SPORT

Nem engedik be Novak Djokovicot Ausztráliába, ahol óriási a felháborodás amiatt, hogy indulhat az Australian Openen

A világelső teniszező nagy valószínűség szerint nincs beoltva, de külön engedéllyel részt vehet az ausztrál Grand Slam-tornán. Egyelőre azonban a repülőtérről sem jutott ki, gond lehet a vízumával.


Egyelőre nem akarják beengedni Ausztráliába Novak Djokovicot, aki az ausztrál nyílt teniszbajnokság miatt utazott Melbourne-be.

A The Age ausztrál lap beszámolója szerint

a világelső teniszező ottani idő szerint szerdán késő este érkezett meg repülővel, ott azonban a határőrök feltartóztatták, jelenleg egy reptéri szobában tartózkodik, és legalább reggel ötig ott is kell maradnia. Édesapja a szerb médiának azt nyilatkozta, hogy fiát elkülönítették a csapatától, egyedül van a szobájában, amit őrök őriznek, és senki sem mehet be hozzá.

Djokovic Ausztráliába érkezése egyébként már önmagában felháborodást váltott ki az ország lakosai körében, mivel a szerb sportoló annak ellenére elindulhat az Australian Openen, hogy nagy valószínűség szerint nem rendelkezik koronavírus elleni oltással. Márpedig a tenisztorna minden résztvevőjétől elvárják, hogy legyen beoltva. Djokovic eddig nem volt hajlandó elárulni, hogy kapott-e már oltást, de mivel korábban többször is a vakcina ellen beszélt, sejthető, hogy nem adatta be magának.

Az Australian Open szervezői végül külön engedélyt adtak neki az indulásra, indoklásuk szerint a szerb klasszis akut egészségügyi problémája miatt.

Az ausztrálok azért háborodtak fel ezen, mert az országban szigorú korlátozások voltak és vannak is érvényben a járvány fékezése érdekében, a lakosság nagy része pedig már kétszeresen is be van oltva. A szervezők döntésén még a miniszterelnök, Scott Morrison is kiakadt, ki is jelentette, hogy ha Djokovic nem mutat be bizonyítékot arra, miért nem kaphat oltást, kitessékelik az országból. Victoria állam sportminisztere pedig azt mondta, hogy szigorú egészségügyi vizsgálatoknak vetik alá a szerb sportolót, ha Melbourne-be érkezik.

A The Age egy szövetségi kormányzati forrásra hivatkozva azt írja,

Djokovicot azért tartják a reptéren, mert kérdéses, hogy rendelkezik-e olyan megfelelő dokumentumokkal, amelyekkel igazolni tudja, hogy miért kapott különengedélyt.

Ugyanakkor az is felmerült a lap szerint, hogy a 20-szoros Grand Slam-győztes olyan vízummal próbált meg belépni az országba, amely nem engedélyezi az oltatlanság miatti orvosi felmentést.

Mint írják, a határőrség azt kérte Victoria államtól, hogy engedélyezzék Djokovic belépését, a regionális kormány azonban a szövetségi hatóságokra bízta a döntést, amelyek elutasították a kérelmet.

Az állam sportminisztere késő este a Twitteren kijelentette, hogy nem támogatják Novak Djokovic egyéni vízumkérelmét az Australian Openen való részvételhez. "Két pontban mindig is egyértelműek voltunk: a vízum jóváhagyása a szövetségi kormány dolga, az orvosi mentesség pedig az orvosoké.”

Hasonlóan egyértelműen fogalmazott a belügyminiszter is korábban, amikor kijelentette, hogy minden Ausztráliába belépni kívánó személynek meg kell felelnie a szigorú követelményeknek. "Bár a victoriai kormány és a Tennis Australia engedélyezheti, hogy egy oltatlan játékos részt vegyen az Australian Openen, az ország kormánya be fogja tartani a követelményeket az ausztrál határon" - szögezte le.

Az ország és Victoria állam álláspontja tehát az, hogy Djokovicnak egyrészt el kell mondania, hogy be van-e oltva a koronavírus ellen, vagy nem. Ha nem, akkor pedig megfelelő bizonyítékkal kell szolgálnia arra vonatkozóan, hogy pontosan milyen egészségügyi okok miatt nem kaphatja meg a vakcinát.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SPORT
Munka közben rosszul lett, és 46 éves korában meghalt Lipták László, a DVTK egykori focistája
Az egykori diósgyőri játékoson már a kiérkező mentők sem tudtak segíteni. A labdarúgó még 1998-ban mutatkozott be az NB1-ben.


46 éves korában elhunyt Lipták László, a DVTK egykori labdarúgója. A boon.hu információi szerint

Lipták külföldi munkavégzés közben lett rosszul, és a kiérkező mentők már nem tudtak segíteni rajta.

Lipták László 1978. november 14-én született Miskolcon. A Diósgyőr saját nevelésű játékosa volt, végigjárta az utánpótlás minden korosztályát. Az élvonalban 1998 tavaszán debütált az FTC ellen, az akkor még Professzionális Nemzeti Bajnokságnak nevezett első osztályban. A következő idényben hétszer lépett pályára, az 1999/2000-es szezonban pedig 22 alkalommal játszott, ebből húszszor kezdőként.

A diósgyőri csapat kiesése és megszűnése után a Kispest-Honvédhoz szerződött, ahol két szezon alatt 33 élvonalbeli bajnokin szerepelt. Később megfordult a Kecskemét, Besenyőtelek, Mezőkövesd, Bőcs és Tiszaújváros csapataiban is. A profi karrierje lezárását követően még alacsonyabb osztályú együttesekben futballozott, többek között Makláron, Bogácson és Markazon. Emellett vállalkozóként dolgozott egy üzemanyagtöltő állomás üzemeltetőjeként.

A DVTK így búcsúzott tőle: „Halálával egy olyan sportembert veszítettünk el, aki a diósgyőri utánpótlásból egészen a legmagasabb osztályig jutott, és ott is megállta a helyét. Lipták László emlékét örökké megőrizzük.”

Tóth István, a Bőcs korábbi szakosztályvezetője is megemlékezett róla a lapnak: „Teljesen letaglózott ez a hír. Egy csupaszív, élettel teli, rendes srác volt Laci, akivel olyan négy évvel ezelőtt találkoztam utoljára. A futballban abszolút csapatember volt, mindig alázatosan dolgozott, edzett, játszott, nem túlzás, abban, hogy olyan sikeresek voltunk, nagy szerepe volt neki, a középpályán óriási munkát végzett. Volt trombózis a lábában, műtötték is, amely után eltávolodott a labdarúgástól. Részvétünk a hozzátartozóinak...”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

SPORT
A Rovatból
Meghalt Gyúró László
A bajai dzsúdósport emblematikus alakja 85 éves korában hunyt el. Nemrégiben a bajai dzsúdóklub is az ő nevét vette fel, ezzel tisztelegve életműve előtt.


Meghalt Gyúró László - a hírt Baja polgármestere közölte. Azt írta:

"Pótolhatatlan veszteség érte a bajai sportéletet. Ma hajnalban elhunyt Gyuró László, a bajai judo sport megalapítója.

Gyuró László neve egybeforrt a bajai cselgánccsal, szakmai tudását szűkebb lakóhelyén kívül országosan és nemzetközileg is ismerték és elismerték. Évtizedeken át végzett magas színvonalú munkája eredményeként tucatnyi kiválóságot nevelt ki a magyar judo sport számára".

Gyúró László, a bajai dzsúdósport emblematikus alakja 85 éves korában hunyt el. Nemrégiben a bajai dzsúdóklub is az ő nevét vette fel, ezzel tisztelegve életműve előtt.

Gyúró László 1940-ben született Baján, és már fiatal korában megismerkedett a cselgánccsal. Tanulmányait Kecskeméten kezdte, majd a Testnevelési Főiskolán folytatta, ahol Galla Ferenc edzésein vett részt. 1961-ben országos bajnoki bronzérmet szerzett, és bekerült a magyar válogatottba.

Edzői diplomája megszerzése után, 1965-ben visszatért Bajára, ahol megalapozta a helyi dzsúdósportot. 1967-től szervezett keretek között folytak az edzések, az általa vezetett egyesület pedig megszerezte Baja első országos bajnoki érmét. 1969-től a Bajai ÁG Medoszban dolgozott főállású edzőként.

A hetvenes években a Bajai Sportkör vezetőedzőjeként ért el kimagasló eredményeket tanítványaival, akik többek között IBV- és Európa-bajnoki érmeket is nyertek. A kilencvenes évek elején az ő kezdeményezésére indult el a cselgáncsoktatás a bajai gyakorlóiskolában, ami országosan is példaértékűnek számított.

Gyúró László neve mára összeforrt a bajai dzsúdóval. Életműve több generációt inspirált, és öröksége tovább él a sportban és a közösségben is - írja a Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SPORT
A Rovatból
Óriási magyar focisiker: Kerkez bekerült a Premier League álomcsapatába a szurkolóknál
A Bournemouth magyar válogatott védője bekerült a szezon csapatába az angol labdarúgó-bajnokságban a szurkolók szavazatai alapján.


A Premier League honlapján rendezett voksoláson az előzetes listán negyven játékos szerepelt: 5 kapus, 10 védő, 15 középpályás és 10 csatár, közülük lehetett összeállítani a legjobb 11-et, írja az MTI.

Kerkez a védelemben olyan játékosok mellé került, mint a már bajnok Liverpool két klasszisa, a holland Virgil van Dijk és az angol válogatott Trent-Alexander Arnold, valamint az Arsenalt erősítő brazil Gabriel.

Kerkez a Premier League 2024/25-ös idényében eddig mind a 34 fordulóban lehetőséget kapott, két gól és hat gólpassz került a neve mellé, míg a Tottenham Hotspur elleni parádés sprintjét követő beadása a legszebb gólpassznak járó különdíjért is versenyben van.

Az elképesztő sprint a lenti videóban 1:15-től látható:

A Premier League 2024/25-ös idényének álomcsapata:

Matz Sels (Nottingham) – Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Virgil van Dijk (Liverpool), Gabriel (Arsenal), Kerkez Milos (Bournemouth) – Declan Rice (Arsenal), Ryan Gravenberch (Liverpool), Cole Palmer (Chelsea) – Mohamed Szalah (Liverpool), Alexander Isak (Newcastle), Matheus Cunha (Wolverhampton).

Kerkez Milos remek teljesítménye több klub érdeklődését is felkeltette. A magyar válogatott hátvéd a szezon végén szinte biztosan távozik a Bournemouth-tól. A hírek szerint a friss bajnok Liverpool mellett a Manchester City és a Real Madrid is fontolgatja az átigazolását.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SPORT
A Rovatból
Meghalt Mohácsi Ferenc
Az egykori kiváló sportoló több sportágban is kipróbálta magát, és mindenhol maradandót alkotott. A búvársport hazai megalapozásában is kulcsszerepet játszott.


Kilencvenöt éves korában elhunyt Mohácsi Ferenc olimpiai bronzérmes kenus – tudatta a család a Magyar Olimpiai Bizottsággal (MOB), amely saját halottjának tekinti a legendás sportolót.

Mohácsi labdarúgóként kezdte sportpályafutását, egészen az ifjúsági válogatottságig jutott. Később bokszolni kezdett, majd áttért a kajakozásra. 1948-ban már a kajak-kenu válogatott tagja volt, de 1949 és 1955 között a sí-válogatott keretébe is bekerült.

1955-ben Wieland Károly új párt keresett maga mellé, és a választása Mohácsi Ferencre esett. Egy évvel később,

az 1956-os melbourne-i olimpián bronzérmet szereztek a férfi kenu kettesek 1000 méteres versenyszámában.

Az olimpia után Mohácsi búcsút vett a kenuzástól, de az aktív sportolást nem hagyta abba. Kipróbálta magát sportpisztolyban és motorcsónaksportban is. Utóbbi sportágban 1959-ben országos bajnoki címet szerzett a 250 köbcentis siklóhajók kategóriájában.

Jelentős szerepe volt a magyar búvársport megalapozásában is. A Magyar Könnyűbúvársport Szövetség főtitkári feladatait is ellátta, a Búvár Világszövetség végrehajtó bizottságának tagja volt, emellett nemzetközi versenyellenőrként is tevékenykedett.

Mohácsi Ferenc műszerészként végzett, majd 1966-ban tanári diplomát szerzett a Testnevelési Egyetemen.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk