Találkoztam a metrón a legnagyobb csajozós tízévessel
Ha a pestiek meghallják azt a szót, hogy „metró”, feláll a hátukon a szőr. Merthogy lerobban, meg felgyullad, meg csilliárdba kerül, meg ellopták, meg soha nem lesz kész stb. Mostanában úgy sincs sok vidám történet ebben az országban, ezért úgy döntöttem, hogy összeszedek négy valós, igenis szívderítő metró-sztorit a közelmúltból.
Olvassátok szeretettel.
1. A nagy csajozós tízéves
Hétfői hajnal-kóma a piros metrón, mobilon pötyögő tinik, aktatáskás hivatalnokok, morózus munkába menők. Még én is félálomban, szabályosan felriadtam, ahogy mellém dobta magát (ez a legjobb szó) egy kb. tízéves. Srácocska. Azzal indított, hogy kis híján a nadrágomra borította az Actimeljét, amit én egy zseniális térdcsellel kivédtem, majd az apja bocsánatkérő mosolya után rávigyorogtam a kicsire. Na, ettől kezdve én lettem a szíve csücske.
Percenként felnézett rám a tenyérnyi, kék szemeivel, és olyan szívből jövően somolygott, hogy beharaptam a szám szélét, nehogy felnevessek. Az apja hiába adta a kezébe a „Matematika 3.” nevű, sárga rókafigurával díszített tankönyvet, a gyerek úgy tett, mint aki gondosan belenéz, azután az apa kiszúrta, hogy fejjel lefelé „nézi”, és finoman megfordította.
A kissrác ettől se jött zavarba, rendületlenül vigyorgott rám, én persze komolyságot igyekeztem színlelni, mégse kokettálhatok korareggel egy töpszlivel... Azért a végén nem bírtam ki, a megállómnál felálltam, rákacsintottam (csak egyszerre két szemmel megy, máshogy nem tudok), feltettem a napszemüvegemet - tök fölöslegesen, csak mert reggel azt olvastam a neten, hogy lesz nap - és videoklipesen kiszambáztam az ajtón. A két kék szem hűségesen, ragyogva követett. Hát nem tudom, matekból hogyan virít majd a kölök, de hogy nagy csajozós lesz, azt már most borítékolom.
2. „Ön most is gyönyörű…”
A Kálvin téri megálló peronján álldogáltam, amikor megszólított egy idős asszony: „De kis vékonyka maga, aranyom”. Igaz, szűk fekete dzseki volt rajtam, de szerintem inkább csak beszélgetni akart. Odafordultam. Hetven körüli lehetett, és feltűnően szép.
Pedig sima, fekete orkánkabátot és nadrágot viselt, rövid, ősz haját laza hullámokban hátrafésülte, és bőven voltak ráncai. Mielőtt bármit válaszolhattam volna, folytatta: „Valamikor én is ilyen voltam. Most már csak a gondoktól vagyok sovány. Az élet nehéz.” De ezt úgy mondta, hogy kék szeme és szép ívű szája végigmosolygott. „Ön most is gyönyörű...” - csak ennyit válaszoltam. Megsimogatta a karomat
„Voltam, aranyom. De köszönöm.”
Aztán jött a metró és elsodródtunk.
3. Sorstársak
Pestiek, még az őszi zuhék idején. Ismét hazafelé rohantam, a céges (kölcsön vett, na) esernyővel letaroltam pár biztonsági őrt, halálmegvető bátorsággal neki a zuhogó utcának. Valamelyik kolléga utánam kiáltott, hogy hazavinne, ha a dugók miatt nem tartana holnap reggelig.
A kabátom már térdig csurom, az ernyőm elől riadtan visszaugrott az üzletbe egy nagy bajuszú kocsmáros, nem baj, drága, kiáltotta, túléltem, de maga nem ússza meg, nagyon vicces. A metrómegálló fedett 5 négyzetmétere alatt kb. ezren, a mozgólépcsőn átrikkantott egy férfi:
„Soroksárra ne menjenek, ott is esik”, esernyőcsattogtatással kevert röhögés. Aztán a metrókocsiban már nyugi lett, ázottan üldögélt mindenki, vacogtunk a túltolt légkonditól, cinkosan összemosolyogtunk, sokan aggodalmasan törölgették az okostelefonjuk kijelzőjét. Kidöccent a világ, ömlött-zuhogott a város, mindenki sorstárs volt.
Istenem, de jó is tud ez lenni néha.
4. Elérhetetlen fogantyú
Négyes metró, a sarokban gubbasztottam, munka utáni tunyaság. Beszállt egy spanyolul beszélő házaspár. Cukik, jól vasaltak, Samsonite bőröndösek - csak épp egyikük se volt magasabb 150 centinél.
Erre akkor döbbentünk rá - így együtt, hárman - amikor nem érték fel a fogantyút, és majdnem belezuhantak az ölembe. Helyet átadni nem tudtam a tömegben, így egy darabig tanácstalanul fixíroztuk egymást, majd a következő fékezésnél tétován kinyújtottam a kezem.
A nő hirtelen belekapaszkodott, a férje meg a nőbe, és így döcögtünk két megállót. Viháncolva. A végén spanyolul odakuncogtak nekem valamit – nem értettem - de mindegy is. Budapestről már biztos nem az elérhetetlen fogantyú fog az eszükbe jutni. Én meg jókedvemben hazáig elfeledkeztem a rendkívül trendi, ám könnyfakasztóan kényelmetlen fekete térdcsizmámról.