KÖZÖSSÉG
A Rovatból

A kerekesszékes tinédzser, aki a sérülteknek gyűjt adományokat

Ficzere Peti 12 éve van tolószékben, de nem kesereg, hanem inkább úgy döntött, hogy segít másokon.

Link másolása

Ficzere Peti először egyáltalán nem akart szerepelni. Aztán elmondtam neki, hogy történetével talán másoknak is jó példát mutat majd. Úgy már vállalta.

A kerekesszékes fiú csak arra kért, semmiképpen ne sztároljuk, csak írjuk le, hogy lehetséges segíteni akkor is, ha valaki sérült, hiszen mindig akadnak olyanok, akik talán még jobban rászorulnak a jótettekre.

Anyukájával most éppen ruhaadományokat gyűjt a békéscsabai Degré utcai, Békés Megye Fogyatékosok Ápoló-Gondozó Otthona lakóinak. Annak érdekében, hogy véletlenül se kezdjem el „sztárolni”, inkább hagytam, hogy a többit elmondja ő.

– Nem baj,ha arról is beszélünk, mi történt veled annak idején?

"
– Figyelj, 12 éve volt, nem igazán kesergek rajta, mert akkor megbolondulnék.

Ha nem beszélek róla, attól még ugyanúgy nem állok lábra, szóval nyugodtan.13237769_1019752584728781_2464580743958644926_n

Kigyerekként

– Mi történt? Emlékszel valamire a balesetedből?

– Hét éves voltam, amikor az édesapámmal elmentünk a temetőbe az egyik rokonuk sírjához. Miközben apa a sírt gondozta, addig én elbóklásztam. Miközben elmentem az egyik sírkő mellett, rátettem a kezemet, és mivel a sírkő el volt hanyagolva, és régi is volt, ennyi elég volt hozzá, hogy rám boruljon. Megsérült a gerincem, az egyik idegszálon keletkezett egy vérömleny. Így kerültem kerekesszékbe. Ez 2005-ben történt, akkor voltam 7 éves. Most 19 éves vagyok, van még egy évem a gimiből.

– Emlékszel az egészre, például arra, hogy miért tetted oda a kezed? Fel akartál mászni rá, vagy megnézni valamit?

– Emlékszem, nem akartam felmászni rá, csak megtámaszkodtam rajta, ahogy elmentem mellette. És sajnos elég volt egy 7 éves gyerek ereje ahhoz, hogy a sírkő kibillenjen az egyensúlyából.

– Volt arról szó később, hogy mindezért ki a felelős?

– A sírkő tulajdonosa volt a felelős ezért, hiszen az ő felelőssége lett volna ellenőrizni a sírkövet. Nem lett belőle nagyobb ügy, hiszen a baleset után hosszú ideig a legfontosabb az volt, hogy úgy ahogy rendbe jöjjek, a napjaimat a rehabilitáció, a gyógytornák, később pedig az iskolába való visszaszokás töltötték ki. Mire eljutottunk volna odáig, hogy foglalkozzunk az üggyel, addigra elévült.

– Fontos neked, hogy ezzel az állapottal ne foglalkozzanak az emberek, vagy nem érdekel, ha például a sérült-jelzőt használják?

– Na, ez egy nagyon jó kérdés. Nem igazán zavarhat, hiszen sérült vagyok valóban.

"
Az viszont nagyon fontos, hogy az emberek amellett, hogy sérült vagyok, mást is lássanak belőlem.

Az sosem zavart, ha az emberek feltették a kérdéseiket az állapotommal kapcsolatban, inkább elmondom a valós dolgokat, mint hogy kételyek merüljenek fel a fejekben. Ugyanakkor, ha megkapták a kielégítő válaszokat, utána szeretek ezen túllépni.15037275_1148379678532737_3145242760883542014_n16729764_1347012512029528_1478358952_n

– A gimi utolsó évében tudod már, hogy mi szeretnél lenni?

– A balesetem után elkezdtem gyógytornára járni a békéscsabai, Degré utcai intézmény ambuláns ellátására. Tudni kell erről az intézményről,hogy van egy bentlakásos része, ahol értelmileg akadályozott gyerekek és fiatalok élnek. Egyre többször kerültem kapcsolatba velük, és magával ragadott az a közvetlenség és szeretetéhség, ahogy fogadtak. Miután már nem jártam ide gyógytornára, egy idő után azt éreztem,hogy hiányzik a közeg, elsősorban a sérült fiatalok, és egyszer csak beugrott, hogy engem nagyon érdekel a gyógypedagógia, nagyon szeretnék sérült fiatalokkal foglalkozni. Így ez lett a célom.

Néhány éve lehetőségem nyílt rá, hogy önkéntesmunkára jelentkezzek az intézménybe. A célom az volt, hogy a gyerekeket valamilyen úton-módon kizökkentsem a monoton hétköznapokból, és minél jobban szórakozzanak, mikor náluk vagyok. Ez a mai napig is működik, most már felismernek, örülnek nekem, mosolyognak, amikor megérkezem hozzájuk. Ez nagyon jó érzés, én is feltöltődöm náluk.

– Tehát hiányoztak a fiatalok, a szeretet, amit adnak, és ma már saját foglalkozásokat szervezel nekik, hogy színesítsd a mindennapjaikat?

– Így valahogy. De ez az egész nekem is nagyon sokat ad. Igyekszem mindig kitalálni valamit, de előfordul olyan is, hogy csak beszélgetünk. Az egyik fiúhoz például már a kezdetek óta járok, vele például nagyon jókat társasozunk, rajzolgatunk. Volt olyan is, hogy kevertem itthon só-liszt gyurmát, és egyik nap ebből csináltunk különböző figurákat, a következő alkalommal pedig ezeket a figurákat festettük ki vízfestékkel. Olyan is volt kétszer is már, hogy vittem alapanyagokat kókuszgolyóhoz, és ott a gyerekekkel közösen készítettük el a desszertet. Ez nagyon nagy élmény nekik, hiszen egyrészt ők is részt vehetnek a feladatban, másrészt a végeredményt meg lehet enni.

– Úgy tudom, a közös programon túl, még másképpen is igyekszel segíteni.

– Néhány hónapja, még télen a szekrényemben turkáltam, és elgondolkodtam, hogy van egy rakás olyan ruhám, amik bár tökéletes állapotban vannak, mégsem hordom őket szinte egyáltalán. Elkezdtem azon gondolkodni,hogy vajon hány meg hány helyen vannak így elfekvőben ruhák, és a végén vagy a kályhában vagy a kukában kötnek ki, holott teljesen jó minőségűek. Egy helyi facebookos csoportba kiposztoltam az ötletemet, hogy mi lenne, ha a felesleges és nem használt ruháikat az emberek eljuttatnák hozzám, én pedig továbbítanám őket a Degré utcai fiataloknak. Sokan laknak ott, örülnek a ruháknak. Így indult...

"
Ez a projekt a mai napig tart, szinte mindig van a szobámban 2-3 zsáknyi ruha, ami arra vár, hogy átvigyem őket. 16754168_1347012528696193_621461572_n20314843_1396509987053037_427691207_o

– Mit szólnak hozzá a megajándékozottak?

– A válogatást elsősorban a dolgozók végzik,hiszen ők tudják, hogy melyik darab kinek a szekrényébe mehet. De biztos vagyok benne, hogy nagyon örülnek a gyerekek, hiszen amellett, hogy sérültek, ugyanolyan emberek, mint bárki más, és ők is szeretnek csinosak lenni, szeretnek öltözködni.

– Sokat segítesz nekik, miközben talán neked is szükséged lenne rá.

– Én alapvetően szeretek segíteni, szívesen teszem, bármiről is legyen szó. Örülök annak, hogy szeretnek az emberek hozzám fordulni, ha valami bántja őket. Erre valamilyen szinten büszke vagyok, hiszen sokszor az a legnagyobb segítség, amit nyújthat az ember, hogy meghallgatja a másikat. Én szívesen teszem, nincs ebben semmi különös.

– Mit ad mindez neked?

– Amikor az első adag ruhát átvittem, elfogott a boldogság és az elégedettség. Teljesen felpörögtem, amiért csinálhattam valami jót.

"
Ez egy olyan kellemes érzés, amit mindenkinek ajánlok, és jó lenne, ha minél több ember megtapasztalhatná.

Ez az érzés természetesen nem csak az adományokra korlátozódik, ugyanez az érzés van jelen akkor is, amikor látom, hogy sikerült felvidítani a gyerekeket, és jól érzik magukat.

– Veled ugyanilyen segítőkészek az emberek?

– Persze. Segítségre szorulok a közlekedésben, hiszen autónk nincs, és sajnos a tömegközlekedés itt egyáltalán nem akadálymentes. Szerencse, hogy van Gyulán egy Támogató Szolgálat, akik hosszú évek óta szállítanak iskolába, orvoshoz, vagy például Békéscsabára az intézménybe. Nekik nagyon hálás vagyok, hogy segítenek ebben. A hétköznapok során előfordul, hogy segítséget kell kérnem. Például van a közelünkben egy kis bolt, ahova gyakran járok. Vezet fel a boltba három lépcső, így bemenni nem tudok, de az eladók mind nagyon kedvesek, és kijönnek, megkérdezik,hogy mit szeretnék, miben segíthetnek.

– Valakinek van jogsija a családban?

– Persze, anyának és apának is van. A szüleim elváltak, külön élnek. Anyának nincsen autója. Apának van, ő viszont rengeteget dolgozik, emellett is sokat segít, ha esetleg a szolgálat nem elérhető éppen.

Kivel élsz?

– Abban a szerencsés helyzetben vagyok,hogy bár a szüleim elváltak, egymás szomszédságában élünk. Én élek anyával, a szomszédban pedig apa, a párja és a testvéreim. Ez egy nagyon kényelmes helyzet így, hiszen bármikor át tudok menni hozzájuk, és annyit vagyok ott, amennyit csak szeretnék.

– Anyukád mit dogozik?

– Most éppen munkát keres, nem könnyű úgy munkát találnia, hogy közben ápolásin van itthon velem. Bármennyire is próbálok egyre önállóbb lenni, vannak dolgok, amikben szükségem van a segítségére. Boldog lennék, ha találna egy olyan munkát, amit négy órában tudna csinálni. Ahogy ismerem, ezen belül szinte bármit elvállal, mert nagyon dolgos. Dolgozott már zöldségesben, konyhán kisegítőként, tényleg szinte mindent elvállal, csak legyen valamilyen feladata.

Petinek nincs bankszámlaszáma, amire pénzt kérne, csak elmesélte, milyen boldog, amikor adhat. Nincs tragikus története önmagáról, szépnek látja a világot, főként, amikor olyanokkal találkozik, akiknek adhat valamit és örömöt csempészhet a hétköznapjaikba. Anyukája majd talál munkát és eszébe sem jutott autót kérni, hiszen mindig akad, aki elvigye, ahová kell. Amíg a munkahely „megérkezik”, addig ruhákat gyűjtenek azoknak, akik örülnének neki. Készül az 12-dik osztályra és ha ráér, kever egy kis sógyurmát és hisz abban, hogy átjut Békéscsabára, hogy felvidítsa az ottaniakat. Nincs semmi újság. Nincs semmi baj. Csak elmesélte, hogy szerinte milyen a világ,hátha ettől is jobb hely lesz egy kicsit.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Több száz ismeretlen búcsúztatta a magyar származású holokauszttúlélőt, akinek nem lehettek gyerekei
A dédunokaöccse a közösségi médiában kérte arra az embereket, hogy menjenek el a koncentrációs tábort megjárt asszony temetésére, mert már minden rokona meghalt.

Link másolása

Több százan búcsúztatták a a magyar származású holokauszttúlélőt az izraeli Haifában - írja a The Jewish Chronicle.

A sok ismeretlen ember azután gyűlt össze, hogy a nő dédunokaöccse a közösségi médiában arra kérte az embereket, hogy menjenek el Esther Greizer temetésére. Az asszonynak ugyanis nem voltak hozzátartozói.

A 95 éves holokauszttúlélő, Esther Greizer a holokauszt izraeli emléknapján hunyt el. A felhívást követően több százan gyűltek össze, a tömeg az utcán tolongott, volt aki zászlót vitt, voltak akik könnyeztek.

A nő még gyerekként szenvedte el a „halál angyalaként” hírhedtté vált Josef Mengele kísérleteit.

A dédunokaöccse a felhívásában írta meg, hogy a rokonának a koncentrációs táborban elszenvedett kínzások miatt nem lehettek saját gyermekei.

„Ez nem gátolta meg Esztit abban, hogy megházasodjon a néhai Gershonnal, akivel szeretettel és odaadással teli, boldog életet éltek. Mivel nem lehettek gyerekei, olyanok voltunk számára, mint az unokái, még úgy is, hogy a testvére dédunokái voltunk”

– írta. Hozzátette, hogy mivel nincsenek az asszonynak hozzátartozói, így a hagyományos gyászidőszak, a süve elmarad, és csak temetést tudják megtartani.

Forrás: RTL.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÖZÖSSÉG
A Rovatból
„Szuper kezdeményezésnek tartottam, de soha nem gondoltam volna, hogy egyszer mi is kapcsolatba kerülünk a Bátor Táborral”
Miután Levi betegsége kiderült, a Bátor Tábor szervezői megkeresték, hogy vegyen részt a nyári táborukban. Azóta Levi élete megváltozott. Az ott tapasztalt élmények hatására mára már a Bátor Tábor önkéntese szeretne lenni. Élményeiről édesanyja mesélt nekünk!

Link másolása

Gyógyító légkör, inspiráció és kaland – ez volt az a három dolog, amit az egyik résztvevő fiú édesanyja, Radó Annamária emelt ki nekünk, amikor arról kérdeztük, mi volt a legmeghatározóbb a gyermeke számára a Bátor Táborban. Olyan élmények, amelyek feltöltik a gyerekeket és erősítik a lelküket.

Már első benyomásuk is elképesztően pozitív volt a táborról:

„Kicsit szorongva indultunk el, mivel olyan helyre készültünk, ahol senkit sem ismert a fiúnk.

Ám a megérkezésünkkor olyan kirobbanó jókedvvel, olyan szeretettel, olyan pozitív hozzáállással fogadtak bennünket, és annyira megható volt az egész, hogy alig tudtunk megszólalni. Lenyűgözött a szervezők és az önkéntesek nyitottsága és a hangulat."

Azt mondja, hogy a korábbi aggodalmak azonnal szertefoszlottak, és átadták magukat a barátságos fogadtatás élményének.

Kiknek szervezik a Bátor Tábort?A daganatos, súlyos vagy krónikus betegséggel diagnosztizált gyerekeknek sok nehézséggel kell megküzdeniük. Hónapokat töltenek a kórházban családjuktól és barátaiktól elszigetelve.

A Bátor Tábor ingyenes programjain azonban erőt kapnak a gyógyuláshoz, önbizalmat az élethez. Évente több mint 3000 beteg gyereknek és környezetüknek (szülők, testvérek mellett iskolai programjaikon osztálytársaiknak is) nyújt sorsfordító élményeket. A tábort adományokból és az szja adó 1% felajánlásokból tartják fenn. A cél, hogy a gyerekek izgalmas programokba kapcsolódhassanak be és életre szóló élményekkel gazdagodjanak.

Rád is szükség van, hogy folytathassák munkájukat, és minél több beteg gyerek élhessen át gyógyító élményeket! Bővebben itt olvashatsz az 1%-os felajánlás módjáról. https://batortabor.org/hu/tamogass/egyszazalek/

Amikor Radó Annamária a Bátor Táborban tapasztaltakról mesél, sokan megkérdezik tőle, honnan tudtak a táborról, kitől hallottak róla.

„Korábban is tudtam arról, hogy létezik ez a tábor, tetszett az alapötlete és szuper kezdeményezésnek tartottam. De azt soha nem gondoltam volna, hogy egyszer mi is érintettek leszünk és kapcsolatba kerülünk velük”

- mondta Radó Annamária.

"Miután a fiam, Levi betegsége kiderült, és kezelésen vett részt, a Bátor Tábor szervezői kerestek meg bennünket a kórházi kapcsolattartón keresztül, így tájékoztatást kaptunk erről a lehetőségről. Levi vacillált, hogy elmenjen-e, mert 14 évesen már nagynak érezte magát ehhez a táborhoz."

A kórházi kapcsolattartó kis idő elteltével ismét megkereste Annamáriát és minden szükséges információt elmondott  a táborról, amivel kedvet csináltak Levinek a programhoz, így beleegyezett, hogy elmegy.

A Bátor Tábor nem okozott csalódást Levinek. Olyannyira nem, hogy tábor után elhatározta, visszamegy. És annyira meggyőzték az ott tapasztalt élmények, hogy felnőttként szeretne „cimbora” lenni, vagyis a Bátor Tábor önkéntese. Mivel idén lesz 17 éves, pár évet várnia kell, a táborban ugyanis 20 éves kortól lehet önkéntesként dolgozni.

„Egyrészt lelkileg is sokat adott neki ez az egy hét, másrészt a programok is elnyerték a tetszését. Fontos, hogy lekössék a figyelmét, levezessék az energiáját, és ez a táborban sikerült is. Ráadásul megismerkedett ott egy lánnyal, akivel a 200 kilométeres távolság ellenére azóta is tartják a kapcsolatot. Rendszeresen találkoznak, gyakran beszélnek egymással. Úgyhogy érzelmileg is meghatározó élmény volt számára a Bátor Tábor.”

Vajon mi lehet a Bátor Tábor titka? Mi az, amivel gyakorlatilag elvarázsolja a gyerekeket és a szüleiket? 

Az egyik, amiért szeretik a tábort, hogy nem betegként, hanem teljesen átlagos gyerekként vagy tinédzserekként kezelik őket, és egész idő alatt kalandorokként tekintenek rájuk. A másik, amit sokan kiemelnek, az, hogy mindenki arra törekszik, hogy a résztvevők jól érezzék magukat és tartalmasan teljen az egész hét.

Annamária fia például imádta a kötélpályát, mivel megadta neki a kellő adrenalin-löketet a felmászással-lecsúszással. Amúgy is elég aktív életet él, kerékpározik, ezért pozitívan hatott rá a mozgás, és feltöltődött tőle a táborban.

„Nagyon hálás vagyok azoknak, akik évről évre megszervezik a Bátor Tábort, és azoknak is, akik az adományaikkal, adójuk egy százalékával lehetővé teszik a gyerekeknek, hogy részt vegyenek a táborban, és életre szóló élményekkel gazdagodjanak” -mondja Annamária.

„Mi magunk is részt veszünk önkéntes munkában. A lakóhelyemen például egy olyan szervezet tagja vagyok, amelyik a környékünk szépítésén dolgozik. A közeli parkban végzünk különféle munkákat, például locsolunk, fát ültetünk, felszedjük a szemetet, tájékoztatjuk a környéken élőket erről a lehetőségről.

A közösségépítés nagyon fontos számomra, ezért is remélem, hogy Levi terve megvalósul és egyszer a Bátor Tábor önkéntese lehet.”

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Könnyebbé tenni a legnehezebbet - így végzik munkájukat a Magyar Hospice Alapítvány munkatársai
2023-ban egy átlagos 1% felajánlás egy beteg gyermek vagy felnőtt egyszeri otthoni ápolását tette lehetővé.

Link másolása

"Olyan mintha satuban lennék: mindennap fordítanak rajta egy negyedet, és mindjárt megfulladok." - így tudta kifejezni megterhelő élethelyzetét az a férfi, akinek végül a Magyar Hospice Alapítvány segített ellátni gyógyíthatatlan daganatos édesanyját élete utolsó időszakában.

Csillapítani a fájdalmat, enyhíteni a lelki terheket, megnyugtató támaszt nyújtani az élet utolsó szakaszában, vagyis könnyebbé tenni a legnehezebbet. Ezt teszi a Magyar Hospice Alapítvány, aminek működése most a te nagylelkűségeden is múlik.

A Magyar Hospice Alapítvány 1991 óta gondoskodik azokról a végstádiumú daganatos betegekről, akik már nem részesülhetnek gyógyító kezelésben. Az alapítvány munkatársai (orvos, ápoló, gyógytornász, pszichológus, vagy éppen önkéntes) a betegek otthonában vagy szükség szerint a Budapest Hospice Házban szakszerű ápolással, a kínzó tünetek enyhítésével és lelki támogatással segítenek abban, hogy a család az utolsó percig együtt lehessen.

András katéterrel érkezett a Budapest Hospice Házba. Eleinte beszélni is alig tudott, annyira gyenge volt. Ülni, majd járni is fokozatosan tanult újra, hogy aztán egyedül sétálva gyönyörködjön a kert virágaiban. Ez volt a kedvenc időtöltése: sétálni, beszélgetni, és rácsodálkozni szinte minden egyes virágra! Gondolj csak bele, milyen lehetőséget rejt magában, ha valaki az élete utolsó időszakát fájdalmak nélkül, szeretetteli gondoskodásban, biztonságban tölti.

"A haldoklók pont ugyanazt kívánják, mint az élők. Egy értő, elfogadó figyelmet, és az esetleg ezzel járó szeretetet." Deli, hospice ápoló

Az alapítvány ráadásul nem csak a testi tünetek enyhítésére törekszik. Céljuk a lelki terhek enyhítése is. A Pszichoonkológiai Ambulanciát személyesen, online és telefonon is elérhetik az onkológiai betegek és az őket ápoló hozzátartozók, már a betegség kialakulásának kezdetétől is. Emellett minden ősszel gyászfeldolgozó csoportot indítanak a daganatos betegségben elhunytak családtagjai számára.

"Figyelembe kell venni, hogy megismételhetetlen az a személy, aki meghal és megismételhetetlenek azok is, akik segítik és gyászolják, és a kapcsolatok is megismételhetetlenül egyediek. A méltóság megszűnik ott, ahol nincsenek tekintettel egy ember érzéseire, vágyaira, igényeire." - fogalmazta meg küldetésüket Dr. Biró Eszter, az Alapítvány pszichológusa.

A Magyar Hospice Alapítvány szemléletformáló, szakmai és edukációs programokat is szervez, például a gyerekeket célzó Nárcisz Futásokat és Ültetéseket négy kerületben.

A Nincs rá szó podcastsorozatot pedig közel százezren hallgatják, amelyben nyíltan, tabuk nélkül beszélgetnek az élet végéről, az odavezető útról, az elmúlásról.

Az Alapítvány minden szolgáltatása térítésmentes. Működésük éppen ezért a te nagylelkűségeden is múlik. 2023-ban egy átlagos 1% felajánlás egy beteg gyermek vagy felnőtt egyszeri otthoni ápolását tette lehetővé. Ha megnézed az Alapítvány tavalyi munkáját számokban, világossá válik, hogy tényleg minden egyes felajánlás hatalmas támogatást jelent számukra.

Alapítvány 2023-as munkája számokban:

•  5095 alkalommal látogattak pácienseket az otthonukban

• 933 orvosi, 3826 ápolói, 298 gyógytornászi és 38 pszichológusi vizitet teljesítettek

• 319 felnőtt terminális állapotú beteget láttak el az otthonukban (átlagosan 23,6 napos ellátási idővel)

• 161 látogatás keretében 5 otthon lévő kisgyereknek biztosítottak ellátást a “Fogd a kezem!” gyermekhospice otthonápolási programban.

• 182 beteget gondoztak fekvőbeteg osztályukon a Budapest Hospice Házban

Támogasd te is adód 1%-ával a Magyar Hospice Alapítványt! Az 1% felajánlást 2024. május 21-ig bármikor benyújthatod, akkor is, ha adóbevallásodat már beadtad.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
A Rovatból
„Látszik rajta, hogy nincs jól” – Tompos Kátya élete legnagyobb csatáját vívja
A betegség és szövődményei nagyon megviselték a szervezetét, csak lassan gyógyult, majd ezután derülhetett ki, hogy más probléma is van. A Blikk információi szerint a színésznő még külföldi kezelést is igénybe vett.

Link másolása

Korábban írtunk róla, hogy a Fábián Juli Emlékalapítvány a Facebookon tette közzé, hogy a 41 éves színésznő miért nem állt színpadon az elmúlt két évben: súlyos daganatos betegséggel küzd.

A több mint két éve tartó harc nem csak lelkileg és fizikailag megterhelő, de anyagilag, ezért fordultak a barátai a nyilvánossághoz, hogy pénzgyűjtéssel és egy jótékonysági koncerttel összeszedjék a szükséges külföldi gyógykezelés árát.

A Blikk szerint a színésznő kálváriája két évnél is régebben kezdődött: a lap információi szerint 2021 őszén, amikor a színésznő megfertőződött a koronavírussal.

A betegség és szövődményei nagyon megviselték a szervezetét, csak lassan gyógyult, majd ezután derülhetett ki, hogy más probléma is van. A Blikk információi szerint Tompos Kátya még külföldi kezelést is igénybe vett, a költségeket pedig állta, ameddig bírta, illetve ameddig a mellette álló barátai, szerettei bírták.

Nagyon nehéz időszak ez Kátya számára, aki próbál erős lenni, de embert próbáló a küzdelem. Sajnos, fizikailag is megviseli, mert bár próbál erős lenni, látszik rajta, hogy nincs jól – mondta a lapnak egy névtelen ismerős.


Link másolása
KÖVESS MINKET: