prcikk: Halálos baleset érte öltözködés közben: az ágyán törte el a gégeporcát a fiatal fogász | szmo.hu
KÉK HÍREK
A Rovatból

Halálos baleset érte öltözködés közben: az ágyán törte el a gégeporcát a fiatal fogász

Szabó Nikolett mindössze 33 éves volt, egy hónapja költözött be álmai otthonába. Édesanyja igazi hősként több fogyatékossággal élő gyermeket vett magához, még nem merte nekik elmondani, hogy mi történt Nikolettel, akit imádva szerettek.
Fotó: Pixabay - szmo.hu
2023. november 18.



A Tolna vármegyei Tengelicen élő Kiss Istvánné kilenc fogyatékossággal élő gyermeket vett magához, a saját, vérszerinti öt gyermeke pedig már kirepült. Az asszony fájdalma most mégis leírhatatlan: azután, hogy három évvel ezelőtt az örökbefogadott fia, a Down-szindrómás Krisztián egy orvosi hiba miatt meghalt a kórházban, tavaly a makkegészséges lánya is életét vesztette egy fatális balesetben - írja a Blikk.

"Öltözködés közben ráesett az ágykeretre, amitől gégeporctörést szenvedett és azonnali oxigénhiányos agyhalál következett be nála"

– csuklott el az asszony hangja a történteket mesélve.

"Niki az egyik lábáról már lehúzta a nadrágot, a másikról pedig éppen le akarta rúgni. A fél lábán állt, miközben ki akarta kapcsolni a két kezével hátul a melltartóját. Közben elveszítette az egyensúlyát, így esett rá a franciaágy fenyőkeretére. A kezével nem tudott tompítani, a nyakát ütötte be, gégéje kitámasztás nélkül esett neki. Amikor a tűzoltók rátaláltak, a melltartóban volt hátul a két keze" - mesélte Kiss Istvánné.

Szabó Nikolett mindössze 33 éves volt, korábban egy évtizedet Németországban élt, a tragikus baleset előtt nem sokkal tért végleg haza. Egy ideig az édesanyjáékkal élt, aztán megtalálta álmai otthonát a fogászként dolgozó nő, a beköltözése után viszont már egy hónapot sem tölthetett ott.

"A fiam 2020-ban halt meg, a halála évfordulóján a kezeim között hunyta le örökre a szemét a nagynéném, egy évre rá pedig a kislányomat veszítettem el. Próbálok minden technikát bevetni, ami segíthet, de ahányszor csak beszélek róla, elkezdek fuldoklani, mert fojtogat a bánat, még mindig itt van a torkomban minden fájdalom. A gyerekek imádták őt, még nem is mertem nekik elmondani, hogy Nikike nincs többé. Karácsonykor én küldök nekik ajándékokat a nevében..."

- mondta a gyászoló asszony.

A fogyatékkal élő Krisztián halálának ügyében nemrég tartottak tárgyalást. Az ügyészség halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt emelt emelt vádat az egyik Tolna vármegyei kórház orvosával és ápolójával szemben. A vád szerint foglalkozási szabályt szegtek azzal, hogy a korelőzményi adatok ismerete és a hozzátartozók figyelmeztetése ellenére nem pépesített, hanem szilárd ételt adtak a sérült fiatalnak, amitől megfulladt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Palacsintasütővel vertek agyba-főbe a szekrénybe bújt gyerekeik előtt egy házaspárt a haragosaik Mezőcsáton
A mezőcsáti apa és fia arccsonttörést okozott a családfőnek, miközben a gyerekek a szekrényben rettegtek. Az ügyészség felfüggesztettet ajánlott, de a támadók inkább bíróság elé állnak.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. március 29.



Palacsintasütővel, a gyerekeik szeme láttára verték össze a szomszédban élő házaspárt Mezőcsáton, ahol egy apa és fia esett neki haragosainak – számolt be róla a Tények. A két család között évek óta feszült volt a viszony, a brutális támadás azonban mindent határon túlment.

A feldühödött apa és fia először a haragosuk testvérén állt bosszút az utcán, majd átmentek a szemben lévő házhoz, ahol berúgták a kaput, és rárontottak az ott élő házaspárra. A döbbenetes jelenetet a család biztonsági kamerája rögzítette, a kerítésen még az árnyékokból is kivehető volt, ahogy a családfőt ütik. A támadást a pár gyerekei is végignézték, akik félelmükben a szekrényben bújtak el.

Hiába kérlelte őket a megtámadott férfi, hogy hagyják békén, mert dolgozni indulna, a verést nem hagyták abba. A férj arccsonttörést szenvedett, felesége arcát pedig véraláfutások borították.

„Kiszaladtam, hogy védjem, de akkor megint kaptam egyet a palacsintasütővel a fejemre” – mondta az asszony.

