HÍREK
A Rovatból

Saját apja szerint is börtönt érdemelne a férfi, aki 760-szor bliccelt, mégis felmentette a bíróság

„Ide ugyan nem jön vissza, amíg én élek, az biztos” – mondta gyerekéről a 80 éves édesapa.


760-szor bliccelt egy utas, mégis felmentette a bíróság. Ezzel a MÁV-nak 870 ezer forint, a pótdíjakkal együtt összesen 11 millió forint kárt okozott. A törvényszék ennek ellenére

felmentette a csalás vádja alól, mert álláspontjuk szerint a bliccelés nem bűncselekmény.

Az elsőfokú tárgyalás során a férfi a bíróság előtt elismerte bűnösségét. Korábban már elítélték jelentős kárt okozó csalás és közokirat-hamisítás miatt, de a végrehajtást felfüggesztették.

Az, hogy nem vett jegyet, a MÁV személyszállítási üzletszabályzatában írt feltételek megszegésének minősül, ezért polgári jogi szerződésszegés. Emiatt döntött úgy a másodfokú bíróság, hogy a csalás bűntettének vádja alól felmentette.

A MÁV úgy véli, hogy a bírósági ítélet a cselekmény büntetőjogi minősítésére vonatkozott, és nem a MÁV-START polgári jogi követelésének jogosságára.

A Blikk megkereste a bliccelő férfi apját Nagykátán, aki elmondta:

"Rettenetesen szégyellem magam a fiam miatt. Hiába szereztem neki sokszor állást, pár nap után mind otthagyta. Nem érdekli más, mint hogy hogyan lehet elcsalni az életet"

– mondta a 80 éves Aladár.

Neki azért fáj különösen az ügy, mert a családban senki sem ilyen. Ő maga sem tartozott soha senkinek. Ugyanakkor a fia nem törődik senkivel, csak saját magával.

"Remélem, mégis börtönbe kerül a fiam, igaz, akkor meg az állam terhére lesz"

– mondta az idős ember.

Az apa tudott a felgyülemlett büntetésről, és számon is kérte Jánoson, de ő nem törődött vele. Aladár úgy tudja, hogy János most Budapesten a fiánál él.

"Ide ugyan nem jön vissza, amíg én élek, az biztos" - közölte.

A MÁV a bírságot még behajthatja a bliccelőn - magyarázta el a lapnak dr. Borbély Zoltán közlekedési szakjogász. Itt ugyan csalás nem történt, de a jegyek árát a cég nem kapta meg, ezért az öt évnél nem régebbi összeget perelheti.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Már törölték is a „bimbózó románcról” szóló lejáratócikket, miután öngyilkos lett a vásárhelyi rendőrkapitány
A törölt cikkben többek között arról írnak, hogy szerintük a városban nincs rend. Majd hozzáteszik: „Csak nem azért, mert akiknek a rendet biztosítaniuk kellene, saját bimbózó románcukkal vannak elfoglalva?”


Meghalt Hódmezővásárhely rendőrkapitánya. Szabó Zsolt rendőr alezredes önkezével vetett véget életének - a gyászhírt Márki-Zay Péter közölte a közösségi oldalán.

A polgármester szerint a rendőrkapitány halála előtt egy lejárató cikk jelent meg róla: „előbb egy névtelenségbe burkolózó, de helyben közismert fideszes álhírterjesztő oldal, majd hat nappal ezelőtt a város Lázár Jánoshoz köthető hírportálja jelentetett meg róla egy aljas, lejárató cikket. Tudomásom szerint a cikk hatására felajánlotta lemondását feletteseinek, akik azonban kiváló szolgálati előmenetelére tekintettel továbbra is bizalmukról biztosították” - írta Máki-Zay. Hozzátette: „A személyes és családi tragédia mellett nem hallgathatjuk el, hogy jelen esetben a halál okát, sőt, okozóját személy szerint be tudjuk azonosítani”.

A lejárató cikket a Promenád24 nevű oldal jelentette meg. És miután napvilágot látott a rendőrkapitány halálhíre, azonnal törölték is.

A "Rend helyett románc?" című cikkben arról írnak, Hódmezővásárhelyen szerintük nincs rend. Ennek kapcsán pedig felteszik a kérdést: „Csak nem azért, mert akiknek a rendet biztosítaniuk kellene, saját bimbózó románcukkal vannak elfoglalva?”

A cikk azt fejtegeti, hogy az utóbbi időben sokat romlott a város közbiztonsága, és csövesekről, alkoholistákról, szerfogyasztókról írnak.

