SPORT
A Rovatból

Áthajtottak motorral a versenyzőn, de felállt és folytatta a versenyt – döbbenetes jelenet a Moto3 futamán

A hollandiai Assenben Álvaro Carpe elesett a motorjával, egyik riválisa pedig képtelen volt elkerülni az ütközést. A spanyol versenyző szinte azonnal felállt és visszaült a motorjára, de nem tudta befejezni a futamot.
DKA - szmo.hu
2026. június 28.



A Moto3 asseni futamán vasárnap egy pillanaton múlt a tragédia: Adrián Cruces szó szerint áthajtott a földön fekvő Álvaro Carpe-on, aki a jelenet után mégis felpattant, és folytatta a versenyt.

A rajt utáni percekben Álvaro Carpe elveszítette az uralmat a gépe felett, az esésével pedig Adrián Crucest is magával rántotta a bukótérbe – írja a motorsport.hu.

Crucesnek esélye sem volt elkerülni az ütközést, irányíthatatlan motorjával ugyanis átszáguldott a földön fekvő versenyzőn, majd ő maga is bukott.

Az ilyen félelmetes balesetek után a motorosok általában súlyos sérülésekkel végzik a kórházban,

Carpe azonban másodperceken belül talpra állt, majd folytatta a küzdelmet.

Videón a döbbenetes eset:

A Red Bull KTM Ajo versenyzője a mezőny végén haladt, ám öt körrel a leintés előtt végül feladta a körözést. Cruces szintén kénytelen volt idő előtt befejezni a futamot.

Eközben a pole pozícióból induló Máximo Quiles ideiglenesen elvesztette a vezetést David Almansával szemben, később azonban sikerült visszaelőznie riválisát. A bajnoki éllovas végül megnyerte az asseni összecsapást, mögötte Almansa és Marco Morelli állhatott még fel a dobogóra.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SPORT
A Rovatból
Közellenség lett a korábban nemzeti hősként ünnepelt szövetségi kapitány
Hong Mjung-bo szövetségi kapitány a válogatott kiesése után a szurkolók haragjának célpontjává vált. Lemondása ellenére a felháborodás nem csillapodott, több üzlet is nemkívánatos személynek nyilvánította.


Nemcsak a világbajnokságról, de már egyes üzletekből is kitiltották a dél-koreai válogatott szövetségi kapitányát, Hong Mjung-bót a csapat csoportkörös búcsúja után. A kudarc akkora felháborodást váltott ki, hogy több bolt és étterem bejáratára is „Belépni tilos” feliratot tett ki a kapitány nevével – írta a Blikk. A botrányba az államfő is beleszólt, aki a teljes sportirányítás átalakítását ígérte.

I Dzse Mjong, Dél-Korea elnöke a nemzethez intézett bocsánatkérésében a rossz személyi döntéseket okolta.

„Amikor a lojalitást és a pártoskodást a kompetencia fölé helyezik, és alkalmatlan embereket neveznek ki vezető pozíciókba, az eredmény szinte elkerülhetetlen.”

„A legmélyebb bocsánatkérésemet fejezem ki a nyilvánosságnak a mély csalódásért, amit ez az elfogadhatatlan eredmény okozott. Gyorsan reformáljuk a sportigazgatást, hogy biztosítsuk, hogy semmi hasonló ne fordulhasson elő újra” – tette hozzá.

A közfelháborodás és a politikai nyomás hatására Hong Mjung-bo vasárnap bejelentette lemondását, és magára vállalta a felelősséget a gyenge szereplésért.

Döntéseit azzal indokolta, hogy mindig a koreai futball érdekeit tartotta szem előtt: „Nem állíthatom, hogy minden döntésem helyes volt, de azt elmondhatom, hogy minden döntésemet a koreai futball szem előtt tartásával hoztam meg.”

A dél-koreai válogatott a világbajnokság A csoportjában a harmadik helyen végzett. Bár a nyitómérkőzésen legyőzték Csehországot, utána kikaptak a házigazda Mexikótól és Dél-Afrikától is, így nem jutottak be a kieséses szakaszba.

A szurkolók korábban is reagáltak hevesen egy-egy gyengébb szereplésre: a 2018-as világbajnokságról hazatérő csapatot a repülőtéren tojásokkal dobálták meg a dühös drukkerek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SPORT
A Rovatból
Újabb dráma a foci-vb-n: Marokkó a 91. percben egyenlített, majd tizenegyesekkel ejtette ki Hollandiát
Issa Diop a rendes játékidő hosszabbításának első percében fejelt góllal mentette hosszabbításra a meccset Marokkónak. A büntetőpárbajban a hollandok háromszor is hibáztak, így Ismail Saibari utolsó rúgása a nyolcaddöntőbe juttatta az afrikai csapatot.


A németek meglepő kiesése után újabb európai topcsapat kénytelen búcsúzni a 2026-os labdarúgó-világbajnokságtól: Hollandia hiába vezetett a 91. percig, Marokkó egyenlítéssel kiharcolta a hosszabbítást, majd megnyerte a tizenegyespárbajt, így a hollandok kiestek.

Marokkó a mérkőzés nagy részét uralta, de a hollandok kapusa, Bart Verbruggen több bravúrt is bemutatott, és a kapufa is a hollandokkal volt. A nyomás a szünet után sem csökkent, mégis Hollandia talált rést a pajzson. A hollandok a 71. percben pályára küldték Wout Weghorstot, a csere pedig szinte azonnal gólt eredményezett. A támadó egy hosszú indítást csúsztatott Crysencio Summerville elé, aki Gakpohoz játszott, a csatár pedig a hálóba lőtt.

Cody Gakpo a mérkőzés előtt két nappal jelentette be, hogy elvesztette meg nem született kisfiát, a gyász ellenére mégis a csapattal maradt, és a kezdőben kapott helyet.

A dráma azonban a hosszabbítás előtti ráadásban teljesedett ki, amikor Chemsdine Talbi bal oldali beadását Issa Diop erőteljes fejessel juttatta a kapuba, kiharcolva a hosszabbítást. Az extra 30 percben is akadtak kulcspillanatok: előbb Verbruggen védte ki Soufiane Rahimi ziccerét a torna egyik legnagyobb bravúrjával. A döntés így elkerülhetetlenül a tizenegyespárbajra maradt.

A párbajt Teun Koopmeiners gólja nyitotta, de Neil El Aynaoui a lécre bombázott. Justin Kluivert a kapufát találta el, majd Soufiane Rahimi lövése becsorgott Verbruggen kezei között. Weghorst és Talbi is betalált, Quinten Timber azonban jócskán mellé lőtt. Achraf Hakimi nem tudta kihasználni az előnyt, és ő is a kapufát találta el.

Summerville lövését Yassine Bounou kivédte, Ismail Saibari viszont nem hibázott, és az alsó sarokba lőtt, ezzel 3–2-re megnyerve a párbajt Marokkónak.

A meccs közben mérföldkő is született, a marokkóiak csapatkapitánya, Achraf Hakimi a 100. válogatott mérkőzésén lépett pályára.

Marokkó a győzelemmel a nyolcaddöntőbe jutott, ahol szombaton Houstonban Kanadával játszik.

via BBC Sport


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SPORT
A Rovatból
„Ideiglenesen kitiltottuk 45 percre” – Ezt kapta a vb-bíró a kanadaiaktól egy elmaradt tizenegyesért
Ezzel a közleménnyel tiltakozott egy kanadai sportbolt a portugál játékvezető, João Pinheiro vitatott döntése ellen a vb-meccsen. A 45 perces szimbolikus kitiltást azonban a kanadai győzelem után visszavonták, és egy meghívóval engesztelték ki a bírót.


Egy kanadai sportbolt negyvenöt percre kitiltotta üzleteiből a vasárnapi Dél-Afrika–Kanada világbajnoki mérkőzést vezető portugál játékvezetőt egy meg nem adott tizenegyes miatt, majd a kanadai győzelem után visszavonták a döntést, és inkább meghívták az üzletbe a bírót – írja a Nemzeti Sport.

Az egész ügyet a mérkőzés első félidejének hajrájában történt eset robbantotta ki, amikor a kanadai Richie Laryea elesett a tizenhatoson belül, miután összeütközött a dél-afrikai Thapelo Masekóval. João Pinheiro játékvezető a videóbíróval folytatott konzultáció után úgy döntött, nem ítél büntetőt.

Az ítélet nagy felháborodást váltott ki a hazai szurkolók körében, és a kanadaiak szövetségi kapitányát, Jesse Marschot is felbosszantotta. A pályán hozott döntésre egy kanadai, sportfelszereléseket árusító cég a közösségi felületein reagált egy szokatlan lépéssel.

„Ideiglenesen kitiltottuk Joao Pedro Silva Pinheirót, a FIFA játékvezetőjét az üzleteinkből, 45 percre.”

A történet azonban váratlan fordulatot vett, miután Kanada 1–0-ra megnyerte a mérkőzést. A győzelem hatására az üzletlánc újabb közleményt adott ki, amelyben visszavonták a tiltást, és egy gesztussal éltek a portugál sípmester felé.

„Pinheiro úr kitiltását érvénytelenítjük, és szeretnénk meghívni őt a torontói üzletünkbe, csütörtökön, amikor hazája válogatottja, Portugália Horvátországgal mérkőzik meg” – írták.

Arról egyelőre nincs hír, hogy a portugál bíró élni kíván-e a meghívással.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SPORT
A Rovatból
Bombameglepetés a foci-vb-n: Németország tizenegyesekkel esett ki, Paraguay jutott tovább
A négyszeres világbajnok német válogatott a legjobb 32 között búcsúzott a 2026-os tornától, miután 1–1 után tizenegyesekkel maradt alul Paraguayjal szemben. Ez volt az első alkalom a futballtörténelemben, hogy Németország világbajnoki tizenegyespárbajt veszített.


A négyszeres világbajnok Németország történelmi vereséget szenvedett, és kiesett a legjobb 32 között a 2026-os világbajnokságon, miután hétfőn este 1–1-es döntetlent követően tizenegyespárbajban 4–3-ra alulmaradt Paraguayjal szemben.

A rendes játékidőben a 42. percben Julio Enciso fejelt a német kapuba, amivel a dél-amerikaiak szereztek vezetést. A második félidőben Németország sokat javult, és Kai Havertz egyenlített Florian Wirtz beadásából. A hosszabbításban a németek már a győzelmet ünnepelték, amikor Jonathan Tah a kapuba fejelt, de a gólt videózás után érvénytelenítették, mert Waldemar Anton szabálytalankodott Orlando Gill kapussal szemben.

Ez volt a német válogatott történetének első elveszített tizenegyespárbaja világbajnokságon, korábban mind a négy szétlövésüket megnyerték.

A tizenegyespárbajt Németország kezdte. Kai Havertz első kísérletét és Nick Woltemade büntetőjét is hárította a paraguayi kapus, Orlando Gill. Paraguay kétszer is lezárhatta volna a meccset, de Antonio Sanabria mellé lőtt, Fabian Balbuena lövését pedig a 40 éves Manuel Neuer védte. A hirtelen halálban Jonathan Tah a kapu fölé bombázott, a paraguayi védő, José Canale viszont higgadt maradt, és belőtte a mindent eldöntő tizenegyest.

„Azt hiszem, megérdemeltünk még egy meccset… Amit ki akarok emelni a csapatunkból, az az, hogy mennyire egységesek vagyunk” – mondta a győztes tizenegyest értékesítő José Canale.

Julian Nagelsmann német szövetségi kapitány a vereség után megerősítette, hogy a kudarc ellenére nem áll szándékában lemondani.

A német csapat 2018-ban és 2022-ben is már a csoportkör után búcsúzott. Az idei tornát egy kiütéses, 7–1-es győzelemmel kezdték, majd a 94. percben fordítottak Elefántcsontpart ellen, végül 2–1-re kikaptak Ecuadortól, így jutottak csoportharmadikként a legjobb 32 közé.

Paraguay kalandos úton jutott a nyolcaddöntőig. A tornát egy 4–1-es vereséggel kezdték az USA ellen, majd Törökországot verték egy olyan meccsen, ahol Miguel Almirón a vb-k történetében először kapott piros lapot szájeltakarásért, Matías Galarza pedig egy tömegjelenet közben feltette a csuklójára a játékvezető óráját. A továbbjutásukat egy Ausztrália elleni gól nélküli döntetlennel biztosították be.

Paraguay a nyolcaddöntőben a kétszeres világbajnok Franciaország vagy az 1958-as ezüstérmes Svédország ellen lép pályára szombaton, Philadelphiában.

A 2026-os világbajnokság ezzel az egyik legnagyobb meglepetését hozta, ledöntve a német tizenegyesek sebezhetetlenségének mítoszát, miközben Paraguay a hősies védekezésének és a hidegvérének köszönhetően történelmi sikert ünnepelhet.

via BBC Sport


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk