HÍREK
A Rovatból

Az egész országot meghekkelték - szinte minden bolgár személyes adatai a neten keringenek

– Ez háború – mondta egy kiberbiztonsági cég alapítója. A kormányzati rendszerek elleni támadások egyre gyakoribbak, de üzleti vállalkozások információihoz is hozzájuthatnak a hackerek.
Kép: Pixabay - szmo.hu
2019. július 21.



Több millió állampolgár adatait lopták el hackerek a bolgár adóhivataltól - írja a CNN, akik úgy fogalmaznak, hogy gyakorlatilag "az egész országot meghekkelték" az elkövetők, ami nem is nagy túlzás, mert az országnak összesen 7 millió lakosa van.

Az első szakértői becslések szerint a lakosság túlnyomó része valamilyen formában áldozata az adatlopásoknak.

A portálnak megszólalt egy érintett is - Asen Genov azt mondja, dühös, amiért a személyes adatait ellopták.

"Mindannyiunknak dühösnek kell lennie. ... Az információ most bárki számára szabadon hozzáférhető. Sokan Bulgáriában már rendelkeznek ezzel a szóban forgó fájllal, és úgy vélem, hogy talán nem csak Bulgáriában.." - mondta Genov, aki blogger és politikai elemző.

"Hosszabbá és bonyolultabbá teheted jelszavaid az adataid védelméért, de a kormány által nyilvántartott információk olyan dolgok, amelyek nem sűrűn változnak"

- mondta Guy Bunker, az információbiztonsági szakértő és a Clearswift technológiai vezérigazgatója.



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter azonnali hatállyal felmentette Nagy Mártont
A kormányváltás ellenére formálisan még mindig Nagy Márton képviselte az országot a Nemzetközi Valutaalapnál (IMF). A posztot a Tisza-kormány pénzügyminisztere, Kármán András kapja.


A Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint csütörtöktől Kármán András pénzügyminiszter lett Magyarország úgynevezett helyettes kormányzója a Nemzetközi Valutaalapnál. Magyar Péter miniszterelnök ezzel egyidőben felmentette a tisztségből az előző kormány miniszterét, Nagy Mártontírja a 24.hu.

A döntésről Orbán Anita külügyminiszternek kell hivatalosan tájékoztatnia a nemzetközi szervezetet.

A 24.hu szerint a kormány döntése formalitás.

A Nemzetközi Valutaalap legfőbb döntéshozó testületében, a kormányzótanácsban minden tagállamot egy kormányzó és egy helyettes képvisel.

Magyarországon a kialakult gyakorlat szerint a kormányzói posztot a Magyar Nemzeti Bank elnöke, a helyettesi tisztséget pedig a mindenkori költségvetésért felelős miniszter tölti be. Mivel az MNB elnöke Varga Mihály, az ő pozíciója nem változott, viszont a kormányváltással a költségvetésért felelős miniszter személye igen.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Német katonák maradványai is előkerültek a Dunából a második világháborús motor alól
A rekordalacsony dunai vízállás miatt egy DKW NZ 350-1 típusú német motorkerékpár bukkant fel a Batthyány téri rakpartnál. A HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum szakemberei tíz darab páncéltörő aknát is találtak a helyszínen.


A rekordalacsony dunai vízállás miatt egy csaknem komplett, második világháborús német DKW NZ 350-1 motorkerékpár került elő a budapesti Batthyány téri rakpart sziklái alól. A feltárás során a motor mellett a honvedelem.hu bejegyzése szerint aknákat és német katonák maradványait is megtalálták, a lelet kiemeléséhez tűzszerészek és kutató-mentők segítségére is szükség volt.

A honvedelem.hu közlése szerint „Elképesztő történeti lelet a Dunából!” „A folyó rekordalacsony vízállása miatt egy csaknem komplett, II. világháborús német DKW NZ 350-1 motorkerékpár bukkant elő a Batthyány téri rakpart sziklái alól!” – írta a portál a Facebookon. A HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum szakemberei a helyszínen egy egykori „háborús hulladékgödröt” is feltártak, amiből lőszerek, katonai felszerelések és civil tárgyak kerültek elő.

„A feltárás nem volt kockázatmentes: 10 darab német TMi–35 tányérakna és egyéb robbanótestek miatt a tűzszerészeknek is közbe kellett lépniük.”

A több mint 200 kilogrammos motort a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat emelte ki egy hajó segítségével.

„A DKW alól sajnos német katonák maradványai is előkerültek, melyek elszállítását a német hadisírgondozó szervezet végezte el.”

A portál szerint a jármű sorsa is biztosított: „A motorkerékpár jelenleg a HM HIM hangárjában várja a tisztítást és a restaurálást.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Bohár Dániel: Finoman szólva is érdekesnek tartom, hogy Majka ír megosztottságról
A volt megafonos influenszer videójában a rapperrel való korábbi, Campus Fesztiválon kirobbant konfliktusára is utalt. Szerinte ettől függetlenül komoly gond, ha valóban megfenyegették Majkát.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



Bohár Dániel volt megafonos influenszer egy szerdai Facebook-videóban elmondta a véleményét Majka fenyegetés miatt lemondott erdélyi fellépéséről. A videót azzal kezdte, hogy sajnálja, ha ez valóban így történt.

„Sajnálom, hogyha valóban ez történt, és ez tényleg nagyon nem okés” – fogalmazott.

Bohár szerint ugyanakkor „finoman szólva is érdekes”, hogy Majka a megosztottságról ír, majd felidézte a rapper néhány héttel ezelőtti színpadi kirohanását. „Aki pár hete még ezt üvöltözte a színpadról: Szopjál le, Bohár Dani.”

Ezzel kapcsolatban feltette a kérdést: „Ez már a megbékélés?”

„Majka, én továbbra is tartom, híve vagyok annak, hogy az emberek beszélgessenek egymással. És ne a színpadról üvöltözzenek” – zárta a videót.

Július 24-én, a debreceni Campus Fesztiválon Majka a színpadról küldött trágár üzenetet a volt megafonosnak.

A rapper egy dal között a közönséghez szólva azt mondta: „Szopjál le, Bohár Dani”.

A fesztiválon elhangzott beszólást követően, július 25-én Majka egy Facebook-posztban reagált a történtekre. Ebben azt írta, sajnálja, hogy üzenetét korábban csak Bohár Dánielre szűkítette le, majd a bejegyzést azzal zárta, hogy egy tágabb körnek címezve megismételte a durva üzenetet: „Szopjatok le mind”.

Majka életveszélyes fenyegetés miatt lemondott erdélyi koncertjéről itt írtunk bővebben:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
A kormány elfogadta az átfogó energiafejlesztési tervet, amely a megújuló forrásokat és az ellátásbiztonságot helyezi előtérbe. A fejlesztéseket vegyes finanszírozással, hazai és uniós forrásokból, valamint magántőke bevonásával valósítják meg.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



A kormány elfogadott egy átfogó energiafejlesztési tervet, amely az energiatároló kapacitások, a villamosenergia-hálózat, valamint a szél- és geotermikus beruházások fejlesztését célozza – jelentette be szerdán Magyar Péter miniszterelnök.

Magyar Péter a közösségi oldalán azt írta, „véget ért a kétnapos kormányülés első fele”. A bejegyzés szerint a kabinet – a miniszterelnök értékelése szerint a mostani energiaválságra is reflektálva – fogadta el a tervet, amelynek fő elemei az „energiatároló kapacitások fejlesztése, hálózatfejlesztés, szélenergia- és geotermikus beruházások”.

A miniszterelnök kiemelte azt is, hogy „a fejlesztéseket úgy valósítjuk meg, hogy azokból a magyar állam és településeink anyagilag is profitáljanak”.

A poszt azzal zárul, hogy „most pedig kezdődik a Védelmi Munkacsoport ülése”, és Magyar ígérete szerint „rövidesen jelentkezem a részletekkel”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk