PROGRAMOK
A Rovatból

Itt az év legnagyobb kerti életmód kiállítása, a GardenExpo, ahol a természet áll a középpontban

Csipkézett falak, kültéri szőnyegek és elegánsan ívelt kerti bútorok teszik varázslatossá idén a kültereinket. Ötletekért irány március 24-26-ig a Budapest Aréna, ahol rengeteg hasznos információt is kaphatsz.

Link másolása

Március 24-26. között irány a GardenExpo, ahol megismerkedhetsz az év kertépítési- és kertberendezési újdonságaival, az impozánsan berendezett extreriőrők mellett pedig szakértők segítséggel tervezheted meg saját oázisodat, és álmodhatod újra kerted vagy teraszod berendezését és növényeit.

A modern kert és balkon ma már multifunkciós, így a szabadtéri konyhától a meditációs, pihenő szigeten és wellness oázison át a zöldben való kertészkedésig minden szempontból otthonunk kitágított tereként tekintünk rá.

A városi kertészkedés forradalma pedig megmutatta, milyen könnyen és gyorsan is csírázhat ki a személyes kerti boldogság, azaz a saját kertből származó zöldségek és gyümölcsök ízletesek, és védik a környezetet, ezért divatosabbak, mint valaha.

Az idei évben a természet áll mind a beltéri, mind a kültéri terek berendezésében a stílusválasztás középpontjában.

A természet belép a kültéri lakótérbe, és összeolvad a bútorokkal és a dekorációs elemekkel, eggyé válik a világítással, a burkolatokkal és a színekkel. Akinek van kertje, amelyet új életre szeretne kelteni, és aki erkélye vagy terasza átalakításán gondolkodik, ehhez most a GardenExpón mindent egyben megtalál. Legyen szó kerti bútorokról, árnyékolókról, medencékről, kerti gépekről vagy épp szerszámokról, a kiállítás idén is egy tető alá hozza hazánk legnagyobb kerti kínálatát. A háromnapos eseményen a legkülönfélébb kerti sütögetők, kültéri világítási és öntözéstechnikai megoldások is várnak ránk a Budapest Arénában.

Az év kültéri trendeket bemutató mottója bőségről árulkodik: Még több könnyedség, még több szín és még több elegancia. A legújabb előrejelzések alapján az időjárásálló bútorok, lámpák és kiegészítők immáron ugyanolyan kiváló minőségűek, mint a beltéri modellek, és elegánsabbak, mint valaha. Emellett ma már egyre többek számára nem idegen a klímabarát kerttervezés kifejezés, a zöldtetők, a praktikus kerti iroda vagy épp a saját vadon a küszöbön túl.

Zöldebben az egészségünkért

A GardenExpo immáron 15 éve várja a külterek szerelmeseit, akár nagy kerttel, családi házzal, akár csak egy apró terasszal rendelkeznek. Az elmúlt években komoly változás ment végbe, hogy miként vélekedünk kertjeinkről, hiszen egy balkont, előkertet vagy egy nagyobb zöld területet ma már nemcsak szórakozásra és szabadtéri társasági életre használunk, hanem a mentális egészség és a jólét szempontjából is nagyra értékelünk. A szabadban való tartózkodás, a természettel való kapcsolat és a kertészkedés fizikai előnyei mind olyan dolgok, amelyek igazán felértékelődtek, így a kiállítás keretein belül a számtalan termékújdonság bemutatása mellett izgalmas szakmai előadásokat is meghallgathatunk.

McMenemy Márk az ökologikus kertészkedés fortélyaiba, V. Topor Erika a vegyszermentes és fenntartható kert rejtelmeibe avat be minden érdeklődőt, megismerhetünk új faoltási módszereket, és kiderül az is, hogy miként segíti növényeink védelmét egy Tokajban felfedezett új gombafajta, ami magyar világszabadalom! Az esemény Semmelrock színpadának programjai között megtudhatjuk azt is, miként használhatjuk fel kreatívan kertünk növényeit, például kiderül miként lehet muskátli kekszet és csalántortát készíteni.

Pihenés kültéren

A kertészkedés ismét reneszánszát éli, de az év legszebb napjai, kültéri vidám és meghitt családi- és baráti rendezvényekkel még váratnak magunkra, bár sokan már most kerti partikról, új grill- vagy főzősarokról és pihenésről álmodoznak. A kert csodás helyszínt biztosít a feltöltődésre, így hasznos, ha van olyan pontja, ahol csak relaxálunk, olvasunk vagy szundítunk. Kiváló megoldás erre egy nagy kültéri fekvő- vagy függőfotel, függőágy vagy kényelmes kültéri heverő sok díszpárnával, ami után újult erővel készülhetünk az esti grillezésre. Komplett kültéri konyhákban és a legváltozatosabb sütögetőkben ezúttal sem lesz hiány az eseményen!

Több helyet a növényeknek

Ismét divat a szabadtér minden szegletét bezöldíteni, így a fák és bokrok mellett szukkulensek, virágos növények, függő cserepekben vagy ültetőkben elhelyezett zöldek várják új gazdáikat. A tavaszt és a jó időt köszöntve az eseményemen mindenki megtalálhatja a számára szóló kerti hangulatot, hisz kertünknek ezer arca lehet, és csakis rajtunk múlik, mit hozunk ki belőle!

Wellness pillanatok

A valódi luxus ma már otthon is megteremthető. Egy stílusos medencével, innovatív jacuzzival emelhetjük kertünk hangulatát, sőt a fűtött masszázsmedencéknek és dézsáknak köszönhetően már nem csupán nyáron lehet élvezetes egy pihentető merülés. A tökéletes kerti wellness kiválasztása nem egyszerű feladat, de a GardenExpón idén is prémium megoldások sokasága és számtalan kedvezmény várják a látogatókat, hogy mindenki rátaláljon a személyre szabott tökéltes megoldásra.

Végre itt a várva várt tavasz, a jó idő beköszöntével pedig ideje nekilátni a kertünk és teraszunk szépítésének, hogy aztán mesés környezetben napfürdőzhessünk. A GardenExpón feltérképezhetjük a kerti életmód márkák legjavát, kipróbálhatjuk a legújabb termékeket és elmerülhetünk a legfrissebb trendekben, az ingyenes tanácsadások alkalmával pedig szakszerű válaszokat kaphatunk kertészeti kérdéseinkre.

Bővebb információk ITT


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


PROGRAMOK
Everness Fesztivál 2023: 7 napon keresztül, 300 programmal várnak
Idén június 20-26. között tartják a 10. születésnapját ünneplő Everness fesztivált, ahol hét nap feltöltődés várja a kicsiket és nagyokat egyaránt a pozitív gondolkodás és az egészséges életmód jegyében Siófok - Sóstón, a Siócampingben.

Link másolása

A mesés Balaton partján, Siófok-Sóstón vár egy igazi ékszerdoboz, a 2023-as Everness Fesztivál. Június 20-tól 26-ig egy hétig tartó kaland, öröm és meglepetések sokasága vár minden érdeklődőt. Ez az év különleges, hiszen a fesztivál 10. születésnapját ünnepli, így minden eddiginél izgalmasabb és felejthetetlenebb programokkal készülnek a szervezők.

A többi fesztiválhoz képest abban különbözik az Everness, hogy itt a pihenésre, az elcsendesülésre és a feltöltődésre is lehetőségetek nyílik. A Balaton közvetlen közelében található siófoki Siócamping fái és ösvényei között immár harmadik éve hozza össze a tudatosság, a személyes fejlődés felé nyitott, érdeklődő emberek sokaságát.

A fesztivál változatos tevékenységekkel, többek között zenei programokkal, koncertekkel, önismereti előadásokkal, workshopokkal segíti a személyes fejlődést, a testi-lelki egyensúlyt, a holisztikus jólétet és nem utolsó sorban, a kreatív, művészi kifejezőkészséget.

A zenei programok két helyszínen zajlanak majd. Június 25-én, szerdán Sam Garrett koncertezik az Everness Fesztivál Világzenei Nagyszínpadán. A nemzetközileg elismert énekes-dalszerző most először jár majd Magyarországon. Június 22-én a szintén népszerű Yaima duó kifinomult hangzásvilágával repíti egy másik világba a hallgatóságot.

Június 23-án David Lesage az elektronikus és akusztikus hangok egyedi és lenyűgöző keverékével ragadja magával az érzékszerveket. Vasárnap, azaz június 26-án pedig a 10. Everness Fesztivál kedvéért, hosszú szünet után újra összeáll a Freedom Café nevű formáció.

A szenzációs zenei felhozatal mellett a fesztivál számtalan önismeret előadást, workshopot is kínál. Érkezik többek között Angster Máris, Garra Blue Dragonfly, Kun Szilvi, Soma Mamagésa, Tomek Noémi, Tari Valéria, Zentai Anna, Bóna László, Domján András, Pál Feri, Kiss József Zsolt, Kiss Balázs Kunó, Laár András, Varga Lívius, Váradi Tibor, akik személyiségükkel, szakértelmükkel és széleskörű szakmai tapasztalatukkal inspirálják a résztvevőket az önfelfedezésre és a teljes életre.

A zenék, a tánc, a mozgás, a színek, ízek és illatok édes összhangjában tölthetjük el az időt, miközben új kapcsolatokat köthetünk, és előreléphetünk az önmeghaladás útján. Egy egész héten át több mint 300 programon vehetünk részt, legyen szó táncos-mozgásos programról, jógaóráról, meditációról, meditatív vagy szakrális programokról, a fesztivál minden korosztály és érdeklődési kör számára kínál valami izgalmasat. A gyermekeket egy külön helyszínen interaktív programokkal, foglalkozásokkal várják, a belépés 14 éves korig ingyenes!

Vegyetek részt mozgásfoglalkozáson, jógán, lakjatok jól a vega és vegán konyhák kínálatával, kapcsolódjatok egymáshoz, önmagatokhoz és tapasztaljátok meg a flow életérzést!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

PROGRAMOK
A Rovatból
Momentán Fesztivál - az improvizáció nagymesterei egy színpadon Almási Kittivel, Litkai Gergellyel, Erős Antóniával
A háromnapos fesztiválon a Momentán Társulat az Ó utcai játszóhelyére invitálja a közönséget - és mivel az improvizációnál bármi előfordulhat, akár neked is lehet szereped az előadásban.

Link másolása

A Momentán Társulat harmadszor nyitja meg a nyarat saját improvizációs összművészeti minifesztiváljával, a Momentán Fesztivállal.

Június 9-11. között három napon át az improvizáció találkozik a stand up, az újságírás, a pszichológia, a bűvészet, vagy a jövőkutatás területeivel.

A fesztivál egyik fénypontja az idén húszéves Momentán jubileumi RögvEst előadása, ahol a legeslegelső 2003-as RögvEst játékmenetét játsszák újra.

A Momentán Fesztivál helyszíne a Momentán Társulat saját színháza az Ó utcában. Napijeggyel az egyes napokon többféle előadáson is részt lehet venni a minifesztiválon, ahol a főszerep az improvizációé. És hogy milyen arcokra számíthatunk?

A jövőlátó

avagy Radar: A Chat GPT vajon tud improvizálni? – Rab Árpád jövőkutatóval

Pénteken Rab Árpád jövőkutatóval nyit a Momentán Fesztivál. Beszélgetés imprójelenetekkel kombinálva a jövő lehetőségeiről, a mesterséges intelligenciáról – hagyományos, házi intelligenciára építve. Milyen világ vár ránk? Hogy képzeljük el? Mitől féljünk, miben reménykedjünk? Nézzünk rá a jövőre a jelenből, a pillanatból építkezve4

Időpont: június 9. péntek 16:30

A környezettudatos

avagy Fenntarthatatlanságaitok Litkai Gergellyel

Litkai Gergely, amellett, hogy a Dumaszínház produkciós vezetője és társulati tagja, a fenntarthatóság szószólója, szakértője. Ez inspirált a Momentán Társulatot egy közös előadásra, ahol a fenntarthatatlanságokról lesz szó, de még inkább a játék kap hangsúlyt: Hogyan pazarolunk? Milyen tárgyaink vannak, amik fölöslegesek? Mit lehetne velük kezdeni, hogy mégis hasznosíthassuk? Random tárgyak, random jelenetek, stand up és impró.

Időpont: június 9. péntek 18:30

Az odafigyelő

avagy Dr. Almási Kitti: Ki vagy te? – Interaktív improvizációs beszélgetés Szabó Máté rendezővel

Almási Kitti pszichológus meghívására Szabó Máté érkezik a Momentán színpadára. Kitti elvárásokról, megfelelésről, önazonosságról kérdezi meghívott vendégét, a Miskolci Nemzeti Színház művészeti vezetőjét. Máté rendezésében jelenleg is fut többek között a Jézus Krisztus Szupersztár és a Figaro házassága. A beszélgetés során a Momentán Társulat improvizált jelenetekkel egészíti és teljesíti ki a felmerülő témákat, történeteket, de a közönség is felteheti kérdéseit.

Időpont: június 9. péntek 20:30

A játékőrült

avagy A kocka el van vetve

Négy imprós egy társasjáték bábuiként lép, játszik, teljesít feladatokat. Összemérik erejüket egyénileg és véletlenszerűen kisorsolt csapatokban. Mindebből persze semmi nincs megbeszélve. Ha ismeritek a Super Mario Partyt, ez pont olyan lesz. Csak Marióék helyett imprószínészek játszanak egymással. Hogy ki nyer, az a közönségen is múlik! Társasjáték, izgalom, improvizáció. A Momentán Társulat új előadásának előbemutatója.

Időpont: június 10. szombat 14:30

A fake news gyártó

avagy Improvizált (ál)híradó Erős Antóniával

Mi történne, ha a Momentán Társulat tagjai és a közönség közös világából születnének a hírek? Ezen az estén kiderül! Napi sport, aktuális trendek, kultúra, életmód. Hogy milyen hírek várnak, azt még a társulat tagjai sem sejtik – de a vendégükkel, Erős Antóniával és a közönséggel együtt megalkotják őket ezen a délutánon.

Időpont: június 10. szombat 16:30

A befolyásos

avagy Radar: Hogyan készül az influenszer? – Szabó András Csutival

Mi kell ahhoz, hogy valaki a közösségi média befolyásos szereplőjévé váljon? Ki “készíti” az influenszereket? Mi alapján történik a “kiválasztás”, milyen kritériumok szerint lesz valakinek egy vagy több szerződése cégekkel, illetve több százezer követője?

A meghívott vendéggel, Szabó András Csutival erről a témáról beszélgetnek és játszanak a momentánosok.

Időpont: június 10. szombat 18:30

A nosztalgikus

avagy 20. születésnapi Retro RögvEst anno 2003

Ha imádsz ünnepelni, és elkezdenél már most a Momentán születésnapjára hangolódni, itt a remek alkalom! A Momentán Fesztiválon felidézik és mai szemmel újrajátsszák a húsz évvel ezelőtti, 2003. november 11-i RögvEst játékait. Az alap Momentán-élmény, ezúttal az alapjátékokkal. Ez nemcsak a jelenetek, de a játékok szempontjából is egyszeri és megismételhetetlen lesz.

Időpont: június 10. szombat 20:30

A mágus

avagy Főhős: Hajnóczy Soma kétszeres bűvész világbajnok

A színházi improvizáció már önmagában olyan néha, mint a varázslat, de ezúttal a szó klasszikus értelmében is a színpadra költözik a mágia – néhány trükk erejéig. Valamint megtudhatjuk, hogy hogyan telik egy bűvész élete, miért, hogyan jut el valaki a világbajnokságra… A Főhőssel beszélgetnek, az életéről játszanak, és természetesen a közönség is felteheti kérdéseit.

Időpont: június 11. vasárnap 18:30

A fesztivál teljes ideje alatt az Impró épülete előtt egy rögtönzött oázis várja a közönséget, ahol a programok között a szabadban ihatunk egy limonádét, fröccsöt vagy Cselest. A büfébe és a teraszra napijegy nélkül is szabad a bejárás.

További részletek itt.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


PROGRAMOK
A Rovatból
Everness Fesztivál 2023: 7 napon keresztül, 300 programmal várnak
Idén június 20-26. között tartják a 10. születésnapját ünneplő Everness fesztivált, ahol hét nap feltöltődés várja a kicsiket és nagyokat egyaránt a pozitív gondolkodás és az egészséges életmód jegyében Siófok - Sóstón, a Siócampingben.

Link másolása

A mesés Balaton partján, Siófok-Sóstón vár egy igazi ékszerdoboz, a 2023-as Everness Fesztivál. Június 20-tól 26-ig egy hétig tartó kaland, öröm és meglepetések sokasága vár minden érdeklődőt. Ez az év különleges, hiszen a fesztivál 10. születésnapját ünnepli, így minden eddiginél izgalmasabb és felejthetetlenebb programokkal készülnek a szervezők.

A többi fesztiválhoz képest abban különbözik az Everness, hogy itt a pihenésre, az elcsendesülésre és a feltöltődésre is lehetőségetek nyílik. A Balaton közvetlen közelében található siófoki Siócamping fái és ösvényei között immár harmadik éve hozza össze a tudatosság, a személyes fejlődés felé nyitott, érdeklődő emberek sokaságát.

A fesztivál változatos tevékenységekkel, többek között zenei programokkal, koncertekkel, önismereti előadásokkal, workshopokkal segíti a személyes fejlődést, a testi-lelki egyensúlyt, a holisztikus jólétet és nem utolsó sorban, a kreatív, művészi kifejezőkészséget.

A zenei programok két helyszínen zajlanak majd. Június 25-én, szerdán Sam Garrett koncertezik az Everness Fesztivál Világzenei Nagyszínpadán. A nemzetközileg elismert énekes-dalszerző most először jár majd Magyarországon. Június 22-én a szintén népszerű Yaima duó kifinomult hangzásvilágával repíti egy másik világba a hallgatóságot.

Június 23-án David Lesage az elektronikus és akusztikus hangok egyedi és lenyűgöző keverékével ragadja magával az érzékszerveket. Vasárnap, azaz június 26-án pedig a 10. Everness Fesztivál kedvéért, hosszú szünet után újra összeáll a Freedom Café nevű formáció.

A szenzációs zenei felhozatal mellett a fesztivál számtalan önismeret előadást, workshopot is kínál. Érkezik többek között Angster Máris, Garra Blue Dragonfly, Kun Szilvi, Soma Mamagésa, Tomek Noémi, Tari Valéria, Zentai Anna, Bóna László, Domján András, Pál Feri, Kiss József Zsolt, Kiss Balázs Kunó, Laár András, Varga Lívius, Váradi Tibor, akik személyiségükkel, szakértelmükkel és széleskörű szakmai tapasztalatukkal inspirálják a résztvevőket az önfelfedezésre és a teljes életre.

A zenék, a tánc, a mozgás, a színek, ízek és illatok édes összhangjában tölthetjük el az időt, miközben új kapcsolatokat köthetünk, és előreléphetünk az önmeghaladás útján. Egy egész héten át több mint 300 programon vehetünk részt, legyen szó táncos-mozgásos programról, jógaóráról, meditációról, meditatív vagy szakrális programokról, a fesztivál minden korosztály és érdeklődési kör számára kínál valami izgalmasat. A gyermekeket egy külön helyszínen interaktív programokkal, foglalkozásokkal várják, a belépés 14 éves korig ingyenes!

Vegyetek részt mozgásfoglalkozáson, jógán, lakjatok jól a vega és vegán konyhák kínálatával, kapcsolódjatok egymáshoz, önmagatokhoz és tapasztaljátok meg a flow életérzést!

Link másolása
KÖVESS MINKET:


PROGRAMOK
A Rovatból
Bulizz a dunaföldvári PARTI Fesztiválon a Bëlgával és Nemazalánnyal!
Július utolsó hétvégéjén ismét a dunaföldvári Duna-part kapja a főszerepet: itt rendezik meg már másodszor a PARTI Fesztivált. A bulit, amit idén sem érdemes kihagyni!

Link másolása

Tavalyi alapok, idei álmok

A kétnapos zenei rendezvény igazi nagy durranás volt a nyár közepén. Még hetekig arról beszéltek a környéken, hogy micsoda buli kerekedett ki a Duna-parti sétányon. Az eseményt nem lehetett nem megismételni. Pár hónapja be is jelentették a fesztivál hivatalos Facebook és Instagram oldalán

az idei esemény dátumát, ami július 28-29., majd fokozatosan érkeztek az információk, hogy ezúttal kikkel bulizhatunk együtt.

Az első fesztiválból tanulva, azt tovább fejlesztve, szeretnének a szervezők ismét egy olyan bulit hozni Dunaföldvárra, amit senki nem akar majd kihagyni. 2023-ban belépőjegyes lesz a rendezvény, azonban több fellépő, extra programok vannak készülőben.

Így lehet jegyet venni

A jegyek ára több szakaszban is változik. Legközelebb július elsején emelkednek majd a jegyárak.

Lehetőség van egynapos, kétnapos, sőt diákjegy választására is, 12 éves kor alatt pedig szülői felügyelettel ingyenes a belépés.

Jegyet váltani online és személyesen is lehet, előbbit EZEN AZ OLDALON tehetitek meg, utóbbit pedig a Dunaföldvári Művelődési Központban és a Dunaföldvári Várban, a Tourinform irodában, itt készpénzzel vagy SZÉP kártyával is fizethetünk.

Helyszín: Dunaföldvár, Duna-part (Hősök-tere)

A dunaföldvári Duna-part tulajdonképpen egy nagy park, ahol gépkocsiforgalom-mentesen töltheti el bárki a szabadidejét. Az óriásira nőtt gesztenyefák árnyékában van játszótér és strand is. A sétány másik oldalán pedig sátrazhattok a kempingben, de lehet bungalow-kat is bérelni.

A vendéglátás sem utolsó, hiszen a klasszikus halételek és halászlé kedvelői becsekkolhatnak a Halászcsárda árnyas kertjébe. Akik viszont a modern konyhát kedvelik, ne hagyják ki a Rakpart Étterem teraszát, ami közvetlenül a Duna partján van, természetesen páratlan panorámával.

Nézzük, kik lépnek fel a két nap során!

Péntek, július 28.

A Crazyboys, vagyis DJ Sincrane és DJ Kriss már tavaly is hatalmas bulit csapott, idén új névvel állhatnak majd a színpadra. A hangulat fokozásért felelős párost követően érkezik zenekari felállással Kristoaf, aki dolgozott már együtt Lil Frakkal, Mehringer Marcival és a DOÓR-ral is.

A színpadot főidőben a Bëlga hódítja majd meg: a magyar könnyűzene meghatározó alakjait nehéz lenne bekategorizálni, talán nem is lehet, viszont egy biztos, ha megszólal az „Egy-Két-Há”, a „Rendőrmunka” vagy a „Nemzeti Hip-Hop”, mindenki tudja, hogy kinek a kezében van a mikrofon.

A koncertjüket Lil Frakk követi, akit az újhullámos előadók közé szoktak besorolni. Ikonikus vízjele az AJJAJ adlib, amit szinte minden dalában üvölteni szokott. A legmorcosabb, földalattibb bangertől (Algoflex) a LEJ-ig, minden megtalálható a repertoárjában. Frakk mögött D. Koms forgatja a lemezeket, aki az alapjaival bolondítja meg az alaphelyzetet.

Az éjjelt a francia származású DJ, Cooky koronázza meg, akivel garantált a parti hangulat.

Szombat, július 29.

A második nap fellépői közül is nem egy kiderült már, vegyük is sorra, hogy kikre számíthatunk aznap.

Biztosan érkezik hozzánk RAUL és Rassan, akik szintén ismerősek lehetnek 2022-ből, hiszen már akkor is szerette őket a közönség. 21 órától Nemazalány kapja a főszerepet a színpadon, de az egyik legnépszerűbb formáció, a Bruno x Spacc is a fellépők között szerepel a második napon. A fiúk legismertebb dalai a Keverem, a Budán vagy Pesten, az AHA-AHA, amik mind többmilliós nézettséget hoztak nekik a videómegosztó oldalon.

Ezt követően érkezik Strongi, akinek két évvel ezelőtt robban be a köztudatba az Orosz vakcina című dala. A stílus ezután se változott, a LADA, a Ruszki Mulató, valamint a Katyusa (Ellopták az oroszok a tankot) is hasonló alapokra épül fel, mind többmilliós nézettséget hozva az előadójának.

A kétnapos program során ezúttal is lesz kisszínpad, ahol DJ-k keverik majd a jobbnál jobb zenéket. A legnagyobb durranás minden bizonnyal DJ Budai lesz, aki hatalmas ismertségnek örvend, vele is biztosan találkozhatunk majd szombaton.

Ugye ezt a bulit senki nem hagyja ki?

Link másolása
KÖVESS MINKET: