KÉK HÍREK
A Rovatból

Megerőszakolta a kiskorú gyerekeket, majd szíven szúrta az anyjukat egy pilisi férfi – élete végéig börtönben maradhat

Ferenc egy vita közben szúrta szíven Gyöngyit négy évvel ezelőtt. Az idős férfi korábban többször is zaklatta az asszony két kiskorú gyerekét.


Élete végégig börtönben maradhat az az idős férfi, aki a vád szerint még 2019-ben megerőszakolt két kisgyereket, majd egy késszúrással megölte az anyjukat. A Tények beszámolója alapján az idős pilisi férfi keze és lába is meg volt bilincselve, amikor pénteken megjelent a bíróság előtt.

Ferenc évekig jó barátságot ápolt a családdal, de idővel megromlott a viszonya Gyöngyivel, akivel sokat veszekedtek. A rokonok szerint nem minden előjel nélkül történt végül a tragédia. Az ötgyerekes nőt akkor szúrta szíven, amikor négy éve egy újabb vita volt kettejük között, amit a nő élettársa telefonon hallgatott végig.

„Azt hallja, hogyha hazajön az élettársam meg a két fiam, akkor neked annyi, te pedofil, köcsög, állat”

– idézte a történteket az ügyész a tárgyaláson.

Ferenc sokszor vigyázott a gyerekekre, rendszeresen ajándékokkal halmozta el őket. A vád szerint ilyenkor zaklatta a kiskorú kislányt és kisfiút. A nemi szervüket fogdosta és szexuális kapcsolatot létesített velük. Ezután megtiltotta nekik, hogy erről beszéljenek a szüleiknek. Rajmund a saját szavaival mondta el a vádlottról, hogy ez a férfi pedofil, beteg ember. Szemtanúja volt, hogy

Antonio lovagolt rajta, többször látta, hogy le volt mindkettőjüknek tolva a nadrágja és kettesben voltak a szobában.

Az idős támadó korábban is tagadta a molesztálást. Most a férfi védője nemcsak a gyerekek zaklatását cáfolta, hanem indítványozta, hogy a férfit mentsék fel az emberölés vádja alól. Az ügyészség azonban aljas indokból elkövetett emberölés és más bűncselekmény miatt életfogytig tartó szabadságvesztést kért a férfire.

A bírósági tárgyalásról készült összeállítást itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
„Borzasztó az, ami történt” – már négy halálos áldozata van a hajnali budakeszi háztűznek
A negyedik áldozat a kórházban hunyt el, miután életveszélyes sérüléseket szerzett az égő épületben. Budakeszi polgármestere szerint az egész települést megrázta a tragédia, a helyiek összefogtak a bajba jutottak megsegítéséért.


Négyen haltak meg, köztük egy 52 éves nő, valamint egy 47 és egy 66 éves férfi abban a robbanásban, amely február 13-án, péntek hajnalban történt Budakeszin, a Zichy Péter utcában. A negyedik áldozat a kórházban hunyt el, ahová életveszélyes állapotban szállították – értesült a 24.hu. Azt, hogy már négy halottja van a háztűznek, a rendőrség is megerősítette a lapnak.

„Sajnálatos módon négy ember elhunyt. Jelenlegi információink szerint négy ember súlyosan, huszonkettő pedig könnyebben sérült”

– mondta a 24.hu-nak a település polgármestere, Győri Ottilia.

Elmondása szerint hajnali 2 óra 16 perckor kapták a riasztást arról, hogy lángokban áll a Zichy Péter utcában található, munkásszállóként működő épület. Nagy erőkkel kivonult a tűzoltóság, a mentők és a rendőrség, az önkéntes tűzoltók, a polgárőrség és közterület-felügyelőség is.

A lángok az ingatlan tetején, mintegy kétszáz négyzetméteren csaptak fel, a tűzoltóság hivatalos tájékoztatása szerint gázpalackok robbantak. A helyszínre húsz mentőautó is érkezett. Az épületet összesen negyvenheten hagyták el.

„Borzasztó az, ami történt. Nagyon megrázta a településünket és az itt élő embereket ez a tragédia. Nagy megrázkódtatás volt ez. Minden elismerésem és köszönetem a tűzoltóké és a mentőké, hogy így helytálltak. Nagyon jól vizsgáztak ebben a nagyon nehéz helyzetben”

– tette hozzá Győri Ottilia.

A Sport hotelként ismert épületet az önkormányzat korábban bezáratta, a lakók – köztük az áldozatok is – albérlőként éltek ott.

Az önkormányzat azonnali segítséget nyújt a bajba jutottaknak: megnyitották a polgármesteri hivatalt, ahol melegedővel, reggelivel és tisztálkodási lehetőséggel várják őket, az anyakönyvvezetők pedig segítenek a tűzben megsemmisült okmányok pótlásában. A helyiek is összefogtak, sokan ajánlottak fel ruhákat és egyéb segítséget.

A katasztrófavédelem közlése szerint az épületben illegális gázvételezés történt. A rendőrség az ügyben büntetőeljárást indított.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Többször is leitatta, majd szexre kényszerítette 15 éves nevelt lányát egy dorogi férfi, két év börtönre ítélték
A lány félt a nevelőapjától, mert a korábban többször megütötte és büntetésből térdeltette is. Ha megpróbálta visszautasítani a férfi közeledését, az megtiltotta neki, hogy a barátaival találkozzon, és elvette a mobiltelefonját.


Első fokon két év börtönre ítélte az Esztergomi Járásbíróság azt a dorogi férfit, aki többször is szexuálisan bántalmazta a 15 éves nevelt lányát. A férfi az élettársával és annak lányával élt együtt egy dorogi lakásban, és a bíróság szerint a családi, hatalmi viszonyát kihasználva követte el a bűncselekményeket – olvasható a Tatabányai Törvényszék közleményében.

Minden akkor kezdődött, amikor

a lány anyja hat napra kórházba került. A férfi ebben az időszakban, 2022. november 30-án, majd december 2-án is leitatta a lányt, majd szexuálisan bántalmazta. A következő fél évben ez még ötször megismétlődött.

A bíróságon kiderült, hogy a lány félt a nevelőapjától, mert a férfi korábban többször megütötte és büntetésből térdeltette is, ha valamit rosszul csinált.

Amikor a lány megpróbálta visszautasítani a férfi közeledését, az megtiltotta neki, hogy a barátaival találkozzon, és elvette a mobiltelefonját.

A két év börtönbüntetés mellett a férfit három évre eltiltották a közügyektől, és végleges hatállyal minden olyan foglalkozástól, amely során 18 éven aluliakkal kerülne kapcsolatba. A bíróság ezenkívül 954 607 forint bűnügyi költség megfizetésére is kötelezte. Az ügyész tudomásul vette az ítéletet, ami azonban nem jogerős, mivel a vádlott és védője fellebbezett.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
„A jövő hét elejéig alszom rá” – A 7 év fegyházra ítélt Czeglédy Csaba még nem döntötte el, visszalép-e a képviselőjelöltségtől
A politikust több mint 6 milliárdos csalásért ítélték el, de szerinte ez csak egy lépés a felmentés felé. Most azon gondolkodik, elinduljon-e a választáson.


Hét év fegyházra ítélték első fokon Czeglédy Csabát, aki a bíróságról távozóban arról beszélt, hogy a jövő hét elejéig gondolkodik, visszalép-e a képviselőjelöltségtől – számolt be róla az RTL Híradó. A DK-s politikus, Szombathely független önkormányzati képviselője azt mondta, a döntését a környezetével is átbeszéli, és megnézi, milyenek lesznek a reakciók.

A Kecskeméti Törvényszék bűnszervezetben elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás miatt ítélte el a politikust, és a hét év fegyházbüntetés mellett további szankciókat is kiszabott rá. Pólik Edina bíró az ítélethirdetésen elmondta, Czeglédyt négy évre a közügyektől, hét évre pedig a cégvezetéstől is eltiltja, emellett négyszáz napi tétel pénzbüntetést is fizetnie kell. Ez sajtóhírek szerint másfél millió forintot jelent. A bíróság ezen felül 110 millió forintnyi vagyonelkobzást is elrendelt. Az ítéletből kiderül, hogy Czeglédy feltételes szabadságra sem bocsátható.

A vád szerint a politikus egy olyan bűnszervezetet hozott létre, ami diákmunkával foglalkozott, és 2011 és 2017 között több mint hatmilliárd forinttal károsította meg az államot azzal, hogy nem fizették be a közterheket. Szanka Ferenc ügyész egy korábbi nyilatkozatában kifejtette: „Ennek érdekében egy céghálót és számlázási láncolatot hoztak létre: a csúcson a Humán Operátor Zrt. állt, az alsó szinten pedig strómanként eljáró iskolaszövetkezetek és azok elnökei.” A per hatalmas méretét jelzi az 51 tárgyalási nap, a 120 tanú és a 70 ezer oldalas iratanyag. A pénteki ítélethirdetésen a 21 vádlott közül egyedül Czeglédy Csaba jelent meg.

A politikus, aki korábban az MSZP szombathelyi elnöke volt, majd a DK-ban folytatta, és Gyurcsány Ferencnek is adott jogi tanácsot, az eljárást végig koncepciósnak nevezte. Az ítélet után arról beszélt, hogy tulajdonképpen örül a hét évnek.

"Ez is mutatja, mennyire gyenge lábakon áll ez az ügy, hiszen a bíróság akár húsz évet is adhatott volna – igény biztosan lett volna rá. Úgyhogy most tettünk egy nagy lépést a teljes felmentés érdekében"

– nyilatkozta Czeglédy, aki a képviselőjelöltségéről a következőket mondta:

"Remélem, hogy folytathatom a politikai munkát. Az országgyűlési képviselő-jelöltség kapcsán jövő hét elejéig alszom rá."

Az ügynek komoly politikai tétje van, hiszen Sulyok Tamás köztársasági elnök 2026. április 12-ére tűzte ki az országgyűlési választást, a hivatalos kampány pedig napokon belül indul. Czeglédy már korábban bejelentette, hogy függetlenként elindul a szombathelyi körzetben. A jelöltté válás azonban nem állítaná le a büntetőeljárást, a „lex Czeglédy” néven elhíresült törvénymódosítás értelmében ugyanis a jelölti mentelmi jog nem vonatkozik a már folyamatban lévő ügyekre.

Az ítélet nem jogerős, a per mind a 21 vádlottja fellebbezett. Czeglédy Csaba az ítélethirdetés után szabadon távozhatott a bíróságról.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Celluxszal ragasztotta le egy síró kisgyerek száját, egy másikat játékkal dobott meg – vádat emeltek a bölcsődei nevelőnő ellen
Az ügyészség szerint a nő súlyosan megszegte a gondozói kötelességét. Több bűncselekménnyel, köztük közfeladatot ellátó személyként elkövetett bántalmazással is megvádolták.


Vádat emelt az Érdi Járási Ügyészség egy bölcsődei nevelőnő ellen, aki a gyanú szerint két kisgyereket bántalmazott egy Pest vármegyei intézményben – közölte a Pest Vármegyei Főügyészség pénteken az MTI-vel.

A vádirat szerint az Érdhez közeli településen élő nő 2023 novemberében egy babbal kitömött játékot vágott egy hangoskodó kisfiúhoz, aki épp az alvásból ébredezett. A játék eltalálta a gyereket a szeme alatt, és könnyű sérülést okozott.

Egy másik alkalommal, szintén abban a hónapban,

egy beszoktatás alatt álló, síró kislány száját és orrát széles celluxszal ragasztotta le.

Bár kolléganője rászólt, és a nő le is szedte a ragasztót, rövid idő múlva újra visszatette a gyerekre.

Az ügyészség szerint a nő súlyosan megszegte a gondozói kötelességét, és veszélyeztette a rábízott gyerekek érzelmi fejlődését. Kiskorú veszélyeztetése, minősített könnyű testi sértés, valamint közfeladatot ellátó személy eljárásában elkövetett bántalmazás miatt kell felelnie.

A bántalmazások már 2024 májusában nyilvánosságra kerültek. Akkor derült ki, hogy az eset az érdi önkormányzat Pöttöm Sziget Bölcsődéjében történt. A városvezetés belső vizsgálatot indított, a gondozót pedig elbocsátották. Az első eset 2023. november 9-én történt, az intézményvezető november 13-án szerzett róla tudomást, a szülőket pedig november 20-án tájékoztatták.

A vádlott bűnösségéről az Érdi Járásbíróság dönt majd.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk