KÉK HÍREK
A Rovatból

Holtan találták a 31 éves pornósztárt, Dahlia Sky-t

A fiatal nőre egy kocsiban találtak rá, a rendőrség szerint öngyilkos lett.


Meghalt Dahlia Sky pornószínésznő, aki már tíz éve dolgozott a felnőttfilmiparban - adta hírül az AVN.

A 31 éves nőt június 30-án este 8 óra körül egy kocsiban találták holtan az amerikai Kalifornia állambeli San Fernando Valley-ben.

A Los Angeles-i rendőrség szerint Dahlia önkezével vethetett véget az életének, mivel nem találtak nyomot idegenkezűségre. A halál okát lőfegyver okozta.

A beszámolók szerint a felnőttfilmesnél négyes stádiumú mellrákot diagnosztizáltak, emiatt depresszióval küzdött.

A nő nyíltan beszélt egészségügyi problémáiról a közösségi oldalain, ahol nagy népszerűségnek örvendett.

Dahlia kicsit több mint egy hónappal a 32. születésnapja előtt hunyt el.

Ha úgy érzed, segítségre lenne szükséged, hívd a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06 80 820 111 telefonszámot! Kérjük, olvasd el ezt az oldalt! Amennyiben másért aggódsz, ezt az oldalt ajánljuk figyelmedbe.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
200 kilós betonoszlop ölt meg egy 6 éves kislányt a Heves vármegyei Átányon
A tragédia szombaton történt, miközben a gyermek a kerítés mellett gyümölcsöt szedett. A helyszínre mentőautó és mentőhelikopter is érkezett, de a kislányt már nem tudták újraéleszteni.


Gyümölcsszedés közben rádőlt egy körülbelül 200 kilós betonoszlop egy hatéves kislányra szombaton a Heves vármegyei Átányon.

A gyermek olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy az életét már nem tudták megmenteni – írta a Blikk.

Jámbor Dénes, a település polgármestere megerősítette a hírt, elmondása szerint az egész falut megrázta az eset, és gyászolják a kislányt.

Az Országos Mentőszolgálat közölte, a helyszínre mentőhelikopter és mentőautó is érkezett.

A szakemberek hosszú ideig küzdöttek a gyermek életéért, de az újraélesztési kísérlet nem vezetett eredményre.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Videón, ahogy rendőrök ütnek-rúgnak egy ámokfutó sofőrt, aki előtte elsodorta a társaikat
Az RTL Híradó felvételén látszik, ahogy több rendőr bántalmaz egy ámokfutó sofőrt a budai Vár alatt. A Központi Nyomozó Főügyészség hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazás miatt indított eljárást.


„Beszorult a fejem!” – kiabálta a földön fekvő férfi, miközben a rendőrök a hátára térdelve bilincselték. „Nem érdekel” – vágta rá az egyik egyenruhás, majd tovább ütlegelték az ámokfutó sofőrt, aki percekkel korábban elsodorta a társaikat.

Az esetről az RTL Híradó szerzett és mutatott be egy felvételt, ami alapján a Központi Nyomozó Főügyészség külön eljárásban vizsgálja a rendőri intézkedés jogszerűségét.

A drámai elfogásról készült videón jól látszik, ahogy a földre tepert, kiabáló férfit többen is rugdossák és ütik. A dulakodásnak végül az vetett véget, hogy több, később érkező rendőr megfékezte a túlságosan indulatos kollégáit.

A felvételt egy környékbeli férfi készítette az erkélyéről kávézás közben. A szemtanú beszámolt arról is, mi vezetett a durva elfogáshoz.

„Ez a Daewoo elkezdett elég hevesen tolatni, és a két motoros rendőrt elsodorta; a másikat pedig el is ütötte, aki lepattant róla.”

A sofőr az elfogásakor azt is kiabálta, hogy nem ő vezetett, hanem valaki más kiugrott a kocsiból. „Azt kiabálta, hogy kiugrott valaki, de én nem láttam, hogy kiugrott volna, és akkor a rendőrök nekiálltak a sofőrnek” – tette hozzá a felvétel készítője.

Az ámokfutás múlt szerdán kezdődött, amikor a sofőr az Andrássy úton a buszsávban száguldott. A 36 éves, büntetett előéletű férfi a rendőri jelzésre nem állt meg, hanem a gázba taposott, és a pesti belvárosból a Lánchídon át Budára menekült.

Végül a Vár oldalában lévő kis utcák egyikében, egy zsákutcában kapták el. Itt történt a videón is látható jelenet, amikor a férfi a Daewoojával nekitolatott az őt feltartóztató rendőrautónak. A kocsiban ülő három rendőr közül ketten ki tudtak ugrani, harmadik társuk azonban könnyebb sérüléseket szenvedett.

Később kiderült, hogy nemcsak ittas volt, de a vezetéstől már korábban eltiltották.

A sofőrt végül pénteken letartóztatták. A férfit hivatalos személy elleni erőszakkal és más bűncselekményekkel gyanúsítják.

A Központi Nyomozó Főügyészség megerősítette, hogy a bíróság elrendelte a férfi letartóztatását. Azt is közölték, hogy a rendőri intézkedés közben „felmerült hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazást” a nyomozó ügyészek külön eljárásban vizsgálják.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Kétszer is visszautasította a mentőt, belehalt az otthonszülésbe a 30 éves influenszer
Egy melbourne-i halottkémi vizsgálaton rekonstruálták a 30 éves Stacey Warnecke utolsó óráit, aki súlyos vérzéssel küzdött otthon. A nő a szülés után egy órán keresztül nem engedte, hogy segítséget hívjanak hozzá, a kórházban pedig már nem tudták megmenteni.


Belehalt egy kezelhető szövődménybe egy 30 éves melbourne-i wellness-influenszer, miután képzett egészségügyi szakember segítsége nélkül, otthon hozta világra a kisfiát. A nő halálának körülményeit vizsgáló halottkémi vizsgálaton megrázó részletek hangzottak el Stacey Warnecke utolsó óráiról – írja a The Guardian.

Az eljáráson elhangzottak szerint a nőnél a szülés után körülbelül 25 perccel távozott a méhlepény, ami a férj becslése szerint akár másfél literes vérveszteséggel is járt. Warnecke légszomjra kezdett panaszkodni, de kétszer is elutasította, hogy mentőt hívjanak hozzá. A szülésnél jelen lévő, magát dúlának, vagy születéssegítőnek nevező Emily Lal azt mondta neki, talán pánikrohama van. Körülbelül egy órával a szülés után a nő végül beleegyezett a segítségkérésbe; a segélyhívás hajnali 4:13-kor érkezett be.

Rachel Ellyard, a halottkémet segítő jogász a helyszíni állapotokat ismertetve elmondta: „A szoba sötét volt. Stacey meztelen volt, a bőre sárga és nyirkos.”

Egy mentőápoló tíz percen belül a helyszínre ért, és azonnal erősítést kért, miután a nőt a szülőmedence és a kanapé között, a padlón fekve találta. A nő zavart volt, szaporán lélegzett, és egy nagy vérrög feküdt mellette a padlón.

Amikor az intenzív ellátást nyújtó egység 4:36-kor megérkezett, Warnecke vérnyomása már nem volt mérhető. A szakemberek masszív szülés utáni vérzést állapítottak meg, és a nőt kórházba szállították. Két perccel később a nő szíve leállt. A kórházi személyzet Ellyard szerint „hősies” küzdelmet folytatott az életéért, miközben több szívleállást és folyamatos vérzést kellett kezelniük. Az ellátáshoz a kórház teljes vérkészletét felhasználták, és erősítést is kértek. A műtét után azonban a nőnek újabb szívleállása volt, és nem sokkal délelőtt 11 óra után meghalt.

A kórházban Emily Lal olyan részleteket közölt a szülésről, ami gyanút keltett a személyzetben, hogy a szerepe több volt egy baráténál. Az eljáráson kiderült, hogy „pénz is gazdát cserélt” a szolgáltatásért.

Miután Warnecke meghalt, a nő elhagyta a kórházat. „Ms Lal visszament a házhoz, hogy kitakarítson” – mondta Ellyard, aki szerint nem világos, hogy felmerült-e bárkiben, hogy a helyszínt egy esetleges vizsgálat miatt érintetlenül kellene hagyni.

A szüléssegítőt kedden hallgatják meg tanúként.

A boncolást végző igazságügyi kórboncnok, Dr. Michael Burke hangsúlyozta, hogy a halál oka egy olyan szülés utáni vérzés volt, ami orvosi intézményben rendkívül ritkán végződik halállal.

„Az, hogy egy nő vérveszteségbe hal bele… ez kiválóan kezelhető, ha gyorsan felismerik és ellátják” – tette hozzá.

Egy egészségügyi dolgozó a vallomásában arról beszélt, hogy korábban csak a „harmadik világban” látott ilyen halálesetet.

Az esküdtszék előtt elhangzott, hogy Stacey Warnecke félt a kórházi beavatkozásoktól, például a császármetszéstől, és a férjével együtt aggodalommal figyelték a Covid-19 alatti oltási kötelezettségeket is. Ő döntött úgy, hogy nem kér ultrahangvizsgálatot és terhességi cukorbetegség-szűrést sem. Halálát követően a nyomozás célja, hogy feltárja, megmenthető lett-e volna az influenszer élete, és tehetők-e lépések a jövőbeli tragédiák megelőzésére.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Négy év börtönre ítélték a norvég koronahercegnő fiát: alvó nőket erőszakolt meg
Marius Borg Høibyt két rendbeli nemi erőszak és kapcsolati erőszak miatt is elítélték, a büntetése négy év börtön. Az ítélet részeként kétéves távoltartási végzést is elrendeltek vele szemben az egyik sértett védelmében.


Négy év börtönre ítélték hétfőn két rendbeli nemi erőszak miatt Marius Borg Høibyt, Mette-Marit norvég koronahercegnő 29 éves fiát. A férfi nem jelent meg személyesen az oslói törvényszéken, az ítélethirdetést videókapcsolaton keresztül, egy börtönből követte – írta a brit UNILAD. A bíróság két további, szintén nemi erőszakkal kapcsolatos vádpont alól felmentette.

Az ítélet szerint Høiby bűnös egy rendbeli kapcsolati erőszakban és több kisebb bűncselekményben is, például távoltartási végzés megsértésében, valamint kábítószerrel és közlekedéssel kapcsolatos ügyekben. A börtönbüntetés mellett kétéves távoltartási végzést is elrendeltek vele szemben az egyik sértett védelmében.

A vád szerint a 2018 és 2024 között elkövetett bűncselekmények áldozatai aludtak vagy súlyosan cselekvőképtelen állapotban voltak.

A hat hétig tartó tárgyalás még márciusban zárult le, ahol a bíróság bizonyítékként vizsgálta a vádlott mobiltelefonjáról származó üzeneteket, képeket és videókat is. Az ügyészség a per végén hét év és hét hónap letöltendő börtönbüntetést indítványozott.

Høiby a legsúlyosabb vádakban ártatlannak vallotta magát, de több enyhébb vádpontot elismert; a mostani ítélet ellen fellebbezhet.

Marius Borg Høiby Mette-Marit koronahercegnő egy korábbi kapcsolatából született fia, aki 2001-ben, anyja és Haakon trónörökös házasságkötésekor lett a norvég királyi család tagja. Nincs királyi címe és nem lát el hivatalos feladatokat. Az ügyben a bíróság egyetlen sértettet nevezett meg nyilvánosan, Høiby volt barátnőjét, Nora Hauklandot.

Az ítélet a norvég királyi családot egy rendkívül nehéz időszakban érte. Alig tíz nappal ezelőtt jelentette be a királyi udvar, hogy a koronahercegnő súlyos, krónikus tüdőbetegsége miatt tüdőátültetési várólistára került. Orvosi szakértők szerint a transzplantációs listára általában azok kerülnek, akiknél a beavatkozás nélkül a várható túlélés egy éven belüli.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk