Megúszták – Lenyűgöző képeken az idei Balaton-átúszás, amit gyönyörű időben teljesítettek
Teljesen ideális körülmények fogadták a rossz idő miatt kétszer már elhalasztott sportesemény résztvevőit. A győztes alig több mint egy óra alatt teljesítette az 5,2 kilométeres távot.
Több mint tízezer résztvevővel rendezték meg szombaton a 43. Lidl Balaton-átúszást.
A szervezők délutáni, MTI-nek eljuttatott közleménye kiemelte: a korábbi kétszeri halasztást követően napsütéses időben, 24 fokos, tükörsima vízben teljesítette a szépszámú résztvevő az 5,2 kilométeres teljes távot és a 2,6 kilométeres féltávot, amelyek mellett SUP-os átkelésre is volt lehetőség.
A teljes távon a hagyományos, tehát segédeszköz nélkül úszók közül a győztes a nyíltvíziúszó-válogatott Barabás Imre lett, aki 2022-ben már nyert Balaton-átúszást. Ezúttal 1 óra 2 perc 49 másodperces idővel ért célba. A leggyorsabban Lengyeltóti Bence búvárúszó, a búvárúszó válogatott tagja ért át Révfülöpről Balatonboglárra 1 óra 1 perc 3 másodperc alatt.
Teljesítette a távot mások mellett Késely Ajna és Kis Gergő Szabolcs Európa-bajnok úszók, Gergely István kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó, valamint az ultramaratoni futásban világcsúcstartó Bérces Edit. A célba érkezők között volt például Böröndi Gábor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke és Kumin Ferenc, Magyarország londoni nagykövete.
A klasszikus táv legidősebb férfi teljesítője 84, a legidősebb női úszó pedig 79 éves volt. A féltávot egy 83 esztendős nő és egy 81 éves férfi is teljesítette, míg a SUP-osok között egy 79 éves férfi és egy 71 esztendős nő volt a legidősebb.
„A két halasztás után egy ilyen napról álmodtunk. A Balaton ma a legszebb arcát mutatta és a résztvevők türelmét, kitartását egy felejthetetlen élménnyel ajándékozta meg. Hatalmas büszkeség látni ennyi mosolygós arcot a célban, ez a nap minden várakozást felülmúlt” – mondta el Kocsis Árpád, a szervező Budapest Sportiroda ügyvezetője.
Az ideivel együtt 1979 óta már több mint 243 634-en teljesítették a klasszikus távot, összesen 1,27 millió kilométert úszva a Balatonban.
Több mint tízezer résztvevővel rendezték meg szombaton a 43. Lidl Balaton-átúszást.
A szervezők délutáni, MTI-nek eljuttatott közleménye kiemelte: a korábbi kétszeri halasztást követően napsütéses időben, 24 fokos, tükörsima vízben teljesítette a szépszámú résztvevő az 5,2 kilométeres teljes távot és a 2,6 kilométeres féltávot, amelyek mellett SUP-os átkelésre is volt lehetőség.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Üzenetet hagyott a BL-győztes PSG a Puskás Aréna öltözőjében, az MLSZ is reagált rá
A francia csapat egy táblán hagyott egy rövid, kézzel írt üzenetet az öltözőben. A gesztusra a drámai, tizenegyesekkel végződő Arsenal elleni finálé után lettek figyelmesek a szervezők.
„Thank you, [Köszönjük!] Budapest!” – ezt a rövid, de sokatmondó üzenetet hagyta maga után a Puskás Aréna öltözőjében a szombati Bajnokok Ligája-döntő győztese, a Paris Saint-Germain. A táblára írt üzenetről, melyhez egy szívet is rajzoltak, a Magyar Labdarúgó Szövetség tett közzé egy fotót a hivatalos közösségi oldalán vasárnap.
A szövetség nemcsak megosztotta a párizsiak gesztusát, hanem egy rövid üzenettel reagált is.
Szombat este egy drámai és feszültségekkel teli mérkőzést játszott a két döntős csapat, amelyet a PSG 120 percnyi játék és tizenegyespárbaj után nyert meg az Arsenal ellen. A rendes játékidőben Kai Havertz korai góljával a londoniak szereztek vezetést, amit Ousmane Dembélé egy büntetőből egyenlített ki a második félidőben. Mivel a hosszabbítás sem hozott döntést, a büntetőpárbajban végül 4–3 arányban a francia csapat bizonyult jobbnak, ezzel megvédve címét.
„Thank you, [Köszönjük!] Budapest!” – ezt a rövid, de sokatmondó üzenetet hagyta maga után a Puskás Aréna öltözőjében a szombati Bajnokok Ligája-döntő győztese, a Paris Saint-Germain. A táblára írt üzenetről, melyhez egy szívet is rajzoltak, a Magyar Labdarúgó Szövetség tett közzé egy fotót a hivatalos közösségi oldalán vasárnap.
A szövetség nemcsak megosztotta a párizsiak gesztusát, hanem egy rövid üzenettel reagált is.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Az ünneplés helyett a zokogó ellenfelét vigasztalta a PSG kapitánya a BL-döntő után
Marquinhos, a PSG csapatkapitánya a budapesti BL-döntő után honfitársát, Gabrielt vigasztalta. Az Arsenal védője hibázta el a mindent eldöntő tizenegyest, amivel a PSG 4–3-ra nyerte a párbajt.
A PSG-játékosok a gyepre rohantak ünnepelni a megvédett Bajnokok Ligája-cím után, a csapatkapitány Marquinhos azonban nem tartott velük. A brazil védő inkább honfitársához, az Arsenalban játszó Gabrielhez ment oda, aki a mindent eldöntő tizenegyest a léc fölé rúgta a tegnap esti, budapesti döntőben.
A Puskás Arénában látott jelenetet több nemzetközi lap is kiemelte, mivel a hatalmas téttel bíró pillanatban a győztes csapat kapitánya az ünneplés helyett az ellenfél iránti empátiát választotta.
A drámai végjátékhoz vezető út is eseménydús volt. Az Arsenal már a 6. percben megszerezte a vezetést Kai Havertz góljával, de a PSG a 65. percben egyenlített, miután Ousmane Dembélé értékesített egy büntetőt – írta a 24.hu. Mivel a rendes játékidőben és a hosszabbításban sem született újabb gól, jöhetett a tizenegyespárbaj.
A szétlövés során először az Arsenal játékosa, Eberechi Eze hibázott, de David Raya kapus rögtön a következő körben visszahozta a reményt azzal, hogy kivédte Nuno Mendes lövését. Az állás 3–3 volt az utolsó pár előtt, amikor a csereként beállt Lucas Beraldo a hálóba talált, nyomást helyezve Gabrielre.
Az Arsenal védőjének be kellett találnia, hogy a párbaj folytatódjon, ő azonban a kapu fölé emelte a labdát, ezzel a PSG megvédte címét.
A lefújás után Declan Rice, az Arsenal középpályása sem rejtette véka alá csalódottságát: „Pusztító érzés tizenegyesekkel elveszíteni egy BL-döntőt.”
Gabriel hibája statisztikai szempontból is ritkaságnak számít. Az Opta adatai szerint Bajnokok Ligája-döntő tizenegyespárbajában legutóbb 2005-ben fordult elő, hogy valaki a kapu fölé lőtte a labdát. Akkor a Milan játékosa, Serginho rontott a Liverpool ellen.
Marquinhos comforts his international teammate Gabriel after his penalty miss costs Arsenal the Champions League...??? pic.twitter.com/UggsOVz2bx
Gabrielnek ez volt az első tizenegyese az Arsenal színeiben, miközben a mérkőzésen egyébként kiemelkedő védőmunkát végzett.
Marquinhos pontosan tudja, mit érezhetett honfitársa, hiszen a 2022-es világbajnokságon az ő elhibázott tizenegyese után esett ki Brazília a Horvátország elleni negyeddöntőben.
Mikel Arteta, az Arsenal menedzsere a sorsdöntő rúgás hátteréről beszélt. Elmondása szerint a védő maga vállalta a felelősséget. „Erre a pillanatra készült és edzett” – tette hozzá a spanyol edző a BBC szerint.
A PSG az előző idényben (2024–2025) szintén megnyerte a BL-t, a mostani címvédés pedig ritkaságnak számít a sorozat történetében. A döntő magyarországi megrendezése különleges keretet adott az estének, hiszen a Puskás Aréna az európai futball egyik kiemelt helyszínévé vált. Marquinhos vezetői szerepe ebben a korszakban folyamatosan erősödött, a védelem megszervezése mellett a krízishelyzetek kezelése is a védjegyévé vált.
Az Arsenal a 2025–2026-os idényben visszahódította a Premier League trónját, és ezzel párhuzamosan jutott el a BL-döntőig. Gabriel a szezon során kulcsszereplő volt: stabilitást, gólokat és gólpasszokat hozott a pontrúgásoknál. A két brazil védő sorsa a nyáron ismét összefonódik, mivel Carlo Ancelotti szövetségi kapitány mindkettőjüket beválogatta a 2026-os világbajnokságra készülő keretbe.
A PSG-játékosok a gyepre rohantak ünnepelni a megvédett Bajnokok Ligája-cím után, a csapatkapitány Marquinhos azonban nem tartott velük. A brazil védő inkább honfitársához, az Arsenalban játszó Gabrielhez ment oda, aki a mindent eldöntő tizenegyest a léc fölé rúgta a tegnap esti, budapesti döntőben.
A Puskás Arénában látott jelenetet több nemzetközi lap is kiemelte, mivel a hatalmas téttel bíró pillanatban a győztes csapat kapitánya az ünneplés helyett az ellenfél iránti empátiát választotta.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Nem estek kétségbe azok a szurkolók sem, akiknek nem sikerült bejutniuk a Puskás Arénába a labdarúgó Bajnokok Ligája 2026-os döntőjére. A hírek szerint több ezren érkeztek Angliából és Franciaországból is jegy nélkül, a jószerencse reményében. A legkitartóbb drukkerek az utcán töltötték a finálé idejét is, és kivetítőn vagy akár csak mobiltelefonjukon, de figyelemmel kísérték az eseményeket. A Hősök terén kialakított szurkolói helyen is sokan megfordultak a nap folyamán.
Nem estek kétségbe azok a szurkolók sem, akiknek nem sikerült bejutniuk a Puskás Arénába a labdarúgó Bajnokok Ligája 2026-os döntőjére. A hírek szerint több ezren érkeztek Angliából és Franciaországból is jegy nélkül, a jószerencse reményében. A legkitartóbb drukkerek az utcán töltötték a finálé idejét is, és kivetítőn vagy akár csak mobiltelefonjukon, de figyelemmel kísérték az eseményeket. A Hősök terén kialakított szurkolói helyen is sokan megfordultak a nap folyamán.
Helyszíni képeink:
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Május 30-a szombat a futball ünnepe volt Budapesten, hiszen itt rendezték az idei BL-döntőt. A világ egyik legfontosabb sporteseményére turisták, szurkolók tízezrei érkeztek a magyar fővárosba. Budapest számos pontján lehetett követni a mérkőzést.
Május 30-a szombat a futball ünnepe volt Budapesten, hiszen itt rendezték az idei BL-döntőt. A világ egyik legfontosabb sporteseményére turisták, szurkolók tízezrei érkeztek a magyar fővárosba. Budapest számos pontján lehetett követni a mérkőzést.