A Rovatból

Megváltozik a budapesti közlekedés - erre kell figyelned, ha 20-án a fővárosban utazol

Sokfelé lesz módosítás, türelemmel autózz és tömegközlekedj!


Augusztus 20-án útlezárásokra kell számítani Budapesten, és változik a BKK egyes járatainak menetrendje is.

Már péntek óta kell számítani az államalapítás ünnepéhez kapcsolódó rendezvények miatt Budapest több forgalmas útvonalán, például a Lánchídon és egyes rakparti szakaszokon.

Péntek reggel 6 órától hétfő reggel 6 óráig lezárják a gépjárműforgalom elől a Lánchidat, a Lánchíd utcát, a Döbrentei utcát, az Ybl Miklós teret, a Várkert rakpartot, a Clark Ádám teret, az Alagút utcát, a Fő utcát és a Bem rakpartot a Szilágyi Dezső térig.

A légi és a vízi parádé, valamint a tűzijáték miatt szombat este 10 órától vasárnap este fél 11-ig, majd az éjszaka később is több órára a pesti alsó rakpartot is lezárják a Margit hídtól a Havas utcáig. A budai alsó rakparton az Üstökös utcától a Lágymányosi hídig vasárnap reggel 7 órától késő estig, majd szintén hétfőre virradó éjszaka lesz lezárás.

Mindemellett a tűzijáték biztonságos lebonyolítása érdekében vasárnap este 6 órától este fél 11-ig a Lánchidat a gyalogosforgalom elől is elzárják.

A Szent Jobb-körmenet biztosítása érdekében vasárnap délután 4 órától este fél 11-ig az V. kerületben a József Attila utca, a Széchenyi tér és az Arany János utca lesz lezárva.

A lezárások számos tömegközlekedési járat menetrendjét is érintik

A Magyar Ízek Utcája, valamint a várkert bazárbeli családi programok miatt péntek hajnaltól 21-én hajnalig lezárják a Lánchíd utcát és a környező útszakaszokat, emiatt a 19-es és a 41-es villamos bár menetrend szerinti végállomásai között, de a Margit híd, budai hídfő és a Rudas Gyógyfürdő között a 17-es és az 56A villamos vonalára terelve szállítja az utasokat. A 105-ös busz pénteken és szombaton egész nap, vasárnap pedig időszakosan a Lánchíd helyett az Erzsébet hídon át közlekedik.

Vasárnap a tűzijáték előtt és után a BKK sűríti az 5-ös, szentendrei HÉV, valamint mind a négy metróvonalon a járatok követési idejét, a nagy tömeg miatt azonban rövid időre lezárhatják a Vörösmarty téri, a Deák téri, a Kossuth téri és a Batthyány téri állomást.

A 2-es villamos szombaton és vasárnap is rövidített útvonalon, a Közvágóhíd és a Március 15-e tér között jár, a nagykörúti villamosok nem állnak meg a Margitszigetnél vasárnap este fél 8-ig, később pedig csak a dél-budai végállomások és az Oktogon között szállítanak utasokat.

Az Erzsébet hídon át közlekedő buszok (5-ös, 7-es, 7E, 8E, 133E, 110, 112, 178) vasárnap este a Szabadság hídon át járnak, a 9-es buszok pedig nem állnak meg délután és este a Szent István-bazilikánál.

Szintén módosított útvonalon közlekedik vasárnap a 15-ös és 115-ös busz, rövidebb úton szállít utasokat a 26-os, a 39-es, a 91-es, 191-es és 291-es, valamint a 109-es busz, illetve a 916-os és 990-es éjszakai járat.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Kiderült, hogy bukott le T. Danny, akit drogbirtoklással gyanúsítanak
A rendőrség elárulta, mik kerültek elő a rapper kocsijából, amikor igazoltatták őt még szeptember végén.


Hétvégén érkezett a hír, hogy drogügybe keveredett T. Danny. A Blikk írta meg először, hogy a rapper ellen kábítószer birtoklása miatt indult büntetőeljárás. A lap információi szerint Telegdy Dániel az utóbbi hetekben többször is Maglódon szerezhetett be magának kábítószert, amelyből barátai, ismerősei is fogyaszthattak. A Blikk úgy tudja, nemcsak a rappert, hanem a barátnőjét is meggyanúsíthatták drogbirtoklással.

A hírt, miszerint T. Danny-t kábítószer-ügyben gyanúsítja a rendőrség, a kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos is megerősítette.

A Blikk most arról ír, hogy nem ez az eljárás az egyetlen, ami a rapper ellen folyik: már szeptember végén is bajba került, amikor igazoltatták őt a rendőrök. Információjukat a Budapesti Rendőr-főkapitányság is megerősítette:

„A rendőrök 2025. szeptember 27-én reggel igazoltattak egy autóst a XII. kerületben, akivel szemben a kábítószer-gyorsteszt kokain fogyasztását mutatta ki, illetve alkoholos befolyásoltság alatt állt. Az autóból kisebb mennyiségű kábítószergyanús növényi törmeléket és egy üvegpipát foglaltak le.”

Azt is közölték, hogy a férfit kábítószer birtoklása vétség miatt hallgatták ki gyanúsítottként. Az eset összes körülményét szakértő bevonásával vizsgálják.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Eltévedt, két éjszakát a hidegben töltött – Élve került elő a 68 éves mátraszőlősi asszony
Az idős asszony napokig bolyongott egyedül a kéktúra útvonalán, majd több falunyira találtak rá. A mentők kórházba vitték megfigyelésre.


Egy 68 éves mátraszőlősi asszony napokkal korábban eltűnt. A 24.hu értesülése szerint eltévedt a kéktúra útvonalán, és két éjszakát töltött egyedül a hidegben.

A rendőrök, a kutatómentők, a polgárőrök, a vadásztársaság, az erdészet, valamint civil szervezetek és civilek is részt vettek a keresésben.

A Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat bejegyzése szerint a keresett nő több településsel arrébb került elő attól a helytől, ahol eredetileg kutattak utána. Közlésük szerint az asszony életben van.

A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője a portál megkeresésére elmondta:

„Épségben megtalálták az eltűntként keresett 68 éves mátraszőlősi nőt, akit megfigyelésre kórházba vittek a mentők.”

Forrás: 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
„Ha ilyen lenne, zárjanak be engemet is” – horrorisztikus képek készültek budapesti gyrosozókban
Az ellenőrzések során lesújtó eredmények születtek: 10-ből 7 gyrosos esetén súlyos problémákat találtak. Volt azért jó példa is.


Komoly problémákat talált a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság a gyrososoknál tartott razzián. Budapesten tízből hét helyen találtak valamilyen problémát, négy helyet pedig ideiglenesen be is zárattak - derült ki az RTL Híradó beszámolójából.

Az ellenőrök például az egyik gyros-büfé konyhájában a hús előkészítőben gyanús lét találtak, a húst pedig, amit később el akartak adni, nem hűtőben tárolták, hanem edényekben.

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság szóvivője elmondta:

"Lesújtó eredmények születtek ugyanis 10-ből 7 gyrosos esetén élelmiszer biztonsági és higiéniai problémákat találtak és ezért négy gyorosos működését ideiglenesen fel kellett függeszteni".

Egy körúti étteremben például mindent rendben találtak, ott a tulajdonosnak megmutatták egy másik helyen készült felvételt, az ott talált horrorisztikus állapotokról. A vendéglátós megdöbbent a látottatoktól: "Ha ilyen lenne, zárjanak be engemet is". Az étterem vezetője megmutatta, hogy kell helyesen tárolni a húst: hűtőben, csomagolva, címkézve. Azt is elmondta, hogy a nyárson ők maximum hat órán át hagyják forogni, aztán cserélik.

Az is kiderült, hogy a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiáján megkérdezik azokat, aki lázzal és hasmenéssel jelentkezik, hogy fogyasztottak-e gyrost, mert a nem megfelelően tárolt hús komoly fertőzéseket okozhat.

Egy szakorvos elmondta: "A campylobacter az egy kevésbé súlyos betegség, de nagyon ijesztő tud lenni, véres hasmenséssel jár, úgy tűnik mintha nagy mennyiségű vér ürülne, de az sose akkora mennyiség hogy a vérképét valakinek megingatná. A szalmonella ennél sokkal súlyosabb, az egy elhúzódó 8-10 napig tartó súlyos hasmenést tud okozni".

Egy ilyen rosszullét elsősorban a kisgyerekekre és idősekre veszélyes, akár több hetes kórházi kezelést is okozhat.

A szakember tanácsa szerint csak olyan helyen fogyasszunk gyrost, ahol nagy a forgalom, így a hús nagyobb valószínűséggel friss.

A rossz eredmények miatt a fogyasztóvédelmi hatóság novemberben országos razziát tart.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Öt gyerekét étlen-szomjan hagyta az anya, egyiküket megölték – most neki is bíróság előtt kell felelnie
A várandós asszony napokra magukra hagyta a gyerekeit, akik gyakran az utcán kóboroltak. A kicsiket elhanyagolta, tetvesek, rühesek voltak.


Öt gyerekét teljesen elhanyagolta egy várandós anya Tiszarádon. A kicsik az éhezés miatt koldultak, tetvesek és rühesek voltak. A nő napokra magukra hagyta a gyerekeket, akik gyakran nem jártak óvodába, iskolába.

A családból négy gyereket kiemeltek már.

A legidősebb kislány meghalt, miután a család egyik barátja megerőszakolta és megölte - számolt be az esetről a Tények.

A család egy rossz állapotú házban élt, ahol még víz, sőt elég ágy sem volt. A gyerekek sokszor az utcán kóboroltak, előfordult, hogy még éjszaka is kint voltak. A nő azt állította, hogy a férje kórházba került, és neki nehéz volt gondját viselni a gyerekeknek.

A nő akkor bukott le, amikor a 12 éves lányát a család barátja megölte. A férfi azt állította, hogy az asszony tudott arról, hogy viszonya volt a kislánnyal.

A nőt az ügyészség öt rendbeli kiskorú veszélyeztetése miatt vádolja. Az asszony tagadja a vádakat, így ügyét még tárgyalni fogják.


Link másolása
KÖVESS MINKET: