Lehet-e sikeres az a fiatal, aki az életét kerekesszékben tölti? – Esélyegyenlőségi napok a városligeti Millennium Házában
Ki segíti azokat a gyerekeket, akik hónapokon át elszigetelve fekszenek egy kórházban? Mit jelent egy súlyosan égett gyermeknek visszatérni kortársai közé? Hogyan talál közösségre az a fiatal, akit a tartós betegsége akár évekre elzár az osztálytársaitól? – ezekre a kérdésekre is választ kapnak azok, akik ellátogatnak október 8. és 9. között a gyerekek esélyegyenlőségi napjára a Városligetbe.
Az eseménysorozat fővédnöke Fülöp Attila, az EMMI szociális ügyekért felelős államtitkára.
Hagyományteremtő szándékkal először nyitja meg közösen kapuit az érdeklődők felé a Bethesda Gyermekkórház, a Vakok Iskolája, a Mozgásjavító EGYMI és a KórházSuli Alapítvány. A négy, egymással szoros szakmai együttműködésben dolgozó, gyerekeket támogató intézmény célja, hogy segítsen jobban megérteni azoknak a fiataloknak a mindennapjait, kihívásait és érzéseit, akiket vagy a betegségük, vagy egy súlyos baleset következményei miatt akadályoztatva vannak. Tennünk kell egy lépést egymás felé, hisz bár a különbségeink sokszor eltávolítanak minket egymástól, egy közösség tagjai vagyunk mindannyian.
"A COVID alatt mindannyian megéltük, mit jelent az elszigeteltség. Az itt jelenlévő szervezetek által gondozott, gyógyított, oktatott gyerekek számára ez a hétköznapi valóság. A társadalom elől eddig nagyrészt zártan működő intézmények kapuinak kitárása mellett fontosnak tartjuk azon erőforrások, pedagógiai, rehabilitációs, pszichológiai technikák megismertetését, bemutatását, melyeket bármely oktatási, egészségügyi intézmény használni tud, ezzel könnyebbé téve önmaga és a gyermekek számára a másság elfogadását, az integrációt.
- avat be a program célkitűzésébe Dr. Velkey György, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója.
A „Tégy egy lépést!” esélyegyenlőségi rendezvény első szakmai napja az iskolás osztályoknak és pedagógusoknak szólt, míg a második napon az érintett, illetve a téma iránt érdeklődő családokat várják a szervezők.
Október 9-én, szombaton a családok mellett az iskolai közösségeket várják. A programok immáron egy helyszínen, az eseménynek otthont adó Millennium Házában és köré kitelepülő intézmények pavilonjaiban zajlanak majd. Az szakmai vezetésével rendezett érzékenyítő és segítő programok mellett lesznek koncertek, mese- és bábelőadások, az alkotó kedvűeket művészeti workshop várja, de lesznek kerekasztal-beszélgetések gyógyult fiatalokkal, és a Városliget történetét bemutató tárlatvezetések is.