A serpenyővel a férfit is ütötték, aki egy ponton egy kést vett magához, hogy elriassza a támadóit, de azt elvették tőle. „Kivette, és a gyerek szobájában a szekrénybe szúrta; benne állt a kés” – idézte fel a megtámadott férfi a döbbenetes pillanatot.

A 2024 októberében történt támadás után az ügyészség súlyos és könnyű testi sértés, valamint magánlaksértés miatt emelt vádat az apa és fia ellen. Az előkészítő ülésen az ügyész felfüggesztett börtönt ajánlott nekik: egy év hat hónapot kaptak volna, két évre felfüggesztve, ha mindent beismernek. Az Tények riportjából azonban kiderült, hogy a vádlottak ezt túl súlyosnak találták, ezért nem tettek vallomást.

A támadók most bizonyítani akarják, hogy a megvert család provokálta és fenyegette őket, ezért nem tudtak uralkodni magukon. Az ügy júniusban tárgyalással folytatódik.

A Tények beszámolóját a mezőcsáti családi bosszúról itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Életfogytiglant kapott Kinga gyilkosa - Azért fojtotta meg a 11 éves kislányt, mert az azt mondta neki, hogy gyereket vár tőle
A férfi a gyilkosság után a rokonaihoz menekült. Az igazságügyi orvosszakértői vizsgálat később megállapította, hogy Kinga nem volt állapotos.
F. O. / Fotó: - szmo.hu
2026. március 27.



Életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Törvényszék pénteken azt a harmincas éveiben járó gávavencsellői férfit, aki szexuális erőszakot követett el egy 11 éves kislányon, majd megfojtotta. Az elsőfokú, nem jogerős ítélet szerint a férfi legkorábban 25 év múlva szabadulhat feltételesen. A bíróság aljas indokból, tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés, valamint további szexuális bűncselekmények miatt mondta ki bűnösnek – írja a 24.hu.

A bírósági közlemény szerint a férfi korábban, még a gyermek 12. születésnapja előtt szexuális kapcsolatot létesített szállásadója kiskorú lányával. A tragédia napján kórházi sebkötözésre kísérte a gyermeket Nyíregyházára, ahol a kezelés után sétáltak. A férfi vett egy üveg bort, és ittas állapotba került. Az események akkor vettek tragikus fordulatot, amikor egy elhagyatott, erdős területre értek.

„Amikor egy elhagyatott, erdős területre értek, újra szexuális kapcsolatba kerültek, majd a kislány közölte, hogy gyermeket vár a férfitól és meg is szeretné tartani”

– áll a törvényszék közleményében.

Ettől B. D.

haragra gerjedt, megütötte, majd egy ruhadarabbal megfojtotta a kislányt.

A férfi a helyszínen hagyta a gyermek holttestét, és a rokonaihoz menekült. Az igazságügyi orvosszakértői vizsgálat később megállapította, hogy Kinga nem volt állapotos.

A lány eltűnését az édesanyja jelentette a rendőrségen. A férfi később beismerte a tettét, és egy korábbi nyilatkozatában azzal indokolta a gyilkosságot, amit a lány mondott neki. „Kinga azt mondta neki, hogy terhes és meg akarja tartani a gyereket.” Az ítélet nem jogerős, a felek fellebbezhetnek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
„Ezek elvetemült emberek” – ötmilliót zsarolt ki a nénitől a duguláselhárító maffia
Pest megyében egy éjjeli netes keresés után érkező brigád 5 milliót kért egy idős nőtől. A család szerint felásták a kertet, rokont utalásra vették rá.


Ötmillió forint plusz áfa egy éjszakai csőtörés-elhárításért, egy feldúlt kert és egy idős asszony, aki azóta rettegésben él – ismét lecsapott a magát duguláselhárítónak kiadó csalóhálózat, amelynek módszereiről a Blikk a TV2 Napló riportja alapján számolt be. A Pest megyei, egyedül élő nő késő este vette észre a bajt az udvaron, és az interneten keresett segítséget. Az első találatra kattintott, ahonnan hamarosan három férfi érkezett.

A „szakemberek” azonnal munkához láttak, kiásták a vezetéket, majd egy szerződést toltak a tulajdonos elé, amelyben ötmillió forint plusz áfa szerepelt a munka díjaként. Az idős nő tiltakozni próbált a túlzó összeg miatt, de a férfiak közölték vele, hogy addig nem távoznak, amíg alá nem írja a papírt és ki nem fizeti őket. A nő a nyomás hatására felhívta egy rokonát, akitől azt kérte, azonnal utalja át a pénzt, mert nincs nála ekkora összeg.

„Ne habozz, tedd meg, mert ezek elvetemült emberek, bármire képesek lennének a pénz megszerzéséért”

– könyörgött a telefonba a család beszámolója szerint.

Az asszony azóta félelmében nem mer kimozdulni otthonából, a kertjét pedig annyira feldúlták a csalók, hogy a házból is nehéz kijutni. Az esetről a nő unokaöccsei számoltak be a tévéstábnak, mert a nagynénjük nem mert kamera elé állni. A család ügyvédhez fordult, hogy megpróbálják visszaszerezni a pénzt.

A riport egy másik, kísértetiesen hasonló esetet is bemutatott: egy Balaton-felvidéki háznál egy középkorú nőtől 423 ezer forintot kértek el. Az áldozatok szerint ráadásul egyik esetben sem oldódott meg a probléma, így mindkettejüknek új, megbízható szakembert kellett hívniuk. Egy korrekt szerelő a piaci árak szerint ötven- és százezer forint közötti összegért elhárította volna a hibát.

A rendőrség egy korábbi tájékoztatása szerint önmagában a kirívóan magas ár nem bűncselekmény, csalásról akkor lehet beszélni, ha az elkövető megtéveszti az áldozatot. Az ilyen esetekben a csalók jellemzően a kiszolgáltatott helyzetet használják ki: sürgős, gyakran éjszakai problémára kínálnak azonnali megoldást, majd a helyszínen, a munka megkezdése után állnak elő a túlzó árral és a nyomásgyakorlással.

A szakértők azt javasolják, hogy aki szerelőt hív, mindig kérjen előre telefonon árajánlatot, érdeklődjön a referenciákról, és ha bizonytalan, vonjon be egy rokont vagy barátot az ügyintézésbe.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Komoly viharkárok: lecsapott a Deborah-ciklon Nyugat-Magyarországra, pusztítást hagyott maga után
Letarolta a ciklon a Nyugatot: ezrek maradtak áram nélkül, leálltak a balatoni vonatok, sok helyen nincs fűtés, és rengeteg helyen hívták a tűzoltókat segítségért.


Péntek reggel 9 órakor Vas vármegyében 5190, ebből Szombathelyen mintegy 1000 fogyasztónál szünetelt az áramszolgáltatás a Deborah-ciklon pusztítása miatt. A tűzoltók csütörtök délután óta már több mint 160 riasztást kaptak a térségben, és a beavatkozások azóta is folyamatosan zajlanak – írta a vaol.hu. Szombathelyen még csütörtökön 113 kilométer/órás széllökéseket mértek, a Kőszegi-hegység magasabb pontjain pedig hóvihar tombolt, az Írott-kőnél a friss hó vastagsága eléri a 10 centimétert.

Zala vármegyében pénteken is másodfokú figyelmeztetés van érvényben, itt a tűzoltóknak csütörtök éjfélig csaknem 40 alkalommal kellett beavatkozniuk kidőlt fák, villanyoszlopok és leszakadt áramvezetékek miatt.

A vihar a vasúti közlekedést is megbénította Fejér megyében. Lepsény és Szántód között fa dőlt a felsővezetékre, megrongálva egy tartóoszlopot is, ezért ezen a szakaszon szünetel a forgalom. A helyreállításig a pótlóbuszok hosszabb útvonalon, Székesfehérvár és Szántód között szállítják az utasokat. A Budapest–Székesfehérvár–Nagykanizsa, illetve Keszthely vonalon utazóknak hosszabb menetidővel kell számolniuk, a helyreállítás várhatóan péntek éjszakáig tart.

A tűzoltók munkájának döntő többségét, mintegy 90 százalékát a kidőlt fák adják, amelyek utakat torlaszolnak el vagy lakóházakat veszélyeztetnek. A Vas Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője szerint a rengeteg eset miatt rangsorolniuk kell.

„Folyamatosan jönnek a hívások, miközben a kollégák már úton vannak más esetekhez, ezért nehéz pontosan megmondani, hány helyszínen dolgozunk éppen”

– mondta Dr. Nagy Attila Ádám tűzoltó százados. Személyi sérülésről péntek délig nem érkezett hír.

A helyzet súlyosságát jelzi, hogy Zalabaksán egy harangláb dőlt egy családi házra, Zalaegerszegen pedig a szél egy nyolc négyzetméteres kerti tárolót kapott fel és csapott egy közeli ház falának. A vihar miatt a kőszegi evangélikus gimnáziumban pénteken nem tartottak tanítást, a kimaradt napot április 18-án pótolják.

A Deborah-ciklon csütörtök délután csapott le a térségre, a védekezést a Kőszegi-hegységben már akkor megkezdték hókotrókkal. Az előrejelzések szerint pénteken is többfelé marad a viharos szél, és az ország egyes területein nagy mennyiségű eső és 5 fokos hideg várható. A Szombathelyi Erdészeti Zrt. arra kéri a kirándulókat, hogy a szeles időben, illetve a károk felszámolásáig ne tartózkodjanak az erdőterületeken.

Zalaegerszeg-Szombathely között több tucat kidőlt fa:

Tomboló szél Nagykanizsánál:

Havas táj Kőszeg mellett:

Figyelmeztet az erdészet is:

A nyugat-magyarországi helyzetről személyesen Pintér Sándor belügyminiszter tájékoztatta az éppen országjáró Orbán Viktort:


Link másolása
KÖVESS MINKET: