SZTÁRVILÁG
A Rovatból

„Van mit ennem, le tudok zuhanyozni, és van hol aludom” – Bódi Sylvi egy apró szigeten önkénteskedik

A modell a Fülöp-szigeteken egy most épülő, önfenntartó eco-resortban önkénteskedik.


Bódi Sylvi úgy döntött, hogy maga mögött hagyja egy időre a modern világ zaját és kényelmét, és egy kis szigeten önkéntesnek áll.

Szemetet gyűjt a tengerparton, korallzátony körüli vízalatti munkálatokban segédkezik, egy helyi szakácsnőt tanít az egészségesek ételek elkészítésére helyi alapanyagokból és mellette szörfözik is.

Közben Instagram-posztjaiban tudósít a paradicsomi állapotokról, amikhez azért hozzátartozik, hogy a bungalónak még nincsenek falai, elektromosság híján olajlámpa és zseblámpa adja a világosságot, zuhanyzáshoz hideg esővizet használnak és komposzt wc-vel is tesznek a környezetvédelemért.

"Napelemek vannak, de az, hogy mennyi áramunk van, az az időjárástól, a napos órák számától függ. Az árammal takarékosan kell bánni. (Nem csak itt, hanem mindenhol így kellene...) Jelenleg a központi épületben használjuk, itt van a konyha is és ide bizony jól jön esténként a világítás és némi áram a konyhai gépekhez. A bungalókban is lesz majd áram, csak még a villanyszerelő önkénteseket várják. Komposzt wc-m van, ez nagyon hasznos a környezetvédelem szempontjából és ha jól csinálják, akkor nem csak hogy nem ártunk vele a környezetnek, hanem kimondottan jót tesz a növényeknek"

- részletezi a körülményeket a modell.

Saját elmondása szerint gyorsan hozzászokott ehhez az egyszerű életformához, és nagyon boldognak érzi magát.

"Van mit ennem, le tudok zuhanyozni és van hol álomra hajtanom a fejem. Én nagyon jól érzem magam itt. Gyakran elmélkedek azon, hogy mennyire eltávolodtunk a természettől... és elgondolkozom, hogy valóban szükségünk van-e arra a sok mindenre, amit a technokrata világunkban birtokolunk...?! Boldogabbak vagyunk-e ezektől? Nekem olyan érzésem van, hogy minél közelebb vagyunk a természethez és minél kevesebb kütyü van körülöttünk, annál kiegyensúlyozottabbak vagyunk. Hullámok hangjára alszom el és erre is ébredek. Én egy boldog ember vagyok"

A mai reggel is hulladékgyűjtéssel kezdődött a tengerparton.A kezemben lévő láda tartalmát csak a mi saját kis partunkon gyűjtöttem össze.Ez 100 métert jelent.?Gondolhatjátok,hogy mi van a többi részen,a faluhoz közelebbi partszakaszon.Szomorú látni,hogy mennyi műanyag szemét halmozódik fel az óceánokban.?Van egy nagyon jó film, amit ajánlok Nektek is,ha még nem láttatok.Yann Arthus-Bertrand:Planet Ocean. Sokan érdeklődtetek a szállásomról,mesélek még egy kicsit.Nem csak falak nincsenek a bungallómban,hanem elektromosság sem,így esténként nem tudom felkapcsolni a villanyt,de van egy kis olajlámpám és azzal tudok világítani meg zseblámpával.?A zseblámpa az nem csak hasznos,hanem elengedhetetlen is itt,hiszen látnom kell,hogy esetleg nem látogatott-e meg engem valami csúszómászó az éj leple alatt.Az esővizet összegyűjtik,így vizem van,tudok zuhanyozni.?Persze csak hideg vízzel.Mosdókagyló még nincs a "fürdőszobámban",de a napokban talán sikerül a helyi srácoknak csinálni egyet,mert tegnap meghozták a cementet is.?Napelemek vannak,de az,hogy mennyi áramunk van,az az időjárástól,a napos órák számától függ. Az árammal takarékosan kell bánni.(Nem csak ittt, hanem mindenhol így kellene...)Jelenleg a központi épületben használjuk,itt van a konyha is és ide bizony jól jön esténként a világítás és némi áram a konyhai gépekhez.??‍?A bungallókban is lesz majd áram,csak még a villanyszerelő önkénteseket várják.Komposzt wc-m van,ez nagyon hasznos a környezetvédelem szempontjából és ha jól csinálják,akkor nem csak hogy nem ártunk vele a környezetnek,hanem kimondottan jót tesz a növényeknek.? Gyorsan tudtam adaptálódni ehhez az egyszerű életformához.Van mit ennem, le tudok zuhanyozni és van hol álomra hajtanom a fejem.Én nagyon jól érzem magam itt.Gyakran elmélkedek azon,hogy mennyire eltávolodtunk a természettől...és elgondolkozom,hogy valóban szükségünk van-e arra a sok mindenre,amit a technokrata világunkban birtokolunk...?!Boldogabbak vagyunk-e ezektől??Nekem olyan érzésem van, hogy minél közelebb vagyunk a természethez és minél kevesebb kütyű van körülöttünk,annál kiegyensúlyozottabbak vagyunk. Hullámok hangjára alszom el és erre is ébredek.Én egy boldog ember vagyok.?

2,142 Likes, 68 Comments - Sylvi Bódi (@sylvibodi) on Instagram: "A mai reggel is hulladékgyűjtéssel kezdődött a tengerparton.A kezemben lévő láda tartalmát csak a..."

Sylvi egy korábbi poszt mellett mesélt a szigetről is.

Mesélek Nektek egy kicsit erről a helyről, ahol most vagyok. Egy pici szigeten vagyok, egyszerű, puritán körülmények között élek nagyjából a dzsungelben egy olyan bungallóban, aminek - bármennyire hihetetlen is - csak teteje van, de falai nincsenek. Körülöttem a természet és az élővilág. ? Az első este picit furcsa volt, mert a sátrazásokat leszámítva sosem aludtam még ennyire a természetben... A szigeten vannak kígyók ?- többek között köpő kobra is, aminek a mérge halálos - skorpiók ? és egyéb izgalmas élőlények is, melyektől engem csak az ágyam körüli szúnyogháló határol el. Az első reggeli ébredés csodálatos volt!!! ?? Az ágyból fekve gyönyörködhettem az óceán fölött felkelő napban miközben édes is madarak ébreszgettek finoman énekükkel. ?? A napi teendők mellett marad idő a szörfözésre is, hiszen ez a picinyke önfentartó resort a tengerparton épül és ha vannak hullámok, akkor csak a hónom alá kapom a szörfdeszkámat és víre szállok, mint ahogy éppen itt is. ??‍♀️ I would like to tell you about the place where I am at now. It is a small island in the Philippines. I live a very basic, simple life here. It might sound strange but my bungalow doesn't have any walls just roof. I am basically living in the jungle surrounded by nature and wildlife. ? The first night was a bit weird as I am not used to sleeping like this in nature. The closest I have ever been to sleeping outdoors was camping in a tent. But this is a whole new experience. There are snakes on the island ? - even spitting cobras - scorpions ? and other exciting animals, and all I have around me is a mosquito net. My first morning waking up here was mind-blowing!!! ?? I admired the amazing sunrise from my bed while listening the sweet melody of the local birds. ?? Besides the daily chores I still find time to catch some waves as the resort is right on the beach. ??‍♀️ @cliff_swimwear @surf_lounge @greenbush_sunscreen @sexwaxofficial @mrzogssexwax #Philippines #IslandLife #Nature #SurferGirl #EcoResort #SimpleLife #SylviBodi

2,426 Likes, 45 Comments - Sylvi Bódi (@sylvibodi) on Instagram: "Mesélek Nektek egy kicsit erről a helyről, ahol most vagyok. Egy pici szigeten vagyok, egyszerű,..."


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
Havas Henrik saját műsorában árulta el: A helyzet az, hogy prosztatarákom van
Kuncze Gáborral készült beszélgetésben a volt politikus kérdezett rá az újságíróra, hogy milyen seb van a fején. Ekkor derült ki, hogy mi történt Havassal.


A Heti Havas vendége Kuncze Gábor volt. A volt politikus rákérdezett a műsorvezetőre, hogy mi történt vele, miért van egy nagy seb a fején.

Havas elmondta, hogy mivel nem szokott hazudni, ezért elmondja az igazat:

A helyzet az, hogy prosztatarákom van. Múlt pénteken fejeződött be a sugárterápia. 28 alkalommal voltam kezelésen.

Majd arról is beszélt, hogy bár sokan kételkedtek benne, de ő tudta, hogy végig fogja scinálni a kemoterápiát. A betegségéről nagyon kevesen tudtak, még a családjában is.

"Tudtam, hogy végigcsinálom, mert ha én valamit elhatározok, akkor én azt megcsinálom. Végigcsináltam fegyelmezetten" - magyarázta.

A sebnek pedig az volt a története, hogy a kezelések miatt legyengült. Az orvosok ezt előre elmondták neki, ahogy azt is, hogy több mellékhatása is lesz. Ilyen a gyakori vizelési inger is. Pár napja egy reggel megivott egy-két korty pálinkát éhgyomorra, a születésnapja után. Majd rátört a vizelési inger a kertben.

"Fejjel beleestem egy bokorba. Nagy szerencsém volt, hogy nem a szememet szúrtam ki, hanem itt hasadt föl" - mesélte.

VIDEÓ: Kuncze Gábor azt mondja, hogy okkal tart a jövő fejleményeitől - Heti Havas

Forrás: 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
ByeAlex nagy oltást kommentelt Németh Szilárd posztja alá, imádták az emberek
A rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos egy rövid videóban számolt be arról, hogy esik az eső. Aztán jött ByeAlex.
Fotó: RTL - szmo.hu
2025. július 08.



Németh Szilárd hétfő reggel egy nagyon rövid videóban számolt be arról, hogy esik az eső. A rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos egy erkélyen állva nézi, ahogy esik az eső, majd megfordul, és a kamerába nézve azt mondja: „Végre esik, már épp itt volt az ideje!”

A videó alá sok komment is érkezett, többek között ByeAlex beszólása is.

„bro megfordul = kardiózás”

– írta a zenész.

A meglehetősen body shaming megjegyzése láthatóan elnyerte az emberek tetszését, ugyanis több mint 1200 lájk van rajta.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
„Kegyetlen volt” – Földes Eszter elárulta, mikor tudta meg, hogy Földes Tamás nem a vérszerinti apja
A színésznő egy podcastbeszélgetésben nyíltan beszélt az anyaság kihívásairól, és arról is, hogy miért nem tartja a kapcsolatot az édesanyjával.
Karkó Ádám - szmo.hu
2025. július 07.



Földes Eszter a Popfilter podcast adásában beszélt gyerekkoráról, családi viszonyairól és arról, hogyan változtatta meg az életét a fia, Álmos születése. A színésznő azt mondta, az anyaság sok mindent felszínre hozott benne, amit korábban nem értett.

„Nem értettem azokat az indulatokat, amelyek bennem voltak az anyaság kezdeti szakaszában. Úgy éreztem, mintha nem lennék önmagam, és rájöttem, valójában ez az édesanyám. És az addigi, hipnotizált állapotban történő állításaim azzal kapcsolatban, milyen fantasztikus gyerekkorom volt, egy csapásra darabjaira hullottak, akár egy gyöngysor”

– fogalmazott.

Úgy érzi, ezek az élmények egy kényszeredett felnövési folyamatot indítottak el benne. „Hirtelen elindult egy kényszeredett felnövéstörténet, rettenetesen sok dolog szakadt fel bennem. És közben sokszor nagyon egyedül maradtam ezekkel a felismerésekkel” – tette hozzá.

A színésznő azt is elárulta, hogy már több mint egy éve nem beszél az édesanyjával. Elmondása szerint azt érezte, hogy az édesanyja sosem tudta őt igazán szeretni.

Földes Eszter gyerekként sokáig azt hitte, hogy Földes Tamás az édesapja. Mint mesélte, kilencéves koráig nem tudta, hogy papíron Landkammer Eszter a neve, és hogy a vér szerinti apja nem jelent meg a bíróságon, ezért nem tudták hivatalosan is átíratni a nevét. Az iskolában viszont az édesanyja kérésére Földesnek hívták.

„Soha nem találtam a helyem a családomban, mindig idegennek éreztem magam. Ráadásul kívülről is jöttek ilyen megjegyzések. Édesanyámnak és a vér szerinti apámnak is sötét haja van. Én meg szőke és kék szemű vagyok. Egyszer levittem a tesómékat a játszótérre, mert én voltam a bébiszitter, bár csak kilencéves voltam. Néztem őket, ahogy játszanak, amikor odajött hozzám valaki, és megkérdezte tőlem, engem a postás hozott-e a családba, mert egyáltalán nem hasonlítok a többiekre. Kegyetlen volt”

– idézte fel.

Földes Eszter a beszélgetésben arról is beszélt, hogy már gyerekként is koravén volt, és ez a párkapcsolataira is hatással volt. „A párjaim általában jóval idősebbek voltak nálam, nem véletlenül. Az első szerelmemmel például 16 év volt a korkülönbség, és 14 éves voltam, amikor összejöttünk. A mai napig vonzó egy férfiban, ha erősebb, okosabb, és egy picit mindent jobban tud nálam. Ez pedig óhatatlanul benne tart egy olyan pozícióban, ahol ’kicsi’ tudok maradni” – mondta.

(via Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
„Fenyőfám kettéhasadva, üvegtető összetörve” – Juhász Árpád otthona sem úszta meg a hétfői vihart
Az ország egyik legismertebb geológusa több fotót is posztolt arról, hogy mekkora kárt okozott a hétfői vihar az otthonában.


Rövid és szomorú posztban közölte a Facebookon az ország egyik legismertebb geológusa, hogy komoly károk keletkeztek az otthonában a hétfői vihar során. A nemrég 90. születésnapját ünneplő Dr. Juhász Árpád tömören foglalta össze a vele és otthonával történteket:

„A tegnapi vihar után, fenyőfám kettéhasadva, üvegtető összetörve, elektomos autókapum gallyra menve”

– írta a bejegyzésben, amihez több fotót is mellékelt.

A képek alapján a jókora fenyőfa kettéhasadva rádőlt az üvegtetőre, ami ettől kitört, és az autókapu is megszenvedte a hirtelen jött vihart.

Ahogy korábban mi is beszámoltunk róla, csak kedd reggelig több ezer helyre riasztották a katasztrófavédelem munkatársait. A vonatközlekedésben és az elektromos hálózatban is súlyos károk keletkeztek a hétfői vihar során.

A leggyakrabban kidőlt fák, leszakadt faágak miatt riasztották a tűzoltókat. Hajdú-Bihar, Békés, Csongrád-Csanád, Pest megyében, a fővárosban, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében kedden is folytatódik a viharkárok felszámolása.


Link másolása
KÖVESS MINKET: