ÉLET-STÍLUS
A Rovatból

Mitől olyan felkapott az ingatlanpiac napjainkban?

Cikkünkben megmutatjuk.

Link másolása

Az ingatlanpiac nem véletlenül olyan felkapott napjainkban. Az emberek egyre inkább felismerik az ingatlanokban rejlő hosszú távú értéknövekedés és stabilitás lehetőségét, ami különösen vonzó befektetési stratégiát jelent. De akár sikeres karrierút is kialakítható azoknak, akik éreznek magukban kellő affinitást az ingatlanos szakma iránt.

Az ingatlanos szakma két útja

Amennyiben valaki bevételt szeretne elérni ingatlanokból, többnyire ez a két út létezik: saját ingatlanjait kezeli magánemberként vagy másokét értékesíti szakemberként. Mindkettőnek megvannak a maga előnyei, hiszen első esetben saját kútfőre dolgozik az ember, a saját maga által megvásárolt házakkal vagy lakásokkal kereskedik. De az igazság az, hogy egy ingatlanos csapatban is végtelenül rugalmas a munka, így a szabadságérzet ez esetben is mindenképpen megmarad.

Fejleszd tökélyre a befektetői vénád!

Sokan úgy vélik, hogy az ingatlanok a legjobb befektetési lehetőséget nyújtják, hiszen értékeik hosszú távon folyamatosan növekednek. Az ingatlanbefektetőknek különböző pénzszerzési stratégiák állnak rendelkezésükre, beleértve például az ingatlanvásárlást, értéknövelést, bérbeadást, vagy az ingatlaneladást.

Hatékony befektetési stratégiák

Többféle hatékony taktika is létezik, ha valaki nem csak „ülni” szeretne befektetésén, hanem aktívan tenni is érte. Aki saját kútfőre csinálja a dolgot, megbízásokat gyűjthet és szerezhet, tőkét halmozhat fel. Vásárolhat akár hitelre is, vehet több ingatlant, amiket bérbe ad, kezeli azokat, forgatni kezdi. Home staginget folytat, felújítja a házat vagy lakást, növeli az értékét, majd jobb áron eladja. Az is egy jó stratégia, ha valaki a „tervasztalról” veszi meg a lakást. Hiszen így még áron alul juthat hozzá. Szerkezetkész állapotban egyre drágább, ára eléri a csúcspontot. Ha előre megvettük és 10-20 millióval többet ér az átadás pillanatában, majd eladjuk, máris sokat kerestünk rajta.

Az ingatlan értékbecslés kockázatai

Érdemes szót ejteni az ingatlan értékbecslés témáról is. Hiszen számos kockázat felsorolható e téren, ami megtévesztheti a befektetőket. Előfordulhat, hogy szakértők különböző adatok és statisztikák alapján mérik fel az ingatlan állapotát és árát, azonban nem látják a teljes képet. Gondoljunk csak „A nagy dobás” című filmre - ami valós történet alapján a nagy gazdasági világválságról szól - amikor az elemzők rengeteget tévedtek, mert nem látták reálisan a valóságot. Később kimentek a helyszínre, és sokkal élethűbb képet kaptak róla, mi is zajlik az adott piacon. Ahhoz, hogy minél inkább a valós árát becsüljük meg az ingatlannak, érdemes olyan szakembert felkeresni, aki nemcsak elméletben, hanem a gyakorlatban, a terepen is jelen van. Egy hiteles ingatlanközvetítő pont ilyen.

Építs szakmai karriert!

Ha valakit nagyon beszippant az ingatlanok körüli világ, akár jól menő, sikeres szakember is válhat belőle. Persze ehhez el kell fogadni, hogy itt a teljesítmény az elsődleges, és jövedelem az eladások után keletkezik. Nem a klasszikus reggel 8-tól délután 4-ig tartó munkáról van szó. Viszont nincsenek korlátok sem, ami az elérhető fizetést érinti.

Az ingatlanos szakember általában a teljes értékesítési folyamatot kezeli, beleértve az eladó ingatlanok felkutatását, a kapcsolatok kiépítését és ápolását, az együttműködési szerződések megkötését, valamint a hatékony marketing stratégiák kidolgozását és végrehajtását. Feladatai közé tartozik a vevők fogadása, az ártárgyalások lebonyolítása, ügyletek megkötése, valamint az adásvételi folyamat során szükséges dokumentumok beszerzése és menedzselése.

Az ingatlanos sikeréhez elengedhetetlen a széleskörű szakmai tudás és piaci ismeretek. A kiváló kapcsolatépítési készségek, az üzleti érzék és az eredményorientáltság is alapvető fontosságúak a hatékony munkavégzéshez. Az ingatlanosnak aktívan követnie kell a piaci trendeket, mérlegelnie az ingatlanok értékeit és az ügyfelek igényeit, ehhez igazítani értékesítési stratégiáját.

A csapatban való munka rengeteg előnyt kínál. Lehetővé teszi az információcsere és tapasztalat megosztásának folyamatos lehetőségét, aminek következtében az ingatlanközvetítők szakmai fejlődése gyorsabb és hatékonyabb. Erősíti az üzleti kapcsolatokat, bővítheti az ügyfélkört és növelheti az eladási lehetőségeket. A tapasztalt közösségek, mint például Havas János ingatlanos csapata, kiváló képzéseket és támogatást biztosítanak, ami hozzájárul a sikeres ingatlanközvetítői karrier kialakításához és fenntartásához.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
Nagyon a zsebedbe kell nyúlnod, ha a budapesti agglomerációban akarsz ingatlant – mutatjuk, hol a legdrágábbak
Majdnem 20 százalékkal nőtt a négyzetméterár, nincs nagy meglepetés a települések listáján.
MTI/Máthé Zoltán - szmo.hu
2024. április 26.


Link másolása


A Duna House csütörtökön közölte adatait az MTI-vel, amikből kiderül, hogy 2023-hoz képest nőtt az adásvételek száma, az otthonteremtés költsége pedig 10 millió forinttal nőtt a Budapest környéki területek ingatlanpiacán.

Tavaly a gazdasági nehézségek és magas hitelkamatok miatt országosan csökkent az ingatlanvásárlási kedv, ami az agglomerációban is éreztette hatását, 2022-hez képest 18 százalékkal esett vissza a forgalom.

Az ingatlanközvetítő adatai alapján idén is a nyugati szektorba vágyók (Biatorbágy, Budajenő, Budakeszi, Budaörs, Páty, Törökbálint, Zsámbék) fizetik meg a legmagasabb átlagos négyzetméterárat, ami jelenleg 19 százalékkal több, mint tavaly, 824 ezer forint.

12 százalékos emelkedést tapasztaltak a délkeleti szektorban is (Alsónémedi, Gyál, Gyömrő, Maglód, Ócsa, Üllő, Vecsés), ott jelenleg átlagosan 569 ezer fointba kerül egy négyzetméter.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Drága lesz idén a családi nyaralás, akár 30 ezer is lehet csak a strandbelépő
Van olyan strand, ahol a családi jegy is 23.700 forintra jön ki naponta. Ahol pedig nincs ilyen, ott még drágább lesz bejutnia egy családnak.

Link másolása

<

Drága lesz idén strandolni, egy család számára már a belépő is több tízezres kiadást jelent majd – derül ki a Blikk összeállításából. Azt írják:

Van olyan strand, ahol a családi jegy is 23 700 forintra jön ki naponta. Ahol pedig nincs ilyen összevont kedvezményes belépő és két gyerekjegyet is muszáj venni, a számla közelít a 30 ezer forinthoz.

Budapesten a legnépszerűbb a Palatinus a lap szerint, ahol június 15-től 5000-5500 forint lesz a belépő. Az előszezonban egy családi belépő 11 ezer forint, június közepétől már 13 900 illetve 15 300 forintot kell fizetniük, létszámtól és hétköznaptól, hétvégétől függően.

Kiemelkedik az áraival Hajdúszoboszló, ahol 8500-9000 a felnőtt jegy, a gyerekeknek pedig 5500 illetve 6000 forintot kell fizetni. Egy kétgyermekes családnál ez éppen 30 ezer forint, viszont a jegy érvényes lesz a csúszdaparkra is.

Szegeden a legdrágább a szimpla strandbelépő: a felnőtteknek 8300, a diákoknak 4600 forintot kell fizetniük. A családi jegy 23 700 forint.

Az olcsóbbak közé tartozik a Gyulai Várfürdő, felnőtteknek 4300, diákoknak 3900 forintért. Eger strandja pedig most 3800 forintos napi és 9700 illetve 12 100 forintos családi belépővel látogatható.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Ezeket a dolgokat bánják meg a legtöbben a halálos ágyukon
Egy ápolónő összegyűjtött öt dolgot, amire a leggyakrabban gondolnak, ha közeleg a vég.

Link másolása

Bronnie Ware ápolónő palliatív ellátással foglalkozik, vagyis olyan betegeket gondoz, akik valamilyen súlyos, életet rövidítő betegségben (pl. végső stádiumú daganatos megbetegedés) szenved – írja az UNILAD.

Munkáját körbeveszi tehát a halál, s éppen ezért összegyűjtött 5 dolgot, amit az emberek többsége az utolsó pillanataiban sajnálni kezdenek.

Bárcsak ne dolgoztam volna olyan sokat!

Bronnie az egyik leggyakoribb megbánást a munkával kapcsolatban hallotta.

Ugyanis a legtöbben - főként a férfiak - túl sok időt szenteltek a munkának, és jóval kevesebbet a szeretteiknek.

Bárcsak a saját életemet életem volna, ahelyett, amit mások elvártak.

Haláluk perceiben sokan úgy érzik, elnyomták valódi vágyaikat, és nagyon sajálják, hogy nem valósították meg az álmaikat.

Sajnálom, hogy nem ápoltam jobban a baráti kapcsolataimat!

Ahogy idősebb lesz az ember, annál elfoglaltabb, és egyre nehezebb fenntartani a barátságokat.

Egy tavaly készített felmérés szerint az Egyesült Államokban a válaszadók nyolc százaléka mondta azt, hogy nincsenek közeli barátai.

Ki kellett volna mutatnom az érzéseimet!

Bronnie szerint nagyon sok ember, aki elmondta neki az utolsó szavaival, mit érez, hozzátette azt is, hogy egész életében elfojtotta az érzéseit, hogy békében legyen másokkal.

Bárcsak boldogabb lettem volna!

Az ápolónő páciensei gyakran tették fel azt a kérdést: vajon tényleg tudjuk értékelni a boldog pillanatokat? A válaszuk pedig a halálos ágyukon érte őket: a boldogság egy választás lehet, amivel érdemes volna élnünk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Az első babavárósok negyedénél nem született meg a gyerek, és mindjárt lejár a határidő
A kormányhivatal méltányosságból részletfizetést és halasztást is engedélyezhet, vagy akár el is engedhetik a tartozás egy részét.

Link másolása

Remekül kezdett a csok plusz a legfrissebb, márciusi adatok alapján, mondta az Indexnek Hornung Ágnes. A Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szerint március végéig több mint 3100 igénylést adtak be, vagyis ennyi fiatal házaspár élt a lehetőséggel már az első három hónapban.

A befogadott kérelmek összege 83 milliárd forint, azaz a családok átlagosan 26 millió forint hitelt igényeltek

- mondta az államtitkár. Az interjúból az is kiderül, hogy az egy gyereket tervezők átlagosan 23 millió, a két gyereket tervezők 29 millió, a nagycsaládra vágyók pedig 44 millió forint összegű kölcsönt igényelnek. A családok mintegy háromnegyede első közös otthonának megszerzésére, negyedük pedig másik otthonba való költözéshez igényli a kölcsönt.

Hornung Ágnes az elmaradt gyerekvállalásokkal kapcsolatban elmondta, eddig csak a csok támogatás kapcsán állnak rendelkezésre részleges adatok, hiszen ott az előre vállalt gyermekek esetében a támogatást akkor kell visszafizetni, ha az első gyermek 4 éven belül nem érkezik meg.

Ám még nem tudnak teljes körű adatokkal szolgálni, hiszen ugyan az első gyermek vállalására vonatkozó négyéves határidők az első években igénylőknél elvileg már lejártak, de építkezés vagy bővítés esetén ez a határidő csak a munkák befejezésétől, vagyis akár több évvel később indul; a második gyermekek születésére előírt 8 éves határidők és különösen a három gyermeknél irányadó 10 éves határidők pedig értelemszerűen még nem esedékesek.

Az államtitkár kitért a babaváró hitelre is, ami 2019 júliusában indult. Ott az első gyermek születésére 5 éves intervallumot biztosítottak, így most még senkinek sem járt le ténylegesen, de 2024 második félévében, júliustól már lehetnek ilyenek. A Magyar Államkincstárnál lévő legfrissebb összevetés szerint

a 2019-ben igényelt babavárók esetében az igénylők kevesebb mint negyedénél nem volt igazolva az, hogy megszületett az első gyerek.

Bizonyosan nincs remény a gyermekvállalásra, ahol a gyermeket vállaló pár elvált. Ilyenkor a kamattámogatást a jegybanki alapkamat +5 százalékos büntetőkamattal kell visszafizetni.

Hornung hangsúlyozta: a kormányhivatal méltányossági eljárás keretében a fizetési kötelezettség teljesítésére részletfizetést, vagy legfeljebb 5 évre fizetési halasztást engedélyezhet, illetve a fizetési kötelezettséget részben vagy teljesen el is engedheti.

Link másolása
KÖVESS MINKET: