SZTÁRVILÁG
A Rovatból

33 évesen, agydaganatban halt meg a The Wanted énekese, Tom Parker

A fiatal zenész másfél éve küzdött a rákkal, több kezelést is próbált, de egyik sem javított az állapotán. Felesége és két kisgyereke mellett zenésztársai és barátai is gyászolják.


Szerdán elhunyt Tom Parker, a brit The Wanted együttes énekese. A zenész agydaganattal küzdött, és a betegség következtében, 33 évesen halt meg.

2020 októberében diagnosztizálták nála négyes stádiumú glioblastomát, amely az agydaganat egyik legagresszívebb formája. Akkor az orvosok egy-másfél évet adtak neki, de hat kemoterápia és 30 sugárterápia után az énekes tavaly novemberben elmondta, hogy nem javul a helyzet. Idén március elején egy spanyolországi magánkórházba ment kezelésre, mert úgy érezte, hogy az Egyesült Királyságban nincs számára megfelelő lehetőség.

Parker a betegsége ellenére zenésztársaival tartott a turnén, ám a spanyolországi kezelése után olyan gyenge volt, hogy nem bírt állni, ezért kerekesszékben vagy egy trónon ülve tudott csak ott lenni a színpadon.

"Tom imádott turnézni, egy igazi rocksztár volt, és mindenképpen csatlakozni akart a fiúkhoz a színpadon. Egy koncerten két számot játszott el, nagyon élvezte és jól is csinálta, de még ez is sokat kivett belőle. Mindannyian láttuk, milyen gyorsan romlott az állapota a turné során, de ő mindenáron csinálni akarta"

- mondta el a Sunnak egy, a zenészhez közel álló forrás.

Az énekes tavaly októberben azt mondta a This Morning című tévéműsorban, hogy amikor diagnosztizálták a daganattal, nem akarta tudni, mennyi ideje van még hátra, hogy félelem nélkül élhessen a haláláig.

"Azt mondtam az orvosoknak, hogy nem akarok prognózist hallani. Tudom milyen a statisztikája ennek a betegségnek, és egyszerűen nem akartam hallani."

Arról is beszélt, hogy akkor az orvosok azt mondták a családjának, hogy egy éve lehet még hátra, amit már túlszárnyalt. Állapota azonban nem javult, sőt rövid idő alatt sokat rosszabbodott. Március 30-án végül otthonában, családja körében hunyt el. A Daily Mailnek nyilatkozó források szerint Parker az utolsó pillanataiban az Oasis zenekar Live Forever (Örökké élni) című dalát hallgatta, mert szerinte a szám sorai hűen tükrözték a küzdelmeit.

"Ez a dal tökéletesen összefoglalja őt: egy rocksztár volt, és azt akarta, hogy így is emlékezzenek rá. Ez a szám az erő és a dac himnusza, a dalszöveg jól leírja az ő küzdelmeit. Ahogy a dalban is elhangzik, Tom örökké élni szeretett volna a gyerekeiért, a rajongóiért és a zenéjéért."

Az énekest 31 éves felesége, Kelsey, kétéves kislánya és egyéves kisfia mellett zenésztársai és barátai is gyászolják. Szerelme egy Parkerről készült és egy családi fotó kíséretében írt érzelmes sorokat Instagram-oldalán férje halála kapcsán.

"Összetört a szívünk. Tom a világ közepe volt számunkra, nem tudjuk elképzelni az életünket ragadós mosolya és energikus jelenléte nélkül."

Parker két napja még egy, az együttesével közös fotót posztolt Instagram-oldalára, amihez azt írta: "álomcsapat". Az előző bejegyzésében pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy júliusban érkezik a könyve, amely nem a haldoklásáról szól, hanem az életről.

"Ez a könyv arról szól, hogy reményt találj bármilyen helyzetben, és éld a legjobban az életedet mindentől függetlenül. A könyv megmutatja, hogy ha hiszel a reményben és mersz álmodni, akkor is mehetsz tovább, még ha az esélyek ellened is játszanak"

- írta Tom Parker.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Ő búcsúzott a Sztárban Sztár All Starstól – nem volt könnyű döntés, repkedtek a maximális pontszámok
A nézői szavazatok és a zsűri pontjai után két énekes került veszélybe. A műsor végén egy percre újraindult a verseny – és eldőlt, ki megy haza.


Véget ért a Sztárban Sztár All Stars hatodik adása, ahol ismét látványos átalakulásokkal és emlékezetes produkciókkal léptek színpadra a versenyzők. A 11 előadó közül ezúttal is egyvalakinek búcsúznia kellett.

A hírességek hatodszorra öltöttek magukra ismert magyar vagy külföldi énekeseket, és adtak elő egy-egy ikonikus dalt. A zsűrit több előadó is lenyűgözte, repkedtek a maximális 40 pontok, ám a szabályok szerint valakinek ezúttal is távoznia kellett.

A produkciók után összeadták a zsűri pontszámait a nézői szavazatokkal, így alakult ki az első eredmény.

Az adás győztese Horváth Tamás lett, neki már nem kellett tovább izgulnia. A második szavazás során már kizárólag a nézők döntöttek, és végül Vásáry André esett ki a villámszavazás alapján.

A hatodik adásban Freddie a Gypsy Kings Bamboleo című dalát adta elő, míg Vastag Csaba Ganxsta Zolee egyik számával mutatta meg rapper oldalát. Vásáry André A legnagyobb showman című film Never Enough című balladáját énekelte el.

Horváth Tamás Jason Derulo bőrébe bújt, és négyszer 10 pontot kapott a zsűritől. Mészáros Árpád Zsolt a Gangnam Style-lal szintén maximális pontszámot szerzett. Szandi Bangó Margit Halk zene szól az éjszakában című dalát adta elő, amiért állva tapsolták meg, és 40 pontot kapott.

Vavra Bence a The Rasmus énekeseként lépett fel, Dér Heni pedig Komár Lászlóként hozott energiát a színpadra. Péterffy Lili Lelle franciául énekelt, produkcióját a zsűri állva tapsolta meg, és szintén maximális pontot kapott. Veréb Tomi Szulák Andrea bőrébe bújva cha-cha-cházott, Nótár Mary pedig Luciano Pavarottiként tűnt fel a színpadon.

A döntő pillanatok

(via Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Az orvos szava után már nem volt visszaút, így dőlt el Mészáros András és Árpa Attila mérkőzése
A harmadik menet már nem indult el, mivel az orvos úgy gondolta, ezzel a sérüléssel veszélyes lett volna folytatni a meccset.
F. O. Fotó: RTL - szmo.hu
2025. október 12.



A Sztárbox vasárnap esti utolsó meccse a nehéz tüzérek igazi rangadója volt: Mészáros András és Árpa Attila lépett ringbe. Az első menetet kevés pontos találat jellemezte. A második menetben többet támadt Mészáros, riválisa pedig elsősorban a fejét védte, mert komoly ütés érte a szemét.

A harmadik menet már nem indult el, mivel az orvos úgy gondolta, ezzel a sérüléssel veszélyes lett volna folytatni a meccset. Árpa kiakadt és nem leplezte csalódottságát, Mészáros András pedig így megszerezte a győzelmet.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
Vásáry André kiesése után üzent Liptai Claudiának: „Most már akkor elengedheti a seggét”
Az énekes a Sztárban Sztár All Stars-ban a kisfilmjében arról beszélt, hogy ő elsősorban a közönséget szeretné lenyűgözni a produkciójával. A zsűritag erre reagált, majd André a verseny után visszaszólt.


Vasárnap este a Sztárban Sztár All Stars hatodik adásában a nézői szavazatok alapján Vásáry André esett ki. A műsorban A legnagyobb showman című film Never Enough című balladáját énekelte el.

Az énekes produkciója után a zsűriből Liptai Claudia úgy vélekedett:

"Már félek neked bármit mondani, mert a kisfilmben is mondtad, hogy bármit mondhatunk, nem érdekel, mert majd a néző szavaz. Kicsit így is érzem magam egyébként, azt kell, hogy mondjam." Ugyanakkor azt is elmondta, hogy ő azt szereti ebben a műsorban, hogy bármit el lehet mondani. Majd hozzátette: "Iszonyú fontos része ennek a műsornak, hogy nevetni tudjunk, és ne legyen sértődés. Nagyon nehéz, amikor utána ti mindenféléket mondotok ránk, de ez a ti dolgotok…" Végül azt tanácsolta a versenyzőnek, hogy ha továbbjut, akkor a magas hangok helyett inkább a humor eszközeit használja ki. "Nekem ez egy nagy truváj akart lenni, ami egyébként hol sikerült, hol nem" - zárta az értékelését.

Mikor pedig a pontozásra került a sor, azt mondta:

"Akkor én összeszorított seggel 8 pontot adok".

A műsor végén, mikor eldőlt, hogy Andrénak kell távoznia, az énekes Szabó Zsófinak elárulta, érezte, hogy ő fog kiesni.

Szerinte: "Nagyon lehetett látni, hogy erre utaló jelek vannak, amit nem teljesen értek. Én azt gondolom, hogy ez a mostani produkció méltó befejezés, mert egy nagyon szép és nagyon nehéz dalt énekeltem, és remélem, jól". Majd köszönetet mondott mindenkinek, aki támogatta és szavazott rá. Végül üzent a zsűrinek is:

"Liptai Claudiának pedig azt üzenem, hogy úgy hallottam, azt mondta, összeszorított seggel adott nyolc pontot. Most már akkor elengedheti a seggét. Sokan kérdezik, hogy neki mi volt a baja velem; nem tudom. Még össze fogunk futni valahol, és akkor megkérdezem"

- írta a 24.hu.

VIDEÓ: Vásáry André produkciója


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Így vette meg Puskás unokájának lakását a spanyol tengerparton Bochkor Gábor - Elmesélte a nem mindennapi történetet
A Benidormban ingatlant kereső magyar rádióst a véletlen hozta össze Puskás Ferenc unokájával. Végül a legendás labdarúgóhoz köthető lakást vásárolta meg.
Szerző: GJ - szmo.hu
2025. október 13.



Izgalmas történet osztott meg Bochkor Gábor a reggeli rádióműsorában arról, hogy hogyan jutott hozzá Puskás Ferenc unokájának spanyolországi riviérán lévő lakásához. A sztori apropóját az adta, hogy a legendás labdarúgó - aki szinte példátlanul sikeres futballkarriert ért el a spanyoloknál - unokái, Isabela és Réka vasárnap este bemutatkozott az ATV Heti Napló című műsorában.

A műsorvezető Puskás leszármazottai kapcsán elmesélte, hogy korábban is volt szerencséje hozzájuk, és nem csak rádióműsor révén, ahol ugyancsak vendégül látta őket.

„Kerestem egy lakást Benidormban és egy ingatlanossal megnéztünk több lakást. Az egyikben egy férfi állt két boxer kutyával, akiktől baromira féltem, és beszélgettünk, néztük a lakást, megmutatták, és akkor a férfi kérdezi, aki spanyol volt, hogy ti magyarok vagytok? Mert olyan ismerős volt neki a nyelv – 'merthogy a feleségem is magyar'.

Mondjuk, jaj de jó, azt mondja, 'a feleségem Puskás Ferenc unokája'. Mondom, tessék?

És erre berohant a hálószobába, kinyitotta az ágyneműtartót és kivett ilyen Puskás-pólókat és mutogatta” - emlékezett vissza a műsorban Bochkor.

A beszélgetés további részében elhangzott, hogy a különleges találkozás végeztével egymás tenyerébe csaptak, és a rádiós azt a lakást vette meg, Isabelával pedig azóta is jó kapcsolatot ápol.

(Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET: