KÉK HÍREK
A Rovatból

Patkány harapott véresre egy alvó csecsemőt egy ócsai házban

A szülők szerint a környékre hordják a szemetet, így nagyon sok a rágcsáló. A gyereket a mentők ellátták, de félő, hogy elveszik a családtól.


Néhány hónapos kisbabát harapdált meg egy patkány Ócsán – számolt be a Tények.

A szülők lefektették a kicsit, majd a 17 éves édesanya és 26 éves férje fürödni indultak. Később arra lettek figyelmesek, hogy a csecsemő nagyon keservesen sír: amikor bementek a kiságyhoz, akkor vették észre, hogy véres a kislány ruhája – mondta el a kislány anyukája.

„Hallottuk, hogy sírt a kislány, de nem úgy sírt, ahogy kellett volna. Egy másodperc alatt bent is voltunk nála, de már csak azt láttuk, hogy véres a kislány. Először azt hittük, az orra vérzik, de nem... Csak utána láttuk, hogy az állat mászik ki a kiságyból”

– nyilatkozta

Az anyuka szerint a csecsemő bal keze sérült meg súlyosabban, de a fejét is megharapta az állat. A szülők azonnal mentőt hívtak, akik antibiotikumot adtak a kicsinek, mert a harapások nyoma be is gyulladt.

A csatornának Győrfi Pál, az OMSZ szóvivője nyilatkozott az esettel kapcsolatban, aki kiemelte, hogy a csecsemőt a seb ellátása után stabil állapotban szállították kórházba.

A házat azóta lakhatatlanná nyilvánították, a fiatal szülők két kislányát pedig nevelőszülőkhöz vihetik. A fiatalok nagyon nehéz anyagi körülmények között nevelik a kicsiket. A család arra panaszkodik, hogy a környéken lakók a házhoz közel teszik le a szemetet, ezért a környéken nagyon sok a patkány.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Újabb megdöbbentő részletek: kiderült, mit csinált az anya, amíg a kislányát próbálták újraéleszteni a Palatinuson
A szemtanúk szerint a gyerek egyedül játszott, míg az anya a medence szélén a telefonját nézte. Mikor a gyerekét kihozták a vízből, nagyon furcsán viselkedett, úgy vélik, hogy sokkot kaphatott.


Szombaton tragikus eset történt a budapesti Palatinus strandon: egy hatéves kislány életét vesztette, miután vízbe fulladt. A gyermek percekig lehetett a víz alatt, és bár megpróbálták újraéleszteni, nem sikerült megmenteni az életét.

A Borsonline-nak nyilatkozó szemtanú elmondta, hogy a kislány az édesanyjával érkezett a strandra. Az anya átöltöztette a gyermeket bikinibe, ő maga viszont ruhában maradt. A kislány egy ideig vidáman játszott a gyermekmedencében, majd eltűnt a szemtanú szeme elől. Mint mondta, ekkor még nem gyanakodott semmi rosszra, mert saját családjára figyelt. Később már csak azt látta, hogy egy fürdőző kiviszi a kislányt a vízből, és lefekteti a medence melletti kőre.

A szemtanú szerint mikor átöltözött, a kigyerek játszani kezdett, miközben az anyuka a medence szélén ült, és a telefonját nézte.

A bajt észlelve több fürdőző is odasietett, és próbáltak segíteni. A közelben azonban nem volt defibrillátor, így azt a strand egy másik részéről hozták oda. „Természetesen, hamar megérkezett a mentőautó és a helikopter is. Egy csővel megpróbálták a gyermek tüdejéből a vizet kiszívni, ez sem segített” – mondta a szemtanú.

A helyszínen

többen úgy látták, az édesanya sokkos állapotban lehetett. Először rezzenéstelen arccal állt a közelben, majd leült a medence szélére. Voltak, akik megpróbáltak beszélni vele, de nem válaszolt. Egy ideig a mentők mellett maradt, később azonban elsétált, majd többször visszatért. Közben azokat próbálta elzavarni, akikről azt hitte, hogy fényképezni akarnak.

A Bors információi szerint a nő azt mondta, hogy a férjével érkezett, de amikor azonosítani próbálták, több különböző férfit is a férjeként nevezett meg. A lap úgy tudja, hogy a kislány egy nehéz sorsú, budapesti család tagja volt.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság közölte: az ügyben kiskorú veszélyeztetése miatt indult eljárás.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
„Utolsó pillanatban még tudtam küldeni egy sms-t a feleségemnek” – kémkedés gyanújával napokig fogva tartottak egy magyar motorost Iránban
A férfi elmesélte, hogy hol és miért figyeltek fel rá a rendőrök. Napokig folyt a kihallgatása, végül szigorú feltételekkel engedték szabadon.


Kémkedés gyanúja miatt vettek őrizetbe egy magyar motorost Iránban. A győri Gáti Csaba, aki nem először járt az országban, az RTL Híradónak mesélte el, hogy mi történt vele most.

A férfi egy közel-keleti túrán volt éppen, amikor egy faluban megállították. Három hete ért a török-iráni határhoz, majd belépett az országba, ahol az első napokban még vidáman jelentkezett be. A harmadik nap letért az előre megtervezett útvonaláról, és egy kanyargós hegyi úton haladt. Egy faluban azonban a rendőrök megállították. Azt akkor még nem tudta, hogy egy olyan településen haladt át, ahol egy nukleáris kutatóreaktor van. Ráadásul még kamerák, drón és egy műholdas jeladó is volt nála. A rendőrök gyanút fogtak, azt hitték, kémkedik, ezért őrizetbe vették.

"Utolsó pillanatban még tudtam küldeni egy SMS-t a feleségemnek, hogy valószínűleg le fognak tartóztatni, ugyanis akkor már eszkalálódott a helyzet. Gyakorlatilag ez a műholdas helymeghatározó, amit vittem magammal, ez csipogott, és ebben, ez a csipogáskor teljesen megőrültek a helyi rendőrök."

Gáti Csabát négy napig tartották fogva. Éjszaka egy hotelben aludt, napközben pedig kihallgatásokra vitték. Naponta kétszer négy órán át hallgatták ki.

"Volt egy füstüveg a falon, és a füstüveg mögött pedig ott ült három rendőr, akik éjjel-nappal figyeltek. Három óránként átkutatták a szobámat, éjjel is, alvás közben is bejöttek, megnézték a szemetest, benéztek az ágynemű alá, hogy mit tartok ott, bejöttek, amikor zuhanyoztam" - mesélte.

A segélykérő SMS-e után a felesége értesítette a teheráni magyar nagykövetséget. Ők kezdték megszervezni a kimenekítését, és végül a negyedik nap délutánján szabadon engedték.

"Reggel 8 órakor indult egy hajó az Egyesült Arab Emirátusokba, és megmondták, hogy csak arra, egy útvonalon hagyhatom el Iránt. Viszont 1350 km-re volt a kikötő, úgyhogy délután 4-től reggel 8-ig gyakorlatilag egész éjjel motoroztam, hogy elérjem a kikötőt. Ugyanis, hogyha nem tudtam volna elhagyni 24 órán belül Iránt, akkor letartóztatnak."

A motorost végül 10 évre kitiltották Iránból.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Nyomozás indult a Palatinuson megfulladt 6 éves kislány halála miatt, megszólalt a strand is
Egy szakorvos is beszélt arról, hogy előfordulhatott görcs is, így játék közben a vízben például nem tudott felállni vagy a lábát használni.


Újabb részletek derültek ki a Palatinus strandon történt tragédiáról. Mi is írtunk róla, hogy egy hatéves kislány fulladt a medencébe szombat délután.

Az RTL Híradó beszámolója szerint a vízbe merült gyereket a strandolók vették észre. Az úszómesterek kezdték meg az újraélesztését, majd a mentők két órán át küzdöttek érte, de nem tudtak segíteni rajta.

A Borsnak egy szemtanú elmondta, hogy amikor a gyerek és anyja megérkezett a fürdőbe, a nő átöltöztette bikinibe a gyerekét, de ő ruhában maradt. Leült a medence szélére, és a telefonját nyomkodta. "A kislány egy ideig önfeledten ugrándozott a gyermekmedencében, majd eltűnt a szemem elől." Aztán már csak azt látta, ahogy az ájult gyereket kiemelik a vízből.

A strand a tragédia után azt közölte:

a gyerekmedence úszómestere jelzett kollégáinak, hogy baj van. Amíg ő elkezdte az újraélesztést, a szomszéd medence úszómestere hozott defibllirátort, ezzel segített. A mentők is hamar megérkeztek és két órán keresztül küzdöttek a gyerekért.

A Híradó úgy tudja, hogy a fürdő személyzetét is megviselték a történtek.

A mentőszolgálat szóvivője a Híradónak elmondta:

Ahogy kiemelték a kislányt a vízből gyorsan megkezdődött az újraélesztési kísérlet. Rohamkocsi, mentőhelikopter is érkezett. Hosszú ideig küzdöttek a kislány életéért. Mindent megpróbáltak, de sajnos sikertelenül a helyszínen életét vesztette.

A szemtanúk a Borsnak arról is beszámoltak, hogy mialatt a mentők próbálták újraéleszteni kislányt, az anyja sokkos állapotban egy darabig álldogált a kislány mellett, majd sétálni kezdett. Több emberrel is kiabált, végül leült és csak révedt a távolba.

Egy szakorvos a Híradónak elmondta, hogy előfordulhat, hogy a gyerek görcsöt kapott játék közben.

"Ez a görcs hatalmas fájdalommal jár és gyakorlatilag funkció képtelenné teszi az izomcsoportot, ennek köszönhetően akár az is előfordulhat, hogy a vízben nem fogjuk tudni a lábunkat használni az a nem fogunk tudni felállni".

A rendőrség kiskorú veszélyeztetés gyanújával indított nyomozást.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Videón fenyegetőzött, hogy megöli Orbán Viktort, letartóztatták a 44 éves férfit
A gyanúsított a közösségi médiában tett közzé videókat, amelyekben gyilkosságot ígért. A rendőrök emberölésre alkalmas eszközt is lefoglaltak nála.


A Tolna Vármegyei Főügyészség indítványa nyomán a bíróság egy hónapra elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, aki a gyanú szerint Magyarország miniszterelnökének és más személyeknek az életére akart törni.

A főügyészség közleménye szerint

a 44 éves, Tolna vármegyében élő férfi két olyan videót tett közzé a közösségi médiában, amelyekben azt állította, hogy megölné Orbán Viktort, és más személyeket is.

A nyomozó hatóság a gyanúsított lakóhelyén olyan eszközt foglalt le, amely alkalmas lehet emberi élet kioltására.

A férfit a Nemzeti Nyomozó Iroda emberölés előkészülete miatt gyanúsítottként hallgatta ki. A törvény ezt a bűncselekményt 1-től 5 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetheti.

A főügyészség a bűncselekmény jellege, a nyomozás érdekei és a gyanúsított személyi körülményei alapján indítványozta a letartóztatást, aminek a bíróság helyt adott, és a bűnismétlés veszélye miatt egy hónapra elrendelte a férfi letartóztatását.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk