KULT
A Rovatból

Marvel Kapitány: Színes-szagos, lapos

Nagy volt a nyomás, de sajnos gyémánt nem lett belőle.

Link másolása

Nagyon nehéz helyzetből indult a Marvel Kapitány. Előtte már láthattuk A Hangya és Darázst, mely szinte semmit nem tett hozzá igazán a Marvel univerzumhoz. Ide érkezett Brie Larson, mint Marvel Kapitány, hogy megmutassa milyen is az igazi, kemény, női szuperhős.

Főszereplőnk egy amnéziás szuperkatona, aki megpróbálja bizonyítani a feljebbvalóinak, hogy igenis ő a legjobb és megérdemli a helyét a csapatban. Egy sikertelen akció és rengeteg bonyodalom után a végére Brie Larson azt sem tudja, ki az igazi ellenség. Egy kitalálható, kissé klisés eredettörténet veszi kezdetét a Marvel Kapitányban, hogy aztán jól odacsapjon majd Thanosznak a Végjátékban.

"I have this power, but I don't know where it came from." #CaptainMarvel

20.6k Likes, 293 Comments - Marvel Studios' Captain Marvel (@captainmarvelofficial) on Instagram: ""I have this power, but I don't know where it came from." #CaptainMarvel"

A film első felvonása nem a Földön játszódik, hanem a Galaxis őrzőihez hasonlóan a világűr különböző bolygóin. Ezek az idegen helyszínek színesíteni tudnák a történetet, de hiába - a film eleje erősen lapos, már-már unalmas. Színes-szagos-látványos, de nem maradandó, és ez sajnos majdnem az egész filmre elmondható.

Színészi szempontból papíron sokkal erősebbnek kéne lennie a Marvel kapitánynak, mint amit végül létrehozni sikerült. Brie Larson Oscar-díjas színésznő, mégsem éreztem átütőnek a karakterét, sokszor elveszik a környezetében, mintha nem igazán találná meg a helyét a szerepében. Néha Űrlordot látjuk: viccelődik és szórakoztató, néha meg Amerika Kapitány eltökéltségével küzd és szenved, de mégis valahogy a két szék között a padlóra huppant. Ben Mendelsohn ismét egy főgonosz bőrébe bújik, ahogy azt tőle megszokhattuk, viszont így maszkban még sosem láthattuk, és talán jobban teljesít, mint nélküle. Mendelsohn Talosa bekerülhet azok közé a Marvel gonoszok közé, akiknek van motivációja, érthetőek a céljai, logikusan viselkedik és még szimpátiát is érzünk irányába. Nem gondoltam volna, hogy ilyen jól fog sikerülni a Skrull fővezér. Ami mindenképpen hatalmas pozitívum: Samuel L. Jacksont az egész film alatt CGI által megfiatalított verzióban látjuk, mely egyáltalán nem feltűnő. Van olyan jó mint, a Galaxis őrzői 2-ben látható Kurt Russel megfiatalítása, csak épp sokkal több vászonidővel. Aztán ott van még Goose, a macska, aki nem jelentős szereplője a filmnek, mégis néhol ellopja show-t.

❤️ #GooseTheCat #CaptainMarvel

15.5k Likes, 139 Comments - Marvel Studios' Captain Marvel (@captainmarvelofficial) on Instagram: "❤️ #GooseTheCat #CaptainMarvel"

A történet a ’90-es években játszódik. Az alkotók megpróbálnak ennek az időszaknak a nosztalgikus érzésére építeni, de ez annyira nem sikerült, mint szerették volna. Jómagam a’ 90-es évek gyermeke vagyok, de egyáltalán nem hatott rám. Egy-két zene mondjuk szólt a háttérben, a klasszikus akciófilmek autói és stílusjegyei köszönnek vissza, de igazán erőtlenül.

A „buddy cop” filmek dinamikája a két főszereplő között jól működik. Az írók talán azért helyezték a történetet a kilencvenes évekre, mert még azt az időszakot nem érintette igazán Marvel-film. Azon nézők, akik nagy Marvel-univerzum rajongók, felfedezhetnek néhány logikai buktatót a történetben, és kontinuitási hibákra bukkanhatnak: hogy hívhatják „így” ezt a dolgot, ha ezt csak az Iron Man 2-ben nevezik el „így” - vagy MIÉRT nem hívták hamarabb Marvel Kapitányt, például New York ostromakor, vagy Ultron pusztításakor és hasonlók – de nem akarok spoilerezni.

Az elmúlt, körülbelül egy évtizedben a Hollywood meghatározó produkciói a szuperhős-filmek voltak, azonban csak kevés női szuperhős kapott eddig reflektorfényt. Akarva akaratlanul is, de elkerülhetetlen az összehasonlítás a DC női szuperhősével és egyik legjobban sikerült filmjével, a Wonder Womannel. A DC filmje sokkal szórakoztatóbb, látványosabb és koherensebb történetet mesélt el, mint a Marvel Kapitány. Gal Gadot emlékezetes Wonder Womant teremtett, ellenben Brie Larson nem igazán találja a szerepét, valahogy gyenge, erőltetett, mintha nem adtak volna neki irányt a rendezők. Sajnos még az említett Hangya és Darázs címszereplőjét, Evangeline Lilly szuperhősét is sokkal erősebb női karakternek érzem, mint Marvel Kapitányt. S míg a Wonder Woman a harmadik felvonására teljesen szétesik, addig a Marvel Kapitány legjobb pillanatai a harmadik felvonásában történnek, felpörögnek az események: jönnek az űrcsaták, a pusztítás. A katarzis pillanatában kicsit elkezdtem félteni Thanost, mert annyira erősnek tűnik Marvel Kapitány, hogy talán nem is lenne szükség a Bosszúállókra, egyedül lenyomja majd.

Higher. Further. Faster. Get tickets to Marvel Studios' #CaptainMarvel, in theaters March 8: [link in bio]

9,822 Likes, 80 Comments - Marvel Studios' Captain Marvel (@captainmarvelofficial) on Instagram: "Higher. Further. Faster. Get tickets to Marvel Studios' #CaptainMarvel, in theaters March 8: [link..."

Hiába a remek színészek, a moziélményt, úgy érzem, a rendezőpáros kicsit elrontja. A harcjelenetek a katarzison kívül annyira nem jól koreografáltak, nem elég átláthatók, valahogy nem tartották elég szoros kézben a gyeplőt. Mondjuk, mentségükre legyen szólva, az Anna Boden, Ryan Fleck rendezőpárosnak ez volt az első nagy blockbustere, eddig kisebb szerzői filmeket vagy sorozatokat rendeztek. Nem teljesen értem miért éppen rájuk bízták ezt a projektet.

Ha el kell helyeznünk a Marvel-filmek között: a Marvel kapitány látványos popcornmozi, jobbnak érzem, mint az első két Thor-filmet, de nem annyira szórakoztató, mint egy Galaxis őrzői. Talán emiatt a film miatt még jobban várjuk majd a Végjátékot, amikor végre megmutathatja Marvel Kapitány, mit is tud egy jobb forgatókönyvből kihozni, kompetens rendezőkkel a kamerák mögött. Apró spoiler, ami megmelengeti az összes képregényrajongó szívét: a Marvel logót erre a filmre kicserélte a Disney, és Stan Leenek dedikálták azt, beleszőve a rövid, az elmúlt 20 filmben játszott szerepeit. Köszönöm én is, Stan: Jó utat és Excelsior!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
„A bicskei áldozatok elnézést kértek, végre, Balog Zoltántól, Varga Judittól és Novák Katalintól” – Bödőcs Tibor retró Híradó-paródiával jelentkezett
Teli van erős utalásokkal a humorista legújabb videója, amiben körülmetélik Gyöngyösi Mártont, és Karácsony Gergely is férfivá műtteti magát.

Link másolása

A régi idők Híradójának paródiájával jelentkezett Bödőcs Tibor. Az alig ötperces szösszenetben számos közéleti eseményt figurázott ki a népszerű humorista.

A humor azonban sok helyütt maró társadalomkritikát rejtett: szóba került többek között, hogy Szijjártó Péter Szergej Lavrovval együtt nevette ki az orosz börtönben meghalt Alekszej Navalnij nyitott koporsóját, hogy Orbán Viktor megtanította cipőfűzőt kötni Donald Trumpot vagy hogy a bicskei gyerekotthon áldozatai bocsánatot kértek – végre – Balog Zoltántól, Varga Judittól és Novák Katalintól.

Ezen kívül a Vágó István-klón Bödőcs „beszámolt” arról is, hogy az amerikai nagykövetségen körülmetélték Gyöngyösi Mártont, hogy Magyar Péter eltávolíttatja Schmidt Mária-tetoválását a válláról, és megtudhattuk, hogy Karácsony Gergely férfivá műtteti magát.

A rövid videó végén, mintegy bónuszként, értesülhettünk a legújabb Rákay Philip-filmről is – ezúttal igen meglepő stílusban.

Bödőcs Tibor retró Híradó-paródiája


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
95 éves lenne Audrey Hepburn, aki előre tudta, hogy meg fog halni
Az ikonikus angol-holland származású színésznő 1929-ben született és 1993-ban halt meg egy hospice házban. Kemoterápiával kezelték, de tudta, hogy nem fogja túlélni a betegséget.

Link másolása

Idén ünnepelné 95. születésnapját Audrey Hepburn, melynek apropóján a Blikk képgalériát közölt a híres színésznőről.

Audrey Hepburn sikeres modell is lehetett volna, ha fiatal nem happolják el a filmes szakemberek. Pályája elején modellkedésből és táncos szerepekből keresett pénzt, de 1948-ban kapta meg az első szerepét a Nederlands in zeven lessen című filmben.

Az '50-es években Angliában dolgozott, ahonann az Egyesült Államokba vezetett az útja, ahol az első világraszóló sikerét a Római vakációval szerezte. 1967-ben visszavonult a filmes szakmától, ám Steven Spielberg amerikai filmrendező felkérésére elvállalta később az Örökké című film egyik szerepét.

1992-ben derült ki, hogy vastagbélrákkal küzd. A diagnózist követően megműtötték, kemoterápiával kezelték, de tudta, hogy nem fogja túlélni a betegséget.

Egy hospice házban halt meg 1993. január 20-án.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Így tudta meg Kulka János, hogy a Nemzet Színésze lett – Máris sokan gratuláltak neki
A színészt egy kollégája hívta fel telefonon, és a bejelentéssel nagyon meglepte őt - árulta el Kulka János, aki nagyon köszönte a kitüntető címet.

Link másolása

Ahogy arról mi is beszámoltunk, Kulka Jánost választották a Nemzet Színészének a nemrégiben elhunyt Tordy Géza helyére.

A művészt az RTL Híradó kérdezte meg arról, honnan tudta meg a hírt:

Kulka János válasza:

"Molnár Piroska hívott, gratulált nekem. Nemzet Színésze vagy. Meglepődtem. Nagyon köszönöm, nagyon"

- árulta el a színész, majd hozzátette: sokan gratuláltak neki, sok sms-t és hívást kapott.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Premier: „Síneken guruló no-go zóna” – A négyes-hatos villamosról írt dalt a Bankrupt
Az utóbbi pár évben egymás után hozták ki a társadalomkritikus slágereket, most szerettek volna kicsit elszakadni a politikai témáktól, de csak félig sikerült.

Link másolása

A négyes-hatos villamos lenyűgöző élővilágát már-már Sir David Attenborough-t idéző aprólékossággal mutatja be a Bankrupt új slágere. Az Interrupters-féle lendületes, modern ska-punk vonalat képviselő szám refrénje garantáltan meg fog ragadni mindenkiben, aki kénytelen rendszeresen igénybe venni a körúti fegyencjárat szolgáltatásait.

A számhoz készült montázsvideó ezúttal a tömegközlekedési akciójelenetek tematikájára épül, és hogy minden igényt kielégítsenek, ehhez a számhoz is készült angol változat.

„Az elmúlt másfél évben sorozatban kihozott virális társadalomkritikus slágerek (Keresett a Feri, Viktorland, A hülyeség ára, Illiberal Holiday, Hol van a pénz?) után szerettünk volna kicsit elszakadni a politikai témáktól. De amikor realizáltuk, hogy pont az önkormányzati kampány közepére esik majd a megjelenés, muszáj volt ebbe is beletenni pár sort arról, hogy ígérhet bárki bármit, a négyes-hatos ilyen marad. És ha már így alakult, belekerült Budapest legádázabb ellensége is” – meséli a csapat frontembere, Sarkadi Balázs.

Négyes-Hatos:

Four-Six:

A zenekart legközelebb május 11-én Veszprémben, a Teremben, utána pedig június 1-én Budapesten, az Instantban lehet élőben megnézni.

A zseniális borító Vass Richárd munkája, a kiváló hangzásról pedig ezúttal is Botlik Mátyás (Grenma Stúdió) gondoskodott.


Link másolása
KÖVESS MINKET: