Puskás Peti: Kellenek az elmebetegek
Puskás Peti most 31 éves és először színművész édesapjának, Puskás Tivadarnak köszönhetően került a színpad közelébe. Gyermekként először a Micimackó Klubban szerepelt a tévében, néha szinkronizált, olykor statisztált és az egyik legszebb emléke, amikor az Arany János Színház egyik előadásán az óvodás szerelmével felmehetett a színpadra.
Több mint 10 éve, 2005-ben tűnt fel a harmadik Megasztárban, ahonnan nyolcadikként távozott, mára mégis az X-faktor egyik mentora lett. Az elmúlt évtizedben bejárt útjáról beszélgettünk Puskás Péterrel.
Hogyan kerültél az éneklés közelébe?
Először úgy, hogy 18 évesen szakított velem a csajom és akkor arra gondoltam, adok neki egy romantikus szerenádot. Megkértem egy gitáros haveromat, hogy segítsen, elmentünk a háza elé és elénekeltem a Limp Bizkit No sex című dalát. Így.
Mi lett a történet folytatása?
Úgy gondoltam, biztos nem lehetett ez akkor olyan rossz.
A következő lépés már a Megasztár volt?
Igen, a harmadik szériába jelentkeztem.

Számítottál rá, hogy be is válogatnak?
Eleinte nem igazán, de ahogy egyre közelebb kerültem a döntőhöz, akkor már igen.
A 12-be jutáskor egyszerűen éreztem, hogy annyira fura vagyok és más, hogy be kell jutnom.
Nem tudom, miért gondoltam így, de a lényeg, hogy végül bejött a megérzésem.
Milyen érzés volt kiesni viszonylag hamar?
Sejtettem, hogy ebben a mezőnyben nem nyerhetek, így úgy gondoltam, az lesz a taktikám, hogy mindenkinél gyorsabb leszek és megpróbálom meglovagolni az ismertséget.

Ismert emberként, vagy kifejezetten énekesként akartál fennmaradni?
Elsősorban énekesként, de elkezdtem mindenféle castingokra járni. Eleinte nekem is meglepő volt, ha sikerült, nem is értettem miért hívnak például színészi feladatokra, de igyekeztem felnőni ezekhez.
Elégedetlen lennél az életeddel, ha ma csak színész lennél?
Nem lennék, mert volt olyan időszak, amikor csak színészkedtem a Megasztár után is, de nyilván ez most sokkal királyabb érzés, hogy sikerült a nyolcadik helyről végül énekesként is fennmaradni.
Mit tettél meg a sikerért?
Egyszerűen mindenhol ott voltam. Ott is ott voltam, ahová nem hívtak meg. Mozipremiereken, zenei eseményeken, tényleg mindenhol.
Miben tud segíteni egy karriert, ha elmész egy filmvetítésre?
Kapcsolatot építettem.
Így gondolkodtam naivan, és ezért akartam, hogy lássanak, hogy szem előtt legyek.
Van olyan esemény, amire elmentél, de ma már azt mondod, hogy nem kellett volna?
Egyszer egy tv műsorban sátorból készült farsangi jelmezeket kellett bemutatnom.
Beöltöztem sátornak, feküdtem a földön, úgy néztem ki, mint egy fóka még a műsorvezető is szánakozva nézett rám... Az elég vicces volt. És szörnyű.

Hogy jött a képbe az öcséd, akivel most közös zenekarod van?
Dani még szinte gyerek volt, amikor a Stereo Palma csapata elhívott, hogy énekeljem fel a Balatoni nyár című dalt. Elmentünk a stúdióba, nagyon nem állt jól nekem, nem is lett belőle semmi. De ők mondták, hogy indul egy DJ-iskola, és az öcsém épp ott volt velem, így megkérdeztem, hogy beiratkozik-e.
Elvégezte, aztán tovább képezte magát és egyre jobb lett. Öcsémből ezek után híres DJ-t akartam faragni, ami szerencsére nem jött össze.
Hogyan alakult meg a zenekarotok, a The Biebers?
Egyszer otthon üldögéltünk és Dani mutatott egy számot, ami egész jó volt. Arra írtam egy rapet, mert akkor nekem elég szarul ment a zenélés. Azt hittem, a rap trendi lesz, két óra múlva kész volt a dal, elküldtem a kiadómnak, aminek a vezetője csak annyit írt rá vissza:
ez most valami poén?
Poén volt?
Nem! Viszont bárki, akinek elküldtem, azt hitte...
Szerencsére nem jelent meg, bár Dani azóta is azzal fenyeget, hogy nyilvánosságra hozza a Tánc című szerzeményemet.
Ezek után folytattuk a közös munkát, és a következő dal már bejött és egyre jobbak lettek a szerzemények.


Szerinted miért választottak most az X-Faktor egyik mentorának?
Ott vagyok a Faktor környékén néhány éve. Amikor a karrierem teljesen leállt, valamiért épp akkor kerestek meg, hogy írjuk meg a műsor karácsonyi dalát. Nem is értettem, miért engem hívtak. Aztán valahogy minden beindult innentől kezdve. Voltam extra produkció, mentorsegéd, énekelték a dalomat a műsorban, és most mentor lettem. Azt hiszem, talán azért választottak ki, mert a nyolcadik lettem egy hasonló műsorban, és onnan végül felfelé ívelt a karrierem.
VIDEÓ: Puskás Peti ezer arca mentorként
Mentorként van hitvallásod?
Sok olyan dolog van, amire próbálok figyelni.
Másrészről próbálok egy kis pedagógiát belevinni. Részemről nem baj, ha az első körben még továbbmegy egy-egy szép, jó külsejű ember, akik közepes előadók, mert a megjelenés is része a szakmának, így másoknak ebben a részletkérdésben példát mutathatnak.
Ám a legfontosabb talán az, hogy olyan talpraesett előadót keresek, aki nemcsak egy műsor erejéig képes énekes lenni, hanem évekkel később utána is képes lesz a saját útját egyengetni.
Mitől lesz valaki ilyen, és hogyan látod ezt meg bennük egy dal eléneklése után?
Azt szeretném látni, hogy az emberek vért isznak, mielőtt a színpadra állnak. Énekesként a saját magad főnöke vagy, Eminemnek lehet 95 fős a közvetlen stábja, de ebben az országban senkinek sem lesz ekkora soha.

A rezgésen kívül konkrétumokban is megjelenik már az első alkalommal, ha valaki alkalmas?
Hát persze, kiderül például a dalválasztásból. A versenydal az egyik legfontosabb. Ha valaki azt nem tudja jól, okosan kiválasztani, akkor nehezebb kérdésekben is rosszul dönt majd.
Ebben az évben megújult a Comet-díjátadó, aminek, ti írtátok a hivatalos dalát.
Igen, és tök jó, hogy egy év kihagyás után újra lesz Comet. Mostantól ráadásul az a cél, hogy az egész még magasabb színvonalat képviseljen, ennek érdekében színészeket, színésznőket, humoristákat és social media szereplőket is jelölnek majd.
Herrer Sárival, a Mary Popkids énekesnőjével adjuk elő, és Minden a miénk a címe. Nemrég jelent meg a dalhoz készült hivatalos klipünk is.
VIDEÓ: Minden a miénk
Ha a jövő héten a mentorszékben az egykori saját magaddal találkoznál, továbbengednéd?
Azt gondolom, hogy igen. Szerintem kellenek az elmebetegek.
Ha tetszett a cikk, oszd meg a barátaiddal: