KULT
A Rovatból

Golden Globe: A nomádok földje lett a legjobb dráma, az elhunyt Chadwick Bosemant is díjazták

Taroltak a Netflix produkciói a díjátadón, A korona és A vezércsel is több díjat besöpört, de a Borat 2 is két kategóriában nyert.

Link másolása

Magyar idő szerint hétfő hajnalban tartották a 78. Golden Globe-díjátadót, amelyet a koronavírus-járvány miatt rendhagyó módon rendeztek meg.

A virtuális gála két háziasszonya, Tina Fey és Amy Poehler az Egyesült Államok két végéből vezette a műsort: Fey New Yorkból, az NBC székházából, Poehler pedig a gála szokásos helyszínéről, a Los Angeles-i Beverly Hilton szállodából konferált, ahol csak néhány híresség jelent meg, hogy személyesen adhassa át a díjat. A jelöltek és a díjazottak otthonról követték a díjátadó eseményeit.

A legjobb drámai film A nomádok földje lett, amelynek női rendezője, Chloé Zhao a legjobb rendező díját is elvihette. Ezzel ő lett Barbra Streisand után a második nő, és az első ázsiai származású nyertes, aki megkapta ezt az elismerést.

A díjátadón tartoltak a Netflix produkciói, főleg A korona című sorozat, amely a legjobb dráma tévésorozat lett, Emma Corrint a legjobb női, Josh O’Connort pedig a legjobb férfi főszereplőnek választották a dráma tévésorozatok kategóriájában, Gillian Anderson pedig a legjobb női mellékszereplőnek járó díjat kapta meg a televíziós sorozat kategóriájában. A vezércsel című, szintén netflixes tévésorozat két elismerést söpört be, a legjobb televíziós minisorozat vagy tévéfilm és a legjobb női főszereplő díját.

A Borat 2 is két kategóriában lett díjazott: egyrészt megnyerte a legjobb komédia díját, Sacha Baron Cohen pedig a legjobb férfi színész díját a komédia vagy musical kategóriában.

A tavaly rákbetegségben elhunyt Chadwick Bosemant posztumusz választották meg a legjobb drámai színésznek a Ma Rainey: A blues nagyasszonya című filmben nyújtott alakításáért.

A Fekete Párduc sztárjának járó díjat özvegye, Taylor Simone vette át, aki elmondta, hogy néhai férje Istennek, a szüleinek és az elődeinek köszönné meg az elismerést.

A legjobb drámai színésznőnek járó díjért Mundruczó Kornél Pieces of a Woman című filmjének női főszereplője, Vanessa Kirby is versenyzett, de azt végül nem ő, hanem Andra Day nyerte el a The United States Vs. Billie Holiday című filmben nyújtott alakításáért.

A díjazottak listája:

Legjobb dráma: A nomádok földje

Legjobb színésznő (dráma): Andra Day (The United States Vs. Billie Holiday)

Legjobb férfi színész (dráma): Chadwick Boseman (Ma Rainey: A blues nagyasszonya)

Legjobb komédia vagy musical: Borat 2

Legjobb színésznő (komédia vagy musical): Rosamund Pike (Fontos vagy nekem)

Legjobb férfi színész (komédia vagy musical): Sacha Baron Cohen (Borat 2)

Legjobb animációs film: Lelki ismeretek

Legjobb idegen nyelvű film: Minari (Amerikai Egyesült Államok)

Legjobb rendező: Chloé Zhao (A nomádok földje)

Legjobb női mellékszereplő: Jodie Foster (The Mauritanian)

Legjobb férfi mellékszereplő: Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)

Legjobb forgatókönyv: Aaron Sorkin (The Trial of the Chicago 7)

Legjobb eredeti filmzene: Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Bastise (Lelki ismeretek)

Legjobb eredeti filmbetétdal: Io Sì (The Life Ahead)

Legjobb drámai tévésorozat: A korona (Netflix)

Legjobb női főszereplő (dráma tévésorozat): Emma Corrin (A korona)

Legjobb férfi főszereplő (dráma tévésorozat): Josh O’Connor (A korona)

Legjobb komédia vagy musical tévésorozat: Schitt's Creek (Pop TV)

Legjobb női főszereplő (komédia vagy musical tévésorozat): Catherine O’Hara (Schitt’s Creek)

Legjobb férfi főszereplő (komédia vagy musical tévésorozat): Jason Sudeikis (Ted Lasso)

Legjobb televíziós minisorozat vagy tévéfilm: A vezércsel (Netflix)

Legjobb női főszereplő (televíziós minisorozat vagy tévéfilm): Anya Taylor-Joy (A vezércsel)

Legjobb férfi főszereplő (televíziós minisorozat vagy tévéfilm): Mark Ruffalo (I Know This Much Is True)

Legjobb női mellékszereplő (televíziós sorozat, televíziós minisorozat vagy tévéfilm): Gillian Anderson (A korona)

Legjobb férfi mellékszereplő (televíziós sorozat, televíziós minisorozat vagy tévéfilm): John Boyega (Small Axe)

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
„A bicskei áldozatok elnézést kértek, végre, Balog Zoltántól, Varga Judittól és Novák Katalintól” – Bödőcs Tibor retró Híradó-paródiával jelentkezett
Teli van erős utalásokkal a humorista legújabb videója, amiben körülmetélik Gyöngyösi Mártont, és Karácsony Gergely is férfivá műtteti magát.

Link másolása

A régi idők Híradójának paródiájával jelentkezett Bödőcs Tibor. Az alig ötperces szösszenetben számos közéleti eseményt figurázott ki a népszerű humorista.

A humor azonban sok helyütt maró társadalomkritikát rejtett: szóba került többek között, hogy Szijjártó Péter Szergej Lavrovval együtt nevette ki az orosz börtönben meghalt Alekszej Navalnij nyitott koporsóját, hogy Orbán Viktor megtanította cipőfűzőt kötni Donald Trumpot vagy hogy a bicskei gyerekotthon áldozatai bocsánatot kértek – végre – Balog Zoltántól, Varga Judittól és Novák Katalintól.

Ezen kívül a Vágó István-klón Bödőcs „beszámolt” arról is, hogy az amerikai nagykövetségen körülmetélték Gyöngyösi Mártont, hogy Magyar Péter eltávolíttatja Schmidt Mária-tetoválását a válláról, és megtudhattuk, hogy Karácsony Gergely férfivá műtteti magát.

A rövid videó végén, mintegy bónuszként, értesülhettünk a legújabb Rákay Philip-filmről is – ezúttal igen meglepő stílusban.

Bödőcs Tibor retró Híradó-paródiája


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
95 éves lenne Audrey Hepburn, aki előre tudta, hogy meg fog halni
Az ikonikus angol-holland származású színésznő 1929-ben született és 1993-ban halt meg egy hospice házban. Kemoterápiával kezelték, de tudta, hogy nem fogja túlélni a betegséget.

Link másolása

Idén ünnepelné 95. születésnapját Audrey Hepburn, melynek apropóján a Blikk képgalériát közölt a híres színésznőről.

Audrey Hepburn sikeres modell is lehetett volna, ha fiatal nem happolják el a filmes szakemberek. Pályája elején modellkedésből és táncos szerepekből keresett pénzt, de 1948-ban kapta meg az első szerepét a Nederlands in zeven lessen című filmben.

Az '50-es években Angliában dolgozott, ahonann az Egyesült Államokba vezetett az útja, ahol az első világraszóló sikerét a Római vakációval szerezte. 1967-ben visszavonult a filmes szakmától, ám Steven Spielberg amerikai filmrendező felkérésére elvállalta később az Örökké című film egyik szerepét.

1992-ben derült ki, hogy vastagbélrákkal küzd. A diagnózist követően megműtötték, kemoterápiával kezelték, de tudta, hogy nem fogja túlélni a betegséget.

Egy hospice házban halt meg 1993. január 20-án.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Így tudta meg Kulka János, hogy a Nemzet Színésze lett – Máris sokan gratuláltak neki
A színészt egy kollégája hívta fel telefonon, és a bejelentéssel nagyon meglepte őt - árulta el Kulka János, aki nagyon köszönte a kitüntető címet.

Link másolása

Ahogy arról mi is beszámoltunk, Kulka Jánost választották a Nemzet Színészének a nemrégiben elhunyt Tordy Géza helyére.

A művészt az RTL Híradó kérdezte meg arról, honnan tudta meg a hírt:

Kulka János válasza:

"Molnár Piroska hívott, gratulált nekem. Nemzet Színésze vagy. Meglepődtem. Nagyon köszönöm, nagyon"

- árulta el a színész, majd hozzátette: sokan gratuláltak neki, sok sms-t és hívást kapott.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Premier: „Síneken guruló no-go zóna” – A négyes-hatos villamosról írt dalt a Bankrupt
Az utóbbi pár évben egymás után hozták ki a társadalomkritikus slágereket, most szerettek volna kicsit elszakadni a politikai témáktól, de csak félig sikerült.

Link másolása

A négyes-hatos villamos lenyűgöző élővilágát már-már Sir David Attenborough-t idéző aprólékossággal mutatja be a Bankrupt új slágere. Az Interrupters-féle lendületes, modern ska-punk vonalat képviselő szám refrénje garantáltan meg fog ragadni mindenkiben, aki kénytelen rendszeresen igénybe venni a körúti fegyencjárat szolgáltatásait.

A számhoz készült montázsvideó ezúttal a tömegközlekedési akciójelenetek tematikájára épül, és hogy minden igényt kielégítsenek, ehhez a számhoz is készült angol változat.

„Az elmúlt másfél évben sorozatban kihozott virális társadalomkritikus slágerek (Keresett a Feri, Viktorland, A hülyeség ára, Illiberal Holiday, Hol van a pénz?) után szerettünk volna kicsit elszakadni a politikai témáktól. De amikor realizáltuk, hogy pont az önkormányzati kampány közepére esik majd a megjelenés, muszáj volt ebbe is beletenni pár sort arról, hogy ígérhet bárki bármit, a négyes-hatos ilyen marad. És ha már így alakult, belekerült Budapest legádázabb ellensége is” – meséli a csapat frontembere, Sarkadi Balázs.

Négyes-Hatos:

Four-Six:

A zenekart legközelebb május 11-én Veszprémben, a Teremben, utána pedig június 1-én Budapesten, az Instantban lehet élőben megnézni.

A zseniális borító Vass Richárd munkája, a kiváló hangzásról pedig ezúttal is Botlik Mátyás (Grenma Stúdió) gondoskodott.


Link másolása
KÖVESS MINKET: