KÉK HÍREK
A Rovatból

Szatír a csepeli HÉV-en: anyukák és gyerekek előtt simogatta magát egy férfi

Az egyik szemtanú szerint valamilyen szer hatása alatt állhatott a férfi. Utazás közben lefotózta és feljelentette a rendőrségen a szatírt.


Feljelentést tettek egy férfi ellen, aki a csepeli HÉV-en fogdosta magát, miközben egy anyukát és annak kislányát bámulta, derül ki a Tények beszámolójából. Az elkövetőt egy másik édesanya vette észre, aki az 5 éves gyermekével utazott a vonaton.

Az anyuka szerint a férfi nem zavartatta magát, még annak ellenére sem, hogy több gyerek is tartózkodott a kocsiban.

„Felfordul a gyomrom. Konkrétan azóta csak erre tudok gondolni, hogy mi van, ha egy kislány vagy egy kisfiú egyedül utazik” – nyilatkozta az anyuka a hírműsornak. Elmondása alapján a férfi hosszú perceken keresztül simogatta magát, miközben az előtte ülő nő és kislánya próbálták elkerülni a zaklató tekintetét.

A szemtanú ugyan nem mert közbelépni, mert úgy vélte, hogy a férfi valamilyen szer hatása alatt állhatott, de sikerült lefotóznia az elkövetőt. Ezt követően feljelentést tett a rendőrségen.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője megerősítette, hogy a férfi ellen szeméremsértés gyanúja miatt nyomozást indítottak. A hatóságok azonosították az elkövetőt, akit jelenleg is keresnek.

A Tények riportját itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Videón a felfoghatatlan tragédia: kötél nélkül dobtak le egy 21 éves lányt egy hídról
A brazíliai Limeirában halt meg egy 21 éves nő, miután egy rope jump ugrásnál nem rögzítették a biztosítókötelét. A tragédiáról videó is készült, a rendőrség hat embert állított elő a helyszínről.
F. O - Fotó: - szmo.hu
2026. június 14.



„Emberek, a kötél!” – kiabálták többen is egy brazíliai híd tetején, de már késő volt. A 21 éves Maria Eduarda Rodrigues de Freitas ekkor már a mélybe zuhant, miután

a rope jump ugrást szervező csapat anélkül indította el a platformról, hogy bekötötték volna a biztosítókötelét.

A mintegy 40 méteres zuhanást a fiatal nő nem élte túl. Az esetről videó is készült, ami bejárta a brazil közösségi médiát, a rendőrség pedig emberölés eshetőleges szándékkal elkövetett gyanújával nyomoz.

A szombaton történt tragédia után

a hatóságok hat embert bekísértek kihallgatásra, közülük hárman őrizetben maradtak.

A nyomozásnak kell majd tisztáznia, hogy a csapaton belül pontosan ki volt a felelős a felszerelés ellenőrzéséért és az ugrás lebonyolításáért. A helyi sajtó szerint a baleset után többen megpróbáltak elmenekülni a helyszínről, volt, akit rendőrségi helikopter segítségével találtak meg.

Az ügyre Limeira polgármestere is reagált, aki bejelentette, hogy a város pert indít a szövetségi kormány ellen. Az önkormányzat vezetője szerint a híd, ahol az ugrást szervezték, szövetségi tulajdon, és a helyi vezetés már évek óta jelezte, hogy a terület lezáratlansága és az ott folyó illegális tevékenységek veszélyt jelentenek.

A sajtó szerint az Entre Cordas nevű csoport szervezte az ugrást, amiért fejenként 180 reált (körülbelül 12 ezer forintot) kértek, és már több további időpontot is meghirdettek. Nem sokkal a halála előtt maga Maria Eduarda is közzétett egy ironikus hangvételű posztot az Instagram-oldalán: „Ki volt az az őrült, aki hagyta, hogy eljöjjek leugrani egy hídról?”

A baleset után az áldozat barátja rosszul lett, őt a helyszínről a sürgősségi osztályra szállították

– írta a Today.it.

A halálos baleset a São Paulo államban, Limeira és Cordeirópolis között található, a helyiek által csak Ponte do Esqueleto, azaz Csontváz-híd néven emlegetett befejezetlen építménynél történt. Az elhagyatott szerkezet évek óta az extrém sportot űzők kedvelt, de egyben veszélyes találkozóhelye.

A rope jump a bungee jumpinghoz hasonló, de itt nem rugalmas, hanem statikus köteleket használnak, amelyek nem megnyúlnak, hanem egy ingaszerű mozgással fogják meg a zuhanó testet. Éppen ezért ennél a sportnál kulcsfontosságú a többszörös, független biztosítási rendszer, amelynek hiánya azonnali tragédiához vezet.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
200 kilós betonoszlop ölt meg egy 6 éves kislányt a Heves vármegyei Átányon
A tragédia szombaton történt, miközben a gyermek a kerítés mellett gyümölcsöt szedett. A helyszínre mentőautó és mentőhelikopter is érkezett, de a kislányt már nem tudták újraéleszteni.


Gyümölcsszedés közben rádőlt egy körülbelül 200 kilós betonoszlop egy hatéves kislányra szombaton a Heves vármegyei Átányon.

A gyermek olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy az életét már nem tudták megmenteni – írta a Blikk.

Jámbor Dénes, a település polgármestere megerősítette a hírt, elmondása szerint az egész falut megrázta az eset, és gyászolják a kislányt.

Az Országos Mentőszolgálat közölte, a helyszínre mentőhelikopter és mentőautó is érkezett.

A szakemberek hosszú ideig küzdöttek a gyermek életéért, de az újraélesztési kísérlet nem vezetett eredményre.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
„Még mindig nem tudta a száján kiejteni azt, hogy sajnálom” - Bocsánatkérést vár az anya, akinek Down-szindrómás fia megfulladt a szekszárdi kórházban
A Szekszárdi Törvényszék másodfokon bűnösnek mondta ki az ápolónőt halált okozó, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetésben. A nő ítélete nem jogerős, mert fellebbezett.
F. O - Fotó: RTL - szmo.hu
2026. június 14.



„Még mindig nem tudta a száján kiejteni azt, hogy sajnálom” – mondta az az édesanya, akinek Down-szindrómás fia 2020-ban a szekszárdi kórházban halt meg. Most másodfokon ítélet született az ügyben: az ápolónőt felfüggesztett fogházbüntetésre ítélték, míg az orvos egymillió forintos pénzbüntetést kapott – számolt be az RTL Híradó. Az ítélet azonban az ápolónő esetében nem jogerős, mert fellebbezett.

A tragédia 2020 októberében történt, amikor a Down-szindrómás Krisztián koronavírus-gyanúval bekerült a szekszárdi kórházba. Édesanyja, Kiss Istvánné

többször is jelezte a személyzetnek, és a fia lázlapjára is felvezették, hogy nyelési nehézségei miatt kizárólag pépes ételt ehet.

Ennek ellenére az ápolónő – az orvos engedélyével – darabos ételt adott neki, amitől a fiú másnap délután megfulladt. A gyászoló édesanya a Híradónak fia halálának borzalmas körülményeiről is beszélt:

„A nyelve el volt harapva; benne van az igazságügyi orvosszakértői papírban, hogy ez történt. Ez a fiatal – nekem kisgyerek, az én gyerekem – nagyon megszenvedett ezért a halálért.”

Az ügyben indult eljárás során az ápolónőt először felmentették, ám a Szekszárdi Törvényszék másodfokon megváltoztatta az ítéletet. A bíróság sajtótitkára, Bajusz János a csatornának elmondta: a nőt bűnösnek találták halált okozó, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetésben. Ezért másfél év, két évre felfüggesztett fogházbüntetést kapott, valamint két évre eltiltották az ápolónői hivatástól.

A család, amely nyolc örökbefogadott gyermeket nevel – közülük hetet fogyatékossággal –, azóta is gyászolja a mindig vidám fiút.

Az édesanya szerint Krisztián helye máig üres a konyhaasztalnál.

Az anya jogosnak tartja a büntetést, de a bocsánatkérést hiányolja a leginkább. Az orvost, aki információk szerint azóta már nem praktizál, kevésbé hibáztatja. „Kevésbé tudom őt hibáztatni a történtekért, hisz végül is vakon bízott a beosztottjában. Komolyabban kellett volna venni az anyai figyelmeztetéseimet, és akkor ez nem történik meg” – fogalmazott.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Oszlásnak indult holttestre bukkantak az iráni válogatott foci vb-bázisa mellett
A mexikói Tijuanában egy autó csomagtartójában találtak egy holttestet, közvetlenül az iráni válogatott edzőközpontja mellett. A hatóságokat a járműből áradó kellemetlen szag miatt értesítették.


Pénteken oszlásnak indult holttestre bukkantak a mexikói Tijuanában, éppen a labdarúgó-világbajnokságon szereplő iráni válogatott edzőközpontjával szemben. A tetemet egy szürke, kaliforniai rendszámú Toyota terepjáró csomagtartójában, egy fekete zsákba csomagolva találták meg a rendőrök – írta az AFP hírügynökség.

A helyi rendőrséget pénteken, helyi idő szerint délelőtt fél 12 körül (magyar idő szerint este fél 9-kor) értesítették a Calimax Hipódromo nevű szupermarket parkolójában álló járműről, amelyből kellemetlen szag áradt. A helyszínre érkező egységek a tűző napon álló autó csomagtartójában bukkantak rá a testre.

A tijuanai ügyészség szóvivője az AFP-nek megerősítette, hogy bűncselekmény történt, és a járművet vélhetően napokkal korábban hagyták a helyszínen.

„A jármű átvizsgálásakor egy fekete zsákba csomagolt személyt találtak a csomagtartóban, akinek testén erőszak nyomai látszottak; a kocsit feltehetően szerdán hagyták ott.”

A hátborzongató felfedezés csupán pár méterre történt a Caliente Stadiontól, ahol az iráni válogatott az első, Új-Zéland elleni világbajnoki mérkőzésére készül. A beszámolók egyelőre nem jeleznek kapcsolatot a bűncselekmény és a csapat között. A nyomozás folyamatban van.

A csapat edzései és mozgása a korábban bevezetett, fokozott biztonsági intézkedések mellett zajlik.

Tijuana Mexikó egyik legveszélyesebb városaként ismert, ahol a drogkartellek közötti erőszak mindennapos.

A hivatalos statisztikák szerint csak tavaly több mint 1200 gyilkosság történt a településen.

Az iráni válogatott edzőtáborát nemrég helyezték át az Egyesült Államokból Mexikóba. Eredetileg az arizonai Tucsonban készültek volna, de több stábtag beutazási engedélyének bizonytalansága miatt a FIFA május végén jóváhagyta, hogy a csapat a határ menti Tijuanában rendezze be a bázisát. Bár a játékosok amerikai vízumát végül jóváhagyták, a csapat a mexikói bázisról ingázik majd a meccsekre, és érkezésük óta állandó fegyveres kísérettel közlekednek.

Via Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET: