KULT

Nem világrengető, de egy kellemes nosztalgikus meglepetés karácsonyra – Star Wars: Kóbor alakulat

Ilyen az, amikor a Disneynél betelik a pohár, és úgy felültetik a nézőket a nosztalgiavonatra, hogy arról majd senki nem akar leszállni. Az egeres cég fogta a ’80-as évekbeli gyerekfilmek hangulatát, és ráhúzta a gyengélkedő Star Wars világára. Ez pedig nagyon jól áll nekik.
B.M.; Fotók: imdb.com - szmo.hu
2024. december 05.



Amikor bejelentették, hogy a Kóbor alakulat egy gyereksorozat lesz, egy picit megijedtem. Mit tettek a kedvenc univerzumommal? Annyi animációs sorozat célozza a gyerekeket, miért pont ezt szánták erre a sorsra… Azóta persze sok víz lefolyt a Dunán, kiderült, hogy igazából a nosztalgiába vagyok szerelmes és nem a Csillagok háborújába.

Az animációs filmek közt találtam meg az utóbbi idők legjobb sorozatát: az Arcane-t, ezért úgy gondoltam, hogy megtarthatják a gyerekek az új Star Wars-tartalmat.

Maximum nem nézem meg. Legutóbb borzalmasan lebőgtek Az akolitussal, így már annak is örültem volna, hogy ha a nézhető kategóriába esik a Kóbor csapat története. Ám a Disney meglepett: nagyon szórakoztató lett a legújabb sorozatuk. Eddig.

Nem világrengető, de egy kellemes nosztalgikus meglepetés karácsonyra. Mivel jóideje erre az érzésre vágytam, így a Kóbor kompánia teli találat, rögtön behúzott. Olyan szinten csöpög a képernyőről a ’80-as, ’90-es évek hangulata, hogy azt leírni is nehéz.

John Watts és Christpher Ford kettőse egy különleges kis mesét rakott le elénk.

Miközben néztem, akarva, akaratlanul eszembe jutott a Kincsvadászok, az E.T., a Hook, vagy az Úton hazafelé, de még egy kis Végtelen történet is. Nem konkrét sztorielemek, hanem ezeknek a filmeknek az atmoszférája, hangulata köszön vissza.

A Halálcsillag felrobbantása után járunk, az Új köztársaság kezdi kibontogatni a szárnyait, ám a kissé kaotikus időszakot űrkalózok fosztogatásai csúfítják. Egy ideális kis kolónián, At Attinen találkozunk főszereplőnkkel, Wimmel (Ravi Cabot-Conyers) és legjobb barátjával, az ormányos idegen fiúval, Neelel (Robert Timothy Smith).

Wim álandóan bajba kerül, Neel pedig vele tart jóban és rosszban.

Két másik tinivel, KB-vel (Kyraiana Kratter) és Fernnel (Ryan Kiera Armstrong) találnak egy régi űrhajót, amit véletlenül (vagyis nem is annyira véletlenül), elindítanak, és szó szerint elvesznek az űrben. A hajó androidját, SM 33-at (Nick Frost) sikerült megnyerniük szövetségesnek, és a gyerekek nekivágnak a hosszú útnak: haza, At Attin felé.

Kalandjaik során sok érdekes alakkal találkoznak majd. A második rész végén egy röpke pillanatig láthatjuk a plakátok főszereplőjét, Jude Law-t is. Ez elsőre egy kicsit csalódás volt, mert tényleg csak össz-vissz két perccet kaptunk az első két epizód alatt Law-ból, akivel az egészet reklámozták. De ez csak elsőre csalódás. Mert a gyerekszínészek és sorsuk sokkal jobban elkezdett érdekelni, mint egy jöttment Jedi története.

A nyolcrészesnek szánt minisorozat első két része elvarázsolt a maga egyszerűségével és nagyszerűségével.

Nagyon tetszett, hogy a kellékek többsége, a díszlet, minden mocskos volt, ósdi és leharcolt, hiszen egy rég elhagyatott kalózhajón járunk. Fizikailag minden ott volt, a maszkok zseniálisak, és úgy használják a CGI-t, ahogy azt kellene: kiegészíteni a praktikai effektusokat. Tetszett, hogy a főszereplő neve, Wim. Angolul az „on a whim” kifejezés annyit tesz, hirtelen felindulásból, pont ahogy főszereplőnk minden józan ész ellenére megnyom egy gombot, ami az egész kavarodást okozza. Vagy a „whimsical” kifejezés is egy játékos, gyerekes viselkedést takar, mint ahogyan Wim viselkedett eddig a két részben.