„A város morog, elégedetlenkedik és suttog. Eközben egyre többen és egyre hangosabban pletykálnak egy bimbózó románcról, amelynek főszereplői sem annyira törődnek már a diszkrécióval" - írják. Majd megnevezik az állítólagos románc főszeplőit: a rendőrkapitányt és Márki-Zay Péter "bizalmi emberét”.

Ezután így folytatják: „Joggal merül fel a kérdés: lehet, hogy a rend fenntartása helyett magukkal vannak elfoglalva, ezért nincsenek a helyzet magaslatán? Arról nem is beszélve, hogy így milyen befolyása lehet Márki-Zay elképzeléseinek a rendőrség munkájára?”

A rendőrkapitány szakmai munkáját is bírálják. "A vásárhelyiek azt várják el, hogy keménykezű kapitánya legyen a városnak, akinek a személye garancia a biztonságra és a nyugalomra, aki rajta tartja a szemét a legzűrösebb, legkritikusabb pontokon, s odacsap, ha szükséges. A jelek szerint azonban ez most nem működik.”

Felhozzák a batidai tüntetést, amit Lázár János vadászházánál tartottak.

„Az erőszak sajnálatos módon elharapózott Vásárhelyen. Erre tette fel a koronát a pénteki batidai tüntetés, ahol egy kormánytag, a helyi országgyűlési képviselő, egy kétgyermekes családapa: Lázár János kivégzésére, nyakon lövésére, felakasztására buzdítottak. Ha ilyen előfordulhat, vajon mi történhet még meg ebben a jobb sorsra érdemes városban?”

Majd levonják a konklúziót: „Természetesen fontos a magánélet, de kiemelt közfeladatot vállalók és betöltők esetében a köz szolgálata emiatt nem mehet a minőség rovására. Erre mindenkinek tekintettel kellene lennie, aki arra tett esküt, hogy a vásárhelyi emberek érdekeiért dolgozik. Legyen az önkormányzati vagy rendőrségi vezető.”

Ha úgy érzed, segítségre lenne szükséged vagy rokonodért, ismerősödért aggódsz, hívd a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 vagy 06 80 820 111 telefonszámot, vagy látogass el ERRE AZ OLDALRA, ahol többféle segítséget kaphatsz.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Fidesz üzent Márki-Zay Péternek a hódmezővásárhelyi rendőrkapitány tragédiája után
A város polgármestere szerint a tragédiát egy lejárató cikk okozhatta. A városi Fidesz frakció pedig a közösségi oldalukon reagált.


Mint arról mi is írtunk, öngyilkos lett Hódmezővásárhely rendőrkapitánya. Szabó Zsolt rendőr alezredes halálhírét Márki-Zay Péter közölte a közösségi oldalán. A polgármester szerint a rendőrkapitány halála előtt egy lejárató cikk jelent meg róla. Ennek hatására ugyan felajánlotta a lemondását, de felettesei biztosították bizalmukról.

Márki-Zay Péter Lázár Jánost tette felelőssé a lejáratókampányért, azt állítva, hogy a rendőrkapitány azért válhatott célponttá, mert nem tiltotta be a Lázár batidai vadászkastélyához bejelentett tüntetést.

A tragédia után a Fidesz Hódmezővásárhely a közösségi oldalán azt írta:

„Mély megrendüléssel értesültünk a városi rendőrkapitányt ért tragédiáról. Osztozunk a család gyászában. Hódmezővásárhely Szabó Zsolt személyében egy olyan embert veszített, aki a köz szolgálatára esküdött fel. Nyugodjon békében!"

Majd hozzátették:

„Aki a mostani helyzetet is sárdobálásra, politikai lejárató akcióra használja fel, az mélységesen szégyellje magát."

A rendőrség a honlapján azt írta: "Részvétünket fejezzük ki. Tragikus hirtelenséggel elhunyt Szabó Zsolt r. alezredes a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság vezetője."

Forrás: Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
„Te tetted ezt, király” – Lázár Jánost saját oldalán kérik számon a kommentelők a vásárhelyi rendőrkapitány halála miatt
Szabó Zsolt tragikus halálát Márki-Zay Péter jelentette be. A polgármester szerint öngyilkossága előtt egy „Lázár Jánoshoz köthető hírportál jelentetett meg róla egy aljas, lejárató cikket”.


Lázár János közösségi oldalán sorra kapja a kommenteket, melyekben őt hibáztatják Szabó Zsolt haláláért. A hódmezővásárhelyi rendőrkapitány önkezével vetett véget életének. A tragédiáról Márki-Zay Péter számolt be. A város polgármestere szerint előzőleg egy lejárató cikk jelent meg a rendőrkapitányról, melyet azonban halála után töröltek.

A városvezető szerint „előbb egy névtelenségbe burkolózó, de helyben közismert fideszes álhírterjesztő oldal, majd hat nappal ezelőtt egy Lázár Jánoshoz köthető hírportál jelentetett meg róla egy aljas, lejárató cikket”.

A Promenád24 azóta törölt cikkében a rendőrkapitány és egy önkormányzati dolgozó „bimbózó románcáról” írtak, meg is nevezve a szereplőket, és azzal vádolva őket, hogy emiatt nem jut idejük a város ügyeivel foglalkozni. A rendőrkapitánynak felróják azt is, hogy Lázár Jánost megfenyegethették a batidai vadászházánál tüntetők múlt pénteken.

Lázár János nem reagált Márki-Zay Péter vádjaira, de egy más témájú posztja alatt így is sokan megírták a véleményüket. Van, aki a vásárhelyi polgármester posztjából idéz egy fordulatot, ami eredetileg Arany János A walesi bárdok című verséből származik: „Te tetted ezt, király!”

Más azt írja: „A lelkeden szárad.”

„A hódmezővásárhelyi, rendőr alezredes esete bizonyítja, aki nem veletek az ellenség. Részvétem a családjának! A bűnösök, a jog legnagyobb szigorával sújtva kapják meg ami jár nekik. Magyar rendőr a népet szolgálja, jusson eszetekbe 26-ban is, de lehet hamarabb.”

„Szabó Zsolt! R.I.P. Semmit nem felejtünk Lázár.”

„Tudna nekünk mesélni arról a lejárató, szemét cikkről, ami miatt öngyilkos lett Szabó Zsolt rendőr alezredes? Merthogy mindenhonnan gondosan kitörölték! Kicsit erről is meséljen már nekünk!”

„Lázár “úr”! A legkisebb elvárható emberi minimum, hogy kérjen bocsánatot az elhunyt Szabó Zsolt rendőr alezredes családjától, az őt jogtalanul a halálba üldöző lejárató kampánya miatt!!!!! Ennél nincs lejjebb miniszter “úr”!!!!!”

„Minden fel van jegyezve, ezt nem fogjuk elfelejteni!”

A hómdezővásárhelyi Fidesz a részvétnyilvánítás mellett annyit közölt, „aki a mostani helyzetet is sárdobálásra, politikai lejárató akcióra használja fel, az mélységesen szégyellje magát.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Videó: Rengetegen gyűltek össze a hódmezővásárhelyi rendőrség előtt, hogy a rendőrkapitányra emlékezzenek
Csendes főhajtással és mécsesgyújtással emlékeztek péntek este a rendőrség épülete előtt a tragikusan elhunyt hódmezővásárhelyi vásárhelyi rendőrkapitányra


Márki-Zay Péter hódmezővásárhelyi polgármester tett közzé videót a Facebookon arról, hogy több százan gyűltek össze a város rendőrkapitánysága előtt, hogy gyertyákkal emlékezzenek a rendőrkapitányra.

Ahogy már beszámoltunk róla, Szabó Zsolt alezredes pénteken lett öngyilkos.

„Kiváló családapa, eredményes rendőr, és becsületes polgár volt – ezt senki nem vitathatja. Illetve egyvalaki biztosan: előbb egy névtelenségbe burkolózó, de helyben közismert fideszes álhírterjesztő oldal, majd hat nappal ezelőtt a város Lázár Jánoshoz köthető hírportálja jelentetett meg róla egy aljas, lejárató cikket” – írta Márki-Zay, aki úgy tudja, hogy Szabó a cikk hatására felajánlotta lemondását feletteseinek, akik azonban kiváló szolgálati előmenetelére tekintettel továbbra is bizalmukról biztosították.

A polgármester haladéktalanul intézkedett, hogy fekete lobogó kerüljön ki a városházára, péntek estére pedig mécsesgyújtásra hívott mindenkit a hódmezővásárhelyi rendőrkapitányság elé.

„Együttérzésemről szeretném biztosítani az elhunyt családját, gyermekeit, barátait és bajtársait, rendőrségi munkatársait. Zsoltra mindig szeretettel emlékezünk, a városunk hős halottjának tekintjük, és reménykedünk, hogy rosszakarói által előidézett halála nem maradhat következmények nélkül” – fogalmazott a polgármester.

A hódmezővásárhelyi Fidesz a Facebookon reagált a történtekre.

„Mély megrendüléssel értesültünk a városi rendőrkapitányt ért tragédiáról. Osztozunk a család gyászában. Hódmezővásárhely Szabó Zsolt személyében egy olyan embert veszített, aki a köz szolgálatára esküdött fel. Nyugodjon békében! Aki a mostani helyzetet is sárdobálásra, politikai lejárató akcióra használja fel, az mélységesen szégyellje magát” – írták.


Link másolása
KÖVESS MINKET: