Közleményt adott ki az Ötkert Egressy Mátyás eltűnésével kapcsolatban
Hivatalos közleményt adott ki az Ötkert az eltűnt 18 éves fiú ügyével kapcsolatban. Mint megírtuk, Egressy Mátyás péntek éjjel a belvárosi szórakozóhelyen bulizott, majd onnan egyedül hazaindult, azóta pedig nyoma veszett. A rendőrség továbbra is nagy erőkkel keresi a fiatalt.
A szórakozóhely és az azt üzemeltető kft. a Facebookon azt közölte, megrendülten értesültek a történtekről, és együttérzésüket fejezik ki a család és a hozzátartozók felé ebben a rendkívül nehéz időszakban.
A közlemény szerint a szórakozóhely minden esetben maradéktalanul betartja a hatályos jogszabályokat, hatósági előírásokat és biztonsági protokollokat. Mint írják, belső vizsgálatot tartottak, amelynek során a rendelkezésre álló kamerafelvételeket teljes körűen visszanézték.
– írják.
Azt is közölték, hogy az illetékes hatóságokkal teljeskörűen együttműködnek. Kitértek arra is, hogy a tulajdonosi körben édesapák is vannak, „akik nemcsak üzemeltetőként, hanem szülőként is mély empátiával és felelősséggel élik meg a történteket.” Azt írják, megértik a közvélemény érzékenységét és az eset által kiváltott érzelmi reakciókat, ugyanakkor
A közleményt azzal zárják, hogy az Ötkert továbbra is elkötelezett a biztonságos, jogszerű és felelősségteljes szórakozási környezet biztosítása mellett.
A BRFK azt kéri, hogy aki érdemi információval rendelkezik, a 112-es segélyhívón vagy a Telefontanú zöldszámán jelezze.