Boldogan írom le a következő mondatot: nem idegesítőek a gyerekszínészek. Meglepően ügyes az egész csapat. Ez nem ismeretlen dolog a Fernt alakító Ryan Kiera Armstrong esetében, hiszen őt már főszerepben is láthattuk az erősen közepes Tűzgyújtó 2022-es feldolgozásában. Nem miatta volt közepes az a film sem. De a többiek szintén jók, kevesebb tapasztalatuk ellenére is.

Jon Wattsék tudták, hogy kell a fiatalabb színészeket irányítani.

Wattsnak köszönhettük egyébként a Tom Hollandos Pókember-filmeket és a nemrégen megjelent AppleTV+-os Két magányos farkast is. Nagyon jó volt látni David Lowery nevét a második epizód stáblistáján. A sármos rendezőnek nagyon érdekes és változatos a pályája, van ott dráma (2017-es Kísértetörténetet), családi film (Eliot, a sárkány) és különleges gótikus meséje is (2021es A zöld lovag). Azóta több Disney produkcióban is dolgozott, és úgy látszik befogták itt is rendezni egy-két részt a Kóbor alakulatból. Remélem ez az együttműködés több Lowery-projektet jelent a Disneynél.

Nem akarom húzni az időt, aki nem szerette az „új” Star Wars-érát, az is adjon esélyt a Kóbor alakulatnak. Akár gyerekekkel is nézhető, erősebb Pixar-mese szinten mozog a komolysága, ami van benne erőszak, az is gyenge, egy 12-es korhatárt adnék rá.

Nem azt mondom, hogy világrengető tartalom, de szórakoztató

és ha nem is tudják megtartani a nosztalgiafaktort, akkor is kijelenthető, hogy az év legjobb Star Wars-tartalmát kaptuk a Disneytől. Ám én bízom Wattsban és kompániájában. A Star Wars: Kóbor alakulat első két része nézhető a Disney+ kínálatában.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
Hogyan fordította meg a II. világháború kimenetelét egy csapat pszichopata? – Engedetlen hősök-kritika
A 2017-es Ben Macintyre könyv alapján Steven Knight készített egy sorozatot még 2022-ben. Most a második évad is elindult a Max műsorán, és úgy tűnik, hogy az SAS továbbra is a legőrültebb katonák gyülekezőhelye.
B.M.; Fotók: imdb.com - szmo.hu
2025. január 12.



Ben Macintyre nevével egész sok helyen találkozhattunk az utóbbi időben. Több könyvét is megfilmesítették már, 2021-ben John Madden vitte vászonra Colin Firth és Mattew Macfadyen főszereplésével A Vagdalthús hadműveletet, de 2022-ben két adaptáció is született. Az egyik itthon szintén a Maxon látható Kém a csapatban, ami egy hidegháborús kémjátszma volt Guy Pearce és Damian Lewis között.

A másik az Engedetlen hősök, a brit speciális kommandó, az SAS (Special Air Service) megalakulásának története volt.

Steven Knight neve se lehet idegen sokaknak, rengeteg remek sorozatot és filmet köszönhetünk a brit forgatókönyvíró-showrunnernek. Ő készítette a Jason Momoa-s See-t az AppleTV+-nak, vagy a Cilian Murphy nevével fémjelzett Birmingham bandáját a BBC-nek. De Tom Hardy egyik legkülönlegesebb sorozatának, a Tabunak is ő volt a showrunnere.

Tehát Macintyre regénye igazán tapasztalt kezekbe került, aminek az eredménye egy remek első évad egy csapat pszichopatáról, akiknek köszönhetően megváltozott a II. világháború afrikai hadszíntere. A sorozat érzésre olyan, mintha a Spielberg-féle Ryan közlegény megmentését Guy Ritchie rendezte volna. Pörgős, akciódús, jó beszólások, menő zene, sok humor, emellett pedig kegyetlen szörnyűségek és lelki gyötrődések egyensúlyozták ki a hangulatot. Nagyon jó volt az egész ritmusa és felépítése.

Mindemellett az is sokat dobott a hangulaton, hogy azt állította magáról igaz történet alapján készítették – nagyjából (ezt a nagyjából-t a sorozat tette hozzá, nem én).

Az első szezon az SAS megalakulásáról szólt: hogyan hozta össze három elkeseredett különc katona és egy lecsúszott kém a brit hadsereg egyik legkegyetlenebb és leghatásosabb alakulatát, a Special Air Service-t. Sok szereplő eltávozott a szezon folyamán, akik ugye a valóságban is meghaltak, vagy katonai fogságba kerültek, mint az alakulat vezetője is, David Stirling ezredes (Connor Swindells).

Így a második évadra maradt nekünk Paddy Mayne alezredes (Jack O’Connell), aki a hátán viszi át a csapat pszichopatát az afrikai sivatagból az olasz frontra. A szezon innentől az európai hadszíntérre koncentrál, Mussolini kiiktatása és az olasz fasizmus megtörése a cél.

Remélem nem fogom senkinek se elspoilerezni a II. világháború történetét, de az olaszoknak semmi esélyük a pszichopaták ellen.

Már csak azért sem, mert a második évadban főszereplőinken mintha forgatókönyv-páncélja lenne. Az első eresztésben az volt a zseniális, hogy nem tudhattuk ki fogja túlélni és ki nem. Több olyan szereplő is idő előtt kiszállt a háború hadszínteréről, akikről nem is gondoltuk volna. Nos, eddig a folytatás nem igazán okozott meglepetést - sokan érinthetetlennek tűnnek.

Paddy Mayne úgy kezdi ahogy 2022-ben is: a börtönben, ahonnan Sterling hozza ki. Csak most David idősebb testvére, Bill Stirling (Gwilym Lee) lesz a részeges ír megmentője. Stirling ráveszi Maynet, hogy szedje gatyába önmagát és az embereit, mert az SAS Szicíliába készül. Persze a háttérben munkálkodik Eve Mansour (Sofia Boutella) francia kém és a brit titkosszolgálat nagyágyúja, Dudley Wrangel Clarke (Dominic West) is a háború megnyeréséért.

Eközben az SAS-t átnevezik, ezzel is kerülve a feloszlatását, így SRS (Special Raiding Squadron) lesz az új rövidítés.

Ami persze a névtulajdonos katonáknak nem tetszik, nem csak a sorozat címében engedetlenek ezek a hősök. Ténylegesen semmibe veszik a felsővezetők utasítását. De mit várhat az ember őrültektől, akik ellenséges vonalak mögött, támogatás nélkül harcolnak sikeresen, gerilla harcmodorral ellensúlyozva a túlerőben lévő németek fölényét? Az első két rész szinte egy egészestés akció-dráma. Remek, kerek történetet ad már ez a két epizód is, de már most várom a harmadik részt!

Ha össze akarom foglalni, hogy mi az Engedetlen hősök, akkor azt mondanám, hogy egy nagyon hangulatos második világháborús akció-dráma a Birmingham bandája alkotójától.

Jó az akció ritmusa, látványos, a karakterek szerethetőek és az egész egyszerűen nézeti magát.

Valószínűleg nem minden igaz, amit a képernyőn látunk, de vitathatatlanul szórakoztató és rettenetesen menő. A teljesen idegen rockszámok, amik a harcjelenetek során szólnak nagyon különlegessé teszik az atmoszférát. Sokkal szórakoztatóbb sorozat, mint mondjuk a Kém a csapatban volt.

Értelemszerűen, akiket előző szezonban elvesztettünk nem térnek vissza, de a többi színésszel mind találkozunk, sőt szerzünk új „barátokat” is. Lesznek új tagjai az SAS-nek, akikre továbbra se lehet mondani a veszett kutyánál visszafogottabb jelzőt. Sofia Butolla, Jack O'Connell és Dominic West is teszi a dolgát, legtöbbet O’Connellből kapunk és igazán nyerő az ír őrült harcos-filozófus szerepében.

Archív felvételek adnak a kelleténél sokkal autentikusabb légkört az egész őrültségnek, a stílus pedig igazi „guy richies”: gyors vágások, akció közben pedig humoros feliratok jelennek meg.

A költségvetéshez képest korrekt akciójeleneteket láthatunk, egyértelműen a karakterek és a hangulat viszi a hátán az egészet. Sőt, még egy elveszettnek hitt szereplő is visszatér. Bár utána olvastam a történetének, így elmondhatom, hogy inkább csak beleerőltették a színészt a közönségkedvenc szerepébe.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KULT
A Rovatból
A tanárnő leiskolázta a nagy halakat – belenéztünk a Cápák között új évadába
Moldován András hiányzik, Wéberer György bölcs és higgadt, az egyik próbálkozó alaposan kiosztotta a cápákat. Alapvetően azonban minden adott egy szórakoztató és hasznos kis műsorhoz.


Újra támadnak a cápák – bár a látottak alapján inkább koi pontyokról beszélhetünk. Legalábbis a 8. évad 2. részben nyoma sem volt a korábbi évadok adok-kapokjának, ami valamennyire szórakoztatóvá tette ezt a műsort.

Lehet, Moldován András távozása miatt van így, ő előszeretettel csipkelődött a többi befektetővel, ha nem értett egyet velük.

Bizony, Moldován András – akivel nem rég interjút is készítettünk – hét évad után otthagyta a műsort. Így már csak Balogh Levente maradt az „alapító tagok” közül, illetve Lilu, a műsorvezető. De azért vannak ismert arcok, és új befektetők is érkeztek.

A 7. évadban vezették be azt az újítást, hogy nem minden adásban ugyanaz az öt befektető fogadja a jelentkezőket. Tavaly hét cápa szerepelt két csapatra osztva, idén már tizen keresik a jó üzletet.

A második adásban, amit néztem a Szentkirályi Ásványvíz tulajdonosa, Balogh Levente szerepelt, Orbók Ilona „adócápa”, Csillag Péter a Magyar üzleti Angyal Egyesület elnöke, Szauer Tamás a HVG kiadó vezetője, illetve Wáberer György.

Ebben az epizódban is négyen érkeztek a cápák elé befektetési ajánlattal. A négygyermekes Dr. G. Kiss Orsolya kutatóorvos, aki sajátfejlesztésű funkcionális élelmiszerével érkezett a műsorba. Terméke abban emelkedik ki a „mezőnyből”, hogy kifejezetten magas a rosttartalma.

A vállalkozása impozáns eredményeket tud felmutatni, Orbók Ilona fel is tette a kérdést, hogy miért kell Orsolyának befektető, főleg, mivel nem nagy összeget, 15 millió forintot kért 5% részesedésért cserébe.

A doktornő elmondása szerint részben időre van szüksége, részben mentorálásra, coachingra egy olyan szakértőtől, aki segítheti a növekedésben.

Bár Orsolya és a terméke mindenkinek nagyon hiteles és szimpatikus volt, egyedül Wáberer György tett ajánlatot. Ami nem meglepő, hiszen ez az ő területe. Éppen most dolgozik a csapatával egy átfogó egészségügyi program kidolgozásában, mivel meggyőződése szerint a jövő egészségügyének a kulcsa a megelőzés.

Ebbe a rendszerbe tökéletesen illeszkedne G. Kiss Orsolya termékcsaládja, Wáberer szerint viszont 15 millió forinttal nem ér semmit. Ezért ő 70 millió forintot ajánlott 50%-ért, amit Orsolya némi mérlegelés és kérdezősködés után elfogadott.

Prémecz Gergely és Vavrovics-Berec Nóra a Melon nevű munkaerő kereső online programhoz kerestek befektetőket. A program lényege, hogy a kis és középvállalkozásoknak segít bármiféle HR tudás nélkül megfelelő álláshirdetés összeállítását, és azt fel is teszi a megfelelő platformokra. Két év alatt 2000 vállalkozást értek el, szeretnének külföldön terjeszkedni, 5 %-ért 60 millió forintot kértek. Az utolsó négy befektető már ezen a cégértéken érkezett. Mint kiderült, Gergőnek 19 tulajdonostársa van, leginkább rokonok és barátok.

A market fit időszak végéig – tehát mire piacképes lett a termék – 2000 eurót égettek el.

Ezen a ponton felszaladt a cápák szemöldöke. Bár vitába keveredtek arról, hogy vajon a Melon tech appnak számít, és úgy kell számolni az értékét, mint egy Amazon esetén, vagy egyszerű munkaerőközvetítő szolgáltatócégként kell tekinteni rá, összességében senki sem akart beszállni a buliba.

Álovits Márton és Pinczi Mihály a Sparkl könyvek megálmodói. Ez tulajdonképpen egy személyre szabott ajándék. A megrendelő egy egyedi kivitelezésű könyvet kap, ami lehet mese, emlékkönyv, receptkönyv. A vállalkozás igazán impozáns mutatókkal rendelkezik, 2023-ban 500 milliós nettó árbevételt könyvelhettek el, 2024-ben 700 milliót. Három év alatt 15 országba jutottak el, de terjeszkedni szeretnének, amihez mentorálásra van szükségük.

Azt is elmondták, hogy az IT-t és a marketinget csinálják házon belül, minden mást kiszerveznek. Négy fő piacuk Magyarország, Lengyelország, Görögország és Olaszország. 5% részesedésért 25 millió forintot kértek. Orbók Ilona ezért az összegért 10%-ot szeretett volna, de Csillag Péter megadta, amit a fiúk kértek mentori részvényopcióért.

Balázs Virág a Balázs-Diák kft vezetője egy oktatási platformmal érkezett. A Csillagsuli online rendszerrel egy szintfelmérő után, az AI segítségével mindenkinek személyre szóló fejlesztési utat tudnak készíteni.

Azért jött, mert a Csillagsulit szeretné kiszervezni külön cégbe. 150 millió forintért 15 százalékos részesedést kínált.

Az adás legmulatságosabb pillanata volt, amikor Virág kicsit helyretette Szauer Tamást, aki félreértette a cég nevét, majd a szemmel láthatóan felpaprikázódott tanárnő sorra osztotta ki a Cápákat. Szerencséje, hogy a profi befektetők nem jönnek zavarba, és mivel érdekes volt az ajánlat – bár főleg a Balázs-Diák kft. érdekelte őket, nem az egyelőre alapításra váró, ezért üres Csillagsuli cég – nem hagyták annyiban.

Bár Csillag Péter szerint amit a tanárnő előadott a Csillagsuli kilátásairól, az „bullshit”.

Komolyan mondom, ezt a szegmenst érdemes visszanézni.

A „fiatalok” végül sorban elmondták, miért szállnak ki. Volt, aki csak üzletileg érezte kockázatosnak, de szimpatizált a projekttel. Volt, aki Virág viselkedését is kifogásolta. Végül jött Wáberer György, aki a sokat látott, régebb óta fiatal higgadtságával és bölcsességével elmondta, hogy számára megnyugtató Virág biztosítéka (amennyiben a Csillagsuli projekt bedől, a befektetőnek részesedést ad a meglévő cégéből), és úgy véli, az oktatásba fektetett pénz sosem bukott.

Az üzleti ajánlata úgy szólt, hogy 150 millióért 30%-ot kér. Viszont feltételhez kötötte: Az első 150 milliót ne külföldi terjeszkedésre fordítsa Virág, hanem Magyarországon fektessék be. A tanárnő azonnal el is fogadta az ajánlatot.

Végezetül szeretném felhívni a figyelmet Lilu asztalára.

Ravasz kis bútordarab. Trapéz alakú, ami azért jó, mert ha egyik felén áll a műsorvezető, a másikon a szereplők, automatikusan jó szögben állnak a kamerának. Nyilván fontos egy ilyen helyzetben, hogy amikor kijön a vállalkozó a cápáktól, a valós érzelmeit lássuk. Megölné a hangulatot, ha le kéne állni, mert a delikvens rossz helyre állt - „Vegyük újra, légyszi gyere ki megint sírva!”. Színészekkel ez működhet, de civilekkel nem.

Viszont van a csodaasztalnak egy nagy hibája is. Mivel a kamera felé szélesebb, amikor Lilu nem a keskeny végén áll, túl messzire került a szereplőktől. Ezért néha, amikor a vállalkozó kijön a stúdióból, a műsorvezetőnek annyira át kell hajolnia a készfogáshoz, hogy félő, átesik az asztalon.

Egyelőre tehát minden újítása mellett ígéretes a Cápák között, a cégek irányvonala jó, minden adott, hogy egy szórakoztató, és netán még hasznos műsor is kerekedhessen belőle.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
Meghalt Békés Itala Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész
A Madách Színház és az Örkény Színház egykori tagja 97 éves volt.


Január 13-án, 97 éves korában meghalt Békés Itala Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznő - közölte kedden az Örkény Színház.

Békés Itala 1927. március 23-án született Debrecenben. Művészcsaládban nőtt fel: édesapja Békés István író, édesanyja Rita Furlani színésznő volt. Nővére Békés Rita Jászai Mari-díjas színésznő, ikertestvére Békés András Kossuth-díjas rendező.

Pályáját az Úttörő Színházban kezdte, 1958-tól négy évtizeden át a Madách Színház tagja volt, majd az Örkény Színházban dolgozott. 95 éves koráig játszott.

„Több, mint hetven évet felölelő, gazdag művészi pályáján különleges, sokoldalú, játékos személyisége mindvégig arra ösztönözte, hogy keresse az újat, a váratlant, a még nem ismertet.

Elsők között játszott Magyarországon pantomimet, tágította ki a pódiumműfaj kereteit kabarétól versműsorokon át a női esélyegyenlőség képviseletéig, elsőként közelítette meg a színjátszást, mint személyiségfejlesztő pedagógiai esélyt fiatalok számára, és természetesen számtalan színpadi, filmes, televíziós, rádiós szereppel gazdagította a művészi életünket. Tagja volt az Úttörő Színháznak, a Madách Színháznak, élete utolsó két évtizedében pedig az Örkény Színházban játszott”

– írták a színház közleményében.

„Alakításait kivétel nélkül tudatosság, összetéveszthetetlen eredetiség, a színpadi munkát tisztelő elhivatottság formálta. Könyveiben szellemesen, szenvedélyes őszinteséggel beszél önmagáról, családjáról, a Békés színházi dinasztiáról, éles szemmel látott kortársairól, eredeti életfelfogásáról” – tették hozzá.

Békés Italát a Madách Színház és az Örkény Színház saját halottjának tekinti.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Nyolc nő vádolja szexuális zaklatással a világhírű írót
Nyolc nő vádolja szexuális visszaéléssel Neil Gaimant. A New York Magazine cikke rántotta le a leplet a megdöbbentő részletekről, amelyek 2024 júliusában kezdtek napvilágot látni.


A New York Magazine cikke szerint nyolc nő állítja, hogy Neil Gaiman szexuális visszaéléseket követett el ellenük. Az Amerikai istenek és a Csillagpor szerzője ellen először 2024 júliusában jelentek meg vádak, amikor a Master című podcastban öt nő mesélt a vele kapcsolatos tapasztalatairól.

Az egyik nő azt mondta, hogy Gaiman ötéves gyermekére vigyázott, amikor az író felajánlotta neki, hogy használja a kertjében lévő kádat. A nő állítása szerint Gaiman később meztelenül csatlakozott hozzá, megkérte, hogy üljön az ölébe, és szexuálisan bántalmazta.

A cikk szerint Gaiman vágyainak kielégítésében az érintett nők egy része valamilyen szinten részt vett, például „mesternek” szólították őt, és később is tartották vele a kapcsolatot. A nők azonban hangsúlyozták, hogy köztük nem volt szó beleegyezésről, és a konkrét BDSM-aktusokat sem beszélték meg előre.

Gaiman képviselője korábban a Tortoise nevű lapnak nyilatkozott az ügyről. „A szexuális lealacsonyítás, a rabság, a dominancia, a szadizmus és a mazochizmus talán nem mindenki ízlése szerint való, de beleegyező felnőttek között a BDSM törvényes” – mondta.

A New York Magazine cikke után az író ismét tagadta a vádakat. A blogján így reagált:

„Messze nem vagyok tökéletes ember, de soha senkivel nem folytattam beleegyezés nélküli szexuális tevékenységet. Soha.”

2023 januárjában rendőrségi feljelentést tettek Neil Gaiman ellen szexuális zaklatás vádjával, de a hatóságok a nyomozást végül megszüntették.

(via hvg.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET: