KÖZÖSSÉG
A Rovatból

Egyedülálló szülők megsegítésére hoznak létre központot Budapesten – iroda és játszóház is lesz benne

Az anyukák-apukák nyugodtan intézhetik ügyeiket, vagy dolgozhatnak innen, miközben a kicsik felügyelete is megoldott lesz.

Link másolása

Hamarosan megnyílik Budapesten, az Üllői út 30-as szám alatt az Egyszülős Központ, ami nemcsak Magyarországon, de nemzetközi szinten is egyedülálló kezdeményezés. Olyan közösségi térként fog funkcionálni, ahol a rendszeres programokon kívül gyakorlati segítséget is kapnak az egyedülálló szülők, például jogi, pszichológiai és mediációs tanácsadást.

A gyerekeket ingyenes játszóház várja majd, a szülők számára pedig egy közösségi (co-working) iroda létesül, ahol az egyedülálló anyukák, apukák nyugodtan intézhetik ügyeiket, dolgozhatnak, miközben a kicsik felügyelete is megoldott lesz. Képzéseket, klubokat, önsegítő csoportfoglalkozásokat és különféle szabadidős tevékenységeket is szerveznek, emellett inkubációs programot is indul olyan egyedül nevelő szülők számára, akik önálló vállalkozásba szeretnének kezdeni.

A központ egyik alappillére a segítségnyújtás, de van még egy fontos küldetése: a közösségépítés. Az intézményt üzemeltető Egyedülálló Szülők Klubja Alapítvány a létrehozást megelőzően kutatást végzett a témában, amelynek eredményei azt mutatták, hogy

az egyedül nevelő szülők legnagyobb problémája az elmagányosodás.

Nagy Anna, az alapítvány elnöke elmondta: már 11 éve működtek, amikor megkapták azt az 500 milliós állami támogatást, amiből most létre hozzák a központot. A fejlesztés azonban nemcsak a létrehozást fedi le, de minimum egy évre a működését is garantálja – ez azt jelenti, hogy amíg tart,

minden szolgáltatást ingyen kapnak a szülők,

a későbbiekben is csak néhányért kell kedvezményes díjat fizetniük.

Habár a központ Budapesten lesz, hosszabb távon az a cél, hogy az ország többi pontján is létrejöjjön hasonló, mintegy hálózatot létrehozva, hogy mindenki ott helyben tudjon segítséget kapni, ahol él.

A legtöbb ilyen típusú civil szervezet azért jön létre, mert „valakivel történik valami és úgy érzi, hogy nem kap hozzá segítséget”. Legalábbis Annával ez történt, amikor egyedül maradt a kisfiával.

Minden család életében nehéz időszak, egy mély krízis, ha felbomlik egy kapcsolat – akár válás, akár más következtében (például haláleset) lesz vége.

Annának egy olyan közeg hiányzott, ahol elfogadott, ha valaki egyedül marad a gyerekével. Ahol azt érzi, nem csak vele esik meg ilyesmi, nem ő az egyetlen, aki „nem tudta rendesen végigvinni” a gyerekvállalást és a családalapítást. És azok is hiányoztak neki, akik segítettek volna átvészelni a kezdeti időszakot, ami talán a legnehezebb. Lelkileg is és praktikusan is.

„Az ember egy olyan szakaszba ér, amelyben gyakorlatilag az élete minden szegmense megváltozhat. Nem csak a családi állapot, de a munkahely, a lakhely, az, hogy egyáltalán milyen lesz a család napi működése. A sok változás ritkán pozitív, nem is könnyű őket megélni, feldolgozni”, mondja.

Annával 12 éve történt mindez. 11 évig nevelte egyedül a fiát. Minél több dolgot látott, tapasztalt egyedülálló anyaként, annál inkább körvonalazódott benne, milyen óriási problémahalmazról van szó. Az elején még csodálkozott is, azt gondolta, valamit rosszul lát a statisztikákban, amikor komolyabban beleásta magát a témába. Nem hitte el, hogy ha ennyi az érintett, ténylegesen soha senki nem kezdett el velük, a helyzetükkel foglalkozni. „Az egyszülős csoporton eddig valahogy mindig mindenki átlépett”, jegyzi meg, holott

300 ezer felnőttről és körülbelül félmillió gyerekről beszélünk.

„Itt nemcsak arról van szó, mit gondolunk az egyedül nevelő szülőkről. Gondolunk, amit gondolunk, de a félmillió gyerekkel muszáj valamit kezdeni. Ha nem erősítjük meg a szülőket ebben a helyzetben, akkor a gyerekek úgy fognak felnőni, hogy nem élnek egészséges életet.”

Abban a kutatásban, amit Annáék a központ létrehozását megelőzően végeztek, az egyedülálló szülők legelső és legnagyobb problémának az elszigetelődést jelölték meg. Amikor egyedül marad egy szülő, sok területen elindul egyfajta leválás-folyamat, magyarázza Anna. „A barátok például sokszor nem tudják, hogyan viszonyuljanak hozzájuk, kinek a pártját fogják egy válás esetén.

A közös programokra már nem olyan szívesen hívják meg az egyedülállókat, de ők se mennek teljesen felszabadultan olyan helyekre, ahova mindenki párosával érkezik. Sok olyan társas kapcsolat, ami a házasság alatt működött, a házasság felbomlása után már nem fog, vagy legalábbis fellazul.

Az informális hálók is meglazulnak egy egyedülálló szülő körül.”

Anna szerint ennek van egy egészen praktikus oka: az egyedülállókat a párok gyakran veszélyforrásként érzékelik, szabad kapacitású férfiként vagy nőként, és ez bizony sokszor furcsa, kínos szituációkat szül a társaságon belül. „A másik része, hogy ha az ember adott esetben kisebb gyereket nevel, nem mondhatja azt, hogy akkor ő most elmegy moziba este tízkor a barátnőjével, mert fogalma sincs, mi lesz addig vele otthon. Ez a fajta fizikai bezártság megint csak sokat hozzátesz ahhoz, hogy elmagányosodjanak, elszigetelődjenek a szülők.”

A kutatás eredményében a második legproblémásabb tényező, nem meglepő módon, az anyagi nehézségek voltak.

Egyszülősnek lenni egy vezető szegénységi kockázat.

Aki egyedül nevel, különösen az első időszakban nagyon könnyen lecsúszhat egzisztenciálisan, mivel felbomlik az a fajta egyensúly, amiben addig élt, éltek. Elvileg működik Magyarországon a tartásdíj-rendszer, a gyakorlatban Anna szerint azonban inkább hol igen, hol nem.

Akik akarnak fizetni, azoknál igen, akik nem akarnak, nem is fognak.

Emiatt nem véletlen, hogy az egyszülős családok fele szegénységben vagy mélyszegénységben él. Állami szinten nem sok plusz juttatásra számíthatnak: az egyedül nevelő szülőknek havonta ezer forinttal több a családi pótlék, illetve ha az egyik szülő meghalt, van árvaellátás, egy darabig özvegyi nyugdíj. Ezen kívül semmi.

Vannak, akik ténylegesen mélyszegénységben élnek, de azoknak a száma is kiugróan magas, akik ugyan kifelé teljesen átlagos életszínvonalat mutatnak, csakhogy olyan közegből jönnek, ahol

úgy érzik, szégyellniük kell, hogy lecsúsztak.

Sokukat néhány száz forint választja el attól, hogy szociális juttatásokra legyenek jogosultak, de mivel borzasztóan szégyellik, ami történt velük, gyakran a környezetük sem tud a helyzetükről.

A harmadik tényező, amit a kutatás igazolt, a mindennapi logisztikára vonatkozik. Hogy oldjuk meg az életet úgy, hogy adott egy két személyre méretezett feladatmennyiség, amit nekem egyedül kell megoldanom? Hogy jutok be úgy reggel a munkába, hogy ne késsek el, de a gyerekek már előtte beérjenek az óvodába, iskolába? Hogy tudok túlórázni, továbbképzésre járni, ha nincs, aki elmenjen érte? Hogy jut el edzésre, szakkörre, bárhova?

„Egy apuka, aki már pici koruk óta nevelte a két lányát egyedül, azt mondta: az egész élet olyan volt, mint egy logisztikai akrobatamutatvány”

- fogalmaz Anna. A gyerekvigyázásban rengeteget tudnak segíteni például a nagyszülők, de alapvetően azt, hogy hogyan folyjon tovább az élet, a szülőnek kell kitalálnia, megszerveznie, és ez bizony nem megy egyik napról a másikra.

Személyfüggő, hogy egyes munkahelyek, iskolák miben tudnak segíteni, könnyíteni a szülők dolgán, van-e szándékuk rá egyáltalán. Nem igazán tudnak mit kezdeni ezzel a helyzettel, mondja Anna, pedig nagyon sok egyszülős gyerek van ma már az iskolákban.

Amikor az ő fia elsős lett, a hét kisfiúból egynek voltak csupán együtt a szülei.

Ez is mutatja, hogy egyáltalán nem elszigetelt a jelenség, de valójában nem téma sem az iskolákban, sem az óvodákban, ami olykor nehéz és kellemetlen helyzetbe tudja hozni a szülőket. Anna például soha nem fogja elfelejteni, amikor anno kiscsoportos fia ovijában apák napját kezdtek el szervezni. „Elkezdtem gondolkodni, hogy most ezzel mit kezdjek, merthogy az én gyerekem apukája még csak nem is élt az országban. Az óvónő erre azt mondta:

hát akkor hozd el a szomszédot!

És még csak nem is arról van szó, hogy rosszindulatú lett volna, egyszerűen végig se gondolta, mit mond.”

Mi történik azokkal, akiknek nem sikerül az akrobatamutatvány?

Ahogy Anna is mondta, különösen az elején nehéz, amíg kialakul az új élet medre, az új rutin, a kapaszkodók. „Nagyon fontos, hogy legyen egy támogató közeg, például a család, vagy olyan barátok, ismerősök, akikre lehet számítani, ha baj van.

Mert mi van, ha te kidőlsz? Mi lesz a gyerekkel? Az borzalmas érzés, amikor mindkettőtök lázas, csak néztek egymásra és nincs, aki legalább egy bögre teát hozna.”

Nem véletlen, hogy a gyereküket egyedül nevelő szülők (többnyire anyukák) közül többen mentális problémákkal küzdenek. Van, aki rendkívül nehezen éli meg ezt a helyzetet, olyan is, aki soha nem tud belőle felállni. De Anna szerint a legtöbbeknek mégis sikerül. „Az ember nem tud mit csinálni, inkább előremenekül. Megtanulják, hogyan kell egyedül élni, ami nem mindenkinek evidencia. Megtapasztalják, milyen az, amikor egyedül is képesek vinni a sorsukat, a gyerekük sorsát.”

A legnehezebb azoknak a gyerekeknek, akiknek a szülei soha nem tudnak talpra állni, és azoknak, akiknek a szülei folyamatos háborút vívnak egymás ellen.

A válás nem jó a gyereknek, de az, hogy előtte-utána évekig háborúznak a szülők, többszörösen rossz.

Anna a maga részéről nem válás-párti. „Biztos, hogy van az a pokol, amiből csak kifelé lehet jönni, de szerintem sokszor történik meg, hogy úgy válnak el egymástól emberek, hogy lenne még keresni valójuk egymás mellett, valamit még meg lehetne menteni, új alapokra helyezni. Talán néha túl könnyen mondjuk ki, hogy elválok, én ezt nem csinálom tovább.”

A válások száma továbbra is iszonyúan magas, az elmúlt negyven évben megduplázódott a gyereküket egyedül nevelők száma. Ez nem magyar sajátosság, más országokban is hasonlóan alakul. „Biztosan több tényező játszik benne közre, de ha nem társadalmi folyamatokban gondolkozunk, hanem ember-ember viszonyokban, van ennek egy általánosabb tanulsága.

Jó lenne már kiskorunktól megtanulni és edzeni a konfliktuskezelés, a problémamegoldás, a nyílt kommunikáció képességét. Igen, ezek közhelyek, de hát mégiscsak arról van szó, hogy felnőtt emberek egy idő után képtelenek egymással szóba állni. És nem tehetik meg, mert van közös gyerekük. Attól, hogy a szülők elváltak egymástól, a gyerektől nem fognak, és kutyakötelességük megpróbálni, hogy mindketten benne maradjanak a gyerek életében.

Az egyedül nevelés nem azt jelenti, hogy a gyerek csak és kizárólag az enyém – azt jelenti, hogy velem él, többet van velem, mint a másikkal, de ugyanúgy szüksége van apára és anyára is, mint azelőtt.”

Csakhogy a csúnya játszmák, amik a szülők között elindulnak, rég nem a gyerekről szólnak – mégis rajtuk csapódnak le. Ugyan mindenki azzal érvel, hogy a gyerek érdekében cselekszik, de egy ilyen helyzetben mindkét fél telítve van súlyos érzelmekkel: megbántottsággal, sérelemmel, bosszúvággyal, csalódottsággal, amit egyszerűen képtelenek kezelni.

A korábban említett egzisztenciális lecsúszással kapcsolatos szégyenérzettel szorosan összefügg az is, ahogy a mai magyar társadalom kezeli az egyszülős családokat, magyarázza Anna, aki kereken kimondja:

stigmatizáltak az egyszülős családok

– habár azt ő is elismeri, hogy az elmúlt években-évtizedekben már javult a társadalmi megítélésük. Az alapítványnál nem is használják a „csonka család” kifejezést, mert úgy gondolják, hogy már az is egyfajta értékítéletet közvetít.

„Pontosan a javuló tendencia miatt is fontos, hogy a központ létrejön, ami állami támogatás nélkül nem történhetne meg. Egy civil szervezet önerőből akkor se tud ilyet létrehozni, ha ezer évig működik is.” Másrészt

a szülők, a családok felé is azt üzeni: a döntéshozók is észrevették őket, az érdemi segítségnyújtáshoz szükséges anyagi feltételeket pedig csak ők tudják biztosítani.

Anna úgy gondolja, egyáltalán az, hogy a közbeszédbe bekerülnek az egyszülős családok, foglalkoznak velük, már egy jelentős előre lépés a helyzetük jobbá tételében. „De ahhoz, hogy hathatósan lehessen segíteni, lépéseket tenni az érdekükben, sokkal többet kéne tudnunk róluk, a szükségleteikről, hogy hogyan élnek”, fejti ki.

„Jobban kellene ismernünk azokat a területeket, ahol segítségre szorulnak, ezt pedig társadalmi szinten kutatásokkal kellene megerősíteni. Meg kell tudnunk azt is, hogy mi a helyzet azokkal, akik apaként nevelnek egyedül, akik fogyatékkal élő gyereket nevelnek, ez a jövő év nagy feladata lesz.”

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Ekkora ovációval fogadta a tömeg Vácon, hogy Magyar Péter feljelenti Orbán Viktort
Hatalmas volt a taps és éljenzés, amikor Magyar Péter bejelentette, hogy rágalmazás miatt két évre börtönbe juttatná a miniszterelnököt.

Link másolása

Taps, éljenzés és zászlólengetés - ezekkel reagált a Vác belvárosában összegyűlt tömeg arra, amikor Magyar Péter közölte, hogy vasárnap feljelenti Orbán Viktort, amiért azzal vádolja, hogy háborúpárti.

„A holnapi napon feljelentem Orbán Viktor miniszterelnököt, a Fidesz elnökét aljas indokból, nagy nyilvánosság előtt elkövetett, jelentős érdeksérelmet okozó rágalmazásért”

– jelentette be a Tisza Párt politikusa. Magyar még azt is hozzátette, hogy ezért kétéves szabadságvesztés jár.

„Csak?” - kérdezte valaki a tömegből bekiabálva, majd újabb tapsvihar és ováció tört ki.

Magyar Péter ezután még felszólította Orbán Viktort, hogy ne bújjon a mentelmi joga mögé, egyúttal várja azt, hogy mikor mehet az ügyben tanúmeghallgatásra.

Magyar Péter teljes váci beszédét itt lehet megnézni. A feljelentésről szóló rész 27:50-nél kezdődik:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Több száz ismeretlen búcsúztatta a magyar származású holokauszttúlélőt, akinek nem lehettek gyerekei
A dédunokaöccse a közösségi médiában kérte arra az embereket, hogy menjenek el a koncentrációs tábort megjárt asszony temetésére, mert már minden rokona meghalt.

Link másolása

Több százan búcsúztatták a a magyar származású holokauszttúlélőt az izraeli Haifában - írja a The Jewish Chronicle.

A sok ismeretlen ember azután gyűlt össze, hogy a nő dédunokaöccse a közösségi médiában arra kérte az embereket, hogy menjenek el Esther Greizer temetésére. Az asszonynak ugyanis nem voltak hozzátartozói.

A 95 éves holokauszttúlélő, Esther Greizer a holokauszt izraeli emléknapján hunyt el. A felhívást követően több százan gyűltek össze, a tömeg az utcán tolongott, volt aki zászlót vitt, voltak akik könnyeztek.

A nő még gyerekként szenvedte el a „halál angyalaként” hírhedtté vált Josef Mengele kísérleteit.

A dédunokaöccse a felhívásában írta meg, hogy a rokonának a koncentrációs táborban elszenvedett kínzások miatt nem lehettek saját gyermekei.

„Ez nem gátolta meg Esztit abban, hogy megházasodjon a néhai Gershonnal, akivel szeretettel és odaadással teli, boldog életet éltek. Mivel nem lehettek gyerekei, olyanok voltunk számára, mint az unokái, még úgy is, hogy a testvére dédunokái voltunk”

– írta. Hozzátette, hogy mivel nincsenek az asszonynak hozzátartozói, így a hagyományos gyászidőszak, a süve elmarad, és csak temetést tudják megtartani.

Forrás: RTL.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÖZÖSSÉG
A Rovatból
„Szuper kezdeményezésnek tartottam, de soha nem gondoltam volna, hogy egyszer mi is kapcsolatba kerülünk a Bátor Táborral”
Miután Levi betegsége kiderült, a Bátor Tábor szervezői megkeresték, hogy vegyen részt a nyári táborukban. Azóta Levi élete megváltozott. Az ott tapasztalt élmények hatására mára már a Bátor Tábor önkéntese szeretne lenni. Élményeiről édesanyja mesélt nekünk!

Link másolása

Gyógyító légkör, inspiráció és kaland – ez volt az a három dolog, amit az egyik résztvevő fiú édesanyja, Radó Annamária emelt ki nekünk, amikor arról kérdeztük, mi volt a legmeghatározóbb a gyermeke számára a Bátor Táborban. Olyan élmények, amelyek feltöltik a gyerekeket és erősítik a lelküket.

Már első benyomásuk is elképesztően pozitív volt a táborról:

„Kicsit szorongva indultunk el, mivel olyan helyre készültünk, ahol senkit sem ismert a fiúnk.

Ám a megérkezésünkkor olyan kirobbanó jókedvvel, olyan szeretettel, olyan pozitív hozzáállással fogadtak bennünket, és annyira megható volt az egész, hogy alig tudtunk megszólalni. Lenyűgözött a szervezők és az önkéntesek nyitottsága és a hangulat."

Azt mondja, hogy a korábbi aggodalmak azonnal szertefoszlottak, és átadták magukat a barátságos fogadtatás élményének.

Kiknek szervezik a Bátor Tábort?A daganatos, súlyos vagy krónikus betegséggel diagnosztizált gyerekeknek sok nehézséggel kell megküzdeniük. Hónapokat töltenek a kórházban családjuktól és barátaiktól elszigetelve.

A Bátor Tábor ingyenes programjain azonban erőt kapnak a gyógyuláshoz, önbizalmat az élethez. Évente több mint 3000 beteg gyereknek és környezetüknek (szülők, testvérek mellett iskolai programjaikon osztálytársaiknak is) nyújt sorsfordító élményeket. A tábort adományokból és az szja adó 1% felajánlásokból tartják fenn. A cél, hogy a gyerekek izgalmas programokba kapcsolódhassanak be és életre szóló élményekkel gazdagodjanak.

Rád is szükség van, hogy folytathassák munkájukat, és minél több beteg gyerek élhessen át gyógyító élményeket! Bővebben itt olvashatsz az 1%-os felajánlás módjáról. https://batortabor.org/hu/tamogass/egyszazalek/

Amikor Radó Annamária a Bátor Táborban tapasztaltakról mesél, sokan megkérdezik tőle, honnan tudtak a táborról, kitől hallottak róla.

„Korábban is tudtam arról, hogy létezik ez a tábor, tetszett az alapötlete és szuper kezdeményezésnek tartottam. De azt soha nem gondoltam volna, hogy egyszer mi is érintettek leszünk és kapcsolatba kerülünk velük”

- mondta Radó Annamária.

"Miután a fiam, Levi betegsége kiderült, és kezelésen vett részt, a Bátor Tábor szervezői kerestek meg bennünket a kórházi kapcsolattartón keresztül, így tájékoztatást kaptunk erről a lehetőségről. Levi vacillált, hogy elmenjen-e, mert 14 évesen már nagynak érezte magát ehhez a táborhoz."

A kórházi kapcsolattartó kis idő elteltével ismét megkereste Annamáriát és minden szükséges információt elmondott  a táborról, amivel kedvet csináltak Levinek a programhoz, így beleegyezett, hogy elmegy.

A Bátor Tábor nem okozott csalódást Levinek. Olyannyira nem, hogy tábor után elhatározta, visszamegy. És annyira meggyőzték az ott tapasztalt élmények, hogy felnőttként szeretne „cimbora” lenni, vagyis a Bátor Tábor önkéntese. Mivel idén lesz 17 éves, pár évet várnia kell, a táborban ugyanis 20 éves kortól lehet önkéntesként dolgozni.

„Egyrészt lelkileg is sokat adott neki ez az egy hét, másrészt a programok is elnyerték a tetszését. Fontos, hogy lekössék a figyelmét, levezessék az energiáját, és ez a táborban sikerült is. Ráadásul megismerkedett ott egy lánnyal, akivel a 200 kilométeres távolság ellenére azóta is tartják a kapcsolatot. Rendszeresen találkoznak, gyakran beszélnek egymással. Úgyhogy érzelmileg is meghatározó élmény volt számára a Bátor Tábor.”

Vajon mi lehet a Bátor Tábor titka? Mi az, amivel gyakorlatilag elvarázsolja a gyerekeket és a szüleiket? 

Az egyik, amiért szeretik a tábort, hogy nem betegként, hanem teljesen átlagos gyerekként vagy tinédzserekként kezelik őket, és egész idő alatt kalandorokként tekintenek rájuk. A másik, amit sokan kiemelnek, az, hogy mindenki arra törekszik, hogy a résztvevők jól érezzék magukat és tartalmasan teljen az egész hét.

Annamária fia például imádta a kötélpályát, mivel megadta neki a kellő adrenalin-löketet a felmászással-lecsúszással. Amúgy is elég aktív életet él, kerékpározik, ezért pozitívan hatott rá a mozgás, és feltöltődött tőle a táborban.

„Nagyon hálás vagyok azoknak, akik évről évre megszervezik a Bátor Tábort, és azoknak is, akik az adományaikkal, adójuk egy százalékával lehetővé teszik a gyerekeknek, hogy részt vegyenek a táborban, és életre szóló élményekkel gazdagodjanak” -mondja Annamária.

„Mi magunk is részt veszünk önkéntes munkában. A lakóhelyemen például egy olyan szervezet tagja vagyok, amelyik a környékünk szépítésén dolgozik. A közeli parkban végzünk különféle munkákat, például locsolunk, fát ültetünk, felszedjük a szemetet, tájékoztatjuk a környéken élőket erről a lehetőségről.

A közösségépítés nagyon fontos számomra, ezért is remélem, hogy Levi terve megvalósul és egyszer a Bátor Tábor önkéntese lehet.”

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÖZÖSSÉG
A Rovatból
„Látszik rajta, hogy nincs jól” – Tompos Kátya élete legnagyobb csatáját vívja
A betegség és szövődményei nagyon megviselték a szervezetét, csak lassan gyógyult, majd ezután derülhetett ki, hogy más probléma is van. A Blikk információi szerint a színésznő még külföldi kezelést is igénybe vett.

Link másolása

Korábban írtunk róla, hogy a Fábián Juli Emlékalapítvány a Facebookon tette közzé, hogy a 41 éves színésznő miért nem állt színpadon az elmúlt két évben: súlyos daganatos betegséggel küzd.

A több mint két éve tartó harc nem csak lelkileg és fizikailag megterhelő, de anyagilag, ezért fordultak a barátai a nyilvánossághoz, hogy pénzgyűjtéssel és egy jótékonysági koncerttel összeszedjék a szükséges külföldi gyógykezelés árát.

A Blikk szerint a színésznő kálváriája két évnél is régebben kezdődött: a lap információi szerint 2021 őszén, amikor a színésznő megfertőződött a koronavírussal.

A betegség és szövődményei nagyon megviselték a szervezetét, csak lassan gyógyult, majd ezután derülhetett ki, hogy más probléma is van. A Blikk információi szerint Tompos Kátya még külföldi kezelést is igénybe vett, a költségeket pedig állta, ameddig bírta, illetve ameddig a mellette álló barátai, szerettei bírták.

Nagyon nehéz időszak ez Kátya számára, aki próbál erős lenni, de embert próbáló a küzdelem. Sajnos, fizikailag is megviseli, mert bár próbál erős lenni, látszik rajta, hogy nincs jól – mondta a lapnak egy névtelen ismerős.


Link másolása
KÖVESS MINKET: