HÍREK
A Rovatból

Kunetz Zsombor szerint a Mentőszolgálat rendszeréből szivárgott ki Magyar Péter mentési esetlapja

Az EESZT rendszere ugyanis kevesebb adatot jelenít meg. Ez alapján ő azt állítja, az adatszivárogtatásért felelős személy a Mentőszolgálatnál dolgozhat.
Fischer Gábor - szmo.hu
2024. május 07.



Dr. Kunetz Zsombor, egészségügyi szakértő véleménye szerinte csakis az OMSZ rendszeréből tölthette le valaki Magyar Péter mentési esetlapját.

Korábban a Bors nevű KESMA-tulajdonban álló újságban jelent meg a dokumentum, amellyel Varga Judit állítását igyekezett megerősíteni a lap, hogy akkori szerint férje eljátszott egy öngyilkosságot.

Magyar Péter szerint a dokumetum hamis, de feljelentést tett, ugyanis szenzitív egészségügyi adatokat kizárólag az érintett hozhat nyilvánosságra. Az OMSZ bejelentette, hogy vizsgálja az esetet, állítáa szerint ebben akart segíteni Kunetz.

Azt írja bejegyzésében:

„Elég valószínűnek látszik, hogy a Bors propagandalap által bemutatott Magyar Péter egészségügyi adatait tartalmazó mentési esetlap az Országos Mentőszolgálat rendszeréből szivárgott ki.

Több kommentelő is jelezte, hogy az Országos Mentőszolgálat esetlapján, amely Magyar Péter adatait tartalmazza sokkal több információ található, mint azokon az adatlapokon, amelyeket az EESZT (Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér, népszerű nevén Felhő) tartalmaz.

A mentési dokumentációhoz az Országos Mentőszolgálat, maga a mentés alanya férhet hozzá, vagy azon személy, aki ismeri a belépési jelszót, illetve az az egészségügyi ellátó, amely a betegellátás érdekében lehívja ezeket az adatokat.

Azonban, ha az adatlapot egészségügyi szolgáltató hívja le azt naplózza a rendszer, így órára, percre, másodpercre pontosan meg lehet mondani, hogy kinek a belépési kódjával történt a letöltés.

Persze, amennyiben ez az EESZT-ből történik és nem máshonnan kerül ki a dokumentum.

És most jön a lényeg, ugyanis a bizonytalanságok és a kommentek miatt megkértem egy kedves ismerősöm, hogy küldje el nekem a saját EESZT fiókjából letöltött mentési dokumentáció képernyőfotóját.

Ez látható felül és jól láthatóan hiányoznak róla azok az alsó képen pirossal bekeretezett részletek, amelyek a Bors által megosztott mentési dokumentáción szerepelnek. Ezek a részletek valós mentési adatokat tartalmaznak, egyáltalán nem valószínű, hogy hamisak lennének. Ráadásul maga az Országos Mentőszolgálat sem vonta kétségbe a Bors által közzétett adatlap valódiságát.

Így nagyon, nagyon erős a gyanú arra, hogy a Bors által ismertetett mentési dokumentum valós, és - miután az EESZT rendszerében más adatlap tölthető le - ez az Országos Mentőszolgálat rendszeréből került ki.

Amennyiben ez a nagy valószínűség igaz, akkor az azt is jelenti, hogy az adatszivárogtatást az Országos Mentőszolgálat rendszeréhez hozzáférő egyén okozta.

Éppen ezért az Országos Mentőszolgálat főigazgatója biztosan nem maradhat az intézmény élén, hiszen közvetve, vagy közvetett módon ő maga is felelős lehet.

Akár egy politikai kampányban, akár egy vitában, vagy csak egyszerűen sem lehet annál aljasabb dolgot elképzelni, mint egy ilyen szigorúan védett személyes egészségügyi adat kiszivárogtatását. Ez nem lehet politikai stratégia, hiszen így senki nem lehet biztonságban!”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Hivatalos: Kubatov Gábor törvényt sértett a 28 szavazattal eldőlt balmazújvárosi választáson
A balmazújvárosi Helyi Választási Bizottság szerint a Fidesz pártigazgatójának marionettbábos videója sértette a választási törvényt. A testület eltiltotta a további jogsértéstől, de a döntés még nem jogerős.


Kimondta a balmazújvárosi helyi választási bizottság:

Kubatov Gábor, a Fidesz pártigazgatója megsértette a választási törvényt azzal a videóval, amelyben a helyi ellenzéki jelöltet marionettbábuként ábrázolta a február 8-i időközi választás reggelén. A bizottság megállapította, hogy a videó sértette a választás tisztaságát, a jelöltek esélyegyenlőségét és a jóhiszemű joggyakorlás elvét,

ezért eltiltotta Kubatovot a további jogsértéstől – írta a Telex. A testület ugyanakkor a poszt törlésére és a bocsánatkérésre már nem kötelezhette a pártigazgatót, mert erre nincs törvényi hatásköre.

A Hajdú-Bihar megyei városban rendkívül szoros eredmény született: a fideszes Nagy Zoltán végül 397 szavazattal nyert, mindössze 28 vokssal megelőzve a Közösen Balmazújvárosért Egyesület jelöltjét, Molnár Pétert. A panaszt éppen az egyik bábuként ábrázolt ellenzéki jelölt nyújtotta be, aki a videó mellett azt is kifogásolta, hogy a választás előtt valaki impresszum nélküli szórólapokat terjesztett.

Az ügynek azonban itt nem lett vége. Az eredmények közzététele után Kubatov Gábor egy manipulált képernyőfotót tett közzé a Választás.hu oldaláról: ezen a 28 szavazattal alulmaradt ellenzéki jelölt neve alatt a jelölőszervezet logója helyett a „független, TISZA” felirat szerepelt. Magyar Péter pártja azonban semmilyen formában nem indult a helyi választáson, a Fideszből mégis többen próbálták úgy beállítani Molnár Pétert, mintha a Tisza Párt jelöltje lenne.

Kubatov később egy videóban reagált az őt ért vádakra. „Látom, az összes baloldali portál azon van felháborodva, hogy tiszásnak neveztem a balmazújvárosi lúzert, aki álfüggetlen jelölt volt” – mondta a Fidesz pártigazgatója. A Tisza Párt élesen visszautasította a pártjuk emlegetését. „Kubatov Gábor bukott autónepper akkor is hazudik, amikor kérdez” – közölték. A Fidesz-győzelmet Orbán Viktor miniszterelnök is kommentálta, aki szerint „Balmazújváros megmutatta: nem lesz itt brüsszeli bábkormány.”

A helyi választási bizottság döntése egyelőre nem jogerős, az ellen a területi választási bizottságnál lehet fellebbezni, de az ügy akár bírósági felülvizsgálattal is végződhet.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Kemény üzenetettel érkezik Marco Rubio Budapestre: Washington az orosz gázról való leválást várja Orbán Viktortól
Az amerikai külügyminiszter hétfőn Orbán Viktorral tárgyal a magyar energiafüggőség csökkentéséről. A találkozó tétje a rezsicsökkentés jövője és a 2027-től várható teljes uniós gázembargó betartása.


Bár sokan a Fidesz kampányának amerikai megtámogatását várták Marco Rubio budapesti látogatásától, Washington egészen más napirenddel küldi a külügyminisztert. A politikus a pénteken kezdődött Müncheni Biztonságpolitikai Konferencia után érkezik a fővárosba, ahol hétfőn, február 16-án Orbán Viktorral tárgyal, majd közös sajtótájékoztatót tartanak.

Rubio világossá tette: a látogatás célja nem kampányesemény, hanem stratégiai egyeztetés arról, hogy Magyarország és Szlovákia milyen lépésekkel válhat le fokozatosan az orosz energiáról.

Ez érzékeny téma a magyar kormány számára, amely az olcsó orosz gázra alapozza a rezsicsökkentés fenntarthatóságát. Bár a kormány egyelőre kitart az orosz földgáz mellett, az Economx cikke szerint egy miniszterhelyettes azt mondta, néhány éven belül megkezdődhet a függetlenedés. A tervek szerint a 2030-as évekre a magyar energiarendszer már nagyrészt villamos energiára épülne, amelynek három fő pillére a paksi atomerőmű, a napenergia és az energiatárolás lenne. „Ami az orosz gázt illeti, én abszolút nem vágyott állapotként gondolok a használatára… meg kell találni azokat a beszerzési forrásokat, amik a legolcsóbbak” – nyilatkozta Czepek Gábor energiaügyi miniszterhelyettes.

Az amerikai külügyminiszter Münchenben már megadta a tárgyalások alaphangját, amikor kijelentette:

„Új geopolitikai korszakban élünk, és ez mindannyiunktól megköveteli, hogy újragondoljuk, hogy ez hogy néz ki, és mi lesz a szerepünk.”

A két álláspont tehát élesen eltér: míg a washingtoni adminisztráció a régió biztonságát és az energiaellátás diverzifikálását sürgeti, a magyar kormány kommunikációja a rezsivédelmet és a nemzeti érdekeket helyezi előtérbe, elutasítva a külső nyomást.

A helyzetet bonyolítja, hogy az Európai Unió várhatóan 2027-től teljes tilalmat vezet be az orosz földgáz behozatalára, a tagállamoknak pedig március 1-ig kellene benyújtaniuk a függetlenedési terveiket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Téli olimpián gyorsan elfogytak az óvszerek – Magyar Péter reagált: Nem én voltam
Magyar Péter feljelentést tesz a beígért videó miatt. A Tisza Párt vezetője titkos információgyűjtés gyanújával fordul a hatóságokhoz.


Rekordidő alatt fogyott el az óvszer a milánói–cortinai téli olimpián - írta meg a Telex.. A hír pedig szinte azonnal begyűrűzött a magyar belpolitikába is.

Magyar Péter a cikkhez kommentelt egy vicceset - számolt be róla a lap.

A Telex írta meg, hogy

a sportolók panaszai szerint három nap alatt kiürültek az óvszerkészletek az olimpiai faluban. A lap Facebook-posztja alatt reagált Magyar Péter, aki tisztázta, hogy nem ő volt, mivel éppen Németországban tárgyal

Donald Tusk lengyel miniszterelnökkel és Friedrich Merz német kancellárral.

A TISZA Párt vezetője pénteken közölte, hogy feljelentést tesz egy róla készült - de még nem publikált - videófelvétel miatt. Szerinte a hatóságoknak azt is vizsgálniuk kell, hogy ki volt a bűncselekmények felbujtója, megrendelője. A politikus szerint akik ebben a bűncselekményben „értelmi szerzőként vagy végrehajtóként közreműködtek, legyenek a titkosszolgálatok vagy más hatóság vezetői, vagy akár kormányzati politikusok, mind felelni fognak a tettükért a magyar bíróság előtt”.

Az ügy előzménye, hogy február 10-én, kedden egy ágyat mutató fotó jelent meg a radnaimark.hu oldalon. A biztonsági kamera képére hasonlító fotóhoz előbb azt írták: Coming soon, majd később a felirat a „Once upon a time…2024.08.03”-ra módosult. Magyar a beharangozott videóra utalva azt mondta, azon konszenzuális szexuális kapcsolatot létesítettek Vogel Evelinnel.

Vogel Evelin az üggyel kapcsolatban közölte, nem ő hívta át Magyar Pétert a házibuliba, és nem ő helyezte el a kamerát. Hozzátette, kész lenne közösen jogi lépéseket tenni. „Nőként talán engem visel meg a legjobban ez az eset, példátlan lenne a magyar közéletben, hogy két embert ilyen szintű megaláztatásnak tegyenek ki” – fogalmazott.

Menczer Tamás, a Fidesz kommunikációs igazgatója csütörtökön azt mondta, hogy a Fidesznek „nincs köze” a radnaimark.hu-hoz vagy az ott megjelenő tartalmakhoz.

Magyar Péter a feljelentését több bűncselekmény gyanúja miatt teszi meg, ezek között szerepel a jogosulatlan titkos információgyűjtés, a tiltott adatszerzés és a személyes adattal való visszaélés.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Nagy Mártonék lemondták az ausztriai szállodába szervezett értekezletet mikor a 444 megjelent és kérdéseket tett fel a riporter
A nemzetgazdasági miniszter egy négycsillagos hotelben tartott volna megbeszélést, de a sajtó kérdései után távozott. Az egy éve tervezett eseményt Budapesten pótolják.


Néhány perc alatt fújta le a Nemzetgazdasági Minisztérium felső vezetésének ausztriai értekezletét Nagy Márton, miután megjelent a 444 és érdeklődni kezdett. A miniszter később távozott, de közölte, hogy a lemondás miatti büntetést minden résztvevő a saját fizetéséből fogja állni.

Az eseményt február 13-án, pénteken tartották volna a Fertő tó osztrák oldalán, egy négycsillagos szállodában, a Hotel Nils am See-ben. A nemzetgazdasági miniszter egy szolgálati kisbuszból, egy testőrnek tűnő személy társaságában szállt ki a hotel bejárata előtt, amikor a 444 riportere odalépett hozzá és arról kérdezte, mi fog történni. Nagy Márton először azt válaszolta:

„A kollégákkal beszélgetünk a Nemzetgazdasági Minisztérium előtt álló feladatokról.” Arra a kérdésre, hogy miért pont Ausztriában, a miniszter annyit mondott: „Ott tesszük meg, ahol gondoljuk, hogy megtehetjük.”

Nem sokkal később Nagy Márton feldúltan távozott a szállodából, és a riporternek azt mondta:

„Köszönöm szépen, hogy itt voltak. Szétverték az NGM-nek a meetingjét. Az NGM innentől kezdve Budapesten, a minisztériumban tartja meg.” A miniszter hozzátette, a nagyjából egy éve tervezett rendezvény lemondása miatt a szállodának járó büntetést mindenki a saját fizetéséből állja.

VIDEÓ: Nagy Márton a szállodánál

A riporter szerint az értekezleten legalább négy államtitkár, két helyettes államtitkár és az Államadósság Kezelő Központ vezetője is részt vett volna. A rendezvény pedig meghaladta a tízezer euró, tehát nagyjából négy millió forintos áron lettek volna itt egy éjszakára. Az ár tartalmazta a wellnessrészleg használatát is.

A beszámoló szerint "az esemény hivatalosan szakértői találkozó lett volna, amelyet egy NGMS dolgozó szervezett. Ő kérte az árájánlatot, mindenkinek külön szobát és a miniszter számára a luxus lakosztályt is. A tervek szerint a szállodai wellness-t is használták volna. Ez a meeting maradt el azzal, hogy mindenről megkérdeztük a minisztert" - mondta el a riporter.

A Weiden am See település közelében található szálloda bemutatkozása szerint a hely „18 év feletti felnőtteknek” szól, „akik tudják, hogyan kell élvezni az életet”, és kifejezetten ajánlja magát LGBTQ+ vendégeknek, csoportoknak és üzleti utazóknak is.

Nem ez az első eset, hogy Nagy Márton utazási és szállásköltségei a sajtó figyelmének középpontjába kerülnek. A sajtó korábban már beszámolt a miniszter brüsszeli és bécsi útjain felmerült kiemelkedően drága szállásköltségekről, két év alatt összesen 132 millió forint feletti utazási kiadásokról, valamint magánrepülőgépek használatáról is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk