5 meseszép balkonnövény a muskátlin túl
Elég egy-két nagyobb cserép, néhány virágzó vagy leveleivel díszítő balkonnövény, és már létre is hozhatod különleges, színekben gazdag kis világodat pici erkélyeden vagy párkányodon. Nagyon kedveljük a muskátlit, de az az érzésünk, hogy az utóbbi évtizedekben minden mást kiszorított a balkonvirágok piacáról. Pedig bőven van miből válogatni, bebizonyítjuk, sőt, gondozási kisokossal is szolgálunk a versenytársakhoz.
Ha a lenti ötleteinken kívül szeretnél még Otthoni tippekről olvasni, látogass el a Provident blogjára!
Mézvirág
A mézvirág nevét onnan kapta, hogy szirmai a mézhez hasonló illatot árasztanak, ami első hallásra nagyon jól hangzik, de a pillangókat és a méheket is csábítja, aminek nem mindenki örül. A növény a napos helyeket kedveli, sőt, még a tűző napot is elviseli, ám ebben az esetben fokozott öntözést kíván, hiszen amúgy is jó vízellátású talajban érzi jól magát. A lobéliához hasonlóan a mézvirág egy nagy, bozontos futó növény, ami néhány hónap alatt szinte az egész balkont képes elárasztani virágaival, de ezt is érdemes egy-két alkalommal visszavágni a nyáron, nehogy megritkuljanak.
Futó petúnia
Petúniát csak akkor válasszatok, ha megadjátok neki a kellő törődést, másképp néhány hét után ledobja a szirmait és nehezen tudjátok majd ismét virágzásra bírni. A futó petúnia a napos, meleg helyeket kedveli, ahol elég napsütés éri, de nincs kitéve az égető fénynek, sem a szélnek. Reggel, illetve este is vizet kíván, és nem is akármilyet, a legjobban az összegyűjtött esővizet szereti, amihez heti kétszer érdemes tápoldatot keverni, máskülönben nem fog virágozni. Mivel a hajtások könnyen megnyúlnak, hetente-kéthetente visszavágást igényel, ami azért is praktikus, mert ezzel fokozható a növény bokrosodása.
Büdöske
A büdöskének is csúfolt bársonyvirág nem annyira illatos, mint a mézvirág, cserébe a szúnyogok nem kedvelik – már csak ezért is érdemes néhány tővel ültetni. Emellett érdemes fejben tartani, mennyire igénytelen növény: szinte bármilyen fényviszonyok között és bármilyen talajban jól érzi magát, amit minden esetben színes virágokkal hálál meg. Ez azt jelenti, hogy elég minden második, harmadik nap locsolni, illetve hetente egyszer tápoldatot adni neki, hogy egy kis kényeztetést is kapjon.
Fukszia
Árnyékos, hűvös erkélyek… Végre egy virág, ami kifejezetten ilyen körülmények között érzi jól magát, az erős napsugárzásban akár egyetlen hét alatt is teljesen kiéghet. A fukszia szereti, ha a földje folyamatosan nedves, de nem pangó, ezért ha nem is locsoljátok minden nap, muszáj esténként leellenőrizni. A fukszia nagyon sok tápanyagot használ fel a virágzásához, ezért a tápoldatozása elengedhetetlen, hetente egyszer fontos pótolni az elhasznált anyagokat, ásványi sókat. A balkon aranyával ellentétben nála manuálisan kell eltávolítani a szirmokat, különben nem hoz újabb hajtásokat.
Nebáncsvirág
Nevével ellentétben a nebáncsvirág vagy más néven pistike egy jóformán kiirthatatlan virágfajta. Jól érzi magát árnyékos és napos helyen is, sőt, ha van ideje hozzászokni a környezetéhez, akkor a tűző napon is megmarad. Ami a vízigényét illeti, fontos, hogy mindig nedves legyen a földje, de ne tocsogjon a víztől. Ha félárnyékos helyre ültetitek, akkor elég minden másnap ellenőrizni a talaját, azonban ha napra teszitek, akkor érdemes akár minden este, naplemente után megöntözni.
További Otthoni Tippekért látogass el a Provident blogjára!