KULT
A Rovatból

Népirtás fenyegeti a világot, minden eddiginél jobb főgonoszt eresztettek rá a szuperhősökre

Megnéztük a legújabb Marvel-filmet. Vajon tényleg olyan jó, mint amilyennek beharangozták? Spoilermentes kritika.
HMS - szmo.hu
2018. április 26.


Link másolása

Nagyot fordult a Marvel körül a világ, amióta Robert Downey Jr. 2008-ban először magára öltötte a Vasember-jelmezt. Az azóta eltelt tíz évben a képregényfilmes stúdió szépen lassan átírt mindent, amit a szuperhősfilmekről gondoltunk, a franchise-ból pedig valóságos iparág lett. A Marvel Univerzumban már nincsenek önálló történetek, minden egyes film egy nagyobb egész részlete (már nincs is olyan szuperhős-kaland, amiben ne kameózna egyet legalább Tony Stark), és ahogyan azt már jó előre beharangozták, minden szál a Végtelen háborúban és az egyelőre névtelen negyedik Bosszúállók-filmben fog összeérni.

Ennek megfelelően a 19. (!) Marvel-mozi a franchise eddigi legnagyobb filmje, méghozzá minden szempontból. Jelenleg ez a sorozat legnagyobb költségvetésű darabja, és mivel soha ennyi ember nem volt még kíváncsi egy Marvel-filmre sem, valószínűleg ez lesz a legnyereségesebb is. Másfelől maga a kaland is eposzi léptékű, a Végtelen háború ugyanis minden korábbinál több szuperhőst (és világsztárt) vonultat fel, története minden eddiginél nagyobb ívet ír le, és – bár nem gondoltuk, hogy ez lehetséges – még a téteken is emeltek az alkotók.

Mivel jómagam „a kevesebb több” elvében hiszek, és mert a Marvel legutóbbi osztálytalálkozóját, az Amerika kapitány: Polgárháborút is fárasztónak éreztem, előre féltem tőle, milyen lesz az, amikor a Marvel kreatívjai végleg elengedik a gyeplőt. Szerencsére örömmel jelenthetem, hogy a Végtelen háborúval sikerült a kvázi lehetetlen küldetés:

az alkotók olyan ügyesen zsonglőrködnek a kismillió szereplővel és történetszállal, hogy a film egy pillanatra sem válik kuszává vagy fárasztóvá,

sőt: ezúttal a korábbi filmek esetében rendre felrótt hibákon is sikerült javítaniuk.

Senkinek sem szeretnénk elspoilerezni a filmet, ezért a történetről csak nagyon nagy vonalakban szólunk. A Végtelen háborúban színre lép az eddig csak a háttérben operáló Thanos: célja, hogy megkaparintsa a hat Végtelen Követ, amelyek segítségével egyetlen csettintéssel uralma alá hajthatja az egész galaxist. Ehhez azonban a Bosszúállókkal és a Galaxis őrzőivel is meg kell majd küzdenie.

Tudjuk, leírva ez eléggé sablonosnak hangzik, hiszen ezek a filmek mindig arra futnak ki, hogy egy legyőzhetetlen főgonosz mindent meg akar semmisíteni, ami nekünk szent, a Végtelen háborút azonban éppen az antagonista, Thanos figurája emeli ki a nagy átlagból. Thanos amellett, hogy végre valódi fenyegetést jelent a szuperhősök csapatára, a motivációit tekintve is sokkal izgalmasabb, mint elődei. Oké, a végső cél most is az univerzum leigázása, de az a beteges logika, amely mentén Thanos nekiállna a népirtásnak, egészen más dimenzióba helyezi a karaktert. Arról nem is beszélve, hogy talán ő az első olyan főgonosz, aki valódi érzelmi kapaszkodókat is kínál a nézőknek. Spoilerek nélkül lehetetlen belemenni a részletekbe, legyen elég annyi, hogy a hírhedten lapos gonosztevőket felvonultató franchise-ban Thanos – legfeljebb talán Lokit leszámítva – messze a legizgalmasabb antagonista.

Szintén neki köszönhető, hogy

ezúttal a tétek is érezhetően nagyobbak. Nem egyszerűen arról van szó, hogy Thanos erősebb hőseinknél, hanem arról, hogy amikor egymás után megszerzi a Végtelen Köveket, lassan hőseinkben és bennünk is feldereng, hogy most akár tényleg győzedelmeskedhet a gonosz.

Ez persze nem jelenti, hogy a Végtelen háború DC-szintű komolykodásba fulladna: szerencsére a Marvelnél továbbra sem felejtették el, hogy ez a franchise nem utolsósorban a humorával nyerte meg magának a nézőket. A legnagyobb poénforrást természetesen ismét a nagy találkozások jelentik (például amikor olyan egók feszülnek egymásnak, mint Tony Stark és Dr. Strange), de szintén fontos érdeme a filmnek, hogy a könnyedebb pillanatok is működőképesek, és a megszokottnál jóval kevesebb az erőltetett poén.

Összességében a Végtelen háború talán a Marvel Univerzum eddigi legizgalmasabb darabja, ami régóta esedékes vérfrissítést hozott a franchise-ba. Szó sincs róla, hogy mestermű lenne – legyünk őszinték, ennek a formulának azért megvannak a maga korlátai –,

de sokkal szórakoztatóbb, viccesebb és érzelmesebb, mint amit egy 400 millió dolláros látványfilmtől – és lássuk be, elsősorban ipari terméktől – elvárhatnánk. Le a kalappal.

A film előzetese:

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
36 évesen meghalt Ferich Balázs, Azahriah és a Wellhello menedzsere
A Supermanagement társtulajdonos-ügyvezetője csütörtök hajnalban halt meg hosszú betegség után. Barátja és üzlettársa megható sorokkal búcsúzott tőle.

Link másolása

Hosszú betegség után csütörtök hajnalban meghalt Ferich Balázs, a Supermanagement nevű kiadó-menedzsment társtulajdonos-ügyvezetője, a Blind Myself nevű magyar metálzenekar korábbi basszusgitárosa - írja a Forbes. A zenei szakember 36 éves volt.

A 2016-ban alapított Supermanagement a hazai piac egyik legsikeresebb szereplője, akik olyan magyar előadókat menedzselnek, mint a Wellhello, a Follow the Flow, az Anna and the Barbies, Dzsúdló, Desh és Azahriah.

Ferich Balázsról a Supermanagement másik alapítója, Tóth Gergő búcsúzott a Facebookon.

„2012-ben vettük be a Blind Myselfbe basszusgitározni. Pillanatok alatt lettünk barátok. Rengeteget segített a zenekar dolgainak intézésében. Veleszületett tehetsége volt a menedzseléshez”.

Tóth felidézte, hogy a Cloud 9+ az első banda, amit együtt menedzseltek, és nagy kockázatot vállaltak, amikor megalapították a saját cégüket.

„Balázst imádták az előadóink, kollégái. Über-maximalista volt a melóban, nem elégedett meg sosem a második hellyel. Folyamatosan azon agyalt, hogyan lehetnénk még jobbak és jobbak. Bazsinak hatalmas szíve volt. Imádta a gyerekeit és feleségét, Dittát, a legjobb apuka volt, akit valaha ismertem.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
Az egész hazai sztárvilág gyászolja a 36 évesen meghalt Ferich Balázst: „Mérhetetlen fájdalom”
Tóth Gabi, Czutor Zoltán és a Carson Coma is kifejezte együttérzését. A Supermanagement társtulajdonos-ügyvezetője csütörtök hajnalban halt meg hosszú betegség után.

Link másolása

Az egész hazai zenei világ gyászolja a 36 évesen meghalt Ferich Balázst, a Supermanagement nevű kiadó-menedzsment társtulajdonos-ügyvezetőjét.

A zenei szakember számos hazai sztárnak, köztük Azahriah-nak, a Wellhellonak és Dzsúdlónak volt a menezdzsere.

Ferich Balázsról a Supermanagement másik alapítója, Tóth Gergő megható sorokkal búcsúzott a Facebookon.

„2012-ben vettük be a Blind Myselfbe basszusgitározni. Pillanatok alatt lettünk barátok. Rengeteget segített a zenekar dolgainak intézésében. Veleszületett tehetsége volt a menedzseléshez.”

A Supermanagement Facebook-oldalán csütörtök délután közzétett bejegyzésére azóta több mint ezer hozzászólás érkezett, köztük számos hazai sztár is kifejezte a részvétét. A Carson Coma zenekar egy fekete szívvel fejezte ki együttérzését, az AWS gitárosa, Brucker Bence pedig egy érzelmes üzenettel köszönt el Ferich Balázstól.

„A folyamatos profi és maximalista hozzáállásod mindig irigyeltem és nagyon nagy hatással volt rám! Ha nem ismerlek, bizony nem lennék ott ahol. Mindig emlékezni fogok rád!”

- írta többek között a zenész.

„Őszinte részvétem” - írta a hozzászólások között Azahriah gitárosa, Szabolcsi Fészek.

„Őszinte részvétem Gergő, sok erőt a családnak mérhetetlen fájdalom…” - írta Tóth Gabi.

„Végtelenül sajnálom, sok erőt kívánok Gergő!” - üzente megrendülve Czutor Zoltán.

Antal Timi énekesnő egy korlátozott ideig elérhető Instagram-sztoriban, egy fekete-fehér fotóval emlékezett meg, a képhez pedig azt írta:

„Ég Veled, Balázs!”

via Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Teljes a káosz: az RTL úgy cserélgeti a főműsoridős műsorait, hogy erről már nem is szól
Teljes a fejetlenség a csatornánál, néhány nap alatt két fontos műsor ismétlése is csődöt mondott. Így hétköznap este ismét jöhetnek a pajkaszegiek.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 19.


Link másolása

Ember legyen a talpán, aki követni tudja az RTL hétköznapokat érintő műsorváltozásait. A csatorna láthatóan nem tudja, mihez kezdjen Az álommeló második évada utáni sávval, ahol egyre-másra bedőlnek a korábbi műsorok ismétlései.

A március 25-én indult álláskereső reality után először a Gólkirályság első évadát ismételték, elfogadható eredményekkel, írja a Sorozatwiki. Április 8-tól Az Árulók – Gyilkosság a kastélyban első évadát tűzték műsorra ugyanott, katasztrofális nézettség mellett.

Ezért most hétfőtől ebben az időpontban a Házasodna a gazda tavaly őszi, 6. szezonjának ismétlését kezdték el, ami két nap után szintén beleállt a földbe. Így péntektől, vagyis április 20-tól inkább egy újabb bőrt lehúznak Pajkaszeg lakóiról, és elkezdik A mi kis falunk hatodik szezonjának újravetítését.

A magyar sorozat után az RTL Híradó – Késő esti kiadás 10 perccel korábban, 22:40 helyett, 22:30-kor lesz látható a csatornán. Ezt követően a Gyilkos elmék 23:15 helyett, 23:05-kor kerül majd képernyőre.

A műsorváltozás a szombati és a vasárnapi napokat nem érinti.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Fotók: Eltemették Tordy Gézát
Ernyey Béla közös emlékeket idézve búcsúzott Tordy Gézától. Óriási szívű, nagystílű ember volt - mondta. A Vígszínház társulata nevében Lukács Sándor színművész búcsúzott.

Link másolása

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

A 85 éves korában, március 30-án elhunyt színművész búcsúztatásán elsőként a jövő színésznemzedéke nevében Szőcs Artur mondott beszédet. A színész-rendező felidézte, hogy Tordy Gézát még színművészetisként ismerte meg, majd 15 évadot dolgoztak együtt. Kiemelte: Tordy Gézát ízig-vérig érdekelte a színházcsinálás, fontos volt számára a csapatmunka.

Ernyey Béla közös emlékeket idézve búcsúzott Tordy Gézától. Óriási szívű, nagystílű ember volt - mondta a művészről, akivel 1963-ban találkozott először, és akihez élete leghosszabb barátsága fűzte.

A Vígszínház társulata nevében Lukács Sándor színművész búcsúzott, színészkollégája játékát és közös munkáikat idézte fel. Mint mondta, Tordy Gézában nagy erők lakoztak, nagy dühök és nagy szenvedélyek.

A színészet illanó pálya - fogalmazott. A kincs az az üzenet, amelyet át tudunk adni úgy, hogy a lelkekben minél tovább megmaradjon. "És te, Gézus, ezeknek az üzeneteknek katartikus átadója voltál" - mondta.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk