FELFEDEZŐ
A Rovatból

„Itthon vagy, bébi” – hazatértek Gábor Zsazsa hamvai, eltemették a hollywoodi dívát a Fiumei úti sírkertben

Frederic von Anhalt, a színésznő özvegye teljesítette felesége utolsó kívánságát.


Kedden délelőtt 10 órakor kezdődött el Gábor Zsazsa temetése a Fiumei úti sírkertben, ahová a gyászolók sárga vagy rózsaszínű rózsával jöttek. Köztük olyan celebek is, mint Pintér Tibor és Molnár Anikó.

A temetésen beszédet mondott Frederic von Anhalt herceg, aki feleségéről mesélt anekdotákat, köztük amikor Gábor Zsazsa az angol királynő elé állt, anélkül, hogy várt volna a sorára a protokoll szerint. A herceg megdicsérte Budapestet, amikor Zsazsa hamvaival leszállt a repülőről, azt mondta neki, hogy „itthon vagy, bébi”.

Videón a szertartás:

Pintér Tibor a Nemzeti Lovas Színház igazgatója Frank Sinatra My Way című dalát adta elő, és egy fehér ló is szerepet kapott a szertartáson, mert a színésznő nagyon szerette a lovakat.

A magyar születésű, hollywoodi díva özvegye, Frederic von Anhalt eleinte nem akarta Budapestre hozni felesége hamvait, de aztán meggondolta magát, és egy éve elkezdte a temetést szervezni. Ez volt ugyanis az öt éve elhunyt színésznő utolsó kívánsága.

Fotók a temetésről:

Vándor Éva színésznő, Gábor Zsazsa magyar szinkronhangja úgy emlékezett az elhunytra, hogy ő volt az első igazi celeb, olyan magyar díva, akinek valóban összejött az amerikai álom.

"Szépségkirálynőként érkezett a 40-es években Hollywoodba, amit gyakorlatilag lehengerelt személyiségével, házasságaival. Ruhái, ékszerei és partijai szolgáltattak témát folyamatosan a lapok számára" - emlékezett a színésznő, aki azt mondta, hogy Gábor Zsazsa életvidám, humoros és bátor díva volt, aki életében és halálában egyaránt teljes figyelmet követelt.

Bokor Balázs, a Magyar Hollywood Tanács elnöke búcsúbeszédében arról beszélt, hogy Gábor Zsazsa Facebook és Instagram nélkül vált celebbé. "Nem baj, ha nem igaz, csak beszéljenek rólam" - idézte a díva híres mondását.

Ma nem a celebről kell beszélnünk itt, hanem egy olyan emberről, aki magyarságát élete végéig megőrizte. Zsazsa a világot akarta látni, de mindig Magyarországra gondolt

- fogalmazott Bokor Balázs.

Hozzátette: Gábor Zsazsa története nem fejeződik be azzal, hogy végső nyugalomra helyezik hamvait. A tanács fontosnak tartja, hogy a magyar gyökerű hollywoodiak emlékét megőrizzék és széles körben ismertté tegyék, így tervezik egy Gábor Zsazsa életéről szóló film elkészítését is.

Seszták Miklós országgyűlési képviselő legendás ikonnak nevezte Gábor Zsazsát, egy olyan dívának, aki életkedvével, magával ragadó személyiségével, humorával és eleganciájával nap mint nap elvarázsolta az embereket, és tökéletes példát mutatott, miként lehet valaki sikeres Hollywoodban magyarként.

Seszták Miklós hangsúlyozta azt is, hogy az Egyesült Államok filmgyártása és moziipara sokat köszönhet a magyaroknak, Gábor Zsazsának, George Cukornak, William Foxnak és a többieknek.

"Saját maguk tettek azért, hogy kitűnjenek álmaikkal, hogy bizonyítsák: a lehetetlen nem létezik"

- mondta. Kitért arra is, hogy ha a család beleegyezik, emlékszobrot és emlékszobát alakítanak ki Gábor Zsazsának Kisvárdán, a filmparkban.

Pintér Tibor színész, a Nemzeti Lovas Színház igazgatója fehér lovon érkezett a búcsúztatásra, ahol Frank Sinatra My Way című dalát adta elő. A megemlékezésen Bunyik Béla, a Los Angeles-i magyar filmfesztivál alapító elnök-igazgatója is beszédet mondott.

A beszédek után Frederic von Anhalt helyezte el Gábor Zsazsa hamvait a sírban. Az urna mellé tettek a színésznő kedvenc virágaiból, sárga rózsából fonott koszorút és egy rózsafüzért is.

A magyar származású, Golden Globe-díjas színésznő (eredeti nevén: Gábor Sári) azon kevés magyarok egyike, aki csillagot kapott a Hollywoodi hírességek sétányán. Karrierje 1936-ban indult, amikor elnyerte a Miss Hungary címet. Öt évvel később Amerikába költözött családjával, a színészi teljesítményének, szépségének, illetve botrányainak köszönhetően az egész világ megismerte a nevét. Gábor Zsazsa élete során kilencszer ment férjhez, utolsó házassága 1986-ban köttetett Frédéric von Anhalttal, aki haláláig mellette maradt. 2002-ben kezdett romlani az egészségi állapota, miután autóbalesetet szenvedett, melynek következtében részlegesen lebénult, és kerekesszékbe kényszerült. Túlélt egy öngyilkossági kísérletet és két agyvérzést, ám egyre gyakrabban szorult kórházi kezelésre. 2010 januárjában egy fertőzés miatt amputálták a jobb lábszárát. Halálát 2016. december 18-án hirtelen szívmegállás okozta.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Undorító pillanat a szülés, ahol az apának semmi haszna” – kőkemény szavakkal támadt a belga vb-sztárra a francia tévés
France Pierron francia újságírónő ezekkel a szavakkal bírálta Jeremy Doku tervét, hogy a vb-ről hazautazik gyermeke születésére. A belga válogatott kulcsjátékosának felesége július második hetére van kiírva.


Nagy vihart kavart egy francia televíziós műsorvezetőnő, France Pierron, aki élesen bírálta a belga válogatott sztárját, Jeremy Dokut, amiért a játékos a világbajnokság alatt ott akar lenni első gyermeke születésénél. A L’Équipe de choc című műsorban a kétgyerekes Pierron provokatív véleményének adott hangot, amely szerint egy futballistának egy ilyen eseményen semmi keresnivalója – írja a 24.hu.

A műsorvezető szerint a világbajnokság egy megismételhetetlen élmény, amiért játékosok százai ölni tudnának. Úgy véli, Doku egy gyerekkori álmát váltja valóra, amit most félbeszakítana.

„Hogy jelen légy a gyereked születésénél, ami – már bocsánat, de – egy undorító pillanat, ahol az apának semmi haszna sincs. Vannak fickók, akik hitelt vettek fel azért, hogy láthassák a meccset, te meg inkább elmész, csak azért, hogy elvágj egy köldökzsinórt” – fogalmazott Pierron.

A stúdióban ülő korábbi olimpiai és profi világbajnok ökölvívó, Brahim Asloum azonnal vitába szállt a műsorvezetővel. Asloum az apaság elsőbbségét hangsúlyozta a sportkarrierrel szemben.

„Egy világbajnokságot meg lehet nyerni vagy el lehet bukni, de az érzés idővel elmúlik. Egy baba viszont az egész életedet végigkíséri.”

A vita alapját a Manchester City 24 éves szélsőjének helyzete adja: felesége a világbajnokság ideje alatt, július második hetére van kiírva. Doku egyértelművé tette, hogy nem akar lemaradni a pillanatról.

„Az első gyerekemről beszélünk, szóval mindenképpen ott szeretnék lenni a feleségem mellett” – mondta a játékos.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Nem vehetem csak úgy le őket” – így vágott vissza a mélyen dekoltált ruhája miatt támadott mexikói politikus
A 40 éves Sandra Cuevas a foci-vb-n keltett feltűnést, miután a mexikói válogatott meccsén viselt ruhája miatt az 1986-os vb-ikonhoz, Mar Castro modellhez hasonlították. A volt polgármester rengeteg támogató üzenetet is kapott, a negatív megjegyzéseket pedig nem veszi rossz néven.


„Hát, srácok, mit tehetnék? Nem vehetem csak úgy le őket” – ezzel a mondattal reagált a közösségi médiában kapott kommentekre Sandra Cuevas, Mexikóváros Cuauhtémoc kerületének korábbi polgármestere, miután feltűnést keltett a mély dekoltázst mutató szettjében a 2026-os labdarúgó-világbajnokságon. A politikus a többi mexikói szurkolóval ünnepelt, miután a válogatott bejutott a kieséses szakaszba, a róla készült felvételek pedig bejárták az internetet – számolt be róla a The Sun.

A 40 éves Cuevas egy mélyen dekoltált felsőben szurkolt a lelátón, ami miatt sokan az 1986-os mexikói vb ikonikus alakjához, Mar Castro modellhez hasonlították, aki „Chiquitibum”-ként vált világhírűvé.

A volt polgármester könnyedén kezelte a felhajtást, és elmondta, nem először ragasztották rá ezt a becenevet. „Már 1986-ban is így becéztek, és ez mulattat, tetszik” – fogalmazott, majd hozzátette, nem tekinti bántónak a megjegyzéseket.

„Nem veszem támadásnak; lesznek, akik így gondolják és pejoratívan használják, de mi, mexikóiak ilyenek vagyunk.”

A közösségi médiában Cuevas rengeteg támogató üzenetet kapott, sokan dicsérték, hogy egy politikus is tud önfeledten szórakozni.

„Olyan ez, mint amikor a diákok rájönnek, hogy a tanárok az iskolán kívül is emberek” – írta az egyik kommentelő. Egy másik pedig így fogalmazott: „Fantasztikusan néz ki, jobb, ha békén hagyják.”

A politikus körüli figyelemhez hozzájárult a mexikói válogatott sikeres szereplése is: a csapat a csoportkörben Dél-Afrikát és Dél-Koreát is legyőzte kapott gól nélkül, ezzel elsőként jutott tovább a legjobb 32 közé.

Sandra Cuevas 2021 októbere és 2024 márciusa között vezette Mexikóváros történelmi központját is magában foglaló Cuauhtémoc kerületet. Jelenleg a Mexico Nuevo nevű politikai mozgalom mexikóvárosi koordinátoraként dolgozik, amely párttá alakulásra készül.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
A 25 éves Kiss Kamilla lett Magyarország legszebb nője
A budapesti versenyző a Miss Universe Hungary 2026 pénteki döntőjén győzött, a koronát a tavalyi királynő, Dezsényi Kincső adta át neki. Az első udvarhölgy Sarka Lilien, a második pedig Óvári Kinga lett.


Péntek este a budapesti Operettszínház Kálmán Imre Teátrumában tizenkét versenyző közül választották ki a Miss Universe Hungary 2026 győztesét. A koronát végül a 25 éves, budapesti Kiss Kamilla fejére tették – írta a Bors.

A versenyen nemcsak a királynő személyére derült fény, hanem az udvarhölgyekre is. Az első udvarhölgy Sarka Lilien lett, a második udvarhölgynek pedig Óvári Kingát választották. A közönség szavazatai alapján Hotya Fanni kapta a közönségdíjat. A CSR – Társadalmi Felelősségvállalás különdíját pedig Zsanai Mia nyerte el, aki a következő egy évben az Egy lépéssel több – Hajós István Alapítvány társadalmi felelősségvállalási programjainak kiemelt arca lesz.

A koronát a leköszönő királynő, a tavalyi győztes Dezsényi Kincső adta át utódjának, aki a győzelem után arról beszélt, hogy bár végig hitt magában, a pillanat súlyát csak akkor érezte át, amikor kimondták a nevét.

Kiss Kamilla ezzel elnyerte a jogot, hogy Magyarországot képviselje a Miss Universe világdöntőjén, amelyet idén Puerto Ricóban rendeznek meg. A győztesre most intenzív felkészülés vár, a nemzetközi versenyen ugyanis a szépség mellett a versenyzők személyiségét, kommunikációs készségét és társadalmi szerepvállalását is értékelik. Dezsényi Kincső megígérte, hogy mentorként segíti majd utódját a felkészülésben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Videó: Rendőrök zártak le egy forgalmas utat Újbudán, hogy egy anyakacsa és nyolc fiókája biztonságban elérje a vizet
Életveszélyes helyzetbe került egy anyakacsa és nyolc fiókája Újbudán, miután egy forgalmas úton kellett volna átkelniük, hogy vízhez jussanak. Egy állatmentő szerint segítség nélkül a forgalom és a ragadozók miatt biztosan nem élték volna túl az utat.


Dobozban a nyolc fióka, az anyjuk pedig fegyelmezetten követi a menetet a többsávos úton, miközben rendőrök és közterület-felügyelők állítják meg a forgalmat – ezek a furcsa jelenetek játszódtak le hétfőn Újbudán, ahol egy teljes kacsacsaládot kellett biztonságba kísérni.

A mentőakció azután indult, hogy egy helyi lakos észrevette, egy kacsamama nyolc fiókájával a Függetlenségi parkban rekedt. A legközelebbi víz, a Feneketlen-tó azonban forgalmas utakon keresztül volt csak elérhető, ezért az illető Újbuda alpolgármesteréhez fordult segítségért – számolt be róla az RTL Híradó. Az önkormányzat azonnal munkatársakat és járőröket küldött a helyszínre.

A mentéshez egy egyszerű, de hatásos módszert választottak: a kiskacsákat óvatosan egy dobozba tették, a kacsamama pedig ezt követte.

Hogy az anyaállat ne pánikoljon be, a mentésben résztvevők időnként megmutatták neki a doboz tartalmát, jelezve, hogy a fiókái biztonságban vannak.

De miért van szükség egyáltalán ilyen beavatkozásra? A riportban megszólaló Kovács Klára, a Tollas Barát Madármentő Egyesület elnöke szerint a városi kacsák viselkedése miatt ez egyáltalán nem ritka helyzet. „Nem közvetlenül a vízparton költenek a tőkés récék, hanem úgy két-háromszáz, akár ötszáz méterrel odébb. Valószínűleg ebben a parkban, valamelyik bokor alatt folyt a fészkelés, itt keltek ki a tojások, és innen indultak el a vízfelülethez” – magyarázta a szakértő, hozzátéve, hogy a család először a park szökőkútjával próbálkozott, mielőtt a Feneketlen-tó felé indultak volna. A madármentő szerint a családnak segítség nélkül esélye sem lett volna.

„Biztosan nem. Nagyon forgalmas utakon kellett volna átkelniük, és még városi környezetben is sok ragadozó leselkedik rájuk, tehát nem hiszem, hogy segítség nélkül elértek volna a Feneketlen-tóig” – szögezte le Kovács Klára.

Az állatvédők azt javasolják, ha valaki hasonló helyzetet lát, ne próbálja egyedül megoldani, hanem kérje madármentők segítségét, akik megfelelő tanácsokkal vagy akár személyesen is tudnak segíteni. Az újbudai kacsacsalád végül az összehangolt akciónak köszönhetően biztonságosan eljutott a Feneketlen-tóhoz.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk