SZTÁRVILÁG
A Rovatból

„Az volt az ötlet, hogy letesszük a mikrofont” - Vastag Csabáék elárulták, miért nem adták fel végül az X-Faktor párbajt

Vastag Tomi azt is elárulja Friderikusz Sándor műsorában, hogy nagyon sokáig bátyjára akart hasonlítani.


Vastag Csaba és öccse, Vastag Tamás lesznek Friderikusz Sándor vendégei az Életünk története következő adásában. A testvérpárt az X-Faktorban ismerhettük meg, ahol Csaba elmondása szerint először csak Tomit vitte el, de rábeszélték, hogy ő is induljon. Végül megnyerte a tehetségkutató első szériáját.

A magyar X-Faktor történetének talán máig az egyik legdrámaibb pontja volt, amikor a Vastag testvéreknek egymás ellen kellett párbajozniuk. Friderikusz Sándornak most elmondták, először nem akartak kiállni egymás ellen, végül a nézők miatt úgy döntöttek, énekelni fognak, de nem egymás ellen, hanem egymásért.

"Igazából az van, hogy két tervünk volt erre, hogy mit fogunk csinálni. Az volt az ötlet, hogy letesszük a mikrofonunkat, és azt mondjuk, hogy köszönjük szépen, mi egymás ellen nem fogunk versenyezni. És akkor elkezdtünk beszélgetni arról, hogy olyan sokan szavaztak, és akkor még pénzért lehetett szavazni, és nagyon sok pénzt költöttek az emberek arra, hogy mi továbbjussunk, és szerintem őket nem tiszteltük volna meg azzal, ha nem teszünk meg mindent értük, hiszen valóban velünk voltak addig is, és nem hagyhattuk őket cserben. Úgyhogy inkább azt találtuk ki, hogy nem egymás ellen, hanem egymásért énekeljük el ezeket a dalokat, és azokért az emberekért, akik velünk vannak”

- mesélte Csaba az eddig soha nem hallott történetet.

Tomi ehhez hozzátette, szerinte bátyjának ez egy sokkal fontosabb műsor volt, mert akkor volt 29 éves és akkor még volt egy nagy lehetősége nagyon befutni, bár Csaba szerint benne nem voltak ilyen gondolatok.

Tomi azt is elmesélte, hogy nagyon sokáig bátyjára akart hasonlítani.

"Én olyan 25 éves koromig a Vastag Csaba akartam lenni, és amikor belenéztem a tükörbe, azt hittem, hogy ő néz vissza. Mindig úgy vettem le a mozdulatait, a mosolyát, a mimikáját, azt, hogy hogy énekel. (...) Nekem ez a fajta identifikáció, és az, hogy ki vagyok én, a saját út keresése ez jóval később indult el, mint szerintem átlag embereknek"

- mondta a legfiatalabb Vastag testvér.

Videó: Emiatt nem adták fel az X-Faktor párbajt a Vastag fivérek!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Dobó Ági gyerekei egész nyáron tanultak, hogy Costa Rica után Magyarországon folytathassák az iskolát
Dobó Ági őszintén írt arról, hogy milyen érzés volt fiait támogatni. Köszönetet mondott a tanároknak és az iskola vezetésének is a támogatásért.


Dobó Ági tavaly ősszel költözött családjával Costa Ricára, ahol fiai, Benedikt és Nataniel folytatták tanulmányaikat. A nyár végén azonban hazatértek Magyarországra, a gyerekeknek pedig vizsgákat kellett tenniük ahhoz, hogy szeptembertől újra bekapcsolódhassanak a hazai tanrendbe.

A modell az Instagramon osztotta meg, hogy a nyár a tanulás jegyében telt. A fiúk minden nap készültek, a táborozásokat is úgy oldották meg, hogy előtte vagy utána különórákon vettek részt. Júniusban Costa Ricában is sikeres vizsgákat tettek, sokszor 90–95 százalék feletti eredményekkel.

Dobó Ági azt írta, hogy számára nem az osztályzatok a legfontosabbak, hanem az, hogy a gyerekek mennyire szorgalmasak és kitartóak voltak. Bár előfordultak viták és nehezebb helyzetek, amikor Benedikt és Nataniel igazságtalannak érezték, hogy egyszerre két iskolát kell elvégezniük, három nyelven és két országban, az édesanya szerint ez sokat adott nekik.

Az Instagram-posztban úgy fogalmazott:

„Az a mondás jutott eszembe, amit anyává válásom idején olvastam, hogy szülőnek lenni azt jelenti, a szíved a testeden kívül dobog. Ez a mondás számomra most nyert igazán értelmet.”

Arról is írt, hogy a vizsgák időszakában ő maga is szorongással, étvágytalansággal és ingerültséggel küzdött. „Úgy izgulni valakiért, hogy tudod, te már az adott szituációban tehetetlen vagy, nincs ráhatásod, egyszerűen sokkoló volt számomra. Nem igazán tudtam helyén kezelni,

ugyanazokkal a tünetekkel küzdöttem, mint minden egyetemi vizsgám előtt, csak most még hatványozottabban. Szorongás, étvágytalanság, hasmenés, ingerültség. Nevezzük vizsgadrukknak, abból a rosszabbik fajtából.”

Hozzátette, hogy a stressz mindig a legtöbbet hozta ki belőle, és bízik benne, hogy ez a fiaira is igaz lesz. Az édesanya külön köszönetet mondott a tanároknak és az iskola vezetésének a támogatásért, és hangsúlyozta, hogy a fiúk egy év Costa Rica-i tanulás után a magyar tanrend szerint is folytathatják a 3. és a 6. osztályt.

Dobó Ágit a közelmúltban a Hal a tortán új évadában is láthatták a nézők.

via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Majka kétszer is előadta a Csurran, cseppen című slágerét a Strand Fesztiválon, majd arra buzdította az embereket, hogy jövőre feltétlenül menjenek el szavazni
A népszerű rapper Zamárdiban is sikert aratott fellépésével, kétszer is eljátszották a Csurran, cseppen című kormánykritikus slágert.


Majka volt az egyik sztárfellépő péntek este a Zamárdiban megrendezett Strand Fesztiválon. A népszerű rapper és csapata természetesen előadta a Csurran, cseppen című rendszerkritikus slágert, méghozzá a korábbi koncertekhez hasonlóan kétszer. Az Index tudósítása szerint

a rapper a Balaton-parti fellépés végén szavazásra buzdította a dalaira bulizó fiatalokat, mondván: feltétlenül vegyenek részt a 2026-os választásokon.

Az RTL X-Faktor című tehetségkutatójának mentora egy drónfelvételt is posztolt az Instagram-oldalán, megmutatva követőinek, mennyien voltak a koncerten.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Elképesztő átalakulás: Orosz György 20 kilót fogyott Schobert Norbi segítségével
A humorista egy ideje életmódváltásba kezdett, és rövid idő alatt látványos eredményt ért el. A Showder Klub sztárja korábban nyíltan beszélt arról, hogy Crohn-betegséggel él több mint másfél évtizede.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. augusztus 24.



Orosz György nagy lépést tett az egészségesebb élet felé: az elmúlt hónapokban 20 kilót fogyott, mégpedig Schobert Norbi segítségével. A népszerű humorista szerint azonban itt még nincs vége, további 20 kilót szeretne leadni, írja a Blikk.

A Showder Klub sztárját sokan láthatták már saját stand up estjein is, emellett a Stand up comedy Humortársulat és a Humortechnikum alapítójaként és művészeti vezetőjeként is dolgozik. Pár évvel ezelőtt beszélt arról, hogy Crohn-betegséggel él, ami több mint másfél évtizede része a mindennapjainak. Ez a gyulladásos bélbetegség fekélyeket és sebeket okozhat a bél nyálkahártyáján.

Orosz nemrég életmódváltásba kezdett, ehhez pedig Schobert Norbit kérte fel, hogy segítse a folyamatban. A közös munka látványos eredményt hozott: Gyuri már 20 kilótól megszabadult, de célja, hogy a jövőben még ugyanennyit leadjon.

„Itt vagyok Orosz Gyuri humorista barátommal, aki le van fogyva már, 20 kilót fogyott”

– mondta Schobert Norbi egy közösségi oldalon közzétett videóban, amelyben megmutatta, mennyivel karcsúbb lett a humorista. „Igen, de még kéne” – jegyezte meg Orosz György.

„Még egy 20-as van rajta” – tette hozzá Norbi, aki meg is hívta a Showder Klub sztárját az első Duci Tréning találkozóra.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Szívszorító tragédia: elveszítette a kislányát az X-Faktor egykori sztárja
Csordás Ákos élete gyökeresen megváltozott, amikor apa lett. A boldogság mellett azonban hatalmas fájdalommal is meg kellett küzdenie a családjával.
Szerző: GJ - szmo.hu
2025. augusztus 25.



Csordás Ákos ma már köztisztviselőként dolgozik a nyolcadik kerületi polgármesteri hivatalban, de korábban a rendőrség kötelékében is szolgált. A tévénézők 2013-ban ismerték meg az X-Faktor színpadán, és a zene azóta is fontos része az életének. A Rock Van nevű zenekarával rockzenét játszik, emellett a komáromi Magyar Lovas Színház előadásaiban is fellép. Szeptemberben az Operett Gálára készülnek, októberben pedig először játsszák majd a Kőszívű ember fiait.

Az énekes a Blikknek árulta el, hogy nemrég óriási tragédia sújtotta, amikor ikergyermekei egyikét elveszítette a család. A kis Luca év elején hunyt el, magára hagyva apja és anyja mellett a testvérét, Marcellt. Csordás Ákos akkor így búcsúzott a közösségi oldalán: Luca „itt hagyott bennünket, és már odafentről vigyáz ránk. A csodálatos, gyönyörű kislányunk emléke örökké a szívünkben él majd. A fájdalmat pedig a testvére, Marcell és a szerető családunk, a barátaink támogatása teszi majd elviselhetőbbé.”

A család azóta próbálja feldolgozni a gyermek elvesztését, de az énekes azt nyilatkozta, „egy ilyen tragédiát nem lehet elfelejteni”. A fájdalom váratlan helyzetekben is előjön: azóta szinte mindenhol ikres szülőket lát, ami nagyon nehéz számukra.

Elárulta, hogy Marcellt igyekeznek úgy nevelni, hogy ne érezze a tragédia terhét. Nem szeretnék, ha a testvére elvesztése traumát okozna neki. Nagyon büszkék rá, és szeretetteljes, vidám, ugyanakkor akaratos kisfiúnak tartják. Ákos hozzátette, hogy nem titkolják előtte, mi történt, de bíznak abban, hogy amikor nagyobb lesz, kevesebb fájdalommal tudnak majd beszélni neki a testvéréről.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk