PROGRAMOK
A Rovatból

Borokkal, élő zenével és gasztroélményekkel búcsúzik a nyár: jön a Budapest Borfesztivál

A Budavári Palota teraszai idén is megtelnek különleges borokkal, ínycsiklandó fogásokkal, élőzenével és felejthetetlen hangulattal. A fesztivál díszvendége három kontinensről érkezik: Ausztrália, Új-Zéland és Dél-Afrika mutatja be izgalmas borkultúráját.


Ahogy lassan véget ér a nyár, és beköszönt a szeptember, Budapest egyik legkülönlegesebb eseménye, a 34. Budapest Borfesztivál hívja a városlakókat és a távolabbról érkező vendégeket a Budavári Palotába. A fesztivál szeptember 11. és 14. között várja a látogatókat, akik a történelem és a kultúra díszletei között élvezhetik a legjobb magyar és nemzetközi borokat, miközben a gasztronómia, a zene és a jó társaság ünnepévé válik a négy nap.

A rendezvény különlegessége, hogy egyszerre nyújt élményt a bor iránt szenvedélyesen érdeklődőknek, a kulináris kalandokat keresőknek, a kultúrafogyasztóknak és mindazoknak, akik egyszerűen csak szeretnének egy estét a Palota teraszain tölteni a város fényeit csodálva.

Három világ ízei egyetlen pohárban

Az idei fesztivál különleges vendége a Tri-Nations Alliance (WineAge) borutazása, amely három kontinensen átívelő borkultúrát hoz a látogatók elé. Ausztrália, Dél-Afrika és Új-Zéland egyszerre mutatkozik be a Budavári Palota teraszán, és a három ország borain keresztül a látogatók valódi ízutazáson vehetnek részt.

Dél-Afrika a Chenin blanc és a Pinotage hazájaként a Kleine Zalze birtok huszonnégy tételével mutatja meg, hogyan férhet meg egymás mellett a hagyomány és a modernitás. Ausztrália napérlelte Shiraz-ai mellett a Fourth Wave Wines öt borászata nyújt ízelítőt a kontinens gazdag terroir-jából, a Barossa-völgytől egészen Margaret Riverig. Új-Zéland a friss Sauvignon blanc-ok és elegáns Pinot noir-ok mellett fenntartható szemléletmódjával is lenyűgözi a közönséget, hiszen olyan neves pincészetek mutatkoznak be, mint a Nautilus Estate, a Babich Wines, a Tohu vagy a Kono Wines. A három ország három standja végtelen borélményt ígér mindazoknak, akik szeretik az egzotikus ízeket és a világ felfedezését egy pohár boron keresztül.

Gasztronómiai kalandozás a világ körül

A Budapest Borfesztivál mindig is több volt, mint a borok ünnepe: a gasztronómiai sokszínűség legalább annyira fontos része a rendezvénynek, mint a pincészetek bemutatkozása. Idén a Chef Market Gourmet Terasz három kiemelkedő étterem standjánál találkozhatunk a világ ízeivel. Az olasz konyha rajongói a Pomo d’Oro kínálatában, az ázsiai különlegességek kedvelői a Yama standjánál, míg a libanoni ízek szerelmesei a Byblos fogásaiban találhatják meg kedvencüket. A nemzetközi gasztronómia bőségét tovább gazdagítja a BOCCA Gourmet Stories fűszer- és pékáru kínálata, valamint a SZEGA Market sajt- és sonkatáljai. A Balkán jellegzetes fogásait a Csevapivo hozza el, míg a Dr. Ignácz Kolbász Manufaktúra prémium, adalékmentes csabai kolbásszal készül a látogatóknak. A különleges sajtok kedvelői a DŽIUGAS® standjánál találhatnak rá kedvenceikre, a Raclette by Lili olvasztott francia sajtja pedig igazi kulináris élményt nyújt. A Smokey Monkies BBQ texasi stílusban füstölt húsai mellett a Nemo Truck tengeri fogásokkal, fish & chips-szel, királyrákkal és calamarival teszi még gazdagabbá az ízpalettát. Az édesszájúakat a Bolka Desszert Butik prémium macaronjai és bonbonjai, valamint a Vitéz Kürtős frissen sült kürtőskalácsa várja, de a street food rajongói sem maradnak választék nélkül, hiszen a Pizza Me ropogós tésztájú pizzái és a Cut & Barrel bisztró kínálata is elérhető lesz. A gasztronómiai élményeket a Dallmayr kávéi és a HERZ New York Coffee Roasters különleges pörkölései koronázzák meg.

Zenével átitatott fesztiválhangulat

A bor és az étel mellé természetesen a zene is hozzátartozik a Borfesztivál teljes élményéhez.

Az idei programban a könnyed jazz, a fülledt blues, a lágy pop dallamok és a folk vagy country hangzások egyaránt helyet kapnak.

A JUCIHUNOR DUO koncertjén Németh Juci és G. Szabó Hunor személyes történeteikkel és újrahangolt slágereikkel varázsolják el a közönséget, míg a Jumping Matt & His Combo a blues, swing, boogie-woogie és funky sodró lendületével érkezik. A szombat esti hangulatot a Dynamite Dudes teszi felejthetetlenné, akik rockabilly és blues slágerekkel, valamint akrobatikus nagybőgős produkcióval koronázzák meg a fesztivál egyik legizgalmasabb koncertjét.

Exkluzív élmények és felejthetetlen pillanatok

A Savoyai teraszon idén is megnyílik a Mitiszol? Party VIP tér, amely nappal kényelmes ejtőzésre, este pedig pezsgő hangulatú bulira csábít. A kiegészítő VIP jegy egész napos belépést, valamint Culinaris borkóstoló kuponokat kínál. A délutánokat óránként érkező gourmet kóstolófalatok teszik teljessé, az esték hangulatáról pedig DJ-k gondoskodnak.

A fesztivál zárónapján, vasárnap a Főőrség épületében megrendezett Sunday Brunch koronázza meg az eseményt, ahol háromórás fine dining élmény, különleges pezsgőkóstoló és élőzene teszi feledhetetlenné a délutánt. A brunch során többek között beluga kaviáros egg benedict, sáfrányos garnéla és Budapest módra készült császármorzsa is terítékre kerül, a csúcspontot pedig egy kilenc literes Drappier Carte d’Or Champagne bontása jelenti.

Tudás és élmény kéz a kézben

A Borfesztivál mindig is nagy hangsúlyt fektetett a szakmaiságra. Az idei programban a Kvaterka beszélgetéseken neves borászok ülnek össze, hogy saját boraik mellett életük történeteit is megosszák a közönséggel. A Pop up borkóstolók baráti hangulatban kínálnak lehetőséget a találkozásra tizenöt kiváló borásszal, akik nemcsak boraikat hozzák el, hanem izgalmas történeteiket is. A VinAgora Interaktív Bortér játékos kvíz segítségével bővíti a látogatók tudását, miközben kiderül, ki mennyire ismeri a bor világát. A Magyar Bor Akadémia standján az Év Bortermelőivel is találkozhatunk, akik személyesen mesélnek munkájukról és kínálják boraikat.

A SPAR BOR világa és kedvezményes belépők

A fesztivál főtámogatója, a SPAR Magyarország idén megújult borstratégiával érkezik, és olyan borokat kínál, amelyek kizárólag a SPAR és INTERSPAR áruházakban érhetők el. A Florence borcsalád üde fehér- és rozéborai, a Grand Nobilia Egri Bikavér Superior vagy a Bohém pezsgők mellett a kínálatban szerepel a Zelna Füred Olaszrizling, a Chateau Dereszla Classic Brut és a Grand Tokaj késői szüretelésű bora is.

A SPAR külön kedvezményt is biztosít: augusztus 28. és szeptember 10. között minden 15 000 forint feletti vásárlás után féláron váltható belépőjegy a helyszíni pénztárban.

VinAgora Felfedezettek: különleges borok a fesztivál szívében

A Budapest Borfesztivál egyik legizgalmasabb helyszíne minden évben a VinAgora Nemzetközi Borversenyhez kapcsolódik, amely Magyarország legelismertebb borversenyeként méltán viseli a „Közép-Európa bor iránytűje” mottót. A Budai Vár Hunyadi udvarának központi részén található VinAgora Felfedezettek standnál igazi kincsekre bukkanhatnak a látogatók: olyan tételekre, amelyek értékét a szigorú szakmai bírálati rendszer garantálja.

Ez a különleges helyszín lehetőséget biztosít azoknak a pincészeteknek a bemutatkozásra, amelyek bár nem rendelkeznek önálló standdal a fesztiválon, boraik mégis kiemelkedő eredményeket értek el a versenyen.

Idén három, a nagyközönség számára talán még kevésbé ismert, de annál izgalmasabb borászat mutatkozik be itt. A zalai Dóka Éva Pincészet tradicionális és karakteres borai, az Etyek–Budai borvidékről érkező ANONYM Pince friss, ásványos fehérborai, valamint a badacsonyi Sike Balázs – SkizoBor kreatív, lendületes tételei mind olyan élményt ígérnek, amelyet érdemes felfedezni. A VinAgora Felfedezettek standján egyetlen helyen élhetjük át három borvidék sokszínűségét, ami különleges kalandot kínál minden borbarátnak.

Jótékonysági borárverés

A Budapest Borfesztivál immár 25 éve támogatja a rászorulókat a Magyar Máltai Szeretetszolgálattal közösen.

Az idei jótékonysági borárverés bevételével a gárdonyi Tóparti Szakambulancia hidroterápiás részlegének felújítását segítik, ahol mozgássérült és speciális igényű kisgyermekek fejlesztése zajlik.

A hidroterápia sok esetben az egyetlen önfeledt mozgásélményt nyújtja a gyermekeknek, így a felújítás a legkisebbek jövőjét alapozza meg.

Jegyek, nyitvatartás és hasznos tudnivalók

A fesztiválra a belépőjegyek csütörtökön 8.900, pénteken és szombaton 9.900, vasárnap pedig 6.900 forintért kaphatók, a jegyár pedig magában foglal egy kristály kóstolópoharat, egy pohártartó szütyőt és egy kóstolót a VinAgora Nemzetközi Borverseny díjnyertes tételeiből.

A kapuk csütörtökön 14 és 24, pénteken és szombaton 14 és 1 óra, vasárnap pedig 14 és 22 óra között állnak nyitva, míg a Sunday Brunch külön idősávban, 11 és 14 óra között várja a vendégeket.

Írd be a naptáradba!

Nincs más hátra, mint nagy piros betűkkel beírni a naptárba: szeptember 11–14., Budavári Palota – Budapest Borfesztivál.

Négy nap, ahol minden kortyban élmény, minden cseppben elegancia vár.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


PROGRAMOK
A Rovatból
Budapesti programok 2025
Összegyűjtöttük nektek Budapest legizgalmasabb programjait, hogy mindig legyen miből válogatni 2025-ben is!


2025-ben is számtalan remek program vár Budapesten és környékén. A folyamatosan bővülő, frissülő listából te is kiválaszthatod a kedvencedet.

TÖK PARA PINCE 2025 – A TUDOMÁNY SIKOLYA

2025. október 23. – november 2. | Csillaghegyi Csodák Palotája

Az őszi szünet legizgalmasabb – és legrémisztőbben vidám – kalandja visszatér! A Tök Para Pince újra megnyitja kapuit a Csillaghegyi Csodák Palotájában, ahol a bátorság, a tudomány és a jókedv kéz a kézben járnak. Itt a tökök nemcsak díszek, hanem a leglátványosabb kísérletek főszereplői is: az Öveges teremben naponta négy alkalommal (11:00, 13:00, 15:00, 17:00) „tökös” tudományos show-k várják a kíváncsi gyerekeket és felnőtteket.

Az alagsorban pedig kezdetét veszi a valódi bátorságpróba – egy misztikus kalandpálya, ahol minden lépés új meglepetést tartogat. Teljesítsd a különféle küldetéseket, oldd meg a rejtélyeket, és közben fedezd fel a tudomány sötét, de lenyűgöző oldalát!

A program során izgalmas és hátborzongatóan vidám állomások várnak: lesz Tökfej-labirintus, Dínócsontváz-építés, Szörny fogászat, Tökös fotópont, Szörnyetetés, Tökfejben turkálás, Kalandozó szervek, valamint a legmerészebbeknek a „Ki sikít az éjszakában?” próbatétel is.

És ha ez még nem lenne elég: azok, akik jelmezben érkeznek az őszi szünet alatt, egy ajándék gyermekjegyet kapnak a következő látogatásukhoz – így a móka nemcsak aznap, hanem legközelebb is folytatódhat!

A Tök Para Pince élményei Csopa belépővel látogathatók, és garantáltan mosolyt csalnak kicsik és nagyok arcára. Ha egy felejthetetlen, közös családi kalandra vágytok az őszi szünetben, ne hagyjátok ki! Merüljetek el a tudomány hátborzongatóan vidám világában, és fedezzétek fel, milyen izgalmas, amikor a bátorság és a kíváncsiság egyszerre kap főszerepet!

További részletekért és a jegyvásárlásért látogass el a CSOPA hivatalos oldalára!

World Press Photo kiállítás - szeptember 26 - november 9., Budapest

2025-ben ismét a Biodóm bejárati aulájában rendezik meg a World Press Photo kiállítást, ahol ismét elmélyedhetünk az elmúlt esztendő megrázó, olykor mégis megható és felemelő fotóiban. A válogatás arra ösztönzi a látogatókat, hogy lépjenek ki a hírciklusból és kritikusan gondolkodjanak világunk fontos témáiról. Három kísérő kiállítást is megnézhetünk szeptember 26. és november 9. között: a Budapest 75 Nagy-Budapest létrehozásának 75. évfordulójára emlékezik, a Vasemberek című tárlat az ukrajnai háborút a vasúti közösség szemszögéből mutatja be, míg a Víz című projekt a Duna menti alföld víztartalékainak fontosságára hívja fel a figyelmet.

Múzeumok Őszi Fesztiválja - szeptember 29 - november 9., Budapest

A 20. születésnapját ünneplő Múzeumok Éjszakája az ősz egyik legsokoldalúbb rendezvénye lesz. A 2025. szeptember 29. és november 9. között megrendezett országos programsorozat idén a divatot veszi górcső alá. Ennek jegyében a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban például a két világháború közötti piperedivatról tudhatsz meg többet, a Ráth György-villában a szépségápolás eszközeivel ismerkedhetsz majd meg, míg a Hadtörténeti Intézet és Múzeumban a középkori divat és védőfelszereléseket mutatják be az érdeklődő közönségnek.

Budapest Design Week - (2025. október 8 –19.)

A kreativitás fővárosa idén ősszel is Budapest lesz a Design Week idején. Tíz napon át városszerte izgalmas kiállítások, workshopok és előadások mutatják be a kortárs design legfrissebb trendjeit. A programok között építészet, formatervezés, divat és digitális művészet is helyet kap. Tökéletes lehetőség szakmabelieknek és érdeklődőknek egyaránt, hogy közelebbről is megismerjék a design világát. Inspiráló, színes és gondolatébresztő eseménysorozat, ami minden évben új ötleteket hoz.

Liszt Ünnep - október 9-22., Budapest

Az ősz alighanem legnagyobb szabású kulturális eseménye a Liszt Ünneplesz, melynek programjai közül október 9-től 22-ig válogathatunk. Christian LöfflerCompagnia Finzi PascaArvo Pärt 90Isolation Budapest, Liszt elveszettnek hitt operája – a nemzetközi sztárokat is felvonultató, rendhagyó és összművészeti produkciókat, valamint felejthetetlen koncertélményeket kínáló eseménysorozat ezúttal is méltó módon idézi meg névadója szellemiségét.

Garden of Lights - október 17 - 2026. február 15.- Budapest

Az ELTE Füvészkertben október 17-én nyitotta meg kapuit a Garden of Lights Pán Péter fény és multimédia-kiállítás. A több mint 250 éves botanikuskertben megelevenedik a mese: a festői környezetet benépesítik a csodalények. A legendás Péter mellett itt lesznek a Londonból Sohaország történetébe pottyant gyerekek, Csingiling és a tündérek, a Törzsfőnök és az indiánok, a rettegett Hook kapitány és még sok-sok vonzó és közkedvelt meselény. A tárlat London rajongóinak is kiváló szabadidős program lehet, hiszen a mese történetének köszönhetően felépült többek között a Big Ben és a Tower Bridge is.

Az élményhez – csak hogy a digitális világba született gyerekeknek még könnyebb legyen kapcsolódni, - csatlakozik egy applikációs játék, a Gamification is. A kiállításon tett séta során a gyerekek és a szülők közösen játszhatnak, a mobilalkalmazásban az installációkhoz kapcsolódó kérdések mentén haladva juthatnak el a kijáratig, ahol sikeres kitöltés esetén ajándék várja őket. Így hát a Garden of Lights csodája nemcsak a képzelőerőt és a kreativitást fejleszti, hanem motivációt és a családnak önfeledt, közös időtöltést is ad!

Töklámpás Fesztivál - október 25.

Idén már 17. alkalommal ragyogják be Budapest egyik legikonikusabb helyszínét a szebbnél szebb, kézzel faragott töklámpások!

Gyere el október 25-én 19:00 és 21:00 között családoddal vagy barátaiddal a Hősök terére, és csodáld meg a fényekkel teli kavalkádot – vagy hozd el a saját alkotásodat is!

A fesztivál nemcsak látványos, hanem jótékony célú is: a szervezők idén is a Gyermekétkeztetési Alapítvány munkáját támogatják. Hozz magaddal tartós élelmiszert (például cukrot, olajat, tésztát, rizst, konzerveket vagy édességet), és segíts, hogy minél több rászoruló gyermek asztalára kerüljön meleg étel.

Ne feledd: beöltözni ér! Jöhetnek a boszorkánykalapok, vámpírfogak és narancsszín köpenyek – együtt ünnepeljük a Halloweent és a jótékonyság erejét! További információ az esemény Facebook OLDALÁN.

Fővárosi Állat- és Növénykert - október 31., Budapest

Napközben az Állatkert a szokásos rend szerint működik, majd este bezár, 18 órakor pedig újra kinyit, már az állatkerti Halloweenre érkező látogatók előtt.

Október 31-én este rengeteg érdekes programmal, izgalmas, sőt akár borzongató élményekkel és vidám szórakozással várnak titeket!

FONTOS! Halloweeni programjuk a Világ állatai lampion fesztiválra szóló belépőjeggyel látogatható.

Jegyvásárlás: https://tickets.zoobudapest.com/hu/

Halloween Run - november 8.

Idén is elérkezett a Halloween, amikor a kőbányai pincerendszer sötét alagútjai megtelnek izgalommal, misztikummal – és futócipők dobbanásával! A Halloween Run ezúttal a szerencsédet is próbára teszi: fekete macskák, recsegő létrák, villanó fények és babonák birodalma vár rád a föld alatt.

Válaszd ki a neked való távot – a 300 méteres ovis futamtól a 21 kilométeres kihívásig –, és tudd meg, melléd áll-e Fortuna, vagy inkább a balsors kísér az útvesztőn át.

Merülj el a sötétségben, és fuss úgy, mintha a szerencséd múlna rajta – mert most talán tényleg így van!

Nevezni IDE KATTINTVA tudsz.

PROGRAMOK
A Rovatból
65 éves és még mindig szédítő energiával van jelen a színpadon: Nena újra Budapestre jön!
A 99 Luftballons énekesnője október 21-én a Barba Negrában bizonyítja, hogy az igazi pop sosem öregszik. De ő maga sem. Legyél ott a koncerten és győződj meg róla Te is!


Október 21-én a Barba Negrában felcsendül a 99 Luftballons – és vele együtt visszarepülünk a 80-as évekbe, amikor a német pop egyszerre volt vagány, érzékeny és végtelenül őszinte. A német popkultúra ikonja, Nena több évtized után újra Budapesten ad koncertet, Wir Gehören Zusammen című turnéjával.

A 65 éves énekesnő olyan energiával uralja a színpadot, hogy a fiatalabb pályatársak is tanulhatnának tőle.

Ugyanazzal a lendülettel, mosollyal és életigenléssel énekli régi slágereit és új dalait, mint negyven évvel ezelőtt. Több mint 25 millió eladott lemez után egy kétórás élő showval jelentkezik, ami egyszerre lesz nosztalgikus és abszolút jelen idejű.

 

"Összetartozunk" néven fut az új turné, amivel Budapestre is ellátogat

A 2024-es turné Németországban, Ausztriában, Svájcban, Franciaországban és Hollandiában is telt házakat hozott – most pedig elér hozzánk is ez a több mint négy évtizedet átívelő zenei utazás. A színpadon tíztagú zenekar kíséri Nenát, aki továbbra is úgy táncol, mintha egy pillanat sem telt volna el 1983 óta.

Nena - eredeti nevén Gabriele Susanne Kerner - karrierje 1977-ben indult a The Stripes nevű zenekar énekesnőjeként, de az igazi áttörést 1982-ben a Nur geträumt hozta meg számára – immár a Nena nevű bandával. Egy évvel később a 99 Luftballons c. daluk világszerte slágerré vált. Vajon hányszor énekelte már el azóta?

2 élettárs, 5 gyermek, 65 év

A magánéletben sem volt könnyű útja: 1987-ben egy film forgatásán ismerte meg a svájci színészt, Benedict Freitagot, akivel öt évig élt együtt. Első gyermekük tragikusan korán, 11 hónaposan elhunyt, ikreik, Sakias-Manuel és Larissa-Maria 1990-ben születtek. Érdekesség, hogy Larissa maga is művészi pályát választott: zenész és festőművész. 1993 óta Philipp Palm dobossal és producerrel él együtt Hamburg-Rahlstedtben, akivel két közös gyermekük van – a család igazi kreatív közeg, ahol a zene szó szerint a mindennapok része.

Nena neve Magyarországon sem ismeretlen: a Kim Wilde-dal közösen énekelt Anyplace, Anywhere, Anytime című duett éveken át a rádiók kedvence volt, a Liebe ist pedig a Lisa csak egy van című sorozat főcímdalaként lett sláger.

Hangolódj a koncertre ikonikus Nena-dalokkal!

Nézzük, milyen szerzemények nem hiányozhatnak majd a repertoárból!

99 Luftballons

A dal, amely egy egész generáció szabadságvágyát énekelte meg, és azóta is instant időutazásra hív.

 

Wunder gescheh’n

A dal, amiben minden benne van: veszteség, remény, hit és újrakezdés. A koncerten mindig megkéri a közönséget, hogy énekeljék vele együtt a refrént. Nem árt felkészülni!

 

Liebe ist

Egy érettebb Nena hangja: finom, letisztult és mélyen emberi – a szerelemről, minden korosztálynak.

 

In meinem Leben

Az egyik legszemélyesebb dala, egyfajta zenei önarckép, amiben benne van minden, amit az életérő gondol.

 

Forelle

A legújabb Nena-hangzás: játékos, életteli és meglepően friss – pont, mint ő maga.

 

Nena október 21-én újra bizonyítja, hogy a pop nem kor kérdése, hanem sokkal inkább hozzáállásé.

A 99 léggömb most újra felszáll – és ha valaha szeretted a 80-as évek zenéjét, ez az este kötelező program számodra.

NENA – Wir Gehören Zusammen Tour 2025                                              

   

Hol? Barba Negra (Budapest, Szállító u. 3, 1211)

Mikor? 2025. október 21. (kedd)

Kapunyitás: 18:00 | Koncert kezdés: 20:00

Jegyek: itt


Link másolása
KÖVESS MINKET:


PROGRAMOK
A Rovatból
Jön a 19. Lelkes Ásványbörze: a természet csodáitól az ékszerkészítésig
Október 4-5-én, Budapesten több mint 120 hazai és külföldi árus kínálja az ásványokat, drágaköveket, ősmaradványokat és ékszerkészítési alapanyagokat, valamint csodás kész ékszereket és dísztárgyakat. Közben sok-sok izgalmas program is vár.


Újra itt van az őszi Ásványbörze, jó program hétvégén a családdal.

Ha szereted a természet csodáit, az ásványokat, vagy akár kipróbálnád az ékszerkészítést, a Lelkes Ásványbörze tökéletes választás október első hétvégéjére. Gyere el a MOM Sportba, ahol a természet és a kreativitás találkozik. Szombaton és vasárnap több mint 120 hazai és külföldi árus kínálja az ásványokat, drágaköveket, ősmaradványokat és ékszerkészítési alapanyagokat, valamint csodás kész ékszereket és dísztárgyakat összesen 2000 négyzetméteren.

Élmények minden korosztálynak:

A börze nem csak vásár, hanem igazi élményparadicsom is:

• Interaktív játszóház a legkisebbeknek.

• Drágakő-határozás, UV-lámpás ásványbemutató.

• 3D barlangvetítés és egészségsziget.

• Kőcsiszolás kicsiknek és nagyoknak.

• Kígyósimogató fotózási lehetőséggel.

• Bonsai kiállítás a természet szépségei ihlette különlegességekkel.

Ez a hétvége remek alkalom, hogy a család apraja-nagyja együtt fedezze fel a természet kincseit, és egyben szórakoztató, tanulságos programokon vegyen részt.

Az év ásványa jelöltjei – szavazz Te is!

A Magyarhoni Földtani Társulat idén is kiválasztotta az „Év ásványa” jelöltjeit. Közülük választhatod ki, a Neked legjobban tetszőt.

• Pirit: aranyszínű, fémes csillogású ásvány, amit gyakran hívnak „bolondok aranyának”.

• Kősó: a hétköznapi élet sója – üde fehér, kék, vörös vagy áttetsző kristályokkal, nélkülözhetetlen az életben.

• Kabazit: különleges zeolit csoportbeli ásvány, változatos színekkel és formákkal.

Hasznos tudnivalók:

Helyszín: MOM Sport (1123 Budapest, Csörsz utca 14-16.)

Nyitva tartás: Szombaton 10:00–19:00, vasárnap 10:00–18:00

Jegyek elővételben is kaphatók a Lelkes Ásványbörze oldalán.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

PROGRAMOK
A Rovatból
Budapest négy napra ismét az irodalom fővárosa lesz - jön az Őszi Margó Fesztivál a Millenárison
Több mint 60 program, 11 külföldi író és a hazai irodalom legizgalmasabb alkotói várják az érdeklődőket a Nemzeti Táncszínházban.


Idén Október 9. és 12. között lesz az Őszi Margó Irodalmi Fesztivál, amely a Millenáris Nemzeti Táncszínházában várja az irodalom és a kultúra rajongóit. A Liszt Ünnep Nemzetközi Kulturális Fesztivál keretében zajló programsorozat négy nap alatt több mint 60 programot, 11 külföldi vendégszerzőt, számos friss magyar könyvbemutatót és 4 különleges zenei-irodalmi estet kínál.

Könyvek, amikért érdemes elindulni

A fesztiválon többek között Háy János mutatja be új regényét (A csokimikulásos lány), Szabó T. Anna prózakötetét (Erősebb nálam), Babarczy Eszter megrendítő művét (Apám meghal), valamint Tisza Kata, Barnás Ferenc és Mécs Anna is új könyvvel érkezik. Emellett olyan népszerű hazai szerzőkkel is találkozhatsz, mint Csepelyi Adrienn, Fabricius Gábor, Rakovszky Zsuzsa, Röhrig Géza vagy Szilasi László.

A nemzetközi felhozatal is rendkívül izgalmas: a svéd Moa Herngren a Válás-trilógia zárókötetét mutatja be, érkezik a Német Könyvdíj nyertese, Tonio Schachinger, valamint a portugál Bruno Vieira Amaral, az olasz Alessandro Mari és a cseh Dora Čechová. A közönség találkozhat az Északi Tanács Irodalmi Díj nyertesével, Kirsten Thoruppal, a francia Sibylle Grimbert-tel, a holland Pieter Waterdrinkerrel, az izlandi Jónas Reynir Gunnarsonnal, valamint Roxanne de Bastion zenész-dalszerzővel is.

Koncertek és különleges estek

A Margó estéi mindig tartogatnak meglepetéseket. Idén a 30Y egy rendhagyó zenei időutazással érkezik, a Blahalouisiana énekesnője, Schoblocher Barbara zenésztársaival improvizatív koncerttel és versekkel lép színpadra. Hipnotikus elektronikus világot teremt Zságer Balázs, Дeva és Dom Beats, a fesztivál zárónapján pedig a Mörk adja az utolsó koncertet.

Margó-díj – az év legígéretesebb prózaírójának

Az Őszi Margó egyik legfontosabb eseménye a Margó-díj átadása, amelyet immár 11. alkalommal adnak át a legjobb első prózakötetes szerzőnek. A győztes 1 millió forint pénzjutalom mellett 15 millió forint értékű médiatámogatást, valamint bemutatkozási lehetőséget kap a Müpában. Emellett a Bookline révén kereskedelmi támogatásban, próbafordításban és publikációs lehetőségekben is részesül. Idén ismét átadják a Margó x Erste #higgymagadban különdíjat is, amely félmillió forinttal jutalmazza azt az alkotót, aki írói útjával vagy témaválasztásával különösen inspiráló lehet az olvasók számára.

Menj el és találkozz a szerzőkkel!

A Margó különlegessége, hogy a könyvbemutatók után a szerzők személyesen is dedikálnak, így testközelből is megismerheted őket. A bemutatók ingyenesen látogathatók, a zenés-irodalmi estekre pedig a Liszt Ünnep weboldalán válthatsz jegyet.

A részletes programért látogass el az esemény hivatalos oldalára.


Link másolása
KÖVESS MINKET: