KULT
A Rovatból

14 híres film, amit 2018-ban már értelmetlen lenne leforgatni

...hiszen az okostelefonok világában kb. 3 perc alatt megoldódna a sztori.

Link másolása

Rengeteg olyan film van, aminek az ötlete ma már senkinek nem jutna eszébe, hiszen a technikai vívmányoknak köszönhetően ezek ma már nem életszerű helyzetek.

A BuzzFeed azonban összeszedett pár filmet, amiknél lehet, hogy te is sajnáltad volna, ha az okostelefonok miatt esetleg nem készülnek el.

Apád-anyád idejöjjön! (1998)1apadanyad-wiki

A filmben Annie és Hallie születésüktől kezdve külön élnek, egyikük a biológiai anyjukkal, másik pedig az apjukkal, és csak egy nyári tábor során jönnek rá, hogy ikrek.

Ha abban az időben lett volna Facebook, akkor sokkal hamarabb megtudták volna, hogy testvérek, hiszen biztosan rákerestek volna a szüleikre.

A szerelem hullámhosszán (1993)

2-sleepless

Az Oscar-díjra jelölt alkotásban Sam és Annie lassú egymásra találását követheted végig, miután Sam fia, Jonah betelefonál egy rádióműsorba azzal a céllal, hogy párt találjon apjának.

Manapság a fiú valószínűleg inkább regisztrálta volna apját valamelyik randioldalra, majd Sam és Annie gyorsan megbeszéltek volna egy kávéházi találkozót ahelyett, hogy hosszan szervezik első találkozásukat az Empire State Building tetejére.

Psycho (1960)

Hitchcock klasszikusának főhőse átlagos titkárnő egészen addig, amíg el nem lop egy kisebb vagyont, és utána menekülnie kell. Az út során betér az elhagyatott helyen fekvő Bates Motelbe, azonban manapság ezt már biztosan másképp csinálta volna.

Először is, akár online is foglalhatna szobát, ha pedig ezt mégsem teszi, akkor is megnézheti a szállás oldalán (vagy a Tripadvisoron) hagyott, valószínűleg negatív kommenteket, mielőtt kivesz egy szobát.

16 szál gyertya (1984)

A filmben megtörtént eset biztosan nem fordulhatna elő napjainkban, hiszen az okostelefonunk mindig mindenre emlékeztet minket. Nem úgy, mint Samantha barátait, akik közül mindenki elfelejti a lány születésnapját a vígjátékban.

Micsoda nő (1990)

Az egyik legismertebb romantikus film is hamar véget ért volna a mai technikai világ vívmányainak köszönhetően. Edward ugyanis biztosan nem állt volna meg megkérdezni Viviant, merre jár, hanem a telefonján gyorsan begépelte volna a címet a GPS-be, és azonnal hazatalált volna.

Reszkessetek, betörők! (1990)asp_620_reszkessetek2

Kevin azonnal ráírt volna a szüleire, hogy otthon hagyták, vagy gyorsan felhívta volna őket mobilon.

Dirty Dancing (1987)

Ebben az időben sokkal könnyebb lett volna megszervezni a titkos találkákat, ha csak rá kellett volna írni a másikra, nem pedig előre megtervezni mindent.

Viszont így nem is lett volna túl sok izgalom Bébi és Johnny történetében.

Rómeó és Júlia (1996)

A Rómeó és Júlia klasszikus példája annak, hogy a chat és az okostelefonok korában ez a történet nem egészen így zajlott volna, és nem is lett volna minden idők egyik legtragikusabb szerelmi története.

Júlia megíratta volna Rómeónak, hogy csak színleli a halálát, majd közösen megtervezhették volna menekülésüket és boldogan élhettek volna, amíg meg nem halnak.

A szerelem hálójában (1996)

Kathleen és Joe most már biztosan nem egy régimódi chatszobában ismerkedtek volna meg, hanem olyan oldalon, ahol látják egymás arcát és rögtön tudták volna, hogy kiről van szó.

A filmben ugyanis egymás ellenfeleit alakítják az üzleti életben, és ha látják a másikat, biztosan nem írtak volna rá.

Harcosok klubja (1999)

Tyler nem tudta volna megmenteni Marlát, mivel a nő felhívta volna a narrátort mobilján. Az egyértelmű, hogy Tyler sosem látta volna a hívást, és nem vette volna fel a telefont.

Mrs. Doubtfire – Apa csak egy van (1993)

Ha Miranda 2017-ben venne fel házvezetőnőt, először biztosan rákeresne a Google-ön arra, aki jelentkezik hozzá. Így pedig hamar rájött volna, hogy Mrs. Doubtfire nem is létezik.

Forrest Gump (1994)

Egészen másképpen alakult volna ez a film is, ha Forrest már az elején megnézi a telefonján, pontosan hol is lakik Jenny.

Akkor hamar kiderült volna, hogy csak egy saroknyira, Forrest pedig nem ült volna le a padra elmesélni mindenkinek a történetüket.

Drágán add az életed (1988)

McClane detektív biztosan felhívta volna a 911-et a mobilján már jóval azelőtt, mielőtt megöli Tonyt, és elveszi az övét. Az erősítés valószínűleg hamar odaért volna így, és nem halnak meg annyian.

Óz, a csodák csodája (1939)

Nos igen, a klasszikus. Dorothy 2017-ben beütné a címet a Google térképébe, és rögtön tudná az utat Smaragdvárosba (feltéve persze, ha ez a terület is szerepel a Google adatbázisában.)

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
„Szinte mindenki kétségbe van esve, fel van háborodva” – Udvaros Dorottya távozása nagy vihart kavart a Nemzeti Színházban
„Ha egy ilyen kaliberű színművészt, mint Udvaros Dorottya, így el lehet küldeni, mire számítson mindenki más” - mondta el egy bennfentes a Blikknek.

Link másolása

Ahogy arról mi is írtunk, Udvaros Dorottya közölte, hogy a Nemzeti Színház nem újította meg a szerződését, anyagi okokra hivatkozva.

Később az intézmény azt mondta, hogy határozatlan idejű munkaszerződéssel rendelkezik, amit nem szüntettek meg. Erre reagált megint a színésznő, és újra megerősítette, hogy Vidnyánszky Attila nem újította meg a szerződését, csak azokban a darabokban fog játszani, amik még műsoron vannak.

A Blikk információja szerint a színésznő bejelentése óta temetői a hangulat a színházban.

"A társulat rémes állapotban van, szinte mindenki kétségbe van esve, illetve fel van háborodva, hiszen ha egy ilyen kaliberű színművészt, mint Udvaros Dorottya, így el lehet küldeni, mire számítson mindenki más?"

– mondta egy bennfentes a lapnak.

Sokan értetlenül figyelik, hogy külföldi rendezőket hívnak, és nem az itt dolgozó művészekre vigyáznak. Úgy tudják, hogy nagy összegeket kapnak a külföldi vendégrendezők, miközben sok, szerződésben lévő színész anyagi gondokkal küzd. Több fiatal művésznek is másodállást kellett vállalnia ahhoz, hogy meg tudjon élni - írja a portál.

Udvaros Dorottya korábban többször is felszólalt például a Színház- és Filmművészeti Egyetem modellváltása kapcsán. Korábban utalt rá, hogy ez is közrejátszhatott abban, hogy az igazgató elküldte.

A lap informátora szerint Vidnyánszky és Udvaros között egy újabb hangos vita is kipattant az előző nemzet színésze választás kapcsán. Mivel ez a színházban történt, azt többen is hallották.

A Blikk beszélt Szarvas Józseffel is, aki korábban együtt játszott a színésznővel a színház nyitóelőadásában.

"Mindig fájdalmas, amikor valaki távozik közülünk, Dorottyával pedig huszonkét éve vagyunk munkatársak, ezért megrázó volt a hír" – mondta a lapnak.

"Azt tudjuk, hogy a színház jelenleg nehéz anyagi körülmények között dolgozik, ez aggodalomra ad okot, de arról nem tudunk, hogy további művészektől is megválna a teátrum. Készülünk a következő évadra. Korábban én is többször mentem el színházból, és nem állt meg az idő" – tette hozzá.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
Áll a bál a Nemzeti Színházban: Udvaros Dorottya után mások is távoznak a teátrumból
Az Index szerint a tavaly novemberben súlyos balesetet szenvedett Horváth Lajos Ottó és Szász Júlia sem tér már vissza, és felmondott Barta Ágnes, Mészáros Martin, Szép Domán és Szabó Sebestyén László is.

Link másolása

Pénteken lapunk is megírta, hogy Udvaros Dorottya szerződését 22 év után nem újította meg a Nemzeti Színház, így távozik onnan. Azonban az Index információi szerint azonban nem ő az egyetlen, aki otthagyja a teátrumot.

Pénteken reagált a Nemzeti Színház is, miszerint a művésznőnek határozatlan idejű szerződése van. Később Udvaros Dorottya azonban azt mondta: pénteken volt szerződtetési tárgyalása a vezérigazgatóval, amikor is közölte, hogy nem kívánja meghosszabbítani a munkaszerződését.

A helyzetet még érdekesebbé teszi, hogy a színésznő nemrégiben kapta meg a Nemzet Színésze címet, amiről a lap úgy tájékoztat, éppen Vidnyánszky Attila hathatós támogatásával történt meg.

Az Index információi szerint

a tavaly novemberben súlyos balesetet szenvedett Horváth Lajos Ottó és Szász Júlia sem tér már vissza. Továbbá felmondott Barta Ágnes és férje, Mészáros Martin, illetve Szép Domán és Szabó Sebestyén László, illetve Farkas Dénes már korábban elhagyta a színházat.

A lap felkereste a színészeket, akik közül Barta Ágnes megerősítette a hírt, miszerint az évad végétől nem lesz már a társulat tagja. A távozók helyére nem tervez új embereket alkalmazni a színház.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KULT
A Rovatból
Udvaros Dorottya továbbra is állítja, Vidnyánszky Attila nem hosszabbította meg a szerződését
A színésznő szerint az intézmény igazgatója anyagi okokra hivatkozva nem újította meg a szerződését. A Nemzeti Színház szerint Udvaros Dorottyának határozatlan idejű szerződése van, és azt nem mondták fel.

Link másolása

Mi is írtunk róla, hogy Udvaros Dorottya azt mondta, hogy már nem tagja a Nemzeti Színháznak, mert a szerződését nem újították meg. Az igazgató, Vidnyánszky Attila korábban az intézmény anyagi helyzetére hivatkozott.

Pénteken a Nemzeti Színház azt közölte:

„Udvaros Dorottya művésznő a Nemzeti Színház társulatának tagja, határozatlan idejű munkaszerződéssel rendelkezik, mely a mai napig nem került megszüntetésre és felmondásra”

- írta a Telex.

A színésznő gyorsan reagált a teátrum közlésére. A lap megkeresésére azt válaszolta:

„Március 22-én pénteken 11.00-kor volt szerződtetési tárgyalásom a vezérigazgató úrral, amikor is közölte, hogy nem kívánja meghosszabbítani a munkaszerződésemet. Azokra a darabokra, amik még műsoron maradnak és játszom bennük, azokra egyedi szerződést kapok majd május közepén”.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Udvaros Dorottya 22 év után távozik a Nemzeti Színházból, Vidnyánszky Attila nem hosszabbította meg a szerződését
A legfőbb érv az volt, hogy a színház nehéz anyagi helyzetben van. Udvaros azonban nem érti, hogy akkor miért kell külföldi rendezőket szerződtetni hatalmas összegekért.

Link másolása

Már nem vagyok tagja a Nemzeti Színháznak. Vidnyánszky Attila valóban nem hosszabbította meg a szerződésem – mondta Udvaros Dorottya a Magyar Hangnak adott interjújában. A direktor legfőbb érve az volt szerinte, hogy a teátrum nehéz anyagi helyzetben van.

„A kormány elvont 380 millió forintot a színháztól, és idén már nem sikerült befoltozni a költségvetésen ütött lyukakat. Elfogadom, hogy anyagi problémák vannak, de ha valóban ilyen rossz a helyzet, akkor miért kell újabb és újabb külföldi rendezőt leszerződtetni hatalmas összegekért?

A Nemzetiben már alig rendeznek magyar művészek” – mondta a színésznő a lapnak.

Udvarost megkérdezték a tavaly novemberi balesetről is, amikor a Rómeó és Júlia előadás közben Szász Júlia és Horváth Lajos Ottó lezuhantak a díszletről.

„Benne volt a levegőben, hogy valami történni fog. Korábban már kis híján történt tragédia, egy öt méter magas díszletelem kezdett el dőlni, a tetején egy színésszel, akinek végül szerencsére nem esett baja, de az eset után elszerződött a színháztól. A Rómeó és Júlia próbáin a kollégák többször is jelezték, hogy veszélyes a díszlet, mégsem történt semmi” – mondta Udvaros Dorottya.


Link másolása
KÖVESS MINKET: