Orbán Viktor győri rendezvényén fekete kabátosok lökdösődtek az ellentüntetőkkel
Lökdösődés alakult ki Orbán Viktor győri kampánygyűlésén péntek délután, miután egy fekete kabátos emberekből álló sorfal nem engedte a Széchenyi térre az ellentüntetőket. A miniszterelnök kampányeseménye körüli feszültséget növelte, hogy a rendezvény idejére a térre vezető utcák majdnem mindegyikét lezárták az autósok elől, és a város ellenzéki polgármestere, Pintér Bence korábban arról posztolt, hogy felmerült: Győrt egy előre eltervezett, kampányfordító esemény helyszíneként akarják felhasználni. Ezt a helyi Fidesz tagadta, közölve, hogy őket semmilyen ilyenről nem értesítették.
A helyszíni tudósítások szerint pénteken
Egy újságírónak elkérték az igazolványát, és csak annak bemutatásával engedték át a sorfalon - írta a Kontroll élő közvetítése alapján a sajtó. A fekete kabátosok állításuk szerint „aggódó állampolgárok”. Tíz perc után az ellentüntetők elindultak, majd a Király utcánál jelentek meg újra, ahová a fekete kabátosokat is átvezényelték, és ahol folytatódott a kiabálás.
A miniszterelnöki kampánykörút eseményein egyre inkább a helyszíni dinamika, az ellentüntetők jelenléte és hangereje, valamint az arra érkező reakciók kerülnek a figyelem középpontjába a beszédek tartalma helyett, amelyek többnyire ismert kommunikációs paneleket ismételnek.
Via 444.hu