a Testnevelési Főiskolán folytatta, ahol Galla Ferenc edzésein vett részt. 1961-ben országos bajnoki bronzérmet szerzett, és bekerült a magyar válogatottba.

Edzői diplomája megszerzése után, 1965-ben visszatért Bajára, ahol megalapozta a helyi dzsúdósportot. 1967-től szervezett keretek között folytak az edzések, az általa vezetett egyesület pedig megszerezte Baja első országos bajnoki érmét. 1969-től a Bajai ÁG Medoszban dolgozott főállású edzőként.

A hetvenes években a Bajai Sportkör vezetőedzőjeként ért el kimagasló eredményeket tanítványaival, akik többek között IBV- és Európa-bajnoki érmeket is nyertek. A kilencvenes évek elején az ő kezdeményezésére indult el a cselgáncsoktatás a bajai gyakorlóiskolában, ami országosan is példaértékűnek számított.

Gyúró László neve mára összeforrt a bajai dzsúdóval. Életműve több generációt inspirált, és öröksége tovább él a sportban és a közösségben is - írja a Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET: