Életét vesztette egy férfi szombaton a tatabányai Kő-hegyen, miután balesetet szenvedett az egyik via ferrata pályán, vette észre a Telex. Saját biztonsági felszerelést használt, mégis lezuhant a mászás közben.
A pálya üzemeltetője a Facebookon közölte a hírt. Azt írták, helikopteres mentéssel próbálták megmenteni a férfit, de az újraélesztés nem járt sikerrel, a helyszínen meghalt.
Az Országos Mentőszolgálat megerősítette az esetet.
„A baleset következtében egy 40 év körüli férfi sajnos olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy bajtársaink újraélesztési kísérlete ellenére a helyszínen életét vesztette”
– írták.
A Kő-hegyen, a tatabányai Turul-szobor közelében több via ferrata pálya is található. Ezek között vannak nehezebb és könnyebb útvonalak is, amelyek kezdőknek vagy akár gyerekeknek is ajánlottak.
Életét vesztette egy férfi szombaton a tatabányai Kő-hegyen, miután balesetet szenvedett az egyik via ferrata pályán, vette észre a Telex. Saját biztonsági felszerelést használt, mégis lezuhant a mászás közben.
A pálya üzemeltetője a Facebookon közölte a hírt. Azt írták, helikopteres mentéssel próbálták megmenteni a férfit, de az újraélesztés nem járt sikerrel, a helyszínen meghalt.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Videón a felfoghatatlan tragédia: kötél nélkül dobtak le egy 21 éves lányt egy hídról
A brazíliai Limeirában halt meg egy 21 éves nő, miután egy rope jump ugrásnál nem rögzítették a biztosítókötelét. A tragédiáról videó is készült, a rendőrség hat embert állított elő a helyszínről.
„Emberek, a kötél!” – kiabálták többen is egy brazíliai híd tetején, de már késő volt. A 21 éves Maria Eduarda Rodrigues de Freitas ekkor már a mélybe zuhant, miután
a rope jump ugrást szervező csapat anélkül indította el a platformról, hogy bekötötték volna a biztosítókötelét.
A mintegy 40 méteres zuhanást a fiatal nő nem élte túl. Az esetről videó is készült, ami bejárta a brazil közösségi médiát, a rendőrség pedig emberölés eshetőleges szándékkal elkövetett gyanújával nyomoz.
A szombaton történt tragédia után
a hatóságok hat embert bekísértek kihallgatásra, közülük hárman őrizetben maradtak.
A nyomozásnak kell majd tisztáznia, hogy a csapaton belül pontosan ki volt a felelős a felszerelés ellenőrzéséért és az ugrás lebonyolításáért. A helyi sajtó szerint a baleset után többen megpróbáltak elmenekülni a helyszínről, volt, akit rendőrségi helikopter segítségével találtak meg.
Az ügyre Limeira polgármestere is reagált, aki bejelentette, hogy a város pert indít a szövetségi kormány ellen. Az önkormányzat vezetője szerint a híd, ahol az ugrást szervezték, szövetségi tulajdon, és a helyi vezetés már évek óta jelezte, hogy a terület lezáratlansága és az ott folyó illegális tevékenységek veszélyt jelentenek.
A sajtó szerint az Entre Cordas nevű csoport szervezte az ugrást, amiért fejenként 180 reált (körülbelül 12 ezer forintot) kértek, és már több további időpontot is meghirdettek. Nem sokkal a halála előtt maga Maria Eduarda is közzétett egy ironikus hangvételű posztot az Instagram-oldalán: „Ki volt az az őrült, aki hagyta, hogy eljöjjek leugrani egy hídról?”
A baleset után az áldozat barátja rosszul lett, őt a helyszínről a sürgősségi osztályra szállították
A halálos baleset a São Paulo államban, Limeira és Cordeirópolis között található, a helyiek által csak Ponte do Esqueleto, azaz Csontváz-híd néven emlegetett befejezetlen építménynél történt. Az elhagyatott szerkezet évek óta az extrém sportot űzők kedvelt, de egyben veszélyes találkozóhelye.
A rope jump a bungee jumpinghoz hasonló, de itt nem rugalmas, hanem statikus köteleket használnak, amelyek nem megnyúlnak, hanem egy ingaszerű mozgással fogják meg a zuhanó testet. Éppen ezért ennél a sportnál kulcsfontosságú a többszörös, független biztosítási rendszer, amelynek hiánya azonnali tragédiához vezet.
„Emberek, a kötél!” – kiabálták többen is egy brazíliai híd tetején, de már késő volt. A 21 éves Maria Eduarda Rodrigues de Freitas ekkor már a mélybe zuhant, miután
a rope jump ugrást szervező csapat anélkül indította el a platformról, hogy bekötötték volna a biztosítókötelét.
A mintegy 40 méteres zuhanást a fiatal nő nem élte túl. Az esetről videó is készült, ami bejárta a brazil közösségi médiát, a rendőrség pedig emberölés eshetőleges szándékkal elkövetett gyanújával nyomoz.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Gyanús halálesetek Dunapatajon: négy holttestet exhumálnak, két napra lezárja a rendőrség a temetőket
A rendőrség kezdeményezésére négy, gyanús körülmények között elhunyt ember sírját nyitják fel Dunapatajon. Az elhunytak otthonában vagyon elleni bűncselekmények nyomaira bukkantak, a temetőket két napra lezárják.
Két napra, kedden és szerdán lezárják Dunapataj katolikus és református temetőjét, mert a hatóságok négy holttestet emelnek ki a sírokból – tudta meg a 444.hu. A lezárás idején senki nem látogathatja a sírhelyeket, és temetéseket sem tartanak.
Az intézkedést Dusnoki Csaba, a település polgármestere és a helyi temetkezési vállalkozó is megerősítette.
A polgármester a hatóságoktól kapott tájékoztatás alapján a lapnak elmondta: „A rendőrség kezdeményezte az elhaltak testének megvizsgálását bűncselekmények gyanújával összefüggésben, azt vizsgálják, hogy nem idegenkezűség okozta-e a halálukat.”
A Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal írásban azt közölte, hogy együttműködnek a nyomozókkal, de többet nem árulhatnak el az ügyről: „Az ügyben a Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal együttműködik a nyomozó hatósággal, azonban a folyamatban lévő eljárásra tekintettel részletesebb tájékoztatást nem tud adni. Tájékoztatjuk, hogy a temető lezárása nem tartozik hatóságunk jogkörébe.”
A rendőrség egyelőre csak annyit közölt, hogy fogadták a sajtó megkeresését.
A gyanú onnan ered, hogy azokban a házakban, ahol a holttesteket megtalálták, vagyon elleni bűncselekmények nyomaira bukkantak.
Most azt vizsgálják, hogy a lopások mellett történt-e személy elleni erőszak is.
Meg nem erősített információk szerint mind a négy haláleset idén történt, az áldozatok pedig egyedülálló, többnyire idős emberek voltak.
A holttesteket minden esetben a reggeli órákban találták meg, és volt olyan áldozat, akinek előző este még látszólag semmi baja nem volt.
Két napra, kedden és szerdán lezárják Dunapataj katolikus és református temetőjét, mert a hatóságok négy holttestet emelnek ki a sírokból – tudta meg a 444.hu. A lezárás idején senki nem látogathatja a sírhelyeket, és temetéseket sem tartanak.
Az intézkedést Dusnoki Csaba, a település polgármestere és a helyi temetkezési vállalkozó is megerősítette.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
„Még mindig nem tudta a száján kiejteni azt, hogy sajnálom” - Bocsánatkérést vár az anya, akinek Down-szindrómás fia megfulladt a szekszárdi kórházban
A Szekszárdi Törvényszék másodfokon bűnösnek mondta ki az ápolónőt halált okozó, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetésben. A nő ítélete nem jogerős, mert fellebbezett.
„Még mindig nem tudta a száján kiejteni azt, hogy sajnálom” – mondta az az édesanya, akinek Down-szindrómás fia 2020-ban a szekszárdi kórházban halt meg. Most másodfokon ítélet született az ügyben: az ápolónőt felfüggesztett fogházbüntetésre ítélték, míg az orvos egymillió forintos pénzbüntetést kapott – számolt be az RTL Híradó. Az ítélet azonban az ápolónő esetében nem jogerős, mert fellebbezett.
A tragédia 2020 októberében történt, amikor a Down-szindrómás Krisztián koronavírus-gyanúval bekerült a szekszárdi kórházba. Édesanyja, Kiss Istvánné
többször is jelezte a személyzetnek, és a fia lázlapjára is felvezették, hogy nyelési nehézségei miatt kizárólag pépes ételt ehet.
Ennek ellenére az ápolónő – az orvos engedélyével – darabos ételt adott neki, amitől a fiú másnap délután megfulladt. A gyászoló édesanya a Híradónak fia halálának borzalmas körülményeiről is beszélt:
„A nyelve el volt harapva; benne van az igazságügyi orvosszakértői papírban, hogy ez történt. Ez a fiatal – nekem kisgyerek, az én gyerekem – nagyon megszenvedett ezért a halálért.”
Az ügyben indult eljárás során az ápolónőt először felmentették, ám a Szekszárdi Törvényszék másodfokon megváltoztatta az ítéletet. A bíróság sajtótitkára, Bajusz János a csatornának elmondta: a nőt bűnösnek találták halált okozó, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetésben. Ezért másfél év, két évre felfüggesztett fogházbüntetést kapott, valamint két évre eltiltották az ápolónői hivatástól.
A család, amely nyolc örökbefogadott gyermeket nevel – közülük hetet fogyatékossággal –, azóta is gyászolja a mindig vidám fiút.
Az édesanya szerint Krisztián helye máig üres a konyhaasztalnál.
Az anya jogosnak tartja a büntetést, de a bocsánatkérést hiányolja a leginkább. Az orvost, aki információk szerint azóta már nem praktizál, kevésbé hibáztatja. „Kevésbé tudom őt hibáztatni a történtekért, hisz végül is vakon bízott a beosztottjában. Komolyabban kellett volna venni az anyai figyelmeztetéseimet, és akkor ez nem történik meg” – fogalmazott.
„Még mindig nem tudta a száján kiejteni azt, hogy sajnálom” – mondta az az édesanya, akinek Down-szindrómás fia 2020-ban a szekszárdi kórházban halt meg. Most másodfokon ítélet született az ügyben: az ápolónőt felfüggesztett fogházbüntetésre ítélték, míg az orvos egymillió forintos pénzbüntetést kapott – számolt be az RTL Híradó. Az ítélet azonban az ápolónő esetében nem jogerős, mert fellebbezett.
A tragédia 2020 októberében történt, amikor a Down-szindrómás Krisztián koronavírus-gyanúval bekerült a szekszárdi kórházba. Édesanyja, Kiss Istvánné
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Oszlásnak indult holttestre bukkantak az iráni válogatott foci vb-bázisa mellett
A mexikói Tijuanában egy autó csomagtartójában találtak egy holttestet, közvetlenül az iráni válogatott edzőközpontja mellett. A hatóságokat a járműből áradó kellemetlen szag miatt értesítették.
Pénteken oszlásnak indult holttestre bukkantak a mexikói Tijuanában, éppen a labdarúgó-világbajnokságon szereplő iráni válogatott edzőközpontjával szemben. A tetemet egy szürke, kaliforniai rendszámú Toyota terepjáró csomagtartójában, egy fekete zsákba csomagolva találták meg a rendőrök – írta az AFP hírügynökség.
A helyi rendőrséget pénteken, helyi idő szerint délelőtt fél 12 körül (magyar idő szerint este fél 9-kor) értesítették a Calimax Hipódromo nevű szupermarket parkolójában álló járműről, amelyből kellemetlen szag áradt. A helyszínre érkező egységek a tűző napon álló autó csomagtartójában bukkantak rá a testre.
A tijuanai ügyészség szóvivője az AFP-nek megerősítette, hogy bűncselekmény történt, és a járművet vélhetően napokkal korábban hagyták a helyszínen.
„A jármű átvizsgálásakor egy fekete zsákba csomagolt személyt találtak a csomagtartóban, akinek testén erőszak nyomai látszottak; a kocsit feltehetően szerdán hagyták ott.”
A hátborzongató felfedezés csupán pár méterre történt a Caliente Stadiontól, ahol az iráni válogatott az első, Új-Zéland elleni világbajnoki mérkőzésére készül. A beszámolók egyelőre nem jeleznek kapcsolatot a bűncselekmény és a csapat között. A nyomozás folyamatban van.
A csapat edzései és mozgása a korábban bevezetett, fokozott biztonsági intézkedések mellett zajlik.
Tijuana Mexikó egyik legveszélyesebb városaként ismert, ahol a drogkartellek közötti erőszak mindennapos.
A hivatalos statisztikák szerint csak tavaly több mint 1200 gyilkosság történt a településen.
Az iráni válogatott edzőtáborát nemrég helyezték át az Egyesült Államokból Mexikóba. Eredetileg az arizonai Tucsonban készültek volna, de több stábtag beutazási engedélyének bizonytalansága miatt a FIFA május végén jóváhagyta, hogy a csapat a határ menti Tijuanában rendezze be a bázisát. Bár a játékosok amerikai vízumát végül jóváhagyták, a csapat a mexikói bázisról ingázik majd a meccsekre, és érkezésük óta állandó fegyveres kísérettel közlekednek.
Le cadavre, en état de putréfaction a été découvert dans le coffre d'un SUV garé en face du stade Caliente à Tijuana, où la sélection… pic.twitter.com/TLElNjWE1I
Pénteken oszlásnak indult holttestre bukkantak a mexikói Tijuanában, éppen a labdarúgó-világbajnokságon szereplő iráni válogatott edzőközpontjával szemben. A tetemet egy szürke, kaliforniai rendszámú Toyota terepjáró csomagtartójában, egy fekete zsákba csomagolva találták meg a rendőrök – írta az AFP hírügynökség.
A helyi rendőrséget pénteken, helyi idő szerint délelőtt fél 12 körül (magyar idő szerint este fél 9-kor) értesítették a Calimax Hipódromo nevű szupermarket parkolójában álló járműről, amelyből kellemetlen szag áradt. A helyszínre érkező egységek a tűző napon álló autó csomagtartójában bukkantak rá a testre.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!