KÉK HÍREK
A Rovatból

Saját testvére ölte meg a 17 éves szegedi lányt, majd feldarabolta a holttestét

Még 2008-ban tett bejelentést egy édesanya a lánya eltűnéséről. A nyomozók most őrizetbe vették a fiatal lány bátyját, aki a gyanú szerint egy vita hevében ölhetett.


Másfél évtizede tűnt el egy 17 éves lány Szegedről, a rendőrségnek azonban most sikerült őrizetbe venni a lehetséges elkövetőt - írja a police.hu.

Egy édesanya tett bejelentést a Szegedi Rendőrkapitányságon még 2008. október 13-án este arról, hogy 17 éves lánya aznap elindult az iskolába, de nem érkezett meg, és életjelet sem adott magáról.

A rendőrség a következő hónapokban feltérképezte az eltűnt lány kapcsolatrendszerét, de nem sikerült a nyomára bukkanni. Körözési eljárását ugyanakkor gyanús eltűnési ügyként kezelték, mivel nem volt kizárható, hogy bűncselekmény áldozata lett.

A nyomozók időről időre leporolják a gyanús eltűnések aktáit, így ebben az esetben is újra módszeresen ellenőrizni kezdték az eltűnésre vonatkozó különböző verziókat és reprodukálták a korábbi cselekményeket. A lány bátyjának és akkori élettársának elszámoltatása során pedig ennek köszönhetően egy emberölési történet kezdett kirajzolódni.

Eszerint a fiatal lány eltűnésének napján 24 éves bátyjával annak budapesti lakására ment, ahol hónapokig bujkált, mert nem akart tovább együtt élni az édesanyjával. Velük lakott testvérének élettársa és közös gyermekük is.

Míg a lányt eltűnése miatt, addig fiútestvérét vagyon elleni bűncselekmények miatt körözték, ezért nem hagyták el a lakást. A család fenntartásáról a férfi élettársa gondoskodott. A bevételek növelése érdekében János többször próbálta prostitúciós tevékenységre rávenni húgát, aki azonban ezt nem akarta.

2009. április első napjaiban is feltehetően emiatt veszekedtek a testvérek.

A vita hevében a férfi olyan súlyosan bántalmazta a fiatal lányt, hogy az életét vesztette. A gyanúsított feldarabolta a holttestet, egyes testrészeket még a lakásban megsemmisített, majd több hetes tárolás után a még megmaradt testrészeket az ország különböző pontjain rejtette el és semmisítette meg.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság emberölés gyanúja miatt rendelt el nyomozást, a 39 éves férfit gyanúsítottként hallgatták ki és őrizetbe vették, a bíróság 2023. október 29-én letartóztatásba helyezte.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Kétszer is visszautasította a mentőt, belehalt az otthonszülésbe a 30 éves influenszer
Egy melbourne-i halottkémi vizsgálaton rekonstruálták a 30 éves Stacey Warnecke utolsó óráit, aki súlyos vérzéssel küzdött otthon. A nő a szülés után egy órán keresztül nem engedte, hogy segítséget hívjanak hozzá, a kórházban pedig már nem tudták megmenteni.


Belehalt egy kezelhető szövődménybe egy 30 éves melbourne-i wellness-influenszer, miután képzett egészségügyi szakember segítsége nélkül, otthon hozta világra a kisfiát. A nő halálának körülményeit vizsgáló halottkémi vizsgálaton megrázó részletek hangzottak el Stacey Warnecke utolsó óráiról – írja a The Guardian.

Az eljáráson elhangzottak szerint a nőnél a szülés után körülbelül 25 perccel távozott a méhlepény, ami a férj becslése szerint akár másfél literes vérveszteséggel is járt. Warnecke légszomjra kezdett panaszkodni, de kétszer is elutasította, hogy mentőt hívjanak hozzá. A szülésnél jelen lévő, magát dúlának, vagy születéssegítőnek nevező Emily Lal azt mondta neki, talán pánikrohama van. Körülbelül egy órával a szülés után a nő végül beleegyezett a segítségkérésbe; a segélyhívás hajnali 4:13-kor érkezett be.

Rachel Ellyard, a halottkémet segítő jogász a helyszíni állapotokat ismertetve elmondta: „A szoba sötét volt. Stacey meztelen volt, a bőre sárga és nyirkos.”

Egy mentőápoló tíz percen belül a helyszínre ért, és azonnal erősítést kért, miután a nőt a szülőmedence és a kanapé között, a padlón fekve találta. A nő zavart volt, szaporán lélegzett, és egy nagy vérrög feküdt mellette a padlón.

Amikor az intenzív ellátást nyújtó egység 4:36-kor megérkezett, Warnecke vérnyomása már nem volt mérhető. A szakemberek masszív szülés utáni vérzést állapítottak meg, és a nőt kórházba szállították. Két perccel később a nő szíve leállt. A kórházi személyzet Ellyard szerint „hősies” küzdelmet folytatott az életéért, miközben több szívleállást és folyamatos vérzést kellett kezelniük. Az ellátáshoz a kórház teljes vérkészletét felhasználták, és erősítést is kértek. A műtét után azonban a nőnek újabb szívleállása volt, és nem sokkal délelőtt 11 óra után meghalt.

A kórházban Emily Lal olyan részleteket közölt a szülésről, ami gyanút keltett a személyzetben, hogy a szerepe több volt egy baráténál. Az eljáráson kiderült, hogy „pénz is gazdát cserélt” a szolgáltatásért.

Miután Warnecke meghalt, a nő elhagyta a kórházat. „Ms Lal visszament a házhoz, hogy kitakarítson” – mondta Ellyard, aki szerint nem világos, hogy felmerült-e bárkiben, hogy a helyszínt egy esetleges vizsgálat miatt érintetlenül kellene hagyni.

A szüléssegítőt kedden hallgatják meg tanúként.

A boncolást végző igazságügyi kórboncnok, Dr. Michael Burke hangsúlyozta, hogy a halál oka egy olyan szülés utáni vérzés volt, ami orvosi intézményben rendkívül ritkán végződik halállal.

„Az, hogy egy nő vérveszteségbe hal bele… ez kiválóan kezelhető, ha gyorsan felismerik és ellátják” – tette hozzá.

Egy egészségügyi dolgozó a vallomásában arról beszélt, hogy korábban csak a „harmadik világban” látott ilyen halálesetet.

Az esküdtszék előtt elhangzott, hogy Stacey Warnecke félt a kórházi beavatkozásoktól, például a császármetszéstől, és a férjével együtt aggodalommal figyelték a Covid-19 alatti oltási kötelezettségeket is. Ő döntött úgy, hogy nem kér ultrahangvizsgálatot és terhességi cukorbetegség-szűrést sem. Halálát követően a nyomozás célja, hogy feltárja, megmenthető lett-e volna az influenszer élete, és tehetők-e lépések a jövőbeli tragédiák megelőzésére.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
A királyi rezidencia alagsorában erőszakolt – börtönbe megy a norvég koronahercegné fia
Négy év börtönbüntetést kapott a norvég koronahercegnő fia, Marius Borg Høiby. Az egyik nemi erőszak a királyi család Skaugum-rezidenciájában történt, az áldozat ekkor nem volt tudatánál.


Négy év börtönt kapott a norvég trónörökösné, Mette-Marit 29 éves fia, Marius Borg Høiby. A bíróság hétfőn két rendbeli nemi erőszakban és további bűncselekményekben találta bűnösnek – írta a PEOPLE magazin.

Az oslói kerületi bíróság a 40 vádpontból 34-ben mondta ki bűnösnek Høibyt, de két másik nemi erőszak vádja alól felmentette. Az ítélet része egy két évre szóló távoltartási végzés is az egyik áldozattal szemben.

Védői azonnal jelezték, hogy fellebbeznek a nemi erőszakra és a bántalmazásra vonatkozó ítélet ellen.

A The Guardian szerint a bíróság összesen 640 ezer norvég korona kártérítés megfizetésére is kötelezte Høibyt négy nő részére.

Az ítélethirdetésen a férfi nem jelent meg személyesen, egészségi okokra hivatkozva az Ila börtönből, videókapcsolaton keresztül vett részt az ülésen. A per során az ügyészség hét év hét hónap börtönt kért, míg a védelem a nemi erőszak vádja alóli felmentést és legfeljebb 18 hónapos büntetést indítványozott.

Az ügy 2024 augusztusában kezdődött, amikor Høibyt letartóztatták egy 20 éves nő bántalmazásának gyanújával. A vádat 2025 augusztusában emeltek ellene, az eljárás pedig idén februárban kezdődött.

Az egyik elítélt eset 2018 decemberében a királyi család Skaugum-rezidenciájának alagsorában történt. A bíróság szerint az áldozat ekkor nem volt tudatánál, amit videófelvétel is alátámasztott.

Mostohaapja, Haakon koronaherceg még januárban egy közleményben fejezte ki együttérzését az érintettekkel. A koronaherceg a jogállami eljárás fontosságát hangsúlyozta.

„Ugyanakkor megnyugtató tudni, hogy jogállamban élünk. Biztos vagyok benne, hogy az eljárás felügyeletéért felelősök gondoskodnak arról, hogy a tárgyalás a lehető legrendezettebb, szabályszerű és igazságos módon menjen végbe.”

Az ítélet a királyi családot egy különösen nehéz időszakban érte. Alig tíz nappal korábban jelentették be, hogy Mette-Marit súlyos, krónikus betegsége miatt felkerült a tüdőtranszplantációs várólistára. A királyi ház nem kommentálta a hétfői ítéletet.

Marius Borg Høiby Mette-Marit koronahercegnő egy korábbi kapcsolatából született, így nincs hercegi címe és nem tagja a trónöröklési rendnek, ellentétben féltestvéreivel, Ingrid Alexandra hercegnővel és Sverre Magnus herceggel.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Dolga akadt, ezért otthagyta négy gyerekét a játszótéren az anya, azt mondta nekik, maradjanak, amíg jónak látják
Már este tíz is elmúlt, amikor a gyerekek, köztük egy alig 2 éves kicsi még az újbudai játszótéren voltak felügyelet nélkül. Végül a rendőrök a polgárőrökkel együtt kísérték haza őket.


Magára hagyta négy gyerekét egy XI. kerületi játszótéren egy anya, aki csak azután ment haza, hogy a rendőrök késő este felhívták őt telefonon. Az Újbuda Polgárőr és Önkéntes Tűzoltó Facebook-bejegyzése szerint múlt szombaton este 10-kor érkezett bejelentés a rendőrségre, hogy a Bartók Béla úton négy gyermek van egyedül, „az egyik ránézésre is alig kétéves”. A kiérkező rendőrök és polgárőrök számára a helyszínen megerősödött a gyanú, hogy a bejelentés valós.

Az ekkor már hűvösebb kora nyári estén a mindössze kétéves gyermeken csak egy body volt.

A gyerekek elmondták a rendőröknek, hogy

„édesanyjuknak valami dolga akadt és azt mondta nekik, hogy addig maradjanak ott a játszótéren, amíg jónak gondolják.”

Megadták az édesanyjuk telefonszámát, akit a rendőrök el is értek. A beszélgetést követően az anya elindult haza, a rendőrök és a polgárőrök pedig hazaszállították a gyerekeket, valamint a kerékpárjukat és egy kismotort, és a megérkező édesanyának épségben átadták őket.

„Természetesen a rendőrség a további szükséges intézkedéseket már aznap megtette” – tette hozzá az egyesület.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Négy év börtönre ítélték a norvég koronahercegnő fiát: alvó nőket erőszakolt meg
Marius Borg Høibyt két rendbeli nemi erőszak és kapcsolati erőszak miatt is elítélték, a büntetése négy év börtön. Az ítélet részeként kétéves távoltartási végzést is elrendeltek vele szemben az egyik sértett védelmében.


Négy év börtönre ítélték hétfőn két rendbeli nemi erőszak miatt Marius Borg Høibyt, Mette-Marit norvég koronahercegnő 29 éves fiát. A férfi nem jelent meg személyesen az oslói törvényszéken, az ítélethirdetést videókapcsolaton keresztül, egy börtönből követte – írta a brit UNILAD. A bíróság két további, szintén nemi erőszakkal kapcsolatos vádpont alól felmentette.

Az ítélet szerint Høiby bűnös egy rendbeli kapcsolati erőszakban és több kisebb bűncselekményben is, például távoltartási végzés megsértésében, valamint kábítószerrel és közlekedéssel kapcsolatos ügyekben. A börtönbüntetés mellett kétéves távoltartási végzést is elrendeltek vele szemben az egyik sértett védelmében.

A vád szerint a 2018 és 2024 között elkövetett bűncselekmények áldozatai aludtak vagy súlyosan cselekvőképtelen állapotban voltak.

A hat hétig tartó tárgyalás még márciusban zárult le, ahol a bíróság bizonyítékként vizsgálta a vádlott mobiltelefonjáról származó üzeneteket, képeket és videókat is. Az ügyészség a per végén hét év és hét hónap letöltendő börtönbüntetést indítványozott.

Høiby a legsúlyosabb vádakban ártatlannak vallotta magát, de több enyhébb vádpontot elismert; a mostani ítélet ellen fellebbezhet.

Marius Borg Høiby Mette-Marit koronahercegnő egy korábbi kapcsolatából született fia, aki 2001-ben, anyja és Haakon trónörökös házasságkötésekor lett a norvég királyi család tagja. Nincs királyi címe és nem lát el hivatalos feladatokat. Az ügyben a bíróság egyetlen sértettet nevezett meg nyilvánosan, Høiby volt barátnőjét, Nora Hauklandot.

Az ítélet a norvég királyi családot egy rendkívül nehéz időszakban érte. Alig tíz nappal ezelőtt jelentette be a királyi udvar, hogy a koronahercegnő súlyos, krónikus tüdőbetegsége miatt tüdőátültetési várólistára került. Orvosi szakértők szerint a transzplantációs listára általában azok kerülnek, akiknél a beavatkozás nélkül a várható túlélés egy éven belüli.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk