Az úszó Pap Bianka címét megvédve aranyérmet szerzett pénteken az S10-es sérültségi kategória 100 méter hát számában a párizsi paralimpián – írja az MTI.
A Vasas 24 éves versenyzője csütörtökön bronzérmet szerzett 400 méter gyorson, ezúttal pedig fő számában ugrott a medencébe. A délelőtti előfutamból első helyen került az esti fináléba, amelyben 1:07.97 perces idővel lett övé a győzelem.
A pályafutása harmadik paralimpiáján szereplő Pap – akinek szombaton még lesz egy száma – eddig összesen 2 arany-, 3 ezüst- és két bronzérmet gyűjtött.
Pap Bianka a párizsi magyar küldöttség tizedik érmét szerezte: a mérleg most 4 arany, 3 ezüst és 3 bronz.
Az úszó Pap Bianka címét megvédve aranyérmet szerzett pénteken az S10-es sérültségi kategória 100 méter hát számában a párizsi paralimpián – írja az MTI.
A Vasas 24 éves versenyzője csütörtökön bronzérmet szerzett 400 méter gyorson, ezúttal pedig fő számában ugrott a medencébe. A délelőtti előfutamból első helyen került az esti fináléba, amelyben 1:07.97 perces idővel lett övé a győzelem.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Üzenetet hagyott a BL-győztes PSG a Puskás Aréna öltözőjében, az MLSZ is reagált rá
A francia csapat egy táblán hagyott egy rövid, kézzel írt üzenetet az öltözőben. A gesztusra a drámai, tizenegyesekkel végződő Arsenal elleni finálé után lettek figyelmesek a szervezők.
„Thank you, [Köszönjük!] Budapest!” – ezt a rövid, de sokatmondó üzenetet hagyta maga után a Puskás Aréna öltözőjében a szombati Bajnokok Ligája-döntő győztese, a Paris Saint-Germain. A táblára írt üzenetről, melyhez egy szívet is rajzoltak, a Magyar Labdarúgó Szövetség tett közzé egy fotót a hivatalos közösségi oldalán vasárnap.
A szövetség nemcsak megosztotta a párizsiak gesztusát, hanem egy rövid üzenettel reagált is.
Szombat este egy drámai és feszültségekkel teli mérkőzést játszott a két döntős csapat, amelyet a PSG 120 percnyi játék és tizenegyespárbaj után nyert meg az Arsenal ellen. A rendes játékidőben Kai Havertz korai góljával a londoniak szereztek vezetést, amit Ousmane Dembélé egy büntetőből egyenlített ki a második félidőben. Mivel a hosszabbítás sem hozott döntést, a büntetőpárbajban végül 4–3 arányban a francia csapat bizonyult jobbnak, ezzel megvédve címét.
„Thank you, [Köszönjük!] Budapest!” – ezt a rövid, de sokatmondó üzenetet hagyta maga után a Puskás Aréna öltözőjében a szombati Bajnokok Ligája-döntő győztese, a Paris Saint-Germain. A táblára írt üzenetről, melyhez egy szívet is rajzoltak, a Magyar Labdarúgó Szövetség tett közzé egy fotót a hivatalos közösségi oldalán vasárnap.
A szövetség nemcsak megosztotta a párizsiak gesztusát, hanem egy rövid üzenettel reagált is.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Az ünneplés helyett a zokogó ellenfelét vigasztalta a PSG kapitánya a BL-döntő után
Marquinhos, a PSG csapatkapitánya a budapesti BL-döntő után honfitársát, Gabrielt vigasztalta. Az Arsenal védője hibázta el a mindent eldöntő tizenegyest, amivel a PSG 4–3-ra nyerte a párbajt.
A PSG-játékosok a gyepre rohantak ünnepelni a megvédett Bajnokok Ligája-cím után, a csapatkapitány Marquinhos azonban nem tartott velük. A brazil védő inkább honfitársához, az Arsenalban játszó Gabrielhez ment oda, aki a mindent eldöntő tizenegyest a léc fölé rúgta a tegnap esti, budapesti döntőben.
A Puskás Arénában látott jelenetet több nemzetközi lap is kiemelte, mivel a hatalmas téttel bíró pillanatban a győztes csapat kapitánya az ünneplés helyett az ellenfél iránti empátiát választotta.
A drámai végjátékhoz vezető út is eseménydús volt. Az Arsenal már a 6. percben megszerezte a vezetést Kai Havertz góljával, de a PSG a 65. percben egyenlített, miután Ousmane Dembélé értékesített egy büntetőt – írta a 24.hu. Mivel a rendes játékidőben és a hosszabbításban sem született újabb gól, jöhetett a tizenegyespárbaj.
A szétlövés során először az Arsenal játékosa, Eberechi Eze hibázott, de David Raya kapus rögtön a következő körben visszahozta a reményt azzal, hogy kivédte Nuno Mendes lövését. Az állás 3–3 volt az utolsó pár előtt, amikor a csereként beállt Lucas Beraldo a hálóba talált, nyomást helyezve Gabrielre.
Az Arsenal védőjének be kellett találnia, hogy a párbaj folytatódjon, ő azonban a kapu fölé emelte a labdát, ezzel a PSG megvédte címét.
A lefújás után Declan Rice, az Arsenal középpályása sem rejtette véka alá csalódottságát: „Pusztító érzés tizenegyesekkel elveszíteni egy BL-döntőt.”
Gabriel hibája statisztikai szempontból is ritkaságnak számít. Az Opta adatai szerint Bajnokok Ligája-döntő tizenegyespárbajában legutóbb 2005-ben fordult elő, hogy valaki a kapu fölé lőtte a labdát. Akkor a Milan játékosa, Serginho rontott a Liverpool ellen.
Marquinhos comforts his international teammate Gabriel after his penalty miss costs Arsenal the Champions League...??? pic.twitter.com/UggsOVz2bx
Gabrielnek ez volt az első tizenegyese az Arsenal színeiben, miközben a mérkőzésen egyébként kiemelkedő védőmunkát végzett.
Marquinhos pontosan tudja, mit érezhetett honfitársa, hiszen a 2022-es világbajnokságon az ő elhibázott tizenegyese után esett ki Brazília a Horvátország elleni negyeddöntőben.
Mikel Arteta, az Arsenal menedzsere a sorsdöntő rúgás hátteréről beszélt. Elmondása szerint a védő maga vállalta a felelősséget. „Erre a pillanatra készült és edzett” – tette hozzá a spanyol edző a BBC szerint.
A PSG az előző idényben (2024–2025) szintén megnyerte a BL-t, a mostani címvédés pedig ritkaságnak számít a sorozat történetében. A döntő magyarországi megrendezése különleges keretet adott az estének, hiszen a Puskás Aréna az európai futball egyik kiemelt helyszínévé vált. Marquinhos vezetői szerepe ebben a korszakban folyamatosan erősödött, a védelem megszervezése mellett a krízishelyzetek kezelése is a védjegyévé vált.
Az Arsenal a 2025–2026-os idényben visszahódította a Premier League trónját, és ezzel párhuzamosan jutott el a BL-döntőig. Gabriel a szezon során kulcsszereplő volt: stabilitást, gólokat és gólpasszokat hozott a pontrúgásoknál. A két brazil védő sorsa a nyáron ismét összefonódik, mivel Carlo Ancelotti szövetségi kapitány mindkettőjüket beválogatta a 2026-os világbajnokságra készülő keretbe.
A PSG-játékosok a gyepre rohantak ünnepelni a megvédett Bajnokok Ligája-cím után, a csapatkapitány Marquinhos azonban nem tartott velük. A brazil védő inkább honfitársához, az Arsenalban játszó Gabrielhez ment oda, aki a mindent eldöntő tizenegyest a léc fölé rúgta a tegnap esti, budapesti döntőben.
A Puskás Arénában látott jelenetet több nemzetközi lap is kiemelte, mivel a hatalmas téttel bíró pillanatban a győztes csapat kapitánya az ünneplés helyett az ellenfél iránti empátiát választotta.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Készül a botrány: Nem engedték be Amerikába a svájci válogatott kulcsemberét, lemaradhat a VB-ről
Breel Embolo svájci válogatott labdarúgó ESTA-engedélyét kedd délelőtt helyezték felülvizsgálat alá az amerikai hatóságok. A Svájci Labdarúgó-szövetség szerint a kérelem státusza reggel még jóváhagyott volt, így a csatár nem tudott a csapattal elutazni.
A svájci válogatott kedden kulcsembere, Breel Embolo nélkül utazott el a világbajnokságra az Egyesült Államokba, miután a csatár beutazási engedélyét az indulás napján felülvizsgálat alá vonták. A Svájci Labdarúgó-szövetség közleménye szerint a játékos ESTA-kérelme – amely a vízummentes beutazás előfeltétele – még kedd reggel is jóváhagyott státuszban volt.
A szövetség szerint a helyzet órák alatt változott meg. Az ESTA-engedélyt egészen délelőttig „rendben lévőnek” jelezte a rendszer, de aztán jött a fordulat.
„10:30-kor azonban arról értesítettek minket, hogy az ESTA-kérelmét további felülvizsgálat alá helyezték” – idézte a közleményt a BBC
A svájciak hozzátették, bíznak a gyors megoldásban. „Jelenleg kapcsolatban állunk az illetékes hatóságokkal, és arra számítunk, hogy Breel még ma, vagy holnap csatlakozik a csapathoz.”
A csapat a repülőgépről egy fotóval és egy biztató üzenettel jelezte, hogy várja a lemaradt támadót.
A svájci válogatott hivatalos Instagram-fiókján közzétett bejegyzés szövege így szólt: „Egy hely még üres, de nem sokáig. Hamarosan találkozunk, Breel Embolo.”
Az adminisztratív probléma hátterében egy 2018-as bázeli ügy áll. Embolót 2023-ban egy utcai összetűzés kapcsán elítélték, és felfüggesztett pénzbüntetést szabtak ki rá. Miután a fellebbviteli bíróság helybenhagyta az ítéletet, a játékos úgy döntött, nem viszi tovább az ügyet, így az jogerőre emelkedett.
Érdekesség, hogy valamiért a csatár tavaly júniusban még gond nélkül beléphetett az országba a Mexikó és az Egyesült Államok elleni barátságos mérkőzésekre.
A 29 éves Embolo a svájci válogatott hetese, és így az egyik legfontosabb játékosa, 85 mérkőzésen 23 gólt szerzett a nemzeti csapatban.
A svájciak június 13-án kezdik a csoportkörös küzdelmeket Katar ellen, Santa Clarában, kérdés, hogy Embolót beengedik-e az Egyesült Államokba eddig.
Az USA szigorú bevándorlási rendszerét több kritika is érte a futballvilágon belül, hogy az összeegyeztethetetlen a sportág szellemiségével, és egyáltalán nem praktikus egy több millió szurkolót megmozgató világverseny szempontjából.
Mindez a turisztikában is érezteti hatását, a futball-rajongók jóval szerényebb létszámban érkeztek az Egyesült Államokba, mint ahogyan azt a vendéglátóipari szereplők remélték.
A svájci válogatott kedden kulcsembere, Breel Embolo nélkül utazott el a világbajnokságra az Egyesült Államokba, miután a csatár beutazási engedélyét az indulás napján felülvizsgálat alá vonták. A Svájci Labdarúgó-szövetség közleménye szerint a játékos ESTA-kérelme – amely a vízummentes beutazás előfeltétele – még kedd reggel is jóváhagyott státuszban volt.
A szövetség szerint a helyzet órák alatt változott meg. Az ESTA-engedélyt egészen délelőttig „rendben lévőnek” jelezte a rendszer, de aztán jött a fordulat.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Május 30-a szombat a futball ünnepe volt Budapesten, hiszen itt rendezték az idei BL-döntőt. A világ egyik legfontosabb sporteseményére turisták, szurkolók tízezrei érkeztek a magyar fővárosba. Budapest számos pontján lehetett követni a mérkőzést.
Május 30-a szombat a futball ünnepe volt Budapesten, hiszen itt rendezték az idei BL-döntőt. A világ egyik legfontosabb sporteseményére turisták, szurkolók tízezrei érkeztek a magyar fővárosba. Budapest számos pontján lehetett követni a mérkőzést.